Şimdi Ara

:::2006-2012 Honda Civic Ana Konu::: (911. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22.575
Cevap
85
Favori
1.494.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 909910911912913
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende 2009 makyajli elegance var. Bursa da inallardan ayrilma özel servise gidiyorum. (Honda form oto ) Sabit ücret 210 TL. 40-50bin bakimlarina orda girdim. Sanzima yagini 40binde değistirdik. 5 yillik araç olduğu için değiştirelim dedi usta. Bakim+ sanziman yagi değişimi 300 TL tutmuştu. Tabi benden sanziman yagi değişim işçiliği almamislardi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bjkneasy1903 kullanıcısına yanıt
    Serviste standart bakim 450 civari 150 liralik fark cikiyor ortaya.

Bursa form otoyu biliyorum.genelde müşteriler memnun.eğer kaliteli tam sentetik yağ kullanip orijinal filtre kullanıyorsa 210 lira makul.çünkü mobil 1 yada castrol edge yağlar 100 lira ortalama.yağ filtresi 20 hava filtresi 40 polen ise 40 lira orijinalleri.yan sanayi filtreler ise çok arastirdim tam yari fiyattalar.eğer 10/40 yağ kullandiysa maksimum 60 lira.iste tüm giderler hem özelde hem de serviste bunlar.gerisi ise isçilik.form oto hangi yağ ve filtreleri kullandı hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Castrol 10w40 kullanıyorlar. Ben iki bakimdir oraya gidiyorum çok memnunum. Tavsiye de ederim. Hepsi hondaci :) 210 TL de çok uygun bence

Peki ya filtreler hocam orijinal mi yan sanayi mi?

• İste onu tam bilmiyorum. Kutudan cikarip takiyorlar ama faturayi da hic incelemedim. Yan sanayi olabilir sanirim....

• quote:

Orijinalden alıntı: Anchowy61

Peki abi o ustaya bakimi yaptirinca parcalarla birlikte kac liraya geliyo toplam bakim maliyeti?

50 bin bakımında servisi aradım 450 tl dediler
    özelde aynı yağ, aynı yağ filitresi, aynı hava filitresi, hepsi orijinal
    kısaca aynı bakım, ayrıca bir de polen filitresi taktırdım bi güzel de motoru yıkadılar
    toplam parça işçilik vs dahil 190 tl aldılar
  • caucass kullanıcısına yanıt
    260 iyi fark.

• Adana'da çok iyi bildiğim özel servise gidiyorum.hiçbir sorun sıkıntı yok.her defasında herşeyini kontrol ediyorlar.çok önemli bir parça ise gidip orjinalini alıp getiriyorum.takıyorlar.sonrasında aracı yıkayıp tertemiz teslim ediyorlar. isteyene bilgilerini verebilirim.
  • Az önce servise gittim direksiyon kutum kronik sorundan arizaliymis ve değişmesi gerekuyormus.servis kayit acti ve garantiye girip girmeyeceği hususunda 2 gün içinde bilgi vereceğini söyledi.gelismlerden haberdar edeceğim sizleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meddah58 -- 25 Ağustos 2014; 12:10:02 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • meddah58 kullanıcısına yanıt
    hangi modeldi hocam, yıl ve seri?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anchowy61

260 iyi fark.

Sadece fiyat farkı da değil
    her şeyi gözünün önünde ve hemen yapıyorlar
    kullandıkları malzemelerinin ambalajını gözünün önünde açıp takıyorlar
    servislerde arabanı göremiyorsun, ne koyuyorlar ne takıyorlar bilmiyorsun
    üstelik hem randevuyla gitmek gerek hemde çok uzun sürüyor
    çekiliri dert değil servisler
    bundan sonra yasasın özeller
  • DarK PaSSenGeR kullanıcısına yanıt
    2010 model Honda civic elegance hocam.

baban bu işten anlıyorsa sevise yolunmanın hiç mantığı yok, yaparsınız
  • caucass kullanıcısına yanıt
    Yok hocam direksiyon kutusu çok profesyonel bir şey.babam beni aşar dedi.ayrıca garantim devam ediyor sansimi denemek istedim.bu arada 2.kez arabayi cizdiler kapida ne yapcam bilmiyorum

• çizikler önemli değil, kaskoya bulaşmadan autoking veya RS (bunu tavsiye ederim)mini onarım dan boyat,
    kaskodan yaptırırsan kayda giriyor kaza-darbe sanılıyor
    diğer konuyu servis bırak , garantiden düzeltilmesi konusunda dayat
    adamlar garantiyi devreye sokmamak için 40 takla atacaklardır ama olay garantilik
    olmadı hakkını tüketici mahkemelerinde ara; %90 tüketici lehine karar veriyorlar
  • Mrb arkadaşlar. Diyarbakır da Önerebileceğiniz Özel Honda Servisi var mı?

tşk ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

Az önce servise gittim direksiyon kutum kronik sorundan arizaliymis ve değişmesi gerekuyormus.servis kayit acti ve garantiye girip girmeyeceği hususunda 2 gün içinde bilgi vereceğini söyledi.gelismlerden haberdar edeceğim sizleri.

Hadi hayirlisi hocam. Genel merkez aracinizin bakimlarinin yapilip yapilmadigini kontrol edip servise dönüş yapiyor. Bir hafta felanda parcanin gelmesini bekliyorsunuz muhtemelen.

• Anchowy61 A kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim hocam.üst kule bilyalarina da baktirmam gerekir mi?siz değişince direksiyon kutusunu sorun tamamen çözüldü mu?

Düzeldi hocam. Onlar bakmislardir muhtemelen

• 
Sayfa: önceki 909910911912913
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.