Şimdi Ara

:::2006-2012 Honda Civic Ana Konu::: (538. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22.575
Cevap
85
Favori
1.494.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıllarca birçok araç kullandım hiçbirinde bu bahsettiğim sorun yaşanmadı. Daha iki kez yıkanan bir araçta bunun olması hoş değil, Honda'nın bir uygulama hatası var oralarda. Daha önceki focusumda buralarda halıfleks benzeri bir kaplama vardı, hem sağlamdı hemde kolay temizlenirdi. Aslında Honda'nın yapması gereken ön tekerlerin bulunduğu kısımla aynı malzemeyi arkadada kullanmasıydı. Ne olacak, önce yalıtımı uygular ardından önlerdeki gibi bir malzemeyle korurdu. Anlaşılan benim arabama özgü değil, birçoğumuzun aracında ortaya çıkmış olduğuna göre çok rastlanılan bir durum. Ama çözümü ver diyor servistekiler. Özellikle bunun için gitmeye değmez ama yolum düştüğünde yenilemelerini isteyeceğim.
    Herkese keyifli sürüşler.
  • Tazyikli su ile çıkan izolasyon maddesi ne kadar hoş
    quote:

Orjinalden alıntı: ABABA2307

#1: Benim bildiğim davlumbaz ön çamurluk içlerinde olur.
    #2: Arka çamurluklarda; tekerin arka tarafında yani çamurluğun tamponla birleştiği yerde; lastikten sıçrayan su, çamur vs'yi tamponun taa en arka uzun tarafının iç kısmına gitmesini engelleyecek bir koruma parçası olabilir. Hondalarda bu görevi paçalık tabir edilen plastik parçalar yapar.
    #3: Dolayısı ile arka çamurlukların içinde davlumbaz yoktur ama buraya yapışan çamur ve içinde bulunabilecek korosif maddelerin sacı çürütmesini engellemek amacı ile uygulanmış bir kimyasal kaplama madde bulunabilir.
    #4: Bu maddeyi yıkamacı tazyikli su ile söktüyse Hondaya yazı yazıp boşuna vakit kaybetmeyin, adamlar ne yapsın, yıkamacıyı mı dövsünler?
    #5 Aynı madde ile tekrar kaplatıp bir daha tazyikli su tutturmazsanız sorun çözülür.

• quote:

Orjinalden alıntı: vuralkan

Yıllarca birçok araç kullandım hiçbirinde bu bahsettiğim sorun yaşanmadı. Daha iki kez yıkanan bir araçta bunun olması hoş değil, Honda'nın bir uygulama hatası var oralarda. Daha önceki focusumda buralarda halıfleks benzeri bir kaplama vardı, hem sağlamdı hemde kolay temizlenirdi. Aslında Honda'nın yapması gereken ön tekerlerin bulunduğu kısımla aynı malzemeyi arkadada kullanmasıydı. Ne olacak, önce yalıtımı uygular ardından önlerdeki gibi bir malzemeyle korurdu. Anlaşılan benim arabama özgü değil, birçoğumuzun aracında ortaya çıkmış olduğuna göre çok rastlanılan bir durum. Ama çözümü ver diyor servistekiler. Özellikle bunun için gitmeye değmez ama yolum düştüğünde yenilemelerini isteyeceğim.
    Herkese keyifli sürüşler.

yenilesen nolacak ilk yıkamada gene çıkacak, en iyisi o kumaştan bulup kaplatmak

• arkadaşlar sonunda arabam gelmiş, ötv için gereken miktarı bayiye yatırdık işlemleri başlattık önümüzdeki hafta salı alacağız arabayı bir aksilik çıkmazsa çok heycanlıyım
  • Şimdiden hayırlı olsun. Kazasız belasız güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

quote:

Orjinalden alıntı: safakbal

arkadaşlar sonunda arabam gelmiş, ötv için gereken miktarı bayiye yatırdık işlemleri başlattık önümüzdeki hafta salı alacağız arabayı bir aksilik çıkmazsa çok heycanlıyım
  • arkadaşlar 6 ay önce 39.000 YTL ye CIVIC premium otomatik aldık hediye olarak deri döşeme cam filmi iç dış boya koruma park sensörü hediye ettiler sizce fiyat nasıl.Bu arada 2 ay önce babam park ederken kaldırıma çarptı sağ sis farının altında bi göçük var .Onun tamir maliyeti sizce ne kadar olabilir ? Şimdiden teşekkürler
  • kaskodan yaptır, boşa cepten harcama
  • quote:

Orjinalden alıntı: caucass

kaskodan yaptır, boşa cepten harcama

Bizde öyle yapmak istiyoruz ama kaskodan 1 yıl yaptırmayınca indirim oluyormuş galiba.O yüzden maliyet düşük olursa cepten vericez parayı.500 YTL cıvarı tutarsa kaskodan yaptırırız herhalde
  • teşekkür ederim

quote:

Orjinalden alıntı: mohicanan

Şimdiden hayırlı olsun. Kazasız belasız güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

quote:

arkadaşlar sonunda arabam gelmiş, ötv için gereken miktarı bayiye yatırdık işlemleri başlattık önümüzdeki hafta salı alacağız arabayı bir aksilik çıkmazsa çok heycanlıyım

• hocam poliçen iyi ise sigortan servisle anlaşmalı ise küçük işleri mini onarımdan yaptırabilirsin böylece policen delinmez indirimi hakkınıda kaybetmezsin
    fiyat konusuna gelince biraz daha indirim yaptırabilirmişsin bence ama boşver alınmış malın hesabı olmaz
    quote:

Orjinalden alıntı: eczem

arkadaşlar 6 ay önce 39.000 YTL ye CIVIC premium otomatik aldık hediye olarak deri döşeme cam filmi iç dış boya koruma park sensörü hediye ettiler sizce fiyat nasıl.Bu arada 2 ay önce babam park ederken kaldırıma çarptı sağ sis farının altında bi göçük var .Onun tamir maliyeti sizce ne kadar olabilir ? Şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: rahmi2253

hocam poliçen iyi ise sigortan servisle anlaşmalı ise küçük işleri mini onarımdan yaptırabilirsin böylece policen delinmez indirimi hakkınıda kaybetmezsin
    fiyat konusuna gelince biraz daha indirim yaptırabilirmişsin bence ama boşver alınmış malın hesabı olmaz
    quote:

Orjinalden alıntı: eczem

arkadaşlar 6 ay önce 39.000 YTL ye CIVIC premium otomatik aldık hediye olarak deri döşeme cam filmi iç dış boya koruma park sensörü hediye ettiler sizce fiyat nasıl.Bu arada 2 ay önce babam park ederken kaldırıma çarptı sağ sis farının altında bi göçük var .Onun tamir maliyeti sizce ne kadar olabilir ? Şimdiden teşekkürler

Sigorta şirketi servisle anlaşmalı.zaman olsa yaptırtıcamda artık boş bi zamanda.Yardımcı olduğun sağol

• dedikleri tarihlerde arabalar gelmeye başladı Türkiye'ye...darısı bizimkinin başına :) Beklemedeyiz tamam :)

Hayırlı olsun hocam, kazasız belasız kullanmak dileğiyle...hangi versiyon ve hangi renk almıştınız?

quote:

• Herkese kazasız belasız sürüşler...
  • sağol hocam evet dedikleri tarihde geldi araç şimdi plaka işlemlerini bekliyoruz
    düz vites elegance siyah renk aldım
    inşallah hepimize kazasız belasız sürüşler diliyorum

quote:

Orjinalden alıntı: vogue

dedikleri tarihlerde arabalar gelmeye başladı Türkiye'ye...darısı bizimkinin başına :) Beklemedeyiz tamam :)

Hayırlı olsun hocam, kazasız belasız kullanmak dileğiyle...hangi versiyon ve hangi renk almıştınız?

quote:

• hayırlı olsun hocam.senin araç gelmiş ne güzel.bende beyaz civic elegance bekliyorum daha bir tarih bile veremediler şu gün gelir diye
  • ne zaman siparişi verdiniz dostum ?
    eğer aybaşı gibi verdiyseniz şimdilerde gelmesi lazım..ama şu da olabilir; sipariş verdiğiniz bayinin o ayki araç alım kotası dolduysa sizin teslimatı bir sonraki aya atabilirler...

quote:

Orjinalden alıntı: aghkzlkya

hayırlı olsun hocam.senin araç gelmiş ne güzel.bende beyaz civic elegance bekliyorum daha bir tarih bile veremediler şu gün gelir diye
  • Selam arkadaşlar civic HB sıkışık trafiği ve yokuşda sık yapılan dur kalkları hiç ama hiç sevmiyor.Sakın debriyaj balatası yakayım demeyin 2500 ytl imiş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vogue

ne zaman siparişi verdiniz dostum ?
    eğer aybaşı gibi verdiyseniz şimdilerde gelmesi lazım..ama şu da olabilir; sipariş verdiğiniz bayinin o ayki araç alım kotası dolduysa sizin teslimatı bir sonraki aya atabilirler...

quote:

Orjinalden alıntı: aghkzlkya

hayırlı olsun hocam.senin araç gelmiş ne güzel.bende beyaz civic elegance bekliyorum daha bir tarih bile veremediler şu gün gelir diye

hocam geçtiğimiz cumartesi verdim siparişi.önce pazartesi tarih vericez dediler.sonra cuma vericez dediler.bakalım beklemedeyim.dediğiniz gibi yazeks oto bayağı iş yapan bir honda bayisi alım kotası dolmuş olabilir.mayısın başında bekliyorum aracımı gelir inşallah.

• quote:

Orjinalden alıntı: forumalp

Selam arkadaşlar civic HB sıkışık trafiği ve yokuşda sık yapılan dur kalkları hiç ama hiç sevmiyor.Sakın debriyaj balatası yakayım demeyin 2500 ytl imiş.

bir arkadaşın mondisinin balatasını garantiden değiştirmişlerdi
    ama honda burnundan kıl aldırmaz sanırım
  • Mersinde hergün önünden iki kere geçmiş oldugum honda akbayrak bayiinin her zaman içini süsleyen rengarenk civicler şimdi yok. Shoowroomda ilk defa civic yok hemde hiç yok Crv var Jazz var City var hayret ettim kaç gündür geçerken dikkat ediyorum civic yok. Bişi sölimmi Civicsiz shoowroom hiç güzel görünmüyor
  • 
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.