Şimdi Ara

:::2006-2012 Honda Civic Ana Konu::: (1119. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.575
Cevap
85
Favori
1.494.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11171118111911201121
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim aracıma da önceki sahibi 10W-40 yağ koymuş. .Gelecek bakımda 5W-30 yağ ile değiştireceğim. Motor sesinin ve titreşimin azalacağını düşünüyorum. Ayrıca az da olsa yakıt tüketimini de azaltabilir.
  • 2011 -2012 beyaz elegance otomatik temiz bir Civic almayı planlıyorum. Uzun süredir forumu ve malum siteyi takip ediyorum. Sizce ne kadar vermeliyim? ( Hayalimdeki araç temiz olsun ve beyaz otomatik mutlaka) Bilen veya satan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gripin518

Benim aracıma da önceki sahibi 10W-40 yağ koymuş. .Gelecek bakımda 5W-30 yağ ile değiştireceğim. Motor sesinin ve titreşimin azalacağını düşünüyorum. Ayrıca az da olsa yakıt tüketimini de azaltabilir.

3 defa 5w30 ve 2 defa 10w40 yağ kullandım yakıt değişmedi çekiş titreşim değişmedi yani öyle abartı bir fark olacağını sanmıyorum.
  • herkese merhabalar. şuanki aracım 2006 yaris 1.4 dizel otomatik.
    ben de 2009-2012 makyajlı kasa sedan civic düşünüyorum.
    kesinlikle otomatik olacak.
    benzinli alıp kendim mi lpg taktırmalıyım?
    hangi marka lpg kitini seçmeliyim?
    araştırmalarım sonucu prinss ve brc iyi diye duydum siz ne önerirsiniz?
    yoksa direk brc ve prins lpg takılmış civic mi almalıyım?
    bilgisi olan arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.
    şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lkuvvetmira

herkese merhabalar. şuanki aracım 2006 yaris 1.4 dizel otomatik.
    ben de 2009-2012 makyajlı kasa sedan civic düşünüyorum.
    kesinlikle otomatik olacak.
    benzinli alıp kendim mi lpg taktırmalıyım?
    hangi marka lpg kitini seçmeliyim?
    araştırmalarım sonucu prinss ve brc iyi diye duydum siz ne önerirsiniz?
    yoksa direk brc ve prins lpg takılmış civic mi almalıyım?
    bilgisi olan arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.
    şimdiden teşekkürler.

Merhaba,
    Bence de kesinlikle otomatik olmalı, ben anlamıyorum bir insan Honda alıp neden manuel kullanır?
    LPG'li alacaksanız, dediğiniz gibi piyasanın en iyisi Prins'li modeller ilk tercihiniz olsun. Sonrasında BRC, Lovato veya Landirenzo da olabilir. Atiker gibi yerlilere asla ama asla bulaşmayın. LPG'yi siz taktıracaksanız Prins'te şuan 3 farklı model var bildiğim kadarıyla, bütçeye göre ayırmışlar. Ya da BRC seçebilirsiniz.

• lkuvvetmira kullanıcısına yanıt
    Merhaba.civicler LPG ile uyumlu olduğu icin zaten birçok civicte LPG takılıdır.ancak alacağınız aracta LPG yok ise LPG markasından ziyade önemli olan isciliktir.en önemlisi budur.iyi işçiliği buldunuz o zaman ise temel kriteriniz bütçe olmali.eger bütçede sorun yoksa prins silverline,brc sequent 32 enjektör farklarıyla özellikle tercih edilebilir.sunu rahatlıkla söyleyeyim usta ve servis iyiyse Atiker grand kit gözü kapalı aracıma montaj yaptırırım.muazzam bir ürün.hayirlisi olsun .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben aracımda atiker gold taktırdım 7 ay oldu sorunsuz . Önemli olan ustanın işi bilmesidir . Takan usta işi bilmiyorsa hangi marka kit olursa olsun sorunlar yaşarsın .

Öncelik USTA dır.

• lkuvvetmira kullanıcısına yanıt
    Civic sürecekseniz kesinlikle otomatik konforu başkadır. Lpg olayına gelince işçilik montaj çok önemlidir zaten bunlar iyi oldu mu araç uyumsuzluk sorunu yaşatmaz. Prins bu konuda en iyisidir haliyle fiyatı fazla, ben brc kullanıyorum memnunum atiker gold da iyi diye duydum.
  • cevaplar için teşekkür ederim.
  • Merhaba arkadaşlar benim bir sıkıntım var yardımcı olursanız sevinirim. 2 ay önce yetkili serviste aracımın benzin deposu filtresi, aküsü, bujileri değişti ve periyodik bakım yapıldı. Subap ayarı yapıldı. Bakımdan sonra araç her seferinde zor marş almaya başladı. Servise götürdüm. Benzin depo filtresini incelediler, yakıt pompasında basınç düşükmüş on ayarlardılar düzeldi. 1-2 hafta sonra aynı problem yine başladı. Her seferinde yapmıyor ama araç uzun süre yattıktan sonra tekliyor sadece. Motır sıcakken tek seferde çalışıyor. Yine servise götürdüm. Benzin bayatlamıştır dediler. Benzini bitirip yeniledim. Sorun devam ediyor. Bunun nedenini bilen var mıdır? Servisteki usta pek güven vermedi çünkü. Aracım lpg li bu arada.

• ibrahim.a kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam.oncelikle aküyü kontrol ettirin hatta 4 yıl ve üzeri ise direk değiştirin.

Diğer bir ihtimal ise LPG sisteminin regülatörünü kontrol ettirin.ben akuden olduğunu düşünüyorum.

• ibrahim.a kullanıcısına yanıt
    Akü olabilir kontrol ettirin, lpg regülator gaz kaçırıyorsa yapabilir bir de marş dinamosunu kontrol ettirin revize ediyorlar o da etkileyebilir.
  • Aracımı satmayı düşünüyorum kısmetse bayramdan sonra.Özellikleri;

2009 Model
    Elegance paket
    70 bin km de
    Otomatik vites
    Füme renk
    Brc Lpg takılı 40 bin km de takıldı
    40 bin e kadar servis bakımlı
    Bujileri ve şanzuman yağını değiştirdim daha en az 40-50 bin km olmasına rağmen
    Lpg ve senelik bakımlarını yaptırdım
    1 adet kazası var 2900 tl değerinde ön tampon ve sol sis farı değişti
    Araç tavanında son istanbul fırtınasından kalan 2-3 tane göçük var yaptırmayı düşünmüyorum

Sizce ederi nedir?
  • Yardımlarınız için teşekkürler aküm de yeni değişti. Ateşleme sistemine odaklanmam lazım sanırım.

• UsainBolt kullanıcısına yanıt
    50 bin altı olmaz bence.
  • ExEcuTor61 kullanıcısına yanıt
    50 çok az değil mi hocam? Fiyatlar 57-58 arası ortalama ben de en kötü 55 e satarım diye düşünüyordum?
  • UsainBolt kullanıcısına yanıt
    Hocam o fiyatlar ideal 55 e gider bence 50 altını görmez kesinlikle demek istedim.
  • Arkadaşlar fd6 kasa otomatik civic almayı düşünüyorum, araçtan fazla anlamayan biriyim, alırken dikkat edilecek hususlar konusunda yardımcı olabilir misiniz (ağır bakım, lpg, kronik sorunları vs) Şunu sormayi unutma diyeceğiniz seyler nelerdir yani.

• hsm_shn kullanıcısına yanıt
    Bütçe nedir hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: UsainBolt

50 çok az değil mi hocam? Fiyatlar 57-58 arası ortalama ben de en kötü 55 e satarım diye düşünüyordum?

57 - 58 e gider bence
  • 
Sayfa: önceki 11171118111911201121
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.