Şimdi Ara

:::2006-2012 Honda Civic Ana Konu::: (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22.574
Cevap
85
Favori
1.494.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: vozer

quote:

Orjinalden alıntı: yeknet

iyi de dostum sen de biraz makul konuş bu kadar honda sever içinde 10000ytl vermem demek hakaretten başka bişey değil. Bakınız daha arabayı görmeden sipariş edenler var. 10000ytl ye 2. el iyi bir araba bile yok. paran varsa var ben tercih etmem bana hitap etmiyor de geç.

Zevk benim keyif benim. Gözüme hitap etmiyor 10.000 YTL bile vermem. Bunun neresi hakaret? Her malın alıcısı bulunacağını ve başkalarının hoşuna gidebileceğini de belirttim. Birkaç yıl önce Fiat Marea kısa süreliğine 2.0 modelinin fiyatını 1.6 modelinden 60 YTL daha pahalıya satıyordu. O fiyata hiçbir 2.0 araç alamazdınız. Neden o sıralar araba alan herkes marea almadı sucan ucuz fiyata?

Beğenmek zorunda mıyım yeni Honda'yı? Şuanki fiyattan peşin olarak alabilecek maddi durumum var. Ama bırakın 10 000 YTL bedava verseler almam. (Satmamak kaydıyla almam diyorum yoksa çok ucuza verseler alır ertesi gün satarım )

Bu arada arabayı görmedim değil. Test sürüşü yapmadım ama içine bindim, dışını inceledim. Bana itici geldi. Bu millet ne zaman değişecek merak ediyorum. Herkes sizlerin beğendiği bir aracı beğenmek zorunda değil. Aynen benim beğendiğim bir aracı beğenmek zorunda olmadığı gibi. Herkes sizlerin tuttuğu futbol takımını tutmak zorunda değil. Üste para verseler o takımı desteklemem demek de hakaret değil kişisel bir seçimdir. Ama ben kendi fikirlerimi ve düşüncemi söyledim diye birileri bana inek diyorsa orada dur derim.

Birileri 10000 YTL ye bu aracı almayanlara inek diyor ve siz bunu makul görüyorsunuz, yarın başka birisi de çıkıp daha aracı görmeden sipariş verenlere öküz derse bunu da makul görecek misiniz?

Son defa tekrarlıyorum. Bu konu yeni Civic'i sevenler konusu değil. Yeni Civic hakkında genel bir konu. Aracı aşırı itici buldum. Bence son zamanlardaki en tipsiz araçlardan biri. Ama bence. Araç 5 kuruş etmez demiyorum. Benim gözümde 5 kuruş etmez diyorum. Siz dondurmayı iğrenç buluyorsunuz diye dondurma iğrenç değildir ve ben sizi dondurmaya hakaret etmekle suçlamam. O sizin fikrinizdir. Bu da benim fikrim. Ve bir aracı beğenmedim diye hatta çok ucuz fir fiyata bile almayacağımı söyledim diye şahsıma inek diyerek hakaret ettirmem.

Yeni hondayı bedava verseler bile almayacağını söylüyorsun bence abartmışsın. Peki sen hangi arabayı beğeniyorsun ? senin gibi müşterilere araba satmak zor

• Klasik tasarımlı araçlardan hoşlananlar için honda tasarımlarını begenmemesi çok normal bir durum
  • arkadaslar ben siyah civic hb düz vites sipariş etmiştim sipariş etiğim bayi siyah renk ayarlayamadi eğer siyahtan vazgecen arkadaş olursa kozmik gri ve ya gümüş isteyen olursa bana yazsın

ha bir de artık hb lerde düz vites gelmiycekmiş doğru mu acaba bu kesin olarak bilgisi olan varsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djahmet008 -- 2 Haziran 2006; 9:38:00 >
  • BEN YİNE DÖNDÜM SIRF SUNROOF İÇİN... (TABİ 8,000YTL FAZLALIK DA BENİ CAYDIRDI )

ONUN HARİCİNDE MANTIKLI DÜŞÜNMEK GEREKİRSE;
    1.Sİ VERGİ EN AZ 2 KAT
    2.Sİ SUNROOF YOK
    3.SÜ 17" JANT VE 1,8'İN PERFORMANSINDAN VAZGEÇMEK ZOR OLCAK AMA MECBUR

OFFFF SAÇMALIYORUM!!! GERÇEK; HB ALAMAYACAGIM İÇİN SEDAN İSTİYORUM İŞTE O KADAR

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: yeknet

iyi de dostum sen de biraz makul konuş bu kadar honda sever içinde 10000ytl vermem demek hakaretten başka bişey değil. Bakınız daha arabayı görmeden sipariş edenler var. 10000ytl ye 2. el iyi bir araba bile yok. paran varsa var ben tercih etmem bana hitap etmiyor de geç.

Zevk benim keyif benim. Gözüme hitap etmiyor 10.000 YTL bile vermem. Bunun neresi hakaret? Her malın alıcısı bulunacağını ve başkalarının hoşuna gidebileceğini de belirttim. Birkaç yıl önce Fiat Marea kısa süreliğine 2.0 modelinin fiyatını 1.6 modelinden 60 YTL daha pahalıya satıyordu. O fiyata hiçbir 2.0 araç alamazdınız. Neden o sıralar araba alan herkes marea almadı sucan ucuz fiyata?

Beğenmek zorunda mıyım yeni Honda'yı? Şuanki fiyattan peşin olarak alabilecek maddi durumum var. Ama bırakın 10 000 YTL bedava verseler almam. (Satmamak kaydıyla almam diyorum yoksa çok ucuza verseler alır ertesi gün satarım )

Bu arada arabayı görmedim değil. Test sürüşü yapmadım ama içine bindim, dışını inceledim. Bana itici geldi. Bu millet ne zaman değişecek merak ediyorum. Herkes sizlerin beğendiği bir aracı beğenmek zorunda değil. Aynen benim beğendiğim bir aracı beğenmek zorunda olmadığı gibi. Herkes sizlerin tuttuğu futbol takımını tutmak zorunda değil. Üste para verseler o takımı desteklemem demek de hakaret değil kişisel bir seçimdir. Ama ben kendi fikirlerimi ve düşüncemi söyledim diye birileri bana inek diyorsa orada dur derim.

Birileri 10000 YTL ye bu aracı almayanlara inek diyor ve siz bunu makul görüyorsunuz, yarın başka birisi de çıkıp daha aracı görmeden sipariş verenlere öküz derse bunu da makul görecek misiniz?

Son defa tekrarlıyorum. Bu konu yeni Civic'i sevenler konusu değil. Yeni Civic hakkında genel bir konu. Aracı aşırı itici buldum. Bence son zamanlardaki en tipsiz araçlardan biri. Ama bence. Araç 5 kuruş etmez demiyorum. Benim gözümde 5 kuruş etmez diyorum. Siz dondurmayı iğrenç buluyorsunuz diye dondurma iğrenç değildir ve ben sizi dondurmaya hakaret etmekle suçlamam. O sizin fikrinizdir. Bu da benim fikrim. Ve bir aracı beğenmedim diye hatta çok ucuz fir fiyata bile almayacağımı söyledim diye şahsıma inek diyerek hakaret ettirmem.

Ok beyenmek zorunda degilsin . Kendi secimindir...

Ama siparişini bile vermiş insanların yanında oyle sert bir dille konusamazsın.

Sence güzel degilse bunu tatlı bir dille belirtmek zorundasın.... Uslub ta sorun var yani senin fikirlerine karsı cıkan yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sebastian_RR -- 2 Haziran 2006; 9:44:01 >

• ARKADAŞLAR OK TARTIŞMAYALIM BÖYLE... BUNUN YERİNE ARACI GÖREN TEST EDEN ARKADAŞLAR İZLENİMLERİNİ AKTARSA, BU ARAÇ HAKKINDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR BİZİMLE PAYLAŞSA DAHA FAYDALI OLMAZ MI SİZCEDE?

ARACI BEĞENMEYEN ARKADAŞLAR DA, MADEM BEĞENMEMİŞLER VE BİR KEZ DE BU FİKİRLERİNİ BİZLERLE PAYLAŞMIŞLAR; O ZAMAN BİZİM BURDA CIVIC HAKKINDA BİLGİ ALIŞVERİŞİ YAPMAMIZA ENGEL OLMASINLAR... ALMAYAN ALMAZ NAPALIM, SAĞLIK OLSUN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafacelen -- 2 Haziran 2006; 9:48:41 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafacelen

BEN YİNE DÖNDÜM SIRF SUNROOF İÇİN... (TABİ 8,000YTL FAZLALIK DA BENİ CAYDIRDI )

3.SÜ 17" JANT VE 1,8'İN PERFORMANSINDAN VAZGEÇMEK ZOR OLCAK AMA MECBUR

Size uygun sedan 1.8 executive var..Hem de böylece 1.8 motor performansından ve sunrooftan vazgecmemiş olursunuz.
  • HAKLISIN AMA AYNI KASA ARABAYA DA O KADAR ÇOK PARA VERMEK İSTEMİYORUM ÇÜNKÜ HB ALMAK İÇİN KARAR VERSEYDİM BİRAZ DA ZORLAYACAKTIM KENDİMİ...

SANIRIM 1,6 ELEGANCE BENİM İÇİN UYGUN. BEYAZ YA DA SİYAH DÜŞÜNÜYORUM. ÖBÜR RENKLERİ PEK BEĞENMEDİM BEN MALESEF. SİZCE BEYAZ MI SİYAH MI ??
  • Daha önce de bahsi geçmişti.Siyah süper durur ama bakımı zor bir renktir..Ben sırf o yüzden siyah alamadım.Eğer ki siz, önemli olan güzel gözükmesi ben arabama temiz bakarım derseniz siyah alın.Yoksa almayın.Yada siyah renkli araba kullanıcılarına sorun onlar size dertlerini anlatırlar..

Onun dışında gümüş renk piyasadaki arabaların yarısında var ama çok güzel duruyor honda da..Zaten güzel olmasa teşhir aracını o renk getirmezlerdi..Beyazı da begeniyorum.Ama opak renk sonuçta.Ve opak almanın honda da parasal bi avantajı da olmuyor.O yüzden ben şahsen düşünmedim o rengi...Yoksa fena değil,hoşuma gitti..
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafacelen

INTERNETTE SABAH CIFT SUNROOF LU RESIMLERINI GORMUSTUM. ACABA OPSIYONEL OLARAK YAPILABILIRMI. BU ARADA YAKLASIK 8.000 YTL DAHA PAHALI HB

NEDEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEN

BU ARADA BENCE BU ARACIN 1,8 MOTORU SUPER, BU GUC ICIN VERGIYE KATLANILABILIR

Civic HB 5 kapının yurt dışında 2.2 Dizel seçenekle sunulan bir modeli daha var, O modelde sunroof mevcut ancak Türkiye'ye 2.2 seçeneği gelmedi ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EREN {SaNSaR} -- 2 Haziran 2006; 10:56:30 >

• AYNI SEGMENT (ORTA SINIF SEDAN) ARAÇLARIN FİYAT KARŞILAŞTIRASI;

VW JETTA 1,6 >>> 43.290,00 YTL

FORD FOCUS 1,6 >>> 40.500,00 YTL (bu sabah itibari ile fiyat güncellemesi yapıldığından tam rakam veremiyorum ama bu yazdığım rakam dün gece internetten baktığım ve aklımda kalan yuvarlanmış rakamdır.)

RENAULT MEGANE 1,6 >>> 38.720,00 YTL

HONDA CIVIC 1,6 >>> 36.220,00 YTL

NOT: TÜM ARAÇLAR HEMEN HEMEN AYNI DONANIM SEVİYESİNDEKİ VE SUNROFF-METALİK RENK OPSİYON FİYATLARI EKLENMİŞ BİÇİMLERİ İLE KARŞILAŞTIRILMIŞTIR.

HONDAAAAAAAAA; hayat ondaaaaaaaa
  • @alpha06

Aykırı bir tipi olmayan araçların hemen hemen tümünü beğenirim. İçine oturduğumda kendimi uzay aracında değil araba'da hissediyorsam beğenirim.

Örneğin eski civic son derece güzel ve alınası bir araç benim gözümde. Focus yine güzel bir araç. Mondeo'yu beğeniyorum. Vectra hoşuma gitmiyor ama asla almam şeklinde de bir iddiam yok vectra için.

Bu arada neden inanmıyorsunuz ya da abartı buluyorsunuz ben de bunu çözemiyorum bir türlü. Bana çok itici gelen bir aracı neden alayım ki? İçinde kendimi rahat hissedemediğim bir arac bana bedava verilse bile yolculuğa neden çıkayım ki onunla?

Sizin hiç mi kokoreç yemeyen arkadaşınız yok? Siz ısmarladığınızda cebinden 5 kuruş para çıkmayacağı halde neden yemez? Çünkü sevmiyor bu yiyeceği. Kokoreçe hasta olan bir kişi diyor mu çok abartıyorsun diye yemeyenlere? Arabada da durum aynı. Ama dediğim gibi kâr amaçlı ise alırım. Benim almam dediğim kendim kullanmak için almam. Yoksa biri getirip al bu senin olsun hediyem ne yaparsan yap dese tabiki alırım.

Aracın beğenmediğim noktaları hep can alıcı noktalar benim için. Örneğin gösterge paneli, direksiyon simidi. Vites kolu. Hiçbir yerini beğenmedim ki. İnanıp inanmamak size kalmış. Ne düşünürseniz de düşünün. Yarın kendime araba almaya karar versem fiyatı ne olursa olsun bu araç olmayacaktır tercihlerim içinde.
    ---------------------------------------------------------------------
    Bir fikrimizi söyleyelim dedik amma büyüttünüz olayı. Kaç mesajdır bunu tartışıyoruz burda. Hakaret olarak algılayan varsa da kendi bilir. Biri benim sevdiğim araç için bana bedava verseler almam dese kendi seçimi der geçerim. Yalan söyleyecek değil. Ben bu aracı çok komik fiyata da satsalar almam. Honda'nın da çok umrunda benim alıp almamam. Zaten bir sürü sipariş de almış şimdiden. Hayırlı uğurlu olsun. Alanlar iyi günde kazasız belasız kullansın inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vozer -- 2 Haziran 2006; 11:11:00 >

• ARKADAŞLAR BU CIVIC HB UZERİNDEK I-SHIFT OTOMATIK VITESI ANLATABILECEK BIRISI VAR MI NASIL BİR ŞEY DİĞER OTOMATİKLERDEN FARKI NE
  • Sen hangi bayi ile görüşüyorsun?
    Bende kozmik gri ve ya gümüş istiyorum ama bana bu sevkiyatta sıra gelmedi malesef.

quote:

Orjinalden alıntı: djahmet008

arkadaslar ben siyah civic hb düz vites sipariş etmiştim sipariş etiğim bayi siyah renk ayarlayamadi eğer siyahtan vazgecen arkadaş olursa kozmik gri ve ya gümüş isteyen olursa bana yazsın

ha bir de artık hb lerde düz vites gelmiycekmiş doğru mu acaba bu kesin olarak bilgisi olan varsa
  • bence sınıfındaki arabalara fark atar bu modelle....diğer araçların en az 2-3 yıl yenimodeli gelmeyecek...o yüzden yeni civicler iyi satar...
    sanırım yakında corolla yenisini getirecek..ona da bakmak lazım

ama 36000 ytl fiyatırla megane astra focus mazda....rekabetçi bence
  • Sayın vozer, güzel yazmışsınız. Herkesin tercihi değişir, herkesin kriterleri bağımsızdır. Ben bu araca karşı hep gelip giden duygular içinde kaldım. İç dış dizaynının cesurca yapılması, konvansiyonel kalıplardan sıyrılması hoşuma gitti ama bir kaç ay sonra da sıkılabilir insan diye düşündüm. Zira çok değişik dizaynlar da bu sık olan bir şey. Kaldı ki içindeki o plastik alt gösterge grubu vs. bana çok ucuz geldi. Tavan çok alçak, görüş berbat geldi. I-shift vites ise oldukça kötü deniyor diğer Honda otomatiklerle alakası yokmuş, çok fazla bekleme, kararsız geçişler vs. varmış. Mış mış tabii.

Herkesin kendi tercihi var. Benim bindiğim arabaya iğrenç diyene de kızmam. Bana ne. Ferrari'ye de dönüp bakmam. Kimse kimseye bir şey dayatamaz. Bazen bu forumda ben de dahil çok iddialı konuşuyoruz. Bunlar yanlış ve anlamsız tabii ama insan psikolojisi oluyor bazen.

• Honda daki i-shift bildiğiniz triptronik vites..Hem vitesten ileri ve geri yaparak vites geçişlerini gerçekleştiriyorsunuz hem de direksiyondaki kumanda butonlarından..

Yada isterseniz otomatik olarak kullanabiliyorsunuz..

Sedandaki otomatiğin farkı ise manuel geçişler birtek direksiyondan yapılıyor.Hb de ise vitesten de yapılabiliyor..Bir diğer fark ise HB 6 ileri şanzıman..Sedan da ise 5 ileri var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proxy007 -- 2 Haziran 2006; 11:40:50 >
  • İZMİR ÇAMKIRAN AMA ONLAR DA BANA SÖZ VERDIKLERİ İÇİN O RENKLERİ BULDULAR AMA SEN DE BANA SİYAH BULURSAN BEN DE SANA ONLARI AYARLARIM
  • quote:

@alpha06

Aykırı bir tipi olmayan araçların hemen hemen tümünü beğenirim. İçine oturduğumda kendimi uzay aracında değil araba'da hissediyorsam beğenirim.

Örneğin eski civic son derece güzel ve alınası bir araç benim gözümde. Focus yine güzel bir araç. Mondeo'yu beğeniyorum. Vectra hoşuma gitmiyor ama asla almam şeklinde de bir iddiam yok vectra için.

Bu arada neden inanmıyorsunuz ya da abartı buluyorsunuz ben de bunu çözemiyorum bir türlü. Bana çok itici gelen bir aracı neden alayım ki? İçinde kendimi rahat hissedemediğim bir arac bana bedava verilse bile yolculuğa neden çıkayım ki onunla?

Sizin hiç mi kokoreç yemeyen arkadaşınız yok? Siz ısmarladığınızda cebinden 5 kuruş para çıkmayacağı halde neden yemez? Çünkü sevmiyor bu yiyeceği. Kokoreçe hasta olan bir kişi diyor mu çok abartıyorsun diye yemeyenlere? Arabada da durum aynı. Ama dediğim gibi kâr amaçlı ise alırım. Benim almam dediğim kendim kullanmak için almam. Yoksa biri getirip al bu senin olsun hediyem ne yaparsan yap dese tabiki alırım.

Aracın beğenmediğim noktaları hep can alıcı noktalar benim için. Örneğin gösterge paneli, direksiyon simidi. Vites kolu. Hiçbir yerini beğenmedim ki. İnanıp inanmamak size kalmış. Ne düşünürseniz de düşünün. Yarın kendime araba almaya karar versem fiyatı ne olursa olsun bu araç olmayacaktır tercihlerim içinde.
    ---------------------------------------------------------------------
    Bir fikrimizi söyleyelim dedik amma büyüttünüz olayı. Kaç mesajdır bunu tartışıyoruz burda. Hakaret olarak algılayan varsa da kendi bilir. Biri benim sevdiğim araç için bana bedava verseler almam dese kendi seçimi der geçerim. Yalan söyleyecek değil. Ben bu aracı çok komik fiyata da satsalar almam. Honda'nın da çok umrunda benim alıp almamam. Zaten bir sürü sipariş de almış şimdiden. Hayırlı uğurlu olsun. Alanlar iyi günde kazasız belasız kullansın inşallah.

Dostum çok merak ettim senin arabanın markası neydi?

• kesin trabant marka otomobili vardir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djahmet008 -- 2 Haziran 2006; 14:49:35 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.