Şimdi Ara

2006-2007 Mitsubishi lancer ı nasıl bilirsiniz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
1
Favori
92.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: johnmcclane

peki lancer in güvenlik durumu ne durumdadır beyler?

ncap teki yıldız sayısından bahsetmiyorum araç kullanana güven veriyo mu?

saygılar

Lancer'ın 4 yıldızı var.

Youtube'da 2002 modeline ait bir çarpışma videosu var. 2006 videosu olarak da bunu bulabildim.

Güven veriyor mu sorusu birazda sürücüyle alakalı olsa gerek.
    Şöyle söyleyebilirim. Örneğin yüksek hızlarda direksiyon yeterince sert. Otobanda 160-180 arası hızla giderken güvenlik sınırlarını aşmamak kaydıyla direksiyonu bırakabiliyorum. Gayet düzgün bir gidişi var.
    Yine aracın sınırlarını görmek amacıyla tamamen boş ve kuru bir yolda 160km/h hızla giderken panik fren denediğimde araç çizgisinden çıkmadı.
  • KesinLikLe tavsiye ederim...Tarihten başLarsak bi okuduğunuzda zaten Lancer'e aşık oLursunuz...Kendini defaLarca ispatLamış bi modeL...Kendi segmentinin en iyiLerindendir...Sorunsuzdur...Kaza vs. durumLarda sizi üzmez...Tavsiye ederim...
  • biz arakadasa alıyoduk bankadaki arkadasları aldırmadı o paraya o kadar sağlam sorusunz be tipi yerinde arac bulamassın temiz bulursan hemen al bence 2 elden bashetmişler illaki gercek bi araba alıcısı cıkar yani satarsında 2-3 zarar ettirse ne fark eder zaten o ayarda bi arac olarak 2-3 hatta daha fazla ucuza alıyosun temizse bence iyi bi secenek
  • böyle güzelim markayı TR'de pazarlama yanlışlıklarına kurban ettiler, yoksa toyotadan aşağı kalır bir yanı yok. kötü japon arabası yoktur zaten. tepe tepe kullanılacak bir araba. 2.eli dert etmeye değmez, ucuza alıyorsun yine o fiyat civarı satarsın.
  • bu konu açılınca merak ettim inceledim güzel arabaymış gerçekten fiyatlarıda çok uygun bence düşünmeye gerk yok niyetiniz varsa alın
  • quote:

Orjinalden alıntı: vestigo

böyle güzelim markayı TR'de pazarlama yanlışlıklarına kurban ettiler, yoksa toyotadan aşağı kalır bir yanı yok. kötü japon arabası yoktur zaten. tepe tepe kullanılacak bir araba. 2.eli dert etmeye değmez, ucuza alıyorsun yine o fiyat civarı satarsın.

Araba gerçekten fiyatına göre çok güzel.

Dediğin gibi doğru düzgün reklamı yapılamadı.

Japon arabaları her zaman güzeldir
  • bence bilerek reklamı yapılmıyor veya pek önem vermiyorlar. yine sabancının olan toyotaya alternatif olmaması için. toyota firması sabancıyı tr'deki fabrikasına hissedar yapmış, istermi adamlar karşısına rakip çıkarttırsın. belki böyle bir anlaşmaları var? sen mitsubishiyi pazarla ama ticari araçlarını, otomobilini es geç demiş olabilirler. yoksa sabancı gibi güçlü bir firma mitsubishi otomobilini pekala şahlandırabilirdi.
  • içi de dışıda çok sportif bir araç.

zaten 4 kapılı aile sedanından yol canavarı üreten bir markanın başka bir şey yapması beklenmemeli.

hayırlı günler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: umtdrn

bu konu açılınca merak ettim inceledim güzel arabaymış gerçekten fiyatlarıda çok uygun bence düşünmeye gerk yok niyetiniz varsa alın

bu tanınmamazlık beni kahrediyor bir mitsubishi sever olarak.

marka yaklaşık 20 yıldır türkiyede satılmakta ama modellerini hatta modellerinin kendisini bırakın isimlerini bile araba alma arefesinde duymayan-bilmeyen dolaysıyla değerlendirmeye bile almayan bir çok kullnıcı var.

lancerin civicten corolladan ve diğer avrupalı rakiplerinden hiç bir farkı yok.

mitsubishi de markalar sıralamasında 1. sınıf markalardan. ( ford-wv-opel -toyota-honda vb gibi)

ama gelgelelim araba almaya niyetlenen türk kullnıcısı şayet arabalarla ilgilenmiyorsa; konu komşu sözü yada tv reklamlarına dayanarak araba aldığı için mitsubishi den haberi bile olmuyor.

haberi olsada 200 yıllık firmayı ; ( herhalde yeni çıkmış bir firma güvenilir değildir kalitesizdir diye düşünerek gene almaktan çekiniyor. zaten es keza birisine sorsa ( ki o biriside çok satılan avrupa markalarından birine sahiptir genelde) "böyle mitsubishi marka bir araba var alayımmı komşu ne dersin" diye. adamın da markadan haberi olmadığı için "aman abi o araba alınırmı son sahibi olursun elinde patlar" gibisinden cümleler kurarak mitsubishiyi zaten az tanıyan araba alıcısının korkması için yeterli sebep veriyor.

adamda ne yapıyor "a bu markanın reklamı çok yapılıyor hem bizim sitede bundan 10 tane daha var demek iyi bir arabadır" diyip çok satılan markaları tercih ediyor.

uzun bir yazı oldu ama neyse.

alıntı yaptığım arkadaş yanlış anlamasın. ben markanın tanınmamasına kahroluyorum hepsi o.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 12 Nisan 2008; 23:33:01 >
  • lancer in lpg ile uyumu nasıldır?

bir bileniniz var mı?

hatta ilk önce yakıt tüketimi nasıldır onu bi bilelim

saygılar
  • Yeni kasa lancer icin 2008 de 3000 bin, 2009 da 7000 bin adet satmayi planliyomus TEMSA turkiyede.
  • Araştırdığım kadarı ile LPG sorunu çıkarmadığını duymuştum.
    Benzine hergün zam geldiği için km maliyetini değilde litre bazında söyleyeyim.
    Şehirdışı uzun yolculuklarda 5-5,5 litre arasını görebiliyorum ben. Şehiriçi de 8-8,5 litreyi geçmesi çok zor.
    Otohaber testinde ortalama olarak 6,9 litre çıkarmışlardı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: supremum

Araştırdığım kadarı ile LPG sorunu çıkarmadığını duymuştum.
    Benzine hergün zam geldiği için km maliyetini değilde litre bazında söyleyeyim.
    Şehirdışı uzun yolculuklarda 5-5,5 litre arasını görebiliyorum ben. Şehiriçi de 8-8,5 litreyi geçmesi çok zor.
    Otohaber testinde ortalama olarak 6,9 litre çıkarmışlardı.

e süppermiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ansin

Yeni kasa lancer icin 2008 de 3000 bin, 2009 da 7000 bin adet satmayi planliyomus TEMSA turkiyede.

planlamıyor. 3001 tane yok elinde sadece 3000 tane var 2008 için.

mitsubishi amerika , rusya ve okyanus ötesi ( avustralya vb) pazarlarındaki yoğun talep nedeni ile yeni lancer yetiştiremiyor.

türkiye ye ayrılan 2008 kotası sadece 3000 adet lancer ile sınırlı.

hayırlı günler.
  • Evet bende 2008 model Lancer 3000 adet. 2009 da rakam articak dedim . Ayni seyden bahsetmisiz .
  • quote:

Orjinalden alıntı: cyber-kesh

merhaba arkadaşlar 2000 model meganımızı satıp 06-07 lancer almak istiyoruz ama kafamda bazı soru işaretleri var
    1-saglam mıdır
    2-ikinci eli nasıl satarken fazla deger kaybı yaşarmıyız(aslında pek de önemli degil 5-6 yıl kullanacagımız için)
    3-sık sık sorun çıkarır mı
    4-otomatik vites almayı düşünüyoruz tavsiye edermisiniz nasıldır?
    son olarak 25000 ytl ye kadar sedan, otomatik vites başka hangi modelleri tavsiye edersiniz şimdiden teşekkürler.

sonuç ne oldu aldınız mı,
    isterseniz başka seçeneklere de bakabilirsiniz.
    elantra, civic, focus, astra, golf da olabilir.
  • üstteki beyaz araç şahaneymiş sanki biraz yayları kısaltmışlar.

supremum
    sırf güvenlik yüzünden yeni aldığım aracı 2006-2007 lancerla değiştirebilirim. sürüş konforu (oturma pozisyonu), süspansiyonları ve yalıtımı nasıldır? bir de yedek parça fiyatları nasıl? bu aracın 2007 modellerinde colt direksiyonu var galiba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oliwer -- 17 Nisan 2008; 0:18:18 >
  • Eski kasa yenisinin yanında çok sonuk kalsa da mitsubishi kullanmak cok eğlenceli.
    Daha once kullandığım hiç bi avrupa arabasına benzemiyor.Kesinlikle japon amcalar araba yapmayı biliyor.
  • pascuu imzana bayıldım ya:)) ben olsam alırdım lancer bi spoyler taktırıdım bi evo ya bezer jant birde arka stopları değiştimmi yemede yanında yat korkmadan alınır japon sonucta ayrıca dusunmuyorda diilim hani yeni lancer alim birtane bi spoyler tampon altları filan ama iste cok para yaf sıfırda:)) ama 2.elde ucuz olsa alırım ama oda olmaz sanırım:)9 bu kasa fena tutulur gibime gelio
  • reklam konusunda dediklerinize aynen katılıyorum...bir colt sahibi olarak tv de hiç reklamını görmedim...aldığım gün belediyenin şehir merkezine yerleştirdiği bir tv panosunda reklamı oynarken rastgeldim...bunun dışında hiç görmedim...temsa mitsuya ne yapıyorsa aynısını doğuş seata yapıyor...umarım ya sabancılar mitsuya sahip çıkarlar yada sahip çıkacak birileri alsın...colt dediğimde millet kafasında ufo gibi birşey canlandırıyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.