Şimdi Ara

2003 Model Seat İbiza ile 900 km Yol Yapılır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar, uzun yola cikacagim. Araba 2003 model 1.2. TSI İbiza. Daha once aralıksız 300-350 km yol yaptim ve genelde 120KM hizin altina dusmuyordum. Sorun yasamadim hic. Sizce 900 km yol yapilir mi bu arabayla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acipinsan -- 30 Aralık 2018; 21:24:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arabadan eminsen neden yapılmasın. Bizim köyün eski imamı her tarafı çürük, delik deşik reno tx ile İzmit Kandıra'dan Erzurum'a gidip geliyordu.

• Arada bir tekleme yapiyor sadece. Ki genelde düşük viteslerde yapıyor yapsa da. Oyle olunca da stop ettirip calistirinca duzeliyor. Ona da yola cikmadan baktiracam sanayide zaten. Onun disinda dedigim gibi bir sikintisi yok. 300-350 km yolu ortalama 120km bazen140-150 km hiza cikacak sekilde araliksiz(yakıt alma hariç) geldim ve problem olmadi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acipinsan -- 30 Aralık 2018; 23:47:48 >
  • Ben 1.2 2004 corsa ile Gaziantep'den Hırvatistan'a gittim 3000 km

Turbo yoktur diye tahmin ediyorum. Bu tür motorlar 120 ile giderken bile 4 bin devir çeviriyor. 3000 Motor bir dizelden bile fazla yakıyorlar. Yani motor küçük olduğu için fazla yakıt tüketiceksin ve fazla yakmana ragmen hızlı ve rahat gitmeyecek araba. Buda adamın moralini bozuyor.

Bir diğeri ise 250-300 km araliksiz sürdükten sonra motor küçük olduğundan midir nedir çekisten dusuyordu surekli. Mola vermek zorunda kaliyordum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrT4ngo

Ben 1.2 2004 corsa ile Gaziantep'den Hırvatistan'a gittim 3000 km

Turbo yoktur diye tahmin ediyorum. Bu tür motorlar 120 ile giderken bile 4 bin devir çeviriyor. 3000 Motor bir dizelden bile fazla yakıyorlar. Yani motor küçük olduğu için fazla yakıt tüketiceksin ve fazla yakmana ragmen hızlı ve rahat gitmeyecek araba. Buda adamın moralini bozuyor.

Bir diğeri ise 250-300 km araliksiz sürdükten sonra motor küçük olduğundan midir nedir çekisten dusuyordu surekli. Mola vermek zorunda kaliyordum
    Evet ben de bugun bi 200KM uzun yol yaptim. O dikkatimi cekti. Devir cok yukseliyor ve yokuslara filan hizli girmezsen hiz baya baya dusuyor. Bugun hafif bi rampada bi arabayı sollayana kadar canim cikti.

• quote:

Orijinalden alıntı: acipinsan

Evet ben de bugun bi 200KM uzun yol yaptim. O dikkatimi cekti. Devir cok yukseliyor ve yokuslara filan hizli girmezsen hiz baya baya dusuyor. Bugun hafif bi rampada bi arabayı sollayana kadar canim cikti.

Alıntıları Göster
    Evet malesef. Çok yorucu ve sıkıcı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.