Şimdi Ara

2003 Model GRAND CHEROKEE CRD-Hurda ARAÇ YASASINA takılırmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
17
Cevap
0
Favori
1.065
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> 2003 Model GRAND CHEROKEE CRD-Hurda ARAÇ YASASINA takılırmı?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    8194 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar. 10 Yaşında Grand Cherokee Crd Overland araç beğenmiş babam. Aracı genelde ben kullanacağım, benim için bir sorun yok, aracın şekli güzel, prestiji var ve dizel+otomatik olması bir avantaj. ( Mercedes Dizel motoru )

Fakat kafamı karıştıran 2 husus var,

Aracı 46.000'e sayıyorlar. ( Tamirci bizzat kefil oldu aracın temizliğine yoksa piyasası 42-43 felan ) ancak kasko değeri 58.000 TL olarak işaretlenmiş.

En büyük kafama takılan soru ise, Başbakan'ın sözü oldu. "10-15 yaş üstü araçlar Hurdadır" demesi kafamı karıştırıyor. Bu bütün 10-15 yaşındaki araçlar için mi geçerlidir?

Yani sonuçta piyasada hala 2001 Model E200 Kompresörler var, taş gibi, bu araçların 2016'da felan hurdaya düşecek olmasını mantığım almıyor.

Eğer vergiler yükseltilecekse o zaman 2. el araç alanlara büyük haksızlık edilmiyormu ? Bu aracı beğendim ancak 10 yaşında olması ve bu söylentiler kafamı kurcalıyor.

Bence 46 bu araca verilir, elektrikli koltukları , Sunroof'u, ısıtması olan bir araca bu para verilir ama işte aracı 5 sene kullanacağımızı varsaysak, satarken ölü eşşek parasına satmayıda istemiyorum açıkcası. Sonuçta para zor kazanılıyor .

Ne yapalım sizce, iyi bir Amerikan arabası olduğunu düşündüğüm bu araç alınırmı? Satan kişi acaba bu durumdan kıllandıdamı satıyor diye huylanıyorum çünkü babam test sürüşü yapmış ve araç "0 km kadar temiz , konsol ilk günkü gibi" demiş idi. Bu kadar temiz bir arabayı bir adam neden elden çıkarır? Üstelikte doktormuş yani 2010'dan beri araç kendisindeymiş. Kaskolu binmiş ve kaskoda hiç bir hasar görünmüyor sadece 2012 Ekim'de bir şey çalınmış o kadar. Yani kaza yapıpta elden çıkarma durumuda söz konusu değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fleetwood1991 -- 8 Haziran 2013; 4:54:12 >

|
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    6 Not
    anlamadım ki hurda araça yasası ile ne alaka?

bir de bu aracı iyi gösterdiniz mi? alayının kmsiyle oynanıyor.

motoru yapıp da satan çok var piyasada dikkatli olun. sonuçta bi şahin değil.pahalıya mal olur sorunlar
    |
    |
    Hurda yasası şu alaka bu araca 5 sene binsek 15 yaşına gelecek. Yani o zaman bu aracı 2. elde satamayız die düşünüyorum eğer 2. elleri yok ederlerse. Hani bu gün 2003 modeli 10-15.000 olsa tamamda , 2003 modeline 46.000 sayacağız şimdi çok zarar etmek istemiyoruz.
    |
    |
    7305 Mesaj
    Öyle bir şey olmaz. Gönül rahatlığıyla alınız.
    |
    |
    10 yıllık arabayı hurdaya çıkartsalar piyasada araba kalmazki.
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

O aracı almayın allah aşkına. Bir komşuda var araba değil modern traktör bildiğin.
    quote:

Orijinalden alıntı: ilkebay

O aracı almayın allah aşkına. Bir komşuda var araba değil modern traktör bildiğin.

adam ne sormuş sen ne demişsin. konuyla alakalı yazsana kardeşim. babası beğenmiş, hoşuna gitmiş. zevkler ve renkler tartışılmaz.

konuya dönecek olursak bende 80-85 model mercedes almayı düşünüyodum ileride ama bu yasa yüzünden hayallerim iptal oldu. şimdi hyundai accentlere, clio, paliolara falan bakıyorum.

cidden şu yasanın çıkması çok mantıksız geliyor.

• Yarbay
    6888 Mesaj
    bence o fiyatlara bir captiva bakın en az 5 yaş daha genç olur
    |
    |

Orijinalden alıntı: Japon.Türk.San

quote:

adam ne sormuş sen ne demişsin. konuyla alakalı yazsana kardeşim. babası beğenmiş, hoşuna gitmiş. zevkler ve renkler tartışılmaz.

konuya dönecek olursak bende 80-85 model mercedes almayı düşünüyodum ileride ama bu yasa yüzünden hayallerim iptal oldu. şimdi hyundai accentlere, clio, paliolara falan bakıyorum.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: Japon.Türk.San

quote:

Sadece görüşümü paylaştım arkadaşım, sana ne oluyor? Alana hayırlı uğurlu olsun tabii ki niye aldın diyecek halimiz yok.
    |
    |

• Yarbay
    6522 Mesaj
    Eğer benim 2004 Civic'imi hurdalıkta demir topu haline getireceklerse belediye binasının içine sokarım, orada da yakarım.

Böyle bir şey imkansız.

Köylü sebzesini meyvesini 20 senelik 25 senelik arabalarla getiriyor. Onlar hurdaya ayrılırsa pazardan bir şey yiyemeyecek miyiz?
    |
    |

"Sokak köpeklerine selam vermek, adam olmaya çeyrek var demektir."
  • Yarbay
    13949 Mesaj
    10 yaşındaki araba hurda ise 50.000 liralık 0 arabanın 20000 lirası vergi olmasın 35 e alalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1030 Mesaj
    Yok abi ne hurdası ya. Piyasada e30 BMW'ler dolanıyor. Hurda yasası anca Murat 124'ü kaldırır piyasadan, o da sahibine yarar. Adam satamıyor zaten arabayı, 5 milyara köser devlete geçer.
    |
    |

|
    |

Orijinalden alıntı: Fleetwood1991

Merhaba arkadaşlar. 10 Yaşında Grand Cherokee Crd Overland araç beğenmiş babam. Aracı genelde ben kullanacağım, benim için bir sorun yok, aracın şekli güzel, prestiji var ve dizel+otomatik olması bir avantaj. ( Mercedes Dizel motoru )

Fakat kafamı karıştıran 2 husus var,

Aracı 46.000'e sayıyorlar. ( Tamirci bizzat kefil oldu aracın temizliğine yoksa piyasası 42-43 felan ) ancak kasko değeri 58.000 TL olarak işaretlenmiş.

En büyük kafama takılan soru ise, Başbakan'ın sözü oldu. "10-15 yaş üstü araçlar Hurdadır" demesi kafamı karıştırıyor. Bu bütün 10-15 yaşındaki araçlar için mi geçerlidir?

Yani sonuçta piyasada hala 2001 Model E200 Kompresörler var, taş gibi, bu araçların 2016'da felan hurdaya düşecek olmasını mantığım almıyor.

Eğer vergiler yükseltilecekse o zaman 2. el araç alanlara büyük haksızlık edilmiyormu ? Bu aracı beğendim ancak 10 yaşında olması ve bu söylentiler kafamı kurcalıyor.

Bence 46 bu araca verilir, elektrikli koltukları , Sunroof'u, ısıtması olan bir araca bu para verilir ama işte aracı 5 sene kullanacağımızı varsaysak, satarken ölü eşşek parasına satmayıda istemiyorum açıkcası. Sonuçta para zor kazanılıyor .

Ne yapalım sizce, iyi bir Amerikan arabası olduğunu düşündüğüm bu araç alınırmı? Satan kişi acaba bu durumdan kıllandıdamı satıyor diye huylanıyorum çünkü babam test sürüşü yapmış ve araç "0 km kadar temiz , konsol ilk günkü gibi" demiş idi. Bu kadar temiz bir arabayı bir adam neden elden çıkarır? Üstelikte doktormuş yani 2010'dan beri araç kendisindeymiş. Kaskolu binmiş ve kaskoda hiç bir hasar görünmüyor sadece 2012 Ekim'de bir şey çalınmış o kadar. Yani kaza yapıpta elden çıkarma durumuda söz konusu değil.
    quote:

Orijinalden alıntı: newmonarch

.

tabii ülkede herkes binlerce lira maaş alıyor,gelir seviyesi dünyanın ilk sıralarında bir ülkedeyiz.10 -15 yaşında araba hurda...millet o 10-15 yaşındaki aracı almak için nasıl dişinden tırnağından artırıyor.onu hesaba katmasınlar.yazık bu ülkeye...

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    5 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: anka0658

quote:

.

tabii ülkede herkes binlerce lira maaş alıyor,gelir seviyesi dünyanın ilk sıralarında bir ülkedeyiz.10 -15 yaşında araba hurda...millet o 10-15 yaşındaki aracı almak için nasıl dişinden tırnağından artırıyor.onu hesaba katmasınlar.yazık bu ülkeye...

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: anka0658

quote:

.

Tayyip her sene son model s500 e binip korumalarındada gmc,chevy görüyor ya acaba bu ulkenın hepsı onun gıbı araçlara mı bınıyor sanıyor :D

|
    |

• Yarbay
    8194 Mesaj
    #DirenGrandCherokee

|
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
kolayoto.com
Mobilya Takımları
üniversite
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.