Şimdi Ara

2003 bmw 320 dizel otomatik şanzıman sorunu

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
28
Cevap
4
Favori
20.146
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Yardım ve Sigorta işlemleri >> 2003 bmw 320 dizel otomatik şanzıman sorunu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3434 Mesaj
    Umut kırmak gibi olmasın hocam ama yerinizde olsam artık o araçla uğraşmazdım. Araç belli ki mekanik aksam olarak iyi yıpranmış. Siz şimdi sıfır şanzıman alıp taksanız dahi başka yerlerinden başka başka problem çıkaracağa benziyor. Bence satın üç beş aşağı. En azından problemleriyle uğraşıp hem paranızı hem yaşam kalitenizi harcamayın. Bmw mi istiyorsunuz? Satılık binlerce bmw var. Bulursunuz birini daha götürürsünüz bmw servisine en detaylı expertizi yaptırırsınız. Hem artık aracın bazı problem noktalarını da biliyorsunuz. O noktalara detaylıca baktırarak alırsınız. Arabanıza daha huzurlu binersiniz. Bunlar benim görüşlerim tabi sizin için hayırlısını dilerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: mmmpower

konuyu hortlatacagım ama benımde bır sorunum var sanırım.

gecen pazartesı gunu ankaradan 2004 model bır dızel otomatık 3.20d aldım. araba cok guzel ve temiz. henüz 110.000 km de. araçta bır sekılde seyrek olaran belıren bır sorunum var,

1,500 - 2,000 devır arasında bazen vıtes degısırken ciddi titreme ve sarsıntı oluyor, ayagınızı gazdan cektıgınızde kayboluyor ve hemen gaza basıp yenıden sorunsuz hızlanıyor. dedıgım gıbı bunu hep yapmıyor bazen yapıyor. bunun sebebı nedır? aldıgım arkadas bana bunu soylemıstı kendısıde servıse sormus ama bısı bulamamıslar.

acil yardım ricası ile.

tsk.

Türbin ve selenoid e bir baktırın. Ayrıca yağı da kontrol ettirin. Otomatik arabanın şanzıman yağı değişmez diye çok yanlış bir inanç var Türk toplumunda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burhan -- 7 Aralık 2013; 2:20:54 >
    |
    |
    Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

Mazut Pawıı ~~ Kendi Mazotumu Üretmeye Çalışırken Kimyager Olacağım.. ~~

Dead Line

• Teğmen
    189 Mesaj
    selamlar,

bugun dolapdere de iyi bir bmw ustasına aracımı götürdüm. aracım cok temız ve iyi olarak çıktı. bahsettıgım sarsıntı tirbünden olur dedi, şimdilik bir sorun yok ama zamanı geldıgınde ındırın benı asagıya dıyecekmiş :). arabanın genel anlamda cok ıyı cıkmasına ayrıca sevındım. Tirbün olayı ortalama neye patlar bıze?

birde konsoldakı ekranda yani guncel km sayacının bulundugu alanda kucuk sarı bir lamba yanıyor. bunu aracın km sı ıle oynanmıs olabılır dıye dusundu ama aracın km si orjınal. bu kucuk ısık baska neden yanabılır?

tsk.
    |
    |
    Bendede 94 model e36 320 otomatik var vites bir anda küt diye 3 e geçiyor ve takılıyordu motoru durdurup çalıştırdığımda sorun geçiyordu geçen seloidleri değiştirdim sorum dahada arttı küt diye kalkıyor d de vites takılıyor 4 e alıp kullanıyordum yine küt diye kalkıyor vites boşa geçiyor araba bağırıyordu gittim söktürdüğüm seloidleri geri taktırdım en azindan şimdi 4 e alıyorum sorunsuz ilerliyor sonra da de ye takıyorum anlamadığım 0 seloidler nasıl arıza verir sorun neden artar bi çuval para çöpe gitti eski parçalar daha iyi çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pologon -- 30 Eylül 2014; 19:30:23 >
    |
    |
    |
    |

kesinlikle krank sensörüdür...ahhhhh benim başıma neler geldi bilseniz o sensör yüzünden.daha detaylı bilgi için 536 374 49 86 nolu telden arayabilirsiniz...
    |
    |
    serhat kurtulan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşım çok sene geçmiş ama şöyle yazayım 2001 3.20 ci ye sahibim yakın problemlerim vardı ve maslakta otomatik şanzıman diye bir yer var murat usta bu adam otomatik şanzumanın ordunaryusu bence.benim sıkıntım tirbünden diğer adıyla tork konvertöründen çıktı araba şimdi saat gibi ve adam yaptığı işe garanti veriyor tekrar arıza çıkarsa cüzi ücretlere yapıyor biraz reklam gibi oldu ama sorunları cidden çözüyor zor ama hala çözmediysen bi ona götür derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • kardeşim benimde bmw 320d vardı 2 yıl önce aynı arızayı yaptı izmirde kamuran oto diye bir yer tavsiye ettiler. özgörkey dünyanın parasını istemişti yarı parasına işim halloldu servisin sahibi 50 yıldır mercedes bmw audi servisiymiş zaten çok tecrübeli ben memnun kaldım internetten bulursun numaralarını ara danış istersen
    |
    |
Mobilya Takımları
Bey Azura
emek server
canlı radyo dinle
192.168.1.1
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.