Şimdi Ara

2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü (490. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.283
Cevap
68
Favori
708.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 488489490491492
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü
  •  2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü
  • freze1980 kullanıcısına yanıt
    Başkent sanayide bizim parcalar var istersen bide oraya bakalım cıkma parcalar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • varsa bakalım abi orjinal diye 30 cm lastiğede 150 lira veremiyorum 125 e ben 4 litre mobil 5 40 yağ birde orjinal filtre setini alıyorum aslında bir zararı yok olmamasınında hem biraz takıntı birazda 120 üstü yüksek süratte hava sesi yapıyor yaz boyu sağ taraftan uğultu sesi nereden geliyor diye aradım sonunda sıkıntının bu parçada olduğu belli oldu
  • Bende bugun arka silecegi degistirdim orjinalı pahalı oldugu için yenisini almadım bi arkadasım kendi arabasına almış takamamış bana verdi bende uzun olan kısmı kestim cok basitce yaktım 75 tl cebimde kaldı

• 06hakki 0 kullanıcısına yanıt
    aynen arka silecek kolu çok pahalı benim kırılmıştı ünlü otodan yan sanayi siena nın kolunu 17 liraya almıştım.orjinalinden 1 2 cm daha uzun geniş siliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    bende aldığımdan beri iki kere oldu ikisinde de buji bobini arızası
    buji bobinlerini değiştirdik sorun çözüldü
    buji bobini arızası olduğunda araç homurtulu çalışıyor ve gitmemek için uğraşıyor
  • Selamun aleyküm arkadaşlar.epeydir yazmıyordum takip etmiyordum öyle aklıma geldi bakayım dedim konu hala devam masallah:)
    Arabam duruyor 157 bin yaptık 1.4 dinamik puntomu.70 binde almıştım.
    Maşallahi vardı bakımları düzenliydi gözümden sakinirdim ama artık dökülmeye basladi:)
    2. Vites e geçirirken debriaja basmadan geciriyormusum gibi disli sesi geliyor. Sekromenç bozulmuş galiba onu yaptıracam şanzıman inecek.
    Şoför kapısının kademe gergisi var Ya o bozuldu kut kut ses yapıyor açıp kaparken.
    Merkezi kilit bozuldu kumanda sağlam merkezi kilit kartı tamir edebilecek.
    Kalorifer açınca ciyaklama sesi k
    Geliyor kuş sesi gibi.
    Son olarak şoför tafinin kapı fitilleri çürümüş kopuk kopuk oldu.on iki kapı fitili 250 lira:(
    Yakın zamanda hepsini yaptıracağım çünkü puntomu seviyorum.saglicakla kalin
    Kolay gelsin iyi forumlar.

• besyoali B kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunların bazıları bendede var uzakdan kumanda calısmıyor o kapıdaki kademe gergisi bozuk küt küt yapıyor söför kapısının contasına hafif eskime var ama oyle korkulacak kadar bi problem yok

• Arkadaşlar kapı gergi demirini sorsum hiç bi yerde yok internette bi yerde buldum 218 tl yazıyo ne yapacagız iste site burası bi bakın

http://www.parcafilosu.com/orjinal-yan-sanayi/fiat-punto-1-3-jtd-51-dizel-manuel/on-kapi-gergisi/?StokKategoriNo=10030919&stokPaketId=2298

facebook.com/EskiKasaFiatPunto

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06hakki -- 28 Aralık 2016; 18:9:26 >
  • Merhabalar 2004 1.3 mjt punto ile aranıza katıldım direksiyonda boşluk arizasiyla karşılaşananiz oldu mu ? bır de mazot olmasına rağmen sürekli sarı lamba yanıyor ve depo boş görünüyor
  • Depo şamandıranız arızalı, alttan alınan bir darbe sebep olmuş olabilir.

Direksiyon arıza lambası ise kastettiğiniz, dönem dönem az veya çok bütün punto sahiplerinin yanar o arıza lambası bazen hidrolik destek gider ve sertleşir direksiyon, motoru bir aç kapa yapınca geçer.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    şu işe bak grandelerinki 35 lira bırak gıcırdasın takırdasın

Valla biraz araştırdım siprey yag felan dene diyorlar elektirik bantı da olurmuş diyen var en kısa sürede deneyecegim bu arada internetten deri direksiyon kılıfı aldım dikecegim becerebilirsem buradan paylaşacagım bu arada cok iyi organize olmak şart birbirimize yardımcı olmak acısından face den sayfa actım herkezi beklerim

• quote:

Orijinalden alıntı: 06hakki

Arkadaşlar kapı gergi demirini sorsum hiç bi yerde yok internette bi yerde buldum 218 tl yazıyo ne yapacagız iste site burası bi bakın
    http://www.parcafilosu.com/orjinal-yan-sanayi/fiat-punto-1-3-jtd-51-dizel-manuel/on-kapi-gergisi/?StokKategoriNo=10030919&stokPaketId=2298

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.TRS0&_nkw=+51754186&_sacat=0

Sol ön kapı gergi demirinin içten bir parçası koptu veya vidası çıktı
    Kapı boşta suanda. actin mi firliyor gidiyor
    Fazla kullanılmayan kapininki sökülüp takilabilir

Ya da cikmacilardan sorulabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GEÇBATAN -- 29 Aralık 2016; 20:53:52 >

Hakkı benim arkadaş etimesgutta yıkamacı açıyor dükkanda kanal falanda var sıkıntı yok samimi arkadaş arabayı çekeriz kanala yağ değişimini falan malzemeleri alır orada kendimiz yaparız. hem usta denen mahlukatlara işçilik kaptırmayız hem de sanayinin yaptığı bakımdan çok daha temiz iş yaparız benim bakımda en kıl olduğum iş eski yağın tam süzülmesini beklemiyor adamlar ama artık kendim yapacağım rahat rahat motorun içini dışını tertemiz yaparız. bahardada pasta cilayı orada hallederiz. bende mequiars boya koruma ve kil var kendim hallediyorum 12 volt polisajla da parlatıyorum arabam açık mavi ama yinede iyi parlıyor mequiars bir numara

• baharda yapacaklara boya koruma işlem sırası

ben malzemeleri mequiars kullanıyorum. erdem boya 100 200 gram bölünmüş satıyor.

1. araç güzelce mikrofiber eldivenle yıkanır. ben meq sarı şampuan kullanıyorum.

2. aracı killemek (clay bar)sprey şişeye su ve şampuan karıştırılarak kil kaydırıcı olarak kullanılıyor. araç boyasındaki camdaki pütürleri gözle görünmeyen kirleri söküp alıyor.sonra tekrar yıkanıp kurulanıyor.

3. ince pasta polisajla uygulandıktan sonra aracı izopropil alkolle siliyoruz pasta artıklarını alıyor.

4. el ile pedle glaze atıyorum arkasından boya korumayı atıp iyice kurutup mikrofiberle sil parlat

puslanmış sararmış farlarımı da kendim parlatmıştım ince zımpara ve plastix ile yeni gibi oluyor. eski sayfalarda jant boyama resimlerimde vardı yeterki zaman ve rahat gölge mekan olsun malzeme bir şekilde ucuz yollu sağdan soldan tamamlanıyor aracın ön panjurunu kesip gündüz ledi taktım yarın foto atarım tavanada tavan lambasından led çekip extra aydınlatma sağladım

• Cok teşekkür ederim inşallah bende yardım etmekden memnun olurum ben yag bakımına 450 tl verdim basındada durmadım açıkcası eski aracım unoydu cilasını felan yapıyordum ama bunda korkuyorum havanın güzel oldugu bi zaman görüşürüz inşallah

• Kırık hali ve taktıkdan sonraki hali
     2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06hakki -- 1 Ocak 2017; 1:41:44 >

• Arkadaşlar yaza dogru arabaya park sensörü takmak istiyorum tavsiye edermisiniz parkederken cok zorlanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06hakki -- 1 Ocak 2017; 1:37:55 >

• 
Sayfa: önceki 488489490491492
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.