Şimdi Ara

2002 megane 16 dynamic lpg den sonra hararet de duzen tutturamiyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 175 binde 1.6 16v otomatik Megane 1 aracıma akl marka LPG dönüşüm kiti taktırdım. Ustalar sıcak su hortumlarından birini çok sıkınca hortum yırtıldı soğutma suyunu boşalttı araç hararet yaptı zor bela sıkıntı yaşamadan sanayiye attım kendimi su ekleye ekelye . Ondan sonra hortum yapıldı suyu konuldu yine hararet yaptı havası alınmamış onu da hakkettik fakat araba şimdi 19 20 dereceleri yaşadığımız günlerde hararet ortayi bı tık yukarı geçiyor fan acip normale dönüyor . En son akşam da çok dik bir bayır var orayı çıkıyorum 2km falan rampa hararet sık çizgilere kadar çıktı nerdeyse ikaz lambası yakacak tam kenara cekecem arabayı hararet birden yarının altına düştü anlamadım gitti. Ayriyeten araba gaz yerken gaz pır pır ediyor gibi gazı kökleyince araba akamiyior nasıl anlatırım bilmiyorum da boyle bir durum işte bilgisi olanlar yardımcı olursa makbule geçer

• Termostat bozuk olabilir. Ayrıca hararet göstergesi lpg takılınca olması gerekenden 1 çizgi üstte olur. Hararet müşirine baktırın.
    Yerinizde olsam Elm 327 OBD cihazı alıp telefona Torque programını indirip aracın hararet derecesini, şarj voltajı gibi değerlerini güncel olarak bakarım ki ben öyle yapıyorum.
  • Benzindeyken termostat normaldi, Manifolda işlem yapıyor lar LPG takarken ordan hava alıyordur diyen oldu ama bilmiyorm yine
  • Ve araba kendine kendine yine hava yapıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.