Şimdi Ara

2001 palio hangi renk antifiriz kullanmaliyız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
7.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar.Aracim 2001 palio 1.2 8v antifiriz koyucam ama hangi renk koyacağımı bilmiyorum.Bu arada aracimda hic antifiriz yok.ilk önce sistemi temizlicem sonrada 1 lt antifiriz koymayi düşünüyorum.Temizleme işleminide wurth radyotöt temizleyici ile yapicam sonra durulama yapicam daha sonrada antifirizi koyucam.Daha once antifiriz konulmamıs araca.Daha sonra eksildikce antifiriz koyucam azar azar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• daha önce hiç konulmamış diyorsunuz antifrizi koyar koymaz su eksiltme yaşarsınız, sistemde illa ki kaçak oluşur bence
  • 2005 model vardı bende kırmızı kullanıyordu servis.

• Valla hocam kirmızi olan en etkili diyolar.Bide yesil olan var mavi olan var ilk once bunlardan baslamak gerekiyor ama inanin bilmiyorum

• Kırmızı organik antifiriz koyun 50% su %50 antifiriz şeklinde ama kalorifer peteği tıkanabilir bilginiz olsun
  • dertsiz başına dert alırsın çok soguk bir yerde yaşamıyorsanız ugraşmayın.
  • tayfun_aslan T kullanıcısına yanıt
    Soğutma motor için hayati önem taşıyan bir konu biliyorsunuz, antifirizi sadece donma önleyici olarak düşünmeyin korozyona karşı etkisi var genleşme durumu Sudan farklı kaldı ki uygun karışım olmadığı sürece ezbere satın aldığınız ürünlerin düşük sıcaklıklarda da işlevi farklı olabilir. Radyatörde su varsa ve antifiriz eklenirse radyatör delinirmiş, delinirse delinsin beni yolda bırakacağına donup motora zarar vereceğine en baştan olması gereken neyse o olsun yani. Servisi arayın şasi no verip yedek parça bölümünden marka model öğrenin ve radyatörü boşaltıp o ürünü ekleyin bence.

• Orijinal antifirizi paraflu

• palio kullanırken mavi renk kullanırdım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kırmızı Antifriz alın.
    3 lt içme suyu + 1 lt antifriz koyun yeterlidir. Ortalama -18 civarına kadar idare eder.
  • Arkadaşlar tesekkur ederim mesajlariniz icin.Ama mavi alicam 1lt yeterlidir herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lokey

Orijinal antifirizi paraflu
    Hocam paraflununda renkleri var ama bilemedigim icin konu açtim buraya.

• castrol radicol alın hocam 3 litre mavi.1 litre çok az olur .komple suyu boşaltsınlar ondan sonra 3 litre antrifiriz ve 3 litre ye yakın su yarı yarı ya olacak şekilde.sakın kırmızı koymayın o model bir araca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpikom

castrol radicol alın hocam 3 litre mavi.1 litre çok az olur .komple suyu boşaltsınlar ondan sonra 3 litre antrifiriz ve 3 litre ye yakın su yarı yarı ya olacak şekilde.sakın kırmızı koymayın o model bir araca.
    Teşekkür ederim sagolun.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.