Şimdi Ara

2001 ŠKODA FELİCİA İNCELEMESİ- (Felicia uğurlu geldi, satarken iyi ekmek yedirdi) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
2
Favori
15.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Jng cigim millet para ziciyor bakma sen onlara anlamazlar tiguan dururken skodaya binilir mi ? Yok 30 liralik araci yere goge sigdiramiyorsun valla para bol millette her sene araba degistiriyorlar senin gibi mutevazi ve cebi bos, yuregi yufka degil buranin burjuvalari

Hocam Caps tadında durumu özetleyeceğim.

FORUM AHALİSİNİN BAŞKASINI KÖTÜLERKEN ARAÇLARI

2001 ŠKODA FELİCİA İNCELEMESİ- (Felicia uğurlu geldi, satarken iyi ekmek yedirdi)

GERÇEKTE

2001 ŠKODA FELİCİA İNCELEMESİ- (Felicia uğurlu geldi, satarken iyi ekmek yedirdi)

• quote:

Orijinalden alıntı: hsn_33

Tiguan'la gezerken dibime düşüyorlar bunla gezerken herkes önümden kaçıyor polisler bile çevirmeler de göz teması kurmuyor direk geç geç yapıyor.
    Bu bahsettiğin bildiğimiz tiguan değilmi?

Forumda da binen çok onlara da sorabilirsin bak ağanın biri sıfır almış.

• quote:

Orijinalden alıntı: phbfmv

Bu araç favorit'in giydirilmiş hali golf 4'le nasıl kıyaslıyorsunuz anlamıyorum

Favorit'le amortisörleri bile farklı hocam Golf 5- Golf 6 gibi düşünebilirsiniz Golf 4'lere de 80-90 yazmışlar 80'lik bir şeyi yok o arabanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-61960E1CE

Sağ olun hocam Felicia nın selamı var tüp tankı yeni değişti diyo

Alıntıları Göster

Kal'e alınacak biri değilsin. Blok. Bye bye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mezuni

Biz de çok bindik felicialara.Hakikaten çok tatlı bir arabadır.Hocam bi de şanzuman yağını değiştirin isterseniz belki vites probleminiz düzelir.

Hocam frenci ustaya söyledim de otomatiklerde yağ değiştiriyoruz dedi, şanzıman düzelse araba sıfır ayarına gelecek.

Ama baskıyı değiştiren ustada biraz kullan parçalar birbirine alışsın dedi belki zamanla düzelir.

Felicia güzel araba, millet beğenmiyor da ülke kurulalı 100 yıl olacak şöyle bir Felicia üretebilseydik keşke.

• Hocam Allah uzun ömürler versin ama mirasçılarınız arkanızdan Tiguan için baya hayır dua edecekler. Allah razı olsun yerde yatmasın nurda yatsın bize temiz bir VW SUV bıraktı Biricik Babamız diyecekler.

• quote:

Orijinalden alıntı: milesbroke

Bu araba benim de ilgimi çekiyor ama cesaret edip de alamıyorum, 40000 gibi paralar bu araçlar için çok geliyor bana. Şöyle 20000'e olsa, biraz da masraf yapar kullanırım şehirler arası, ha diyeceksiniz piyasa bu, doğru o yüzden araba alamıyoruz zaten :D

Hocam 40 bine de düzgün Felicia kalmadı, 15 bin altına Tofaş ilanı yok ben kendi aracımı satsam 50 binden aşağı düşünmüyorum ben aldığım da sitedeki en pahalı araba buydu 38'di şimdi en pahalı 59 yazmış 96 model karbüratörlüye 59 istiyor. 50 bin altı son 6 ayda iyi prim yaptı millet araba bulamayınca buraya yüklendi.

Ben aldığımda mesela 2004 Meriva'lar 60'tı şimdi 70 olmuş Felicia'lar yüzde olarak çok iyi prim yaptı 30'luk Felicia'da 10 koydu 60'lık Meriva'da 10 koydu.

• quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Bu gerçek mi ya? Tiguan eskimesin diye mi yapıyor bunları? Tiguan eskise ne olacak? Br de alman tankı falan demiş şaka gibi ya.

Alıntıları Göster

Koskoca mafya Tofaş'a biniyor ona bakarsak.

• quote:

Orijinalden alıntı: theVerge

Konu detaylı çok hoş okunuyor. Sizinki hobi olsa gerek, keyif verecek bir araç değil çünkü.

Teşekkür ederim. 2001 ŠKODA FELİCİA İNCELEMESİ- (Felicia uğurlu geldi, satarken iyi ekmek yedirdi) 

Her babayiğidin yoğurt yiyişi farklıdır demişler ben işin raconundan gitmeyi daha çok severim Felicia'ların ikinci bu ara hareketli herkes bu 40-50 bin yani bantta araç bakıyor çünkü ithal kaliteli arabalar 200 binden başlıyor millet ne yapsın yurdum insanı almışken bari ucuz olsun ustası bol olsun diyor.

Felicia s sonuçta E220 Compressor değil onu üretim amacına göre değerlendirince bence karakterli ve üretimine göre keyifli bir araç diyebilirim. Aile arabalarından hoşlandığımı ve yumurta kasalara karşı zaafım olduğunu da söyleyeyim. 2001 ŠKODA FELİCİA İNCELEMESİ- (Felicia uğurlu geldi, satarken iyi ekmek yedirdi) 

• Hocam güzel bir deneyim. Keşke video çekip paylaşsanız.
  • Aracına tapanlarda bugün. Yazık malının kölesi olmuş.

Araç bana köle olmayacaksa, ben ona köle olacaksam hiç olmasın o araç daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

Burada çok gömülmüş lakin bir insignia sahibi olarak ben de böyle tabiri caizse eşek gibi binmedik bir araç arıyorum. Mal canın yongası, iyi ve yeni bir araç parası kolay mı kazanılıyor? Ben de Ankara’da oturuyorum ve şehir içi işe gidip gelirken kullanmak için bir süredir 1.7 Flash bakıyorum. Sebebi de gayet açık, trafikte çok fazla maganda var ve araca bir şey olduğunda hem olacak değer kaybı hem üzüleceğiniz hem de günlük yakıt masrafı başa bela. Güzel bir tercih olmuş felicia hocam, bakma buradakilerin yorumlarına.

Teşekkürler hocam. 2001 ŠKODA FELİCİA İNCELEMESİ- (Felicia uğurlu geldi, satarken iyi ekmek yedirdi) 

Forumda araçla ilgili boş konulan arkadaşların çoğu hayatında hiç para kazanmamış Lise veya Üniversite öğrencileri onlara bakan biri yok zaten ciddiye alındıklarını pek görmedim.

Ben yıllardır çalışıyorum elime hiç krediler hariç nakit 350 bin civarı para geçmedi, bu arabaya biri vursa önden yandan Airbag açsa kaskom yok 150 bin TL'yi kafadan at çöpe belki o haliyle 200 bile etmez, kasko olsa da ağır hasar yiyecek o da çok kötü. Ben niye bu riski göze alayım ki?

Bir tane telefon 10 bin lira olmuş, 3-4 telefon parası arasına araba aldım ben gayette memnunum. 2001 ŠKODA FELİCİA İNCELEMESİ- (Felicia uğurlu geldi, satarken iyi ekmek yedirdi) 

• quote:

Orijinalden alıntı: mulobbo

Tüm arabalarda benzer mekanizma var,radyatöre giden su kesilmez genelde de lpg regülatörüne buradan su alınır.
    yeni arabalarda klape konumunu degistirmek icin elektronik potansiyometre ve servo motor kullanılır.
    eski araçlarda ise havalı yönlendirme ya da tel aracılığıyla yapılır.
    Bu arabada büyük ihtimalle telli sistem mevcut usta da yağlayarak telin ve yönlendirme kolunun kolay kaymasını sağlamıştır.
    Klape ve radyatör her zaman araç içinde değil motor bölmesinde de bulunabilir...

Alıntıları Göster

Hocam dediğiniz gibi kapak var hatta söktüm temizledim ama soğuktayken üflemeyi açıp hafif hafif gaz verip sanayide baktık petekten su kaçırmadı, sıcağa alınca petekten damla damla antifrizli su dökülmeye başladı.

https://www.skodam.com/felicia-pickup/felicia-kalorifer-fani-ses-yapiyor-cozum-t24064.html

Kalorifer musluğu da denmiş ben oradan yola çıkmıştım musluğu duyunca 2001 ŠKODA FELİCİA İNCELEMESİ- (Felicia uğurlu geldi, satarken iyi ekmek yedirdi) 

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut_emmi

başlık yanıltıcı. başlığı okuyunca arabayı aldıktan sonra kazıklandığını ve bununla uğraşmak için başından geçenler zannettim. meğersem konu farklıymış.

Sanayide boyacı ustam var bunu almaya giderken bana boya ölçüm cihazı verdi bagajda stepnenin oraya bile baktım boya var mı diye bende çok hata yaptım ama araba mümkün değil hata yapmam 2 kere biri bana vuracaktı onu bile engelledim2001 ŠKODA FELİCİA İNCELEMESİ- (Felicia uğurlu geldi, satarken iyi ekmek yedirdi) 

• Bir insan VW alt markası diye Skoda övmek için de bu kadar şekilden şekile girmez ki ya

Tam bir 3 kuruşluk malın kölesi örneği tebrik ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Efsanelerölmezunutmayın

Konuyu açan kişi ya yalan söylüyor ya da gerçek söyleyip ne yaptığının farkında değil. Tiguan eskise n'olacak, eskimese nolacak. Tiguan eskimesin diye ömrünü sanayide geçirmeye başlamış. Yaptığınız cidden akil işi degil. Bir mala haddinden fazla değer vermişsiniz. Hatta arabaya kendinizden daha çok değer vermişsiniz.

Tr de maalesef insanımız vergilerden, parasizliktan kafayı yemiş durumda. Allah yardımcınız olsun. Boşa para harcamışsiniz.

Getir götür niyetine aldığım Felicia üste 10-15 bin prim yaptı ben keyiften yazdım konuyu, emin olun yaş tahtaya bu konuda basmam bu kardeşinizi hiç tanımamışsınız 2001 ŠKODA FELİCİA İNCELEMESİ- (Felicia uğurlu geldi, satarken iyi ekmek yedirdi) 

Sanayide de toplam 15-20 saat durmuşumdur 2 günümü verdim dünya kadar muhabbet oldu zaten arabayla uğraşmayı seviyorum Almanya'daki gibi amatör yarış kültürü olsa bi E30 toplardım yazın seviyorum bu işlerle uğraşmayı maddi durumum çok iyi olsa her yaz bir araba toplarım.

Avrupa'da ve ABD'de çoğu kişi yazın ucuz bir Summer Car alır baştan sona yapar tüm yaz onla uğraşır bizim halkımız sanki Opera, Bale yapıyor sanatta dünya deviyiz de beni beğenmiyorsunuz forumdakiler Mozart Einstein Picasso fln sanacak görende.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-61960E1CE

Hocam dediğiniz gibi kapak var hatta söktüm temizledim ama soğuktayken üflemeyi açıp hafif hafif gaz verip sanayide baktık petekten su kaçırmadı, sıcağa alınca petekten damla damla antifrizli su dökülmeye başladı.

https://www.skodam.com/felicia-pickup/felicia-kalorifer-fani-ses-yapiyor-cozum-t24064.html

Kalorifer musluğu da denmiş ben oradan yola çıkmıştım musluğu duyunca  

Alıntıları Göster

Fotoğrafta ta göründüğü gibi atiker yazan sensörün üstündeki kapak siz sıcağa alınca açılıyor o yüzden soğuktayken akıtsa da tutar çünkü conta var kenarlarında.

Sizin sıcak soğuğa almanız sadece o kapağı oynatıyor.

Aslında musluk tanımı da yanlış sayılmaz çünkü su yerine sıcak havayı kısıp artırıyor.

Eski arabalarda o kenarlarındaki conta eskidiğinden ya da mekanizma sıkışıp kaldığı için yazın sıcağından kaloriferden sıcak hava gelir bunaltır ya da soğukta takılı kalır kışın diziniz buz tutar...

• Geçen forumda boş paket araba seviyorum diyen arkadaş vardı onunla buluşup bir çay için bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut_emmi

Dostum sana çok ilginç gelecek ama bu arkadaşın yaptığının aynısını ben de yapmayı düşünüyordum. 2018 model 1.6 TDi A3'üm eskimesin diye 50 bine kadar lpg'li marea, lacetti tarzı araç arıyordum. Ama dolardan şu anda zararda olduğum için vazgeçtim. Aslında sen haklısın. Bırak eskisin yarına canlı çıkmaya garantimiz var mı? En iyisi ben bu sevdadan vazgeçeyim.  

Alıntıları Göster

https://urun.n11.com/led-far/audi-a3-on-far-ledli-mercekli-2013-2017-8v-oem-tak-calistir-P461370070

A3'e yarın sabah bi maganda geldi vurdu diyelim. Bir tane farı çıkma 8 bin lira valla hem arabanın orjinalliği rezil olacak hemde dünya para. Kasko olursa da 50 bin hasar kaydı yapıştırır servis.

Ya Airbag açsa Allah korusun... Para kolay kazanılmıyor. Millette çok şımarık sürüyor arabayı. Yasaklar yeniden başladığından beri millette bi uyuzlukta var her hafta en az 1-2 kere büyük kaza görüyorum.

50 bine kadar da Marea yok hocam, Lacetti'ye de hiç bakmayın temizleri kalmadı 2000 model öncesi VAG grup bir şey alabilirsiniz Golf 3 mesela.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-aciliyetten-satilik-cok-temiz-golf-mk3-885249055/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: Orhan1034

Güzel yazı olmuş, eline sağlık.

Adam içerik üretmiş, paylaşmış ama hala laf sokmaya çalışanlar var.

Teşekkürler hocam. 2001 ŠKODA FELİCİA İNCELEMESİ- (Felicia uğurlu geldi, satarken iyi ekmek yedirdi) 

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.