Şimdi Ara

2001 corolla 1.4 terra hakındaki görüşleriniz!!! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
50
Cevap
0
Favori
51.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar eniştemin ilk sahibi oldugu 2001 corolla 1.4 terra klimalı arabayı almak istiyorum.14.000 tl isteniyor.buyuk kazası belası yok bir iki belki değişeni var ama kaskolu oldugu için enişte direk yetkili servise bırakıp çizilse bile kaskodan yaptırıyordu.araba 61.000 kmde orjinal.14 bine alınırmı çokmudur yoksa?
  • arabayı 14 bıne aldım.4 lastık yenı bakımı yenı yapılmıs 10 bın km rahatım yanı.
  • Arkadaşlar ben aracı 2001 yılında sıfır aldım.Aracım 1.4 wwt-i araçla ancak 105.000 yapmışım ama araç tam bana göre (şeytan kulağına kurşun...)Daha ampülü bile patlamadı.Ayrıca gaz taktırınca tam bir ekonomik aile aracına dönüştü.Kesinlikle ilgilenen kişilere şiddetle tavsi ederim...
  • Selam Toyotacı kardeşler :)

Bende yakında Toyota ailesine katılacağım. İlk arabamı alacağım için hem heyecanlı hem de ince eleyip sık dokuyorum ister istemez. Gören yada duyanınız olursa temiz, uzun süre binilecek bir araç haber verirseniz sevinirim.. :)
  • bendede 1.4 wvti gri rengi var klimalı çok memnunum tüplü uzun yolda 150 kuruş yakıyor. şehiriçi 180 kuruş
  •  2001 corolla 1.4 terra hakındaki görüşleriniz!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keb@nlı23 -- 22 Şubat 2011; 12:59:48 >
  • selam arkadaşlar, bende toyota corolla 2001 terra almayı planlıyorum ortalama 14-15 bin bütçem var, sizce 1.4 vvt-i motora sahip olanlar performans açısından çok mu tatminsizlik veriyor ? ve 14-15 bin TL ye 1.6 vvt-i bulunabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xyz_0001_xyz

selam arkadaşlar, bende toyota corolla 2001 terra almayı planlıyorum ortalama 14-15 bin bütçem var, sizce 1.4 vvt-i motora sahip olanlar performans açısından çok mu tatminsizlik veriyor ? ve 14-15 bin TL ye 1.6 vvt-i bulunabilir mi ?

Merhaba bendede 2002 model 1.4 terra var performans konusunda sıkıntı olmaz korkma burdan bilgisi olan arkadaşlara bir sorum olacak benım araba 70 HP ruhsatta böyle yazıyor yani şimdi benım gordugum hep 97 beygır acaba 70 HP ye rastlayan varmıdır_

saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesafe4272 -- 15 Haziran 2011; 14:11:17 >
  • 2005-2006 model corolla'sı olanlar dikkat etsinler.Geçen hafta 2006 model aracım çalındı.Son 20 günde benim oturduğum bölgede çalınan 7. toyota corolla imiş.
    Sanırım organize bir şekilde bu araçları çalıyorlar.
    Gerçi tam otomatik ve immobilizer sistemli bir araba nasıl çalınabiliyor anlamış değilim.
    (çekici ile çalınmadı,onu söyleyeyim.)
    Deden kalma baston kilit takın veya ağaca,betona falan bağlayın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesafe4272

quote:

Orijinalden alıntı: xyz_0001_xyz

selam arkadaşlar, bende toyota corolla 2001 terra almayı planlıyorum ortalama 14-15 bin bütçem var, sizce 1.4 vvt-i motora sahip olanlar performans açısından çok mu tatminsizlik veriyor ? ve 14-15 bin TL ye 1.6 vvt-i bulunabilir mi ?

Merhaba bendede 2002 model 1.4 terra var performans konusunda sıkıntı olmaz korkma burdan bilgisi olan arkadaşlara bir sorum olacak benım araba 70 HP ruhsatta böyle yazıyor yani şimdi benım gordugum hep 97 beygır acaba 70 HP ye rastlayan varmıdır_

saygılar

o 70 hp değildir kardeş ya. 70 kw dır. kw güç birimidir. 1 kw yaklaşık 1.38 olması lazım yani 1. kw = 1.38 hp dir. 70*1.38=96.6 hp eder.

• 2 ay kadar 1.4 vvtı corolla sahibi oldum. gözlemlediklerimi yazmak isterim. 97 hp oluşu ile yüklü iken rampalar hariç 1.4 olduğunu kimse anlamaz. kullanımı cok zevkli ve rahattır. benim aracın lpg li idi şehir içi: 9- 9.5 lt uzun yolda 6.5 - 7 lt tüketimi vardı. ilk aldığımda aman ne yaptın 1.4 tutlmaz piyasası yoktur dediler satarken 4 günde aldığım paranın 1000tl fazlasına sattım. satma nedenimse boyum 1.85 koltuk sonda kullanmak zorundaydım arkama oturan cok sıkışıyordu. yani anlıcanız bu aracın tek derdi iç hacmi küçük yoksa tam şehir içi aracıdır. ha birde unutmadan söyliyeyim yağ yakma bunlarda kronik sorundur benimkide 1000km de 400g. yağ eksiltiyordu. eksiltmeyeni zor bulunur.
  • 3,5 sene önce 2001 1.4 VVTI 90.000 KM aldım. ABS + Klima + Çift Airbag var. Broadway'dan bu arabaya geçince, arabaların kesinlikle bunlardan aşağı olmaması gerektiğini gördüm. Şu ana kadar aracım, hiç masraf çıkarmadı!! sadece keyfi olarak ön düzende ki rotları filan değiştirip, 175 TL para verdim. İnanırmısınız, arabayı aldığımdan beri fren balatalarını hiç değiştirmedim! Frenciye gittim, benden önce ki kişinin ne zaman önce balata değiştirdiğini bilmiyorum, frenler ne durumda dedim, adam frenleri inceledi ve bu sana 2 sene daha gider dedi şok oldum..
    Araçta yol tutuş ve sürüş keyfi süper. Araç hiç bozulmuyor yaa, çevremde ki akraba ve arkadaşların çoğu, satarsan bana da söyle diyor sürekli.
    Kliması resmen donduruyor, Antalya ya gittim bu, 4 kademeli klimadan, 2 kademeyi hiç geçmedim.. Alacak arkadaşlar aynı sınıftan, po-lo, fi-esta, pe-ugeot tarzı kesinlikle düşünmesinler...

• Sayın Arkadaslar bende 2000 Model tek farlı 1.6 corolla var. Bu araçla uzun yolda benzinde 100km/s de yaklasık 4,5-5 lt yapıyorum. Aracı aldıgımda 120K idi simdi 165K de. Daha once yıllarca Renault lara binmistim. Bu bana cok guvenli ce pratik bir arac olarak geldi. Cok da saglam. Hıc bir problem yasamadım sadece yag eksilttiğini zannettigim olayda (ki bu halde iki sene kullandım) aracın yag musirinden kacırdıgı iyi bir usta sayesinde ogrendim 65 Tl lik bir harcama ile simdi yag da eksiltmiyor. 12K km sonra yag degistiriyorum yılda yaklasık 15K km yapıyorum. Aracın balataları debriyaj balataları hala saglam. Atiker LPG ye gectikten sonra da hicbir problem yasamadım. Arac LPG de daha guclu oldu. 100 km de uzun yolda yak. 6-7 lt yakıyor sanırım. Karisik kullanımda 7,5-8,5 lt yakıyor. LPG kullanmak istiyen insanların ozellikle Toyota ve bu eski motorları kullanmalarını saglık veririm.
    Saygılarla
  • arkadaşlar beyaz renk 2001 corolla 1,4 vvt terra 130000 km de adam 16.800 olur dedi enson sizce fiyat nasıl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akman7322

arkadaşlar beyaz renk 2001 corolla 1,4 vvt terra 130000 km de adam 16.800 olur dedi enson sizce fiyat nasıl.

araç klimalı mı? abs var mı? değişen ve boya durumu nedir?

bilgi verirsen cevaplayım

bu da benim aracım

2001 corolla 1.4 terra hakındaki görüşleriniz!!!

• quote:

arkadaşlar beyaz renk 2001 corolla 1,4 vvt terra 130000 km de adam 16.800 olur dedi enson sizce fiyat nasıl.

bence o fiyatı haketmesi için çok temiz ve terra special olması ayrıca lpg sininde olması gerekir. bide son ilavemi yapim , kimsenin günahını almak istemem ama 10 yaşındaki araçların bu kilometrelerde kalması çok zor gibime geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vefakcr

quote:

bence o fiyatı haketmesi için çok temiz ve terra special olması ayrıca lpg sininde olması gerekir. bide son ilavemi yapim , kimsenin günahını almak istemem ama 10 yaşındaki araçların bu kilometrelerde kalması çok zor gibime geliyor.

special ler 1.6 larda mevcuttur.

ayrıca o paraya çok temiz lpg li special varsa ben 2 tane daha alıyım

Son olarak benim aracım da 2001 model 1.4 vvt-i ve şu an 99.300 km de. Bence gayet normal

• quote:

Orijinalden alıntı: jordan83

quote:

quote:

Son olarak benim aracım da 2001 model 1.4 vvt-i ve şu an 99.300 km de. Bence gayet normal

special sadece 1.6 larda yok sendede 1.4 varmis söylermisin 2. Hava yastigi ve abs varmi eger varsa specialdir. Ben 3 ay önce 16000 e sattim. Kilometre olayida dedigim gibi sadece benim düsüncem

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jordan83

quote:

quote:

special sadece 1.6 larda yok sendede 1.4 varmis söylermisin 2. Hava yastigi ve abs varmi eger varsa specialdir. Ben 3 ay önce 16000 e sattim. Kilometre olayida dedigim gibi sadece benim düsüncem

1.4 lerde 2. hava yastığı ve abs olan modelleri biliyorum fakat special diye geçtiğini bilmiyorum

• arkadaşlar 1.4 lpg li COROLLA TERRA 2001 MODEL VVTİ 1.4 16 VALF almayı düşünüyorum yalnız motor konusunda endişelerim var bu motor yeterli olur mu ayrıca klima ile beraber lpg arabanın devrini çok düşürür mü yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.