Şimdi Ara

2000₺ ye Kadar Full HD 144+ Hz IPS Monitör (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
1.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

https://www.hepsiburada.com/asus-tuf-gaming-vg279q1r-27-gaming-ips-freesync-1920x1080-1ms-mprt-144hz-dp-hdmi-mm-vesa-3yil-elmb-sync-p-HBV00000VBB2D?magaza=TuRuNCu%20Bilgisayar&utm_source=pc&utm_medium=epey&utm_campaign=c&utm_content=HBV00000VBB2D&utm_term=c&wt_pc=epey.c.c.c

2000₺ ye Kadar Full HD 144+ Hz IPS MonitörAdem CEyoutube
    Merhaba arkadaşlar, kutu açılımı videosundan sonra sizlerden gelen soruları mümkün olduğunca cevaplayacak şekilde bir video hazırladım. 3-4 aydır kullandım ve bu doğrultuda detaylandırdım. Sorular geldikçe de cevaplamaya devam edeceğim. Çekimlerde kullandığım cihazlardan ve ortam ışığından kaynaklı verimli görüntüler sunamadım. Yani gördüğünüz görüntüler biraz kalitesiz gelebilir. Bu Konuda affınıza sığınıyorum. Ayrıca ışık sızması konusuna gelecek olursak biraz beklentiniz kırılabilir ama ipslerde çok fazla karşılaşılan bir durum. İyi seyirler dilerim. Fiyat en ucuz hepsiburada da 1907 tl. instagram : https://www.instagram.com/adem_ce1/?hl=tr Video içerisinde kullandığım kaynak videolar: https://www.youtube.com/watch?v=-2FKlfUyAQ8&t=6s https://www.youtube.com/watch?v=RK1K2bCg4J8&t=5636s https://www.youtube.com/watch?v=1La4QzGeaaQ&t=186s
    https://www.youtube.com/watch?v=u8IWScvpI-8

Bu işlerden pek anlamam lakin fena durmuyor... ?

• Hersh H kullanıcısına yanıt
    Bu yuvarlak ayaklılari güzel bulmuyorum :(

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bana güven ve 27" alma. 24", 23.8" yeterli.

• Khan Aitmatov kullanıcısına yanıt

• 2 ay önce sizinle aynı bütçeye ve tamamen aynı isteklere (renk kalitesi, full hd vb.) sahip bir şekilde uzun bir monitör maceram oldu. Öncelikle 24 inç tam ideal boyut bence. İlk başta Acer'ın 165hz ips (1300tl) modelini kullandım. Kaliteli ve güzeldi. Kardeşimin laptopunun ekranı kırılınca benimkini ona verip Msi optix g241 (1500tl) satın aldım. İkisi de ips olmasına rağmen renkler gerçekten çok daha iyiydi Msi olanda. Fakat ölü piksel ve anlık görüntü gidişi gibi sorunlar nedeniyle iade ettim, o sıra fiyatı çok arttığı için ve aldığım yerde stok olmadığı için farklı model arayısına girdim. Lg 24gn600-b(1500tl) modelini aldım. Panel tipi Ah-Ips diye geçiyor, ips'ten farkını araştırdım ama bulamadım. Renkler Acer'dan daha iyi, Msi G241'den daha kötü ama monitör sorunsuz geldi. Ayrıca malzeme kalitesi Msi'dan daha yüksek diyebilirim. Eğer iade vb. uğraşmak istemiyorsanız Lg'yi, sorun çıkarsa uğraşırım diyorsanız Msi'ı tavsiye ederim. Araştırdığım kadarıyla Msi g241 modelinde ölü piksel vb. çokça karşılaşılan bir sorun. Asus'un modellerini direkt pas geçmenizi tavsiye ederim. Lg olanda gsync uyumlu denmiyor ama var ve kullanıyorum. (Freesync premium vasıtasıyla). Son olarak kullandığım Lg monitörde diğerlerinden daha kaliteli olduğu hissiyatı var ama nedenini çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8834C9771 -- 24 Temmuz 2021; 16:14:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben bir ara o Lg lere baya bakmistim sonra bu aocun meshur ips flat 24 inc modeli ile yan yana karşılaştırmasını bulmustum bir yerde. Onun yaninda baya soluktu renkler falan diye Lg yi kafamdan silmiştim. Dediginiz modele bakayim bir

• Msi Optix G242'ye bakabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Msi optix mag274r2 aldim 165 hz ips olan. Daha gelmedi. Sonra bu konuyu gördüm unutmusum 10 bitde 120 hz alındığını:(
    Ama benim kart da 1660s az oyunda 144-165 u verebilir ultrada Zaten 😀

• apollonx kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba. Monitor geldi msi mag274r2
    Basta 8 bit 60 hz açildi. Kendi kutusundan cikan dp kablo ile bağlamıştım 1.2 herhalde

Sonra 165 hz yaptim. Ondan sonra da nvidia denetim masasindan 10 bit yaptim. Hala 165 hz su an.

• quote:

Orijinalden alıntı: general4242

Hocam merhaba. Monitor geldi msi mag274r2
    Basta 8 bit 60 hz açildi. Kendi kutusundan cikan dp kablo ile bağlamıştım 1.2 herhalde

Sonra 165 hz yaptim. Ondan sonra da nvidia denetim masasindan 10 bit yaptim. Hala 165 hz su an.

Güle güle kullanın.

Ybcr değeri nedir hocam 422 mi? Ybcr 444 yapmıyordu bende 165hz de.

Çıkış renk formatı RGB olarak seçili. Hangisinde kullanayim?
    YcbCr422 ve 444 var seçeneklerde.
    444 seçtim çalışıyor

2000₺ ye Kadar Full HD 144+ Hz IPS Monitör

Teşekkürler bu arada hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi general4242 -- 23 Ağustos 2021; 21:12:9 >
  • quote:

Çıkış renk formatı RGB olarak seçili. Hangisinde kullanayim?
    YcbCr422 ve 444 var seçeneklerde.
    444 seçtim çalışıyor

Teşekkürler bu arada hocam

1080p desenize hocam, evet 444 kullanın yada full rgb. 1080p'de her şey çalışır merak etmeyin, benim dediğim 2k çözünürlüktü.

Valla hocam ben siz hep fhd den bahsediyorsunuz sandım konu başlığında da yazıyor

Full rgb diye seçenek yok sadece rgb ya da 444 var. Hangisi iyi derseniz onu kullanırım.
    Bir de nvidia denetim masasinda gsync açık görünüyor ama mesela lole giriyorum fps yi sınırsız yapiyorum dikey esitleme kapatiyorum. Fps 250 lerde dolaşıyor. Gsync acik oldugu icin 165 hz sabitlemesi gerekmiyor mu anlamadim :(
    Monitorde gsync açık yoksa nvidia denetim masasında gozukmuyor kapali olduğunda.

• quote:

Valla hocam ben siz hep fhd den bahsediyorsunuz sandım konu başlığında da yazıyor

Full rgb diye seçenek yok sadece rgb ya da 444 var. Hangisi iyi derseniz onu kullanırım.
    Bir de nvidia denetim masasinda gsync açık görünüyor ama mesela lole giriyorum fps yi sınırsız yapiyorum dikey esitleme kapatiyorum. Fps 250 lerde dolaşıyor. Gsync acik oldugu icin 165 hz sabitlemesi gerekmiyor mu anlamadim :(
    Monitorde gsync açık yoksa nvidia denetim masasında gozukmuyor kapali olduğunda.

Yani o konuda çok bilgim yok ama bildiğim kadarıyla fps'yi monitöre göre sabitleyen vsync özelliği. Gsync yırtılmaları engellemeye yarıyor ama yeni nesil monitörlerde gsync modülü değilde yazılımı olduğu için çokta sağlıklı çalışmıyor sanırım.

Peki hocam. Ben eski monitörde de bu monitörde de vsync açınca evet monitöre göre sabitliyor fps yi ve yırtılmaları da engelliyor olarak görüyordum. Yani ben yanlış görmüyorsam vsync de yırtılmalari engelliyor gibi. Gsync esprisi neymis vsync den ne artisi var googleye bakalim bir

• Merhaba arkadaşlar,

Yeni kurmuş olduğum sistem için monitör arayışındayım. Oyun olarak GTA5 FIFA ve ağırlıklı olarak Metin2 oynayan birisi çok ekstra bir performans da beklentim yok.

SAMSUNG LC24RG50 24" 144Hz/ 4MS/ Freesync/ VA/ Kavisli Full HD Gaming Monitör

Fiyat olarak 1250 TL ile 1350 TL arasında farklı sitelerde değişmektedir.

Sizce alınır mı, ne düşünüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oguzyar -- 26 Ağustos 2021; 17:59:33 >
  • Oguzyar kullanıcısına yanıt
    Modeli atmamışsınız ama

• general4242 kullanıcısına yanıt
    Hocam monitörün sag üst kısmında bir adet olu piksel var kafaya takmadım sadece siyahta gözüküyor çünkü.
    Bu arada yeşil renk. Galiba sıkışmış pikselmiş?
    Amazondan alınan msi monitörlerde hep duyuyorum ben degisim falan uğraşmak istemiyorum da bu olu pikseller durduk yere çoğalıyormuş diye okuyorum her yerde. Doğru mu ?
    Jscreenfix deniyorum su an bir de

• Oguzyar kullanıcısına yanıt
    Kavisli hosunuza gitmeyebilir ve 1300 lere ips monitorler de düşüyor va dan renk olarak daha iyi olur.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.