Şimdi Ara

2000 TL 'NİN AYLIK FAİZİ NE KADAR? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
16.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugberk23

quote:

Orijinalden alıntı: Rietveld

50.000 liraya 700 lira civarı faiz veriyorlar aylık sen 2.000 liradan bahsediyorsun.

Hangi banka veriyor acaba bu faizi? Öyleyse gerçkten iyimiş

Bence bir yanlışlık var bu hesapta.
  • quote:

quote:

50.000 liraya 700 lira civarı faiz veriyorlar aylık sen 2.000 liradan bahsediyorsun.

Garanti Bankası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enesaktaş

aylık mı günlükmü? 10 lira

Günlük 10 lira olsa memur parasını her ay 1000 lirasını bankaya yatırır 5liradan ayda ayda 150 lira yapar her ay katlandigini düşünürsek çalışmasada olur bu adam zaten faizle geçinir
  • quote:

15 gün sonra ödemeli olabilr.
  • yıllık yaklaşık olarak %10 civarında geziyo bankalar.Aslında bankalar faiz vermiyor yani verdiği paraya para denmez.Enflasyonu karşılıyorlar sadece
  • borsada sağlam hisselere yatır koç,sabancı vs değerleri iyi takip edip zamanında satarsan faizi sollarsın.bu aralar altın revaçta ,altında alabilirsin.faiz ve dövize hiç bulaşma derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mAh0

quote:

105 bine 650-660 lirası bir şey aldım daha dün o hesapta baya bir hata var. üstelik 100 bin ni geçince para çok az da olsa ekstra faiz alıyorsun.
  • quote:

quote:

quote:

Garanti Bankası.

Hesabımda yanlışlık yoksa yıllık neredeyse yüzde 17 gibi bir oran oldu. Sitesinde 7,75 diyor. Özel olarak pazarlık filan mı yaptınız acaba? Çok yüksek geldi bana bu faiz oranı.

• quote:

Orijinalden alıntı: SiLVeR_FoX

borsada sağlam hisselere yatır koç,sabancı vs değerleri iyi takip edip zamanında satarsan faizi sollarsın.bu aralar altın revaçta ,altında alabilirsin.faiz ve dövize hiç bulaşma derim.

Borsa nasıl oynanır bilmiyorum nerden neyi kaç paraya alıcaz?
  • faiz oranı ortalama %8,50 dur. yani

1000 TL yi baz alırsak

1000 x %8,50 = 85 TL

85 TL x %15 (gelir vergisi devlete) = 12,75

85 - 12,75 = 72,25

72,25 / 12 (ay) = 6,02 TL aylık NET faiz.

Bu formüle göre istediğiniz paranın faizinizi hesaplayabilirsiniz
  • bunları kandırmışlar aylık 0.08-7 falan 15TL gibi birşey alırsın belki 1-2 lira vergi keserler.

ayrıca borsa garanti iş değil oyunu kurman lazım bunu bilerek söylüyorum ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oviedo -- 26 Haziran 2010; 22:35:49 >
  • quote:

o kadar vermez ya. 100.000 liralık evi boşuna 500 liraya kiraya veriyor millet o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: c0ss

quote:

o kadar vermez ya. 100.000 liralık evi boşuna 500 liraya kiraya veriyor millet o zaman.

Ben en son baktığımda 7 ile 10 arası değişiyordu oranlar. Faiz eskiden iyiydi artık kalmadı.
  • Somut örnek olsun:

Geçen gün bir bankadaydım. ( İsmi vermeye gerek yok, faizleri aşağı yukarı aynıdır yüksek meblağlar olmadıkça herhâlde )

Birisi sordu 10.000 TL yatıracağız ne kadar faizi olur diye.

Günlük faiz 1 TL ( İstediğin gün faizi ile çekebildiğin olay )
    Aylık faiz 50 TL ( İstediğin gün faizi ile çekemediğin olay )
  • quote:

Orijinalden alıntı: c0ss

quote:

Millet faizden gelen parayı yemek istemediği için evini kiraya veriyo. Faiz haramdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: zohahahaha

quote:

quote:

105 bine 650-660 lirası bir şey aldım daha dün o hesapta baya bir hata var. üstelik 100 bin ni geçince para çok az da olsa ekstra faiz alıyorsun.

34 bine 1 yıl önce akbanktan 550 lira aylık faiz almıştım bence bir yanlışlık yoktur.

asıl sizin hesabınızda bir yanlışlık var bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: MwaM

quote:

Orijinalden alıntı: zohahahaha

quote:

quote:

34 bine 1 yıl önce akbanktan 550 lira aylık faiz almıştım bence bir yanlışlık yoktur.

asıl sizin hesabınızda bir yanlışlık var bence.

Faiz oranla filan fişmanları azaldı artık daha az veriliyor.

• aşağıdaki adresten vade getirisi hesaplayabilirsiniz
    http://www.teb.com.tr/TebPiyasa/HesapMakinalari/MevduatFls.aspx
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.