Şimdi Ara

2000 MODEL BORA COMFORTLİNE 1.9 TDİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
9.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar bugun 2000 model 1,9 TDİ BORA COMFORTLINE bulduk arabayı dızel oldugu ıcın sectık oromatık vıtes kaporta saglam 140000 km de ortalama 20,500 cıvarı arabayı alırız pazarlıkla felan.

sızce nasıl araba boralar benım hosuma gıdıyor ama yaşlı olması ve uretımının durması satacagımız zaman ılerde sorun yaratır gıbı gelıyor.

kolay arıza verırmı masrafları cep yakarmı otomatık vıtes oldugundan sorun cıkarırmı daha once hıc otomatık vıtes kullanmadımda.

şehir içi , sehır dısı ne kadar yakar motoru 90 beygır performansı nasıl.

bıraz fazla oldu ama kusura bakmayın devamıda olabılır

cok zor ıs araba almak yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkurler

• bora mukemme araç ama TDI motor 120.000 km çok arkadaşım.dizellerde ılk once km dusuk olanlara bak derım. kapılma hemen.bende araştırma halındeyım halen borayı
  • arkadaşın dediği gibi kilometresi düşük bulmaya çalışın ayrıca boraların üretimi durdurulmadı jetta isminde devam ettiriliyor satarken zorlanacağını zannetmem bence boralar jettalardan çok daha iyidir.. otomatikleri konusunda bilgi sahibi değilim..araç oldukça sağlam ve güvenlidir çabuk arıza vericeğini sanmıyorum.turbo olduğundan performansından şüphe etme ş.dışı 180-200 civarı hıza bile ulaşabilirsin...
  • Sessiz@Saglıkcı: km sı dusuk bulmak oldukça güç yuksek modeller cok pahalı dusuk modeller yanı 2000 model gıbı onlarında km sı çok bende arastırmdayım bana kalsa civic alırımda babam dızel alalım dıyor.dızellerdede alacak bınmeye degecek bu fıyata baska araba bulamıyorum yorum ıcın tesekkurler .

gitarist_ipod: otomatık vıtes konusunda suphen olmasın dıyorsun yanı yorumun ıcın tesekkurler iyi basıyormuş hanı

bu arada benzınlısını alsak sıralı sıstem lpg taktırsak sızce nasıl olur tabı oncelık dızel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi night_33 -- 6 Ocak 2008; 21:31:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: night_33

Sessiz@Saglıkcı: km sı dusuk bulmak oldukça güç yuksek modeller cok pahalı dusuk modeller yanı 2000 model gıbı onlarında km sı çok bende arastırmdayım bana kalsa civic alırımda babam dızel alalım dıyor.dızellerdede alacak bınmeye degecek bu fıyata baska araba bulamıyorum yorum ıcın tesekkurler .

gitarist_ipod: otomatık vıtes konusunda suphen olmasın dıyorsun yanı yorumun ıcın tesekkurler iyi basıyormuş hanı

bu arada benzınlısını alsak sıralı sıstem lpg taktırsak sızce nasıl olur tabı oncelık dızel

yıllık 430 milyon vergi fazladan vereceginizi unutmayın vede dizel olmasından dolayı bakım masraflarını hesaba katın derim...

• .IsTanBul. : cok dogru soyluyorsun vergı konusunda babam yakıttan tasarruf edecem derken bırseylerı dusunmuyor o kadar dıyorum dızellerın bakımları pahalı dıye ama benzın su kadar mazot bu kadar dıor baska bırsey demıyor
  • hocam o araca 120 bin km çok değil. zaten aşşağısını da bulamazsın. çok rahat 250-300 bin km gider.

vergisi yüksek 1.9 olup 2.0 sınıfına girdiğinden. bakım masrafları öyle benzinliden çok de yüksek değil.

örnek baskı balata benzinlinin 250, dizelin 330ytl

kolay gelsin...
  • quote:

.IsTanBul. : cok dogru soyluyorsun vergı konusunda babam yakıttan tasarruf edecem derken bırseylerı dusunmuyor o kadar dıyorum dızellerın bakımları pahalı dıye ama benzın su kadar mazot bu kadar dıor baska bırsey demıyor

bende bora TDI 110hp var 2001 model manuel vites. 4 yıldır kullanıyorum ve gayet memnunum. aldıgımda 46binde idi şuan 130bine geldi ama sorunsuz çalışıyor motor. yani kmsi yüksek diye korkma yeterki sağlam bi ustaya motoru göster. eğer usta motora sağlamdır derse hiç düşünme al derim. otomatikler ş.içinde manuele göre fazla yakıyo bunu biliyorum. fabrika verisinde bile bariz fark var. manuel ş.içinde 6.6lt yakarken otomatik 9.9lt yakıyor yazıyor. tam bi ekonomik dizelim olsun diyosan mauel vitesli bi bora TDI ye bakın derim ben. hem 2000-2001 model boralarda 4 ileri vitesli otomatik var buda yetersiz bence. ben kendi arabamla ş.içinde ortalama 6.3lt yakıyorum ki bu benim için çok iyi bir değer.

bakım masraflarına gelince epriyodik bakımları benzinlilerle aynı nerdeyse arada 20ytl fark var yada yok okadar. diğer parçalarda da aşırı bi fark olaciğini sanmıyorum. daha geçen hafta 130bin bakımına gittim özel servise ve toplamda işçilik dahil 180 ytl tuttu. bence abartılacak kadar fazla değil bakım giderleri.

vergisi evet benzinlilere göre fazla ama bence TDI nini verdiği sürüş zevkine değer. ben benzinli bir boraya bindiğim zaman araba gitmiyor gibi geliyo. yani TDI nini sürüşü daha akıcı ve seri geliyor bana. gazı köklediğinizde sizi şöyle bi geriye yaslıyor müthiş bir hızlanma hissi veriyor. benzinlilerde bunu hayatta bulamazsın. bizzat 2000 model bora 1.6 kullanan biri olarak bunu söylüyorum. gerçekten 1.6 bana çok hantal geliyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: kapadokyalı

quote:

.IsTanBul. : cok dogru soyluyorsun vergı konusunda babam yakıttan tasarruf edecem derken bırseylerı dusunmuyor o kadar dıyorum dızellerın bakımları pahalı dıye ama benzın su kadar mazot bu kadar dıor baska bırsey demıyor

bende bora TDI 110hp var 2001 model manuel vites. 4 yıldır kullanıyorum ve gayet memnunum. aldıgımda 46binde idi şuan 130bine geldi ama sorunsuz çalışıyor motor. yani kmsi yüksek diye korkma yeterki sağlam bi ustaya motoru göster. eğer usta motora sağlamdır derse hiç düşünme al derim. otomatikler ş.içinde manuele göre fazla yakıyo bunu biliyorum. fabrika verisinde bile bariz fark var. manuel ş.içinde 6.6lt yakarken otomatik 9.9lt yakıyor yazıyor. tam bi ekonomik dizelim olsun diyosan mauel vitesli bi bora TDI ye bakın derim ben. hem 2000-2001 model boralarda 4 ileri vitesli otomatik var buda yetersiz bence. ben kendi arabamla ş.içinde ortalama 6.3lt yakıyorum ki bu benim için çok iyi bir değer.

bakım masraflarına gelince epriyodik bakımları benzinlilerle aynı nerdeyse arada 20ytl fark var yada yok okadar. diğer parçalarda da aşırı bi fark olaciğini sanmıyorum. daha geçen hafta 130bin bakımına gittim özel servise ve toplamda işçilik dahil 180 ytl tuttu. bence abartılacak kadar fazla değil bakım giderleri.

vergisi evet benzinlilere göre fazla ama bence TDI nini verdiği sürüş zevkine değer. ben benzinli bir boraya bindiğim zaman araba gitmiyor gibi geliyo. yani TDI nini sürüşü daha akıcı ve seri geliyor bana. gazı köklediğinizde sizi şöyle bi geriye yaslıyor müthiş bir hızlanma hissi veriyor. benzinlilerde bunu hayatta bulamazsın. bizzat 2000 model bora 1.6 kullanan biri olarak bunu söylüyorum. gerçekten 1.6 bana çok hantal geliyor.

kullanandan duydugum cok ıyı oldu valla cok saol.ne kadar vergısı haberın varmı ne oldu son zamlarla bırlıkte .

bu arada sehır ıcınde otomatık vtes gercekten cok fazla yakıyormus ya.

manuel olanına bakalım o zaman .bızde arabayı uzun sure kullanırız satısının kolay olmasını ıstememızın sebebı olurda paraya sıkıstıgımızda hemen elden cıkarmak ondada sorun yok dıyorsunuz o zaman ben bora alayım. ama vergısının ne kadar oldugunu soylersen cok makbul gecer sımdıden tesekkurler

• HAYIRLI UĞURLU OLSUN KAZASIZ BELASIZ KULLANMAN DİLEĞİYLE.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeNgİzHaN. -- 8 Ocak 2008; 21:31:45 >
  • arkadaşlar emekli bir insan için sizce bora TDI nasıl bir araçtır?biliyosunuz bu araçlar artık üretilmiyor satmaya kalkıştığımızda piyasası nasıl olur ayrıca ekonomisi nasıldır parça fiyatları yüksek midir?anlıycanız emekli bir insan alabilir mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: gitarist_ipod

arkadaşlar emekli bir insan için sizce bora TDI nasıl bir araçtır?biliyosunuz bu araçlar artık üretilmiyor satmaya kalkıştığımızda piyasası nasıl olur ayrıca ekonomisi nasıldır parça fiyatları yüksek midir?anlıycanız emekli bir insan alabilir mi?

ne demek oluyor bu
  • demek istediğim şey şu emekliye ayrılmış bir kişi araba alıcak ve bu saydığım özellikteki bora bir emekli kişinin alması için uygun mudur?emekliden kastım tasarruflu parçası çok pahalı olmayan anlamındadır yani sizin anlıycanız bütçeyi sarsmamasıdır...sizce saydığım bu özellikteki bora emekli bir insanın alacağı bir araç mı?
  • quote:

arkadaşlar emekli bir insan için sizce bora TDI nasıl bir araçtır?biliyosunuz bu araçlar artık üretilmiyor satmaya kalkıştığımızda piyasası nasıl olur ayrıca ekonomisi nasıldır parça fiyatları yüksek midir?anlıycanız emekli bir insan alabilir mi?

emekli arabası tanımına bora 1.9 tdi pek uymuyor.

- parça ucuz değil
    - vergisi yüksek
    - yaşı ve km si yüksek olduğundan emeklilik günleri sanayide geçebilir.

tavsiyem benzinli, sorunsuz vergisi ve yakıtı düşük bir araç almanızdır.

kolay gelsin...
  • cevap için teşekkürler
    quote:

Orjinalden alıntı: O.B.K

quote:

emekli arabası tanımına bora 1.9 tdi pek uymuyor.

- parça ucuz değil
    - vergisi yüksek
    - yaşı ve km si yüksek olduğundan emeklilik günleri sanayide geçebilir.

tavsiyem benzinli, sorunsuz vergisi ve yakıtı düşük bir araç almanızdır.

kolay gelsin...

• acıklayıcı olunca daha ıyı olmus yorumlar ıcın saolun bır cıvıc alalım sıralı lpg taktıralım en ıyısı
  • quote:

acıklayıcı olunca daha ıyı olmus yorumlar ıcın saolun bır cıvıc alalım sıralı lpg taktıralım en ıyısı

hocam bende "alın bir civic, taktırın sıralı lpg" diyecektim ama forumda fanatik arkadaşlar var. vw dışındaki araçlara yaşam hakkı tanımıyorlar diye çekindim açıkcası...

civic sorunsuzdur. lpg ile de son deree uyumludur. tdi boraya iyi bakmazsanız soğukta bile çalıştıramazsınız.

bende iki vw sahibi olarak civic i sorunsuzluğundan dolayı tavsiye ederim...

kolay gelsin...
  • 2000-2001 model bora TDI lerin vergisi bu yıl 704 ytl toplam. parçası pahalı olan bi araba. zaten genelde vw lerin parçası pahalı oluyor.

manuel olanı daha rahat alınır ve satılır bence. eğer maliyeti düşük olsun diyosanız bence benzinli bora alın ve lpg taktırın. vergi yönünden karlı olur. yakıt olarak dizelle aşağı yukarı aynı zaten. buarada belirteyim şu kış günlerinde ankarada -12 gibi soğuklar oldu ve arabam (130binde oldugunu hatırlatırım) sorunsuz çalıştı sabahın erken saatinde bile. tabi marş normalden brz uzun oluyo ama çalışıyo. sadece eğer dizelden bu yönden olumsuz düşünüyosanız diye belirttim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: O.B.K

quote:

acıklayıcı olunca daha ıyı olmus yorumlar ıcın saolun bır cıvıc alalım sıralı lpg taktıralım en ıyısı

hocam bende "alın bir civic, taktırın sıralı lpg" diyecektim ama forumda fanatik arkadaşlar var. vw dışındaki araçlara yaşam hakkı tanımıyorlar diye çekindim açıkcası...

civic sorunsuzdur. lpg ile de son deree uyumludur. tdi boraya iyi bakmazsanız soğukta bile çalıştıramazsınız.

bende iki vw sahibi olarak civic i sorunsuzluğundan dolayı tavsiye ederim...

kolay gelsin...

valla ıcımden bır ses cıvıc dıyıp duruyor zaten bu gıdısle oyle oalcak gıbı babam dızel dıye ısrar edınce ben boraya dondum yoksa cıvıcden vazgecmem cok guzel kalıtelı bır araba yorum ıcın tesekkurler

• quote:

arkadaslar bugun 2000 model 1,9 TDİ BORA COMFORTLINE bulduk arabayı dızel oldugu ıcın sectık oromatık vıtes kaporta saglam 140000 km de ortalama 20,500 cıvarı arabayı alırız pazarlıkla felan.

sızce nasıl araba boralar benım hosuma gıdıyor ama yaşlı olması ve uretımının durması satacagımız zaman ılerde sorun yaratır gıbı gelıyor.

kolay arıza verırmı masrafları cep yakarmı otomatık vıtes oldugundan sorun cıkarırmı daha once hıc otomatık vıtes kullanmadımda.

şehir içi , sehır dısı ne kadar yakar motoru 90 beygır performansı nasıl.

bıraz fazla oldu ama kusura bakmayın devamıda olabılır

cok zor ıs araba almak yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkurler

2000 model ve 140.000 km olması imkansız gibi geliyor bir dizel araç için. öyle olması için yaa ilk veya ikinci sahibinden alıyor olmalısınız aracı. o yüzden o aracın km si kesin düşürülmüştür. servis kayıtlarını falan inceleyin.
    eğer yüksek vergisini göze alabiliyorsanız o da ayrın konu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.