Şimdi Ara

2000'lerde oynadığım oyunu arıyorum (Celtic Kings tarzı)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Neredeyse 3 yıldır aklıma geldikçe arıyorum çocukluğumun saatlerinin geçtiği bu oyunu, aramadığım old game sayfası kalmadı. Hatırladıklarıma geçersek;

0-Öncelikle oyun 2000 bandına ait olması gerek, 1997-2003 civarında olduğunu düşünüyorum. En son 2003 yılında oynamıştım.
    1-Celtic Kings ve Nemesis of the Roman Empire tarzı bir orta çağ tabanlı strateji oyunu
    2-Oyuna ilk başladığımızda çeşitli birliklerden oluşan küçük bir orduyla başlıyoruz
    3-Yeşil renge sahibiz, ve haritanın sol altından başlıyorduk.
    4-bu orduyla ilerliyoruz mapte ve karşımıza parça parça düşmanlar çıkıyor.Bunlarla mücadele ede ede ilerliyoruz.
    5-En sonda celtic köyü gibi bişeye ulaşıyoruz.
    6-Temsili olarak koyuyorum bu fotoyu, birlikler görüntüler buna çok benziyordu.

Oynamış olanlarınız varsa cevaplarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler..

• Knights and Merchants olabilir mi?

• kendorf kullanıcısına yanıt
    Yok hocam, gayet basit bir oyundu askerlerin savaşması dışında pek fonksiyonu yoktu. Teşekkürler cevabınız için.
  • Hocam kesin Ortaçağ mı emin misiniz? Verdiğiniz örnekler Ortaçağ değil çünkü.

Imperivm III: The Great Battles of Rome geldi aklıma. Celtic Kings'in son oyunuydu ve Tötonlar gibi, Britonlar, Vikingler, Galyalılar falan da vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaskal -- 10 Nisan 2019; 17:38:27 >
  • kaskal kullanıcısına yanıt
    sanırım Celtic Kings serisinden bir oyun, büyük ihtimalle de dediğiniz oyun olabilir. Grafikleri aşırı benziyor. Tekrardan teşekkür ederim, ben bir inceleyeyim :)
  • aradan geçen 4 senenin sonunda oyunu buldum. Çocukluğumda daha ilk bölümden öteyi göremediğim oyunu büyük bir hevesle komple bitirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum :D benim gibi eskilerden bu oyunu oynamış olupta tekrar yad etmek isteyenler olursa diye, oyunumuz Praetorians.

Oyunumuz Roma İmparatorluğu'nun Galya, Britanya, Keltlere karşı olan tarihi savaşlarını ve iç savaş olaylarını bölüm bölüm anlatıyor. Geri kalan konular önceden de belirttiğim gibi, bir ordunuz oluyor ve bununla rome total war kıvamında hem savaşıyorsunuz hem de şehir ele geçirerek ilerliyorsunuz. Tekrar oynadığımda gerçekten 2003 yılı için her millet için benzersiz askeri birimler ve askeri birimler kendilerine özel becerileri, genel olarak ordunun yönetimi ve basit inşaat ve yıkım (köprü, binaların yıkılması, ateşe verilmesi vs.), ormana askerlerin saklanabilmesi taktikleri bakımdan gayet üst seviyede bir yapımken; hd remastered versiyonu ile de halen keyif almak için sıkılmadan oynanabilir kıvamda.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.