Şimdi Ara

2000 Civic 1.6 İES mi 2000 Bora Comfortline mı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
11.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hybride arkadaş borayı sen almayacaksan bana tel verebilirmisin bende temiz bi bora arıyorum çukurovada veya yakınlarında bi ilde olursa daha memnun olacağım bi dünya yol gidip aracı beğenmeden geri dönmek hoşuma gitmez
    cevap olumlu yada olumsuz dönersen sevinirim
  • ya da tüm arkadaşlardan ricam 17000 tl yi geçmeyecek temiz bi bora arıyorum bilen duyan varsa :) ben buradayım
  • quote:

Orjinalden alıntı: hybride

Buyrun resimler ...

http://img117.imageshack.us/img117/916/cvc1.jpg

http://img117.imageshack.us/img117/6214/cvc2.jpg

http://img117.imageshack.us/img117/9958/dsc03905.jpg

http://img106.imageshack.us/img106/6125/dsc03908.jpg

Konfor dışında Civic her bakımdan üstün!

2004 model Bora kullanıcısıyım.

• bende 2003 borayı baya kullandı. gerçekten güzel araç yani. civicle kafa kafaya araçlar ikisi de birbirini aratmaz. içine sineni al. ama bu durumda lpg sisteminden dolayı bora ağır basıyor gibi
  • Bora derim...
  • LPG li olduğundan dolayı ve beyaz renk olduğundan dolayı ben borayı alırdım
  • 1999 civic kullandım ve şuanda 2000 passat kullanıyorum

ikiside iyi araba ikisininde farklı özellikleri var fakat bn olsam bora alırdım daha prestijli.

neye biniyorsun dedinmi bir volkswagen demek var bir honda demek var.
  • Honda her açıdan güzel ama borayı da düşünmek lazım.Ben honda derim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: emres159

1999 civic kullandım ve şuanda 2000 passat kullanıyorum

ikiside iyi araba ikisininde farklı özellikleri var fakat bn olsam bora alırdım daha prestijli.

Vw'nin çok satmasının, ikinci elinin pahalı olmasının nedeni de bu mantık. Vw'ye biniyorum demek bir tek ülkemizde prestij olarak görülüyordur heralde ha bir de belki nikaragua'da. 15 liralık otomobilde ne prestiji yahu.
  • quote:

Biz ona vos vos derdik bir zamanlar... Hey gidi günler. Halk arabası fazla göz boyamış anlaşılan.

Honda ABD'de satış rekorlar kırarken, Volkswagen Çin pazarında büyük atılımlar yapıyor. Çinde en çok satan araç Jetta sanırım.

Ya Çin halkı çok zengin, ya da ABD boşuna dünya'nın en büyük ekonomisi. Japonya da 2. bu arada.

Honda dünyanın sayılı motor üreticisidir; Uçak, Motor, Tekne vs... bilimum ana ve yan sanayi dalında üretim yapar. Dünya'da pek çok rekor ve başarıya imza atmış bir markadır.

Uzun lafın kısası.

The Power of Dreams HONDA

• Temizse Bora alınır, temiz değilse temizi bulununca Bora alınır.
  •  2000 Civic 1.6 İES mi 2000 Bora Comfortline mı ?

2000 Civic 1.6 İES mi 2000 Bora Comfortline mı ?

VW

tabi bulunabilirse ben Bora V5i tavsiye ederim...2300cc V5 150hp...225nm tork...ve şehir içi 9.9lt tüketim... 1.6 ile sakin kullanıldığında daha iyi gidiyor ve aynı tüketiyor...gaza basınca hakkını veriyor ve 13lt tüketerek zevk yaşatıyor...araç full donanım highline o da cabası...

http://www.sahibinden.com/123000_kmde_gorulmeye_deger_v5-59WQQaXQQ13312701WQQpXQQdisplayitem

.........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infinite -- 7 Mayıs 2009; 9:45:29 >

• honda dıyorum daha az sorun çıkarır yaşı kemale erme safhasında 10 senelik araçlar neredeyse.en az problem çıkartan civic olur ve civic bu yıllar içinde en az yakan araçtır söyliyim bora 1.5 litre fazla yakar :) söyliyim. Avantaj dezavantajı vardır ama dayanıklılık bakımından civic
  • quote:

Volkswagen = Volks + wagen

Volk = halk, ahali; ulus, millet; orta sınıf

wagen = araba

Yani prestij kaynağı dediğiniz aracın adı Halk otomobilidir.

Gelelim karşılaştırmaya;

Civic; Daha iyi yol tutuş, daha iyi hızlanma, devirli kullanılmaya müsait motor tarzı, uzun yıllar sorun çıkarmayacak motor. 400 000 km'de hiç motor açmamış 1.4i S Otomatik civic biliyorum. Daha az yakıt tüketimi, parça bolluğu, daha geniş yaşam alanı.

Daha kötü frenler, alt devirlerde cansız motor, daha düşük donanım.

Araçlar sıfır olsa direk gider bir Civic alırdım ben. Ama aradan 10 sene geçmiş. En temizi hangisiyse onu aldın derim...

• quote:

Orjinalden alıntı: can3*

wagen = araba

çok güzel bir açıklama olmuş
  • bora daha kaliteli gibi
  • quote:

quote:

wagen = araba

Gelelim karşılaştırmaya;

Civic; Daha iyi yol tutuş, daha iyi hızlanma, devirli kullanılmaya müsait motor tarzı, uzun yıllar sorun çıkarmayacak motor. 400 000 km'de hiç motor açmamış 1.4i S Otomatik civic biliyorum. Daha az yakıt tüketimi, parça bolluğu, daha geniş yaşam alanı.

Araçlar sıfır olsa direk gider bir Civic alırdım ben. Ama aradan 10 sene geçmiş. En temizi hangisiyse onu aldın derim...

Doğrudur,Volkswagen kelime anlamı olarak halk otomobili anlamındadır.

Şimdi sorulması gereken birkaç soru var.

1)Adı böyle diye diğerlerinde kaliteli araç üretmez mi?İstese de hiçbir zaman premium marka olamaz mı adından dolayı?Adını mı değiştirmeli?Mesela Reichswagen mı olmalı?
    2)Premium olmayan markalar arasında kalite farkı yok mudur?Eğer yok derseniz birçok kişinin beğenmediği FIAT (ki bence haksız bu düşünce) diğer bazı markalarla "popüler" olan markalar arasında hiçbir fark yok mudur?

2000 model Honda'yı bilmiyorum,o yüzden yorum yapamayacağım;ama Bora'yı biliyorum.Kaliteli bir araç olduğunu düşünüyorum.
    Bu yüzden benim tercihim Bora olurdu.

• quote:

Orjinalden alıntı: deserthawk

quote:

quote:

wagen = araba

Gelelim karşılaştırmaya;

Doğrudur,Volkswagen kelime anlamı olarak halk otomobili anlamındadır.

Şimdi sorulması gereken birkaç soru var.

1)Adı böyle diye diğerlerinde kaliteli araç üretmez mi?İstese de hiçbir zaman premium marka olamaz mı adından dolayı?Adını mı değiştirmeli?Mesela Reichswagen mı olmalı?
    2)Premium olmayan markalar arasında kalite farkı yok mudur?Eğer yok derseniz birçok kişinin beğenmediği FIAT (ki bence haksız bu düşünce) diğer bazı markalarla "popüler" olan markalar arasında hiçbir fark yok mudur?

2000 model Honda'yı bilmiyorum,o yüzden yorum yapamayacağım;ama Bora'yı biliyorum.Kaliteli bir araç olduğunu düşünüyorum.
    Bu yüzden benim tercihim Bora olurdu.

Bende sırasıyla cevap vereyim.

1) VW tırttır, kaliteden eser yoktur şeklinde bir yorum yaptığımı sanmıyorum. Zaten Hondanın eksi yönlerini belirtirken de yazdım donanım daha düşük diye. Yani '00 Civic, Boradan daha az lüxtür fabrika çıkışı olarak ama 10 sene içinde ne lüx farkı kalır ne de başka bir şey. Çünkü evet VW premium bir marka değildir. Mercedes C serisi ya da BMW 3 serisi filan almıyorsunuz. VW Bora alıyorsunuz dolayısıyla daha çabuk aşınacaktır, eskiyecektir. Yani demem o ki 2000 model Bora ile 2000 model C serisini yan yana koyunca fark ortaya çıkacaktır.

Sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte.

2) VW araçları sınıfındaki bazı araçlardan kalitelidir buna bir şey diyemem. En basit örneği; VW Transporter - Ford Transit. Ama şimdi açın bakın fiyatlarına kalite farkının nerden geldiğini anlayacaksınızdır.

Konunun dağılmaması için Fiat filan konusuna girmek istemiyorum...

Konu buraya prestijden geldi unutmayalım. VW'ler iyi, güzel, kaliteli araçlardır ama BMW, Mercedes hatta Audi gibi premium sınıfta değildir. Bunu şu anda ben uydurup, yazmıyorum. Bu genel olarak da bilinen bir gerçektir zaten.

• bora daha mantıklı
  • Ben,Volkswagen premium markadır demedim zaten.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.