Şimdi Ara

2000-3000 arası fotograf makinesi önerileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, fotograf çekmeye başlamak istiyorum 3-4 aydır genel bir inceleme araştırma yaptım pekçok bilgiyi edindim ve şuan fotograf makinesi alma aşamasına geldi şuan aklımda Canon Eos 200D 18-55mm kit lensli modeli var bunun yanınada 50mm 1.8 lensi almayı düşüyorum. Bu makine dışında öneriniz var 3000 lirayı geçmicek öneriler ayrıca video çekicem arada, bu kriterleride göz önünde bulundurursanız şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bgood -- 21 Ekim 2018; 20:9:37 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• İkinci el almanızı tavsiye ederim,çok temiz ikinci eller var.

İlk önce lens araştırması yapın,güzel lensler alabileceğiz bir bayonet sistemine giriş yapın bence.

Canon alacaksanız ilk önce sigma 17-50 f2.8 gibi güzel bir lens alıp,kalan parayla ikinci el gövde bakabilirsiniz.

Bir de olympus gövdeler de çok yetenekli,lens çeşidi bol.Ayrıca ben tasarımlarını çok seviyorum.Gövde de 5 aks sabitleyici çok güzel çalışıyor.Kullanmadım ama kullananların güzel yorumları var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emphire -- 22 Ekim 2018; 2:10:10 >
  • Emphire kullanıcısına yanıt
    Tavsiye edicepiniz ikinci el bir makine var mı ?

• Son nesil cihazların özelliklerine tam hakim olmadığım için cihaz tavsiyesinde bulunmak istemiyorum açıkcası.

Olympus konusunda @jiddi hocam yardımcı olabilir diye düşünüyorum.
  • jiddi kullanıcısına yanıt
    Olympus markasına ne kadar güvenebilirim açıkcası emin değilim iyi bir markadır muhakak ama bir canon, nikon değil lens açısından canon,nikon lensleri bulmak daha kolay diye biliyorum.Benim demiş oldum canon eos 200d arasındaki fiyat farkına değer mi sizce hocam sizler daha iyi bilirsiniz. Bir kaç fark var ama yinede emin değilim.

• Valla 10 senedir Olympus kullanıcısıyım... Biz bilmiyoruz diye marka olarak bir zayıf-eksik yönü yok. Hele ki Türkiye'de servis yönünden en iyi müşteri memnuniyeti olan markadır diye iddia da edebiliroim. 10 yıllık süreçte 20 küsür servis hizmeti alan kişiden hep memnuniyet gördüm. Hatta birkaç vakata 1'e 1 ürün değişimi yapıldığına şahit oldum.

Daha yeni şöyle de bir olay yaşanmıştı mesela ,
    http://m43turkiye.com/viewtopic.php?f=49&t=3569&p=28780&hilit=olympus+servis#p28780

Canon 200D bence iyi bir seçenek.

• jiddi kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam , dedim gibi hiç bir bilgim olmadığı bir alan 3-4 aydır araştırma içerisindeyim siz bu konularda daha deneyimli ve uzmasınızdır. O markayı duymuştum ama bu kadar fazla bilgim yoktu daha dikkatli incelicem olympusu, bir hevesle başlamak istiyorum umarım güzel şeyler olur 😊

• quote:

Orijinalden alıntı: Bgood

Teşekkürler hocam , dedim gibi hiç bir bilgim olmadığı bir alan 3-4 aydır araştırma içerisindeyim siz bu konularda daha deneyimli ve uzmasınızdır. O markayı duymuştum ama bu kadar fazla bilgim yoktu daha dikkatli incelicem olympusu, bir hevesle başlamak istiyorum umarım güzel şeyler olur 😊
    Rica ederim...
    Bugün güncel makinalardan hiçbirisine "kötü" diyemeyiz zaten. İşte kimisinin kasası plastik diye, kimisinin hareketli ekranı var diye, kimisinin video özelliği daha iyi diye gibi detaylara göre tercih değişiyor. Yoksa temel amacınız fotoğrafçılık alanında kendinizi geliştirmek ise hepsi ile çok iyi işler ortaya koymanız sizin bilgi, beceri ve sabrınıza kalmış bir olaydır.
  • Arkadaşlar ikinci el makine tavsiye etmiş fakat ikinci el almak bu makinelerden çok anlamıyorsanız riskli bir yöntem. Makinelerin sonradan türlü türlü defoları çıkabiliyor. Size tavsiyem alabilyorsanız sıfır alın güncel bir makine olsun FUJİFİLM X-T100'e bakabilirsiniz fiyat aralığı size uygun başlangıç için çok ideal makine.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.