Şimdi Ara

2000-2700 TL lik Oyuncu Notebook Önerileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
1.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 pc arasında kaldım biri amd-ati diğeri intel-nvidia laptopu hangisini alacağıma karar veremedim .Düşünce ve Önerilerinizi bekliyorum.

edit:Şimdi 3 oldu :)

AMD-ATİ

Özellikleri:

Marka : MSI
    Ekran Boyutu :15 - 15.6
    İşlemci Tipi :AMD A Serisi
    İşlemci : A10-4600M 2.3 GHz 4Mb
    Ram : 8GB DDR3
    Harddisk : 750 GB
    Ekran Kartı :Amd R. HD7970M 2GB
    Optik Sürücü :Blu-Ray Rom
    Webcam : Var
    Bluetooth : Var
    İşletim Sistemi :Windows 8
    Pil : Li-on 9 Hücreli
    Ağırlık : 3.5 Kg

FİYAT:2.608,93 TL

INTEL-NVİDİA

Özellikleri:
    Marka : MSI
    Ekran Boyutu :15 - 15.6
    İşlemci Tipi :Intel Core i7
    İşlemci : i7-3630QM 2.40GHz 6MB
    Ram : 8GB DDR3
    Harddisk : 128GB SSD+750GB
    Ekran Kartı: nVidia GTX660M 2GB
    Optik Sürücü :DVD±R/RW Yazıcı
    Webcam : Var
    Bluetooth : Var
    İşletim Sistemi :Free Dos
    Pil : Li-on 6 Hücreli
    Ağırlık : 2.4 Kg

FİYAT:2.587,81 TL

ŞİMDİ DE YENİ KEŞFETTİĞİM LENOVO Y500 MODELİ

LENOVO Y500

İşlemci Markası : INTEL
    İşlemci Ön Bellek : 6 MB
    İşlemci Teknolojisi: Intel Core i7
    İşlemci Hızı : 2.4 GHz
    İşlemci Numarası : 3630QM
    Hafıza (RAM) Tipi : DDR3
    Hafıza (RAM) Kapasitesi : 8 GB
    Disk Kapasitesi : 1 TB HDD + 16 GB SSD
    Ekran Kartı Markası : NVIDIA
    VGA Chipset Modeli : GT650M SLI
    Ekran Kartı Hafızası 2 GB(x2)
    Ekran Kartı Tipi : Paylaşımsız Hafıza
    Ekran Boyu (inch): 15.6 inch
    Çözünürlüğü : 1920 x 1080
    Bağlantı Özellikleri : Bluetooth 4.0
    İşletim Sistemi : Windows 8
    Multimedya Özellikler: Kart Okuyucu, Kamera

FİYAT:2.363 TL

@Fharmades

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fukoooo -- 25 Temmuz 2013; 18:10:15 >

• gx ge den iyidir ama gözle görülmeyecek kadar fark var diyebilirim
  • Gx'in Gpu'su çok daha performanslı. İşlemcide ise Ge önde. Önceliğin oyun ise Gx'i almalısın.

Bu arada Gx'de Blu ray sürücü var. Pil9 hücreli(?). Tek kötü yanı SSD yok, onu da ilerde takarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarkolar

gx ge den iyidir ama gözle görülmeyecek kadar fark var diyebilirim

Gözle görülemeyecek kadar derken ?
  • intel-nvidia olanın ekran kartı diğerine göre daha mı dandik?

nootbookcheck den baktığımda aralarında aşırı bir fark olduğunu görüyorum. amd nin ekran kartı daha iyi gibi.

ama intel li makinede de ssd var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teddybear01

Gx'in Gpu'su çok daha performanslı. İşlemcide ise Ge önde. Önceliğin oyun ise Gx'i almalısın.

Bu arada Gx'de Blu ray sürücü var. Pil9 hücreli(?). Tek kötü yanı SSD yok, onu da ilerde takarsın.

Evet sizin de dediğiniz gibi Gx in ekran kartı açık ara farkı atıyor ,Blu ray i var pili 9 hücreli ama ssd si yok.Ssd fiyatlarını araştırdım ortalama bi 128 gb ssd 200-300 tl arası .E bunu da ayrıca alırsam harcadığım para neredeyse 3000 tl oluyor.Bu da beni aşıyor.Şu gx e bi ssd taksalarmış ne olurmuş sanki :) Hadi ssdyi geçtim daha düzgün bir işlemci takılabilirmiş .
  • quote:

Orijinalden alıntı: SuSpect_tr

intel-nvidia olanın ekran kartı diğerine göre daha mı dandik?

nootbookcheck den baktığımda aralarında aşırı bir fark olduğunu görüyorum. amd nin ekran kartı daha iyi gibi.

ama intel li makinede de ssd var.

Kesinlikle katlıyorum.Gx 60 daki hd 7970m çok kaliteli bir kart olduğundan öyle her pc de bulunmuyor bulunsada pahalı oluyor.Ancak dediğiim gibi işlemcisi kötü ve ssd si yok.
  • Updullah
  • bence intel nvida al rahatına bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fharmades

Updullah

MSI GE60 i7
  • hocam oyun bilgisayarı alıyorsun öyle işlemciye çok yüklenmeyeceksin a10 fazlasıyla yeter
    ayrıca hd7970 açık ara fark atcaktır
    son olarak ssd farkı önemli ancak daha sonra yenilenebilir birşey ekran kartı yenilemen zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarkolar

hocam oyun bilgisayarı alıyorsun öyle işlemciye çok yüklenmeyeceksin a10 fazlasıyla yeter
    ayrıca hd7970 açık ara fark atcaktır
    son olarak ssd farkı önemli ancak daha sonra yenilenebilir birşey ekran kartı yenilemen zor

bilgilendirdiğin için teşekkürler :)
  • msi da genel olarak oluşan bios sorunlarından dolayı msi dan vazgeçtim.Yeni favori pc im Lenovo Y500.( sli ekran kartından ve fiyatından dolayı)
  • gx falan alma. ge 60 olanı al. hatta ssd önemli değilse senin için. (şahsen benim için önemli değil) bekle o fiyatlara 4. nesil işlemcili gtx 765'li ge60lardan al. ama bu ikisi arasında bile tercihim ge60 olur. şahsen kullanıyorum çok memnunum. ama şu andan sonra eski nesil almak mantıksız. yeni nesil ge60ları bekleeee
  • quote:

Orijinalden alıntı: KralDorduncuVites

gx falan alma. ge 60 olanı al. hatta ssd önemli değilse senin için. (şahsen benim için önemli değil) bekle o fiyatlara 4. nesil işlemcili gtx 765'li ge60lardan al. ama bu ikisi arasında bile tercihim ge60 olur. şahsen kullanıyorum çok memnunum. ama şu andan sonra eski nesil almak mantıksız. yeni nesil ge60ları bekleeee

yorum için teşekkürler ancak dediğim gibi artık Lenovo Y500 daha mantıklı geliyor.Hem fiyatı makul hem de ekran kartı gtx660m den daha iyi ancak işlemci 3.nesil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fukoooo -- 24 Temmuz 2013; 10:47:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fukoooo

quote:

gx falan alma. ge 60 olanı al. hatta ssd önemli değilse senin için. (şahsen benim için önemli değil) bekle o fiyatlara 4. nesil işlemcili gtx 765'li ge60lardan al. ama bu ikisi arasında bile tercihim ge60 olur. şahsen kullanıyorum çok memnunum. ama şu andan sonra eski nesil almak mantıksız. yeni nesil ge60ları bekleeee

yorum için teşekkürler ancak dediğim gibi artık Lenovo Y500 daha mantıklı geliyor.Hem fiyatı makul hem de ekran kartı gtx660m den daha iyi ancak işlemci 3.nesil

ben de çok uzun süreler bu iki marka arasında kaldım ve lenovo almaya karar vermmiştim. sonra ara tara pcyi bulamadım. lenovonun o seriyi aşırı ısınma (2 ekran kartını laptopta soğutmak kolay değil tabi) ve touchpad çökmesinden dolayı artık mağazalara yeni ürün yollamadığını öğrendim. kronik sorunları olan bir seri. sıcaklıktan dolayı hard disk yanan bilgisayarlar da vardı baya. ayrıca msi'daki bios sorunları neymiş merak ettim doğrusu. eğer gpu boost sorunundan bahsediyorsanız o çoktan aşıldı. sanalmarketimde satılan 412 serisinde o sorun yok.

• quote:

quote:

quote:

ben de çok uzun süreler bu iki marka arasında kaldım ve lenovo almaya karar vermmiştim. sonra ara tara pcyi bulamadım. lenovonun o seriyi aşırı ısınma (2 ekran kartını laptopta soğutmak kolay değil tabi) ve touchpad çökmesinden dolayı artık mağazalara yeni ürün yollamadığını öğrendim. kronik sorunları olan bir seri. sıcaklıktan dolayı hard disk yanan bilgisayarlar da vardı baya. ayrıca msi'daki bios sorunları neymiş merak ettim doğrusu. eğer gpu boost sorunundan bahsediyorsanız o çoktan aşıldı. sanalmarketimde satılan 412 serisinde o sorun yok.

yeni ürün yollamıyor derken ne kadar yeni çünkü 2013 modeller vatan bilgisayarda satılıyor.bunların bi eski sürümü(2013 öncesi 59-367293 ) bir de yeni sürümü varmış(2013 59-360470 serisi ).laptopu aldıktan sonra da altına bi soğutucu alırım heralde dediğiniz gibi 2 ekran kartı zor soğur :) touchpad çok gerekli mi bilmiyorum ama fazla kullanacağımı zannetmiyorum.bu yazıyı yazarken biraz daha dolaştım da y500 lerin 2013 modellerinin sorunsuz seri olduğundan bahsediliyor.sadece bazılarında sol hoparlör cızırtı yapabiliyormuş.Öyle bir şey olursa sanırım değiştirtirim.Gerçi bu benim için fazla sorun olmaz.msida da genel olarak biosla ilgili bi sıkıntı olduğu duyumunu almıştım ama çözüldüyse ne güzel :) lenovo yu benim gözümde bi adım önde tutan ise söylediğim gibi fiyatı.üstelik GT650m sli gtx660m den daha performanslı diye biliyorum.Ama son sürat araştırmalarıma devam ediyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fukoooo -- 25 Temmuz 2013; 3:04:41 >

• Msi gx60 hepsini pataklar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

yeni ürün yollamıyor derken ne kadar yeni çünkü 2013 modeller vatan bilgisayarda satılıyor.bunların bi eski sürümü(2013 öncesi 59-367293 ) bir de yeni sürümü varmış(2013 59-360470 serisi ).laptopu aldıktan sonra da altına bi soğutucu alırım heralde dediğiniz gibi 2 ekran kartı zor soğur :) touchpad çok gerekli mi bilmiyorum ama fazla kullanacağımı zannetmiyorum.bu yazıyı yazarken biraz daha dolaştım da y500 lerin 2013 modellerinin sorunsuz seri olduğundan bahsediliyor.sadece bazılarında sol hoparlör cızırtı yapabiliyormuş.Öyle bir şey olursa sanırım değiştirtirim.Gerçi bu benim için fazla sorun olmaz.msida da genel olarak biosla ilgili bi sıkıntı olduğu duyumunu almıştım ama çözüldüyse ne güzel :) lenovo yu benim gözümde bi adım önde tutan ise söylediğim gibi fiyatı.üstelik GT650m sli gtx660m den daha performanslı diye biliyorum.Ama son sürat araştırmalarıma devam ediyorum :)

ben nisanda almaya kalkmıştım üründe durum buydu. touchpadi ben de kullanmam ama zamanla pcnin o bölgesinde çökük meydana geliyor olması sadece kullananı etkilemez. ayrıca zaten her halükarda oyun pclerini soğutucuyla kullanman gerekir ki o model soğutucuya rağmen ısınıyor. ben tecrübelerimi aktarayım da yine karar senin tabi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ben nisanda almaya kalkmıştım üründe durum buydu. touchpadi ben de kullanmam ama zamanla pcnin o bölgesinde çökük meydana geliyor olması sadece kullananı etkilemez. ayrıca zaten her halükarda oyun pclerini soğutucuyla kullanman gerekir ki o model soğutucuya rağmen ısınıyor. ben tecrübelerimi aktarayım da yine karar senin tabi.

bilgilendirdiğin için teşekkürler

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.