Şimdi Ara

2000-2500 TL Arası Bütçe İle Oyun Bilgisayarı Kasası Tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Forumu inceledim aslında birbirine benzer bir çok konu var fakat güncel tavsiyelerinizden yararlanmak adına yeni bir konu açmak istedim.

Uzun zaman sonra, elimdeki masaüstü bilgisayarımı güncellemek istiyorum. Dolayısı ile sadece kasa toplayacağım ve CS:GO, LOL gibi oyunları oynama amaçlı olacak. Bu işi iyi bilen bir abim konu hakkında bana yardımcı olacak fakat güncel önerilerinizi alıp ben de konu hakkında ona bir nebze yardımcı olmak istiyorum.

Başlıkta belirttiğim bütçe ile oluşturabileceğim; İşlemci - Anakart - Ekran Kartı - SSD Bellek - Kasa & Güç Kaynağı tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bizim aklımızda AMD işlemci tabanlı bir sistem var(Intel işlemcilerinin yüksek fiyatı nedeni ile).
    120 yada 240 GB max. SSD yeterli olacak, harddisk ile bir işim yok bu bilgisayar sadece oyun amaçlı kullanılacak.
    Ekran kartının CS:GO gibi bir oyunu min. 200 fps civarlarında fps veren bir kart olması önemli, elimdeki LCD max 1440x900 çözünürlük.

Aklımızdaki fikir, iyi bir işlemci/anakart temeli oluşturup bahsi geçen oyunlar için iyi bir performans elde etmek. 2-3 sene sonra gerekirse ekran kartını yenileyip sistemden daha iyi bir performans alabilmek.

Herkese yardımları için şimdiden çok teşekkürler, iyi forumlar.

• http://www.nanokatalog.com/Crucial-8GB-DDR4-3000-8GB-DDR4-3000MHz-bellek-modulu,PR-137009.html?gclid=EAIaIQobChMI0JW-p9PA1gIVCLvtCh2Q1gKAEAQYAiABEgJ0P_D_BwE 325TL, Ryzende 3000MHz geleceğe yönelik, 1-2 sene sonra 8GB daha alınıp 3000MHz 16GB RAM yapılırsa hiçbir sıkıntısı kalmaz.

https://i.hizliresim.com/vJEjOz.png

2440TL, bütçenizi 2800-2900 yapabilirseniz Gigabyte Windforce GTX1060 3GB versiyon alınabilir fakat gerek olduğunu düşünmüyorum, yinede 1050Ti'den %20 daha hızlı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.