Şimdi Ara

200 serisi çipsetler Coffee Lake işlemcileri desteklemeyecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
2.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 46
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 12 saat 49 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Timeguard (5 mesaj) _Dominic_Toretto_ (4 mesaj) aceleciburak (4 mesaj) Chillout (3 mesaj) kaptan666 (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (28 mesaj) Mobil (14 mesaj) Tablet (5 mesaj) Mini (3 mesaj) (17 mesaj) (1 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> 200 serisi çipsetler Coffee Lake işlemcileri desteklemeyecek
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    4877 Mesaj
    i7 4790k ile gittiği yere kadar devam.Ne zaman aldığım ekran kartını tam olarak besleyemez o zaman değiştiririz.Zaten 2k ve 4k da oyun oynuyorum işlemci çokta sıkıntı değil.Voltajla cayır cayır yakarım gene de değiştirmem. Ulen en azından pin ekle hadi yapmadın bari çıkar ki millet haa pin sayısı değişmiş desin.Amd hadi iyisin gene seni seçtim pikachu
    İNTEL İ9 9900K (5.1 ghz 1.340 volt)- MSI MotherBoard MAG Z390 Tomahawk/CORSAIR Hydro Seriesi H110 / Palit RTX 3080 GameRock OC / ASUS 31,5" XG32VQR Monitör/ PHANTEKS ENTHOO 719 10 fan/ Cooler Master V1000 Vangard 80 Gold 1000w/ GSKILL Trident Z Neo RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 MHz / Samsung 970 EVOPlUS 500 GB M.2 /2x 1 TB Samsung 970 EVO PLUS/2x Samsung 860 pro 500 gb /SEAGATE 1TB BARRACUDA/TRANSCEND 128GB 320/Creative Sb Z Pcı-E Ses Kartı LG BH9520TW 3D Bluray Ev Sinema Sistemi /Razer NAGA EPiC/Razer Anansi Expert MMO -Corsair Gaming K95 RGB Platinum Cherry MX Brown
  • Yarbay
    2342 Mesaj
    Hala inatla Intel alan Intel fanları düşünsün. AMD ne güzel 2020 yılına kadar sokete garanti veriyor. Bunun 4 kanalla falan da ilgisi yok. Normal kullanıcı için çift kanal bellek gayet yeterli. 4 kanal belleğe sahip X399 serisi Intel'deki X299 serisi gibi ayrı koldan ilerliyor. Zaten X399 işlemciler de fırıncı küreği gibi boyutlara sahip. Böyle bir soketle bırakın mini-ITX'i, micro-ATX anakart yapmak bile mümkün olmayabilir.
    Bu arada bence AMD'nin de 2 yıl sonra bir güncelleme yapması iyi olabilir. Mesela 400 serisi çipsete geçer ve yeni özellikleri ekler ama yeni gelen işlemciler 300 serisi çipsetlere de uygun olur. Böyle olursa hem AMD anakartlar güncelliğini korumuş olur hem de 300 serisi çipset sahipleri yeni AMD işlemcilerle güncelleme yapabilecekleri için üzülmezler. Zira 900 serisi çipset ömrünün sonlarına doğru çok eskimişti. Doğal USB 3.0 desteği bile yoktu.

• Yüzbaşı
    313 Mesaj
    B serisi H serisi anakartı olan adam bu haberi duyunca karalar bağlıyor görende 500$'lık anakartı çöp olmuş sanacak...
    300 serisi anakartların 6xxx-7xxx destekleyip desteklemeyeceğinden haber yok tabiki... neden olsun ki...
    |
    |
  • Yarbay
    6103 Mesaj
    İşlemciye bir pin ekler her zaman yaptığı gibi. Sonra git yeni anakart al der. İntel iyice şeye sarmaya başladı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Zaten 4790K son yıllarda İntel'in yüzakı işlemcisi. Benim de 4790K işlemcim olsa ben de verirdim voltajı işlemciye. O işlemci daha çok grafik kartı eskitir.
    |
    |
    Alkımm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    11815 Mesaj
    i3 4/8 4.0ghz çıkarsa kimse ne i5 alır (aynı gibi) NE İ7 ALIR.

Oyun için vs alıcak olanlar i3 e yüklenir daha yüksek işlem gücü için alıcak olanlar ryzena yüklenir intelde batar.
    |
    |

uzun dönemli teknoloji konuşmalarında hep bi konu atlanıyor JEDEC ve 2018 de final özelliklerin açıklanacağı DDR5 standardı ... şuan ki bilinen DDR5 4266 Mhz ile 6400 Mhz arası gelmesi bekleniyor diğer detaylar pin voltaj vb durumlar çok net değil.

intel in HEDT platformunu en son LGA 2066 pinli x299 chipset ile 2017 güncellediğini bildiğimizden ve bu HEDT platformların yenilenme süreçleri ortalama 3-4 yıl ise bundan sonra ki intel in HEDT platformunun DDR5 ile geleceğini öngörmemek çokta zor olmasa gerek. muhtemelen soket 2011 ve 2011v3 arasındaki durum soket 2066 tarafında da olabilir 2066v3 deyip soket tarafını değiştirmeden işlemci içindeki kontrolcü değişti deyip yine LGA 2066 ile devam edecektir.

AMD nin de ilk başta HEDT tarafında Soket SP3r2 ile yani asıl kolaylaşan ismi ile TR4 ün revize versiyonunda DDR5 e geçeceği öngörülebilir.

AMD nin ana akım son kullanıcı Soket AM4 yongaları ara güncelleme alır USB 3.2 seneye gündemimizde olacak bunun doğal desteği için çalışılır Zen 2 de göreceğimizi çok düşünmüyorum da Zen 3 mimarisinde USB 3.2 doğal destek sahibi olur.

2016 da çıkan Soket AM4 için 2018 ikinci yarıdan itibaren yeni güncellenmiş chipset haberleri gelmeye başlar o gelen revize chipset söz verilen şekilde 2020 ye kadar götürür.
    |
    |
    Hasan07-36 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Desktop: AMD A10 7870K // Cooler Master Hyper 212 // MSI A88X-G45 GAMING // 4x4GB G-Skill RipjawsX 2133 MHZ // 250 GB SAMSUNG 960 EVO //3 TB WD RED HDD // Cooler Master HAF 912 Basic // Seasonic M12 II 620W // INTEL AX210 WIFI6E AX Adapter *---* Media: AMD A6 7400K // MSI A88XI AC(v2 bios mod)// 2x8GB Kingston HyperX Fury White 1866 MHZ //500 GB WD Scorpio Black// Dark Modern 150 Watt Mini-ITX

• Yarbay
    3948 Mesaj
    Intel kendisini bitiriyor. Artık tek rakibi amd de olmayacak. Qualcomm microsoftla birlikte düşük güç tüketen bilgisayarlara giriyor. Eğer verim alınır da güçlü sistemlere de girerse intel hapı yutar.

Şimdi ben 8000 serisini bekliyordum güncellemek için z170 sistem var (g4400@5ghz). Şimdilik işimi fazlasıyla görüyor ama değiştirmeyi düşünürsem ryzen'a geçerim tabi ki eğer 4,5ghz ve üzeri yapan ryzen2 ler gelirse. Intel'e geçmem madem anakart değiştireceğim. B350+Ryzen2 alır takılırım.

|
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Pini değiştirmese bile kenardaki kılavuz çentiğini iki milim yana kaydırır. Yeni işlemciyi taktığında sokete oturmaz. Hinlikler tükenmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Alkımm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    AdmGdk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

heralde tepkiyi ölçüyorlar :)

bu seferde yer mi yemez mi? hesabı..
    |
    |
    _Dominic_Toretto_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne yalan söyleyim z270 asus rog serisi anakart ile intel 8700k cikinca alacaktim bende vazgectim. 2600k ile yola devam. Amd ryzen islemciler 4 ghz gecmiyor onlarda alinmaz millet öve öve bitiremiyor. Overclock yapinca en az 1 ghz fark olmalidir. Bu bana göre böyledir tercih meselesidir.

|
    |
    PC:intel Core i7 10700K Noctua NH-D14, Asus Rog Strix Z490 E Gaming 16gb ddr4 3600, Ssd 256 gb850evo , Hardisk 4TB, GTX1060 3Gb. Acer 27 inc 1080p 165hz monitör. Sinema Sistemi: Pioneer vsx 831, Harmankardon HKTS 1 5 16, Nvidia Shield 16 gb Android Tv 2TB WD element, Panasonic TX-50DXX789 Tv, Telefonlar: Samsung S9 edge plus, S9, S7, Kameralar :Canon Eos 650D, Canon HF 200
  • Kurmay Yarbay
    36929 Mesaj

ASRock erken ve talihsiz bir açıklama yapmış olabilir. Mesajı silmeleri biraz belli ediyor bunu.

Beklemek lazım, net bilgiler gelir elbet. Şuan ne destek var denildi resmi ağızdan, ne de yok denildi. ASRock'un Tweet'i silmesi de kesin destekelmeyecek olayını çürüttü biraz.
    |
    |
    Timeguard kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bana göre fazla da çürütmedi. Arkadaşın dediği gibi tepki ölçtüler, şimdi belki de pin düzenini değiştirip çıkaracaklar yine işlevsiz olacak.

Ki böyle bir düşüncenin olması bile aşırı saçma. Sen G4560'ın üretimini kıs, 1151 pin olmasına rağmen anakartlara uyumsuz yap. Paraya mı küstüler ne yaptılar.

|
    |

AMD'nin Ryzen ile atak yaptığı şu dönemde, Intel eğer 200 serisine destek vermezse kaybeden o olur.
    |
    |
    pelerinli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İşte bazen şirketler öyle hamleler yapıyorlar ki, Intel de bunu yapmaz diyemiyorum

|
    |

Sadece 200 değil 100 serisi de. Z170 8000 serisini desteklerse i5 8600k alacağım. Desteklemezse ryzen 2...

|
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
kripto para haberleri
Webtures SEO;SEO Nedir?
ankara gülüş tasarımı
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,906
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.