Şimdi Ara

[+200 KİŞİ] Dövüş sporlarıyla ilgilenenler buraya!...DH Fight Club (219. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.475
Cevap
35
Favori
326.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Trabzonda merkezde ya da uni ana kampuse yakin duzgun egitim veren boks salonu var midir ? Osmanli boks salonu ve sanirim trabzonsporun boks okulu varmis dogru mudur var midir bilgisi olan ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: firadi

Selam arkadaşlar, Haftada iki günlük çalışmayla ne kadar zaman içerisinde öğrenilen dövüş sanati filizlenmeye başlar. Çok yetenekli değilim. Aikijitsu sanatı öğrencisiyim.

ortalama 1 yıl denebilir hocam.. senin derslerde gösterdiğin performansa, öğrenme kabiliyetine bakar
  • quote:

Orijinalden alıntı: HayDuTT

Merhaba Arkadaşlar,

İstanbul Anadolu Yakası Maltepe'de ikamet etmekteyim. Maltepe ve civarında temiz ve iyi antreman yapabileceğim Muay Thai ve/veya Kick Box salonu aramaktayım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Kalın sağlıcakla.

Maltepe'de en iyi Cesur Kılıç var oraya bakabilirsin. hatta Karate'yide düşünebilirsin, Cesur hoca Türkiye'nin en önde gelen Karate Sensei'lerinden biridir
  • quote:

Orijinalden alıntı: mknst_mtro

Merhaba arkadaşlar yaş 25 izmir de yaşıyorum dövüş sporu yapmak istiyorum kaç senedir istiyom da olmadı belediyenin taekwando kursu var da çalışıyorum vardiyalı grup için saatler uymuyo özel ders almam lazım buldum bir yer haftada 3 saat ayda 12 saat yani grup için 120 lira diyo saati özel olarak 50 lira dedi wingtsun Muş. Fiyat olarak bişeyler yaparız dedi aylık 100 tl filan anlaşsam ayda bi kaç saat yapsam değer mi yani yararı olur mu gerçekten boşu boşuna paramın gitmesini istemiyorum işin gerçeği ve en az 1 yıl ugrasmak lazım sanırım
    Paranı düşüneceksen eğer, verdiğin paranın hakkını verebilecek bir hocaya git. Kaç para ise ver ve öğren. Yok param gitmesin şöyle yapmasın, sen başından ön yargılı gidiyorsun. Kararını doğru düzgün vermelisin, önce kararını ver... Paran mı, deneyim mi?

• firadi F kullanıcısına yanıt
    dediğim gibi 1 yıl genel olarak insanın vücudunun yaptığı spora uyum sağlamasıyla geçer.. fakat Uzakdoğu sporlarının tekniklerini oturtmak dahada zahmetli birşeydir. bunun limiti yok, ne akdar yaparsan o kadar gelişirsin.. sizin teknikleri pek bilmiyorum ama mesela karate yumruklarının belli bir seviyeye gelmesi, gerçek dövüşlerde kullanılabilecek hale gelmesi uzun zaman ister, ama bunun espirisi zor uzun zamansonrasında çok hızlı, güçlü ve blok alınması zor hale gelmesi. bu çok ayrı birşey, kimse sana 3 senede tekmelerin tam yerine oturur, 2 senede yumrukların tam olur diyemez.

yumruk tekme dışında kondisyon var, katalar var vs vs..

dediğim gibi 1 yıl düzenli git, artık sende bazı şeylerin yerine oturmaya başladığının farkına varacaksın
  • Hala yazıyorsan beni de ekle. Wing-tsun.
  • İşinde usta ancak gayri resmi bir ortamda ders veren hoca resmi prosedurlere uygun sertifika verebilir mi ? Veya bi hocanin ders verebilmesi icin bi yerlerden izin almasi gerekir mi ? Yoksa deevlet tarafindan ona 8. Dan verilmesi serbestlik verir mi veya soyledikleri kaile alinir mi ?

• 1) Sertifikadan kastının ne olduğuna bağlı...
    2) İzine gerek yok, kişisel ders veriyor gibi düşünebilirsin. Öğrencilerin bağlılıklarında sorun var ise, bu adam beni dövdü derse sen düşün :)
    3) Dan seviyesi kişinin bilgisi ve tekniği için görsel bir olgu ama bu kişiye bir serbestlik vermez.

Sorduğun soruların hepsi eğitmenin dünya literatüründeki yerini soruyorsun ama bu oluşan duruma göre değişebilir. Ve sorduğun soruların çok ayrıntılı açıkçası ama üstünkörü cevaplamaya çalıştım. Konuyu mümkün olduğunca açabilirsen daha güzel olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: firadi

İşinde usta ancak gayri resmi bir ortamda ders veren hoca resmi prosedurlere uygun sertifika verebilir mi ? Veya bi hocanin ders verebilmesi icin bi yerlerden izin almasi gerekir mi ? Yoksa deevlet tarafindan ona 8. Dan verilmesi serbestlik verir mi veya soyledikleri kaile alinir mi ?

gayri resmi usta nasıl oluyor onu bir düşün.. böyle bir terim var mı, adam usta olmuş ama gayri resmi.. peki bu adam nasıl usta oluyor o zaman, ip man filmleri izleyerek mi

hadi diyelim gayri resmi hoca var, gayri resmi bir kişi nasıl sertifika verecek.. sertifika dedğin şey altında belli kuruluşların federasyonların imzalarının bulunduğu şey, resmi olmayan biri bunu nasıl sağlayacak, printer dan bastırıp mı verecek

ayrıca devlet kimseye kara kuşak dan vs vermez, bunu sensei'ler, ustalar verir, bu kişileirn hepsi federasyonlarında belli mevkilerde kişilerdir

• Benide eklersen sevinirim 4 ay karateyle uğraştım bırakmak zorunda kaldım şimdi ise muay thaiye gidiyorum
  • WolF-EyE kullanıcısına yanıt
    Hoca gerçek hoca onda bi kuşku yok. Shaolinde eğitim almış türkiyede damgalı kaşeli 8.dan almış. Ancak kendine ait bi spor salonu yok dersi evinde veriyor. Merak ettiğim bu kişi elindeki diplomayla istedigine kuşak verebilirmi veya bu verilen kuşak ne kadar geçerli olur.
  • İzmirde krav maga eğitimi alan var mı? Varsa bir böyle gelebilir mi başlayacağım da.
  • Boyum 1.90 civarı kilom 65 falan kick boks a gitsem vücut gelişimine biraz kalıplanmaya falan yarar mı yani bu boy ve kiloda olan birine önerir misiniz kick boksu ???

• boyum 175 kilo 55 hangi spora gidiyim biraz taktik filen öğreniyim durup dururken saldırmak değilde yolda filen birisi filen sataşırsa hemen kaçmamak için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bossa

Ne güzel şey değil mi dövüş sporları... İnsanı dövmeyi değil de "Eyw abicim/ablacım..." ı öğretiyor.

Acaba bunu öğrenebilmek için mi gidiyoruz :D

öyle deme hocam
    bizim burada bolcana apaçi var.kim dövecek bunları arada bir el atında insanlık öğrenirler belki
    geçen markete giderken kaldırımdan yürüyordum.Minibüsünü uzay mekiği zanneden 2 dallama kaldırıma çıktılar ve üstüme doğru sürdüler.Bildiğin ama üstüme üstüme geliyor adamlar.Bende yola çekildim bu sefer tekrar minibüsü üstüme doğru kırar gibi yapıp park etti.Birde kıs kıs gülüyorlar içeriden.Acayip sinir oldum ama uzun zamandır kavga etmediğimden kendime güvenemedim o anda.Normalde korkak biri değilim.Napıyosun falan dedim gülmeye devam etti.Neyse dedim heralde akli dengesi yerinde değil arkadaşın üstemeledim falza Bunun gibi hergün bir olay yaşanıyor burada.Yolda yürürsün şahinin içinden kafasını çıkarmış 6 kişi bir anda höğğğğ diye bağırır arkanı dönüp bakarsın gülerler falan çok var yani.Sırf bu adamları dövmek için boks falan öğrenesim var.Bu adamları cidden birilerinin çok sağlam şekilde dövmesi gerekiyor.Bakıyorum etrafıma bunu yapacak adam yok.en sonunda benim yapmam gerekecek
    alıntı yapmamın sebebi de şu bazılarına insanlık yapmamak gerekiyor.Acımıyacaksın.Çünkü insanlığı adamlar hayatları boyunca bir zayıflık olarak görmüşler.Bunlara insanca yaklaşan biri oldu mu direk benden korkuyor hadi cebindeki parasını da alalım moduna giriyorlar.Bunların anlayacağı tek dil dayaktır.Hemde çok sağlam bir dayak.Lisedeyken çok kavga ettim bu yüzden.

• Haklısın bazı insanlar gerçekten çok şeyi hak ediyor ancak nereye kadar gidecek bu düşünce? Önüne her gelen ile dövüşebilecek bir neden bulunabilirsin nasıl olsa...
  • Arkadaşlar Bursa'da Judo yapabileceğim güzel bir mekan var mı ?
  • boy 1.81
    kilo 77
    3 aydır bodye gidiyorum. aslında bisikletçiyim. fakat bu tarz sporları seviyorum.
    sizce 3 gün body 2 gün kick boks yapılır mı?
    ya da sağlam karın kasları ve kendini geliştirmek için kick boks nasıl olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RauLgs21

boy 1.81
    kilo 77
    3 aydır bodye gidiyorum. aslında bisikletçiyim. fakat bu tarz sporları seviyorum.
    Eğitim almayı düşündüğün hocanız ile konuşmalısın.
    Nihayetinde vereceği teknik yapısını ve kondisyon yüklemelerini o, herkesten daha iyi bilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bossa

quote:

Orijinalden alıntı: RauLgs21

boy 1.81
    kilo 77
    Eğitim almayı düşündüğün hocanız ile konuşmalısın.
    Nihayetinde vereceği teknik yapısını ve kondisyon yüklemelerini o, herkesten daha iyi bilir.

cevap için teşekkür ederim. açıkcası hocalar pek bu işleri bilmiyorlar. milli takım hocası olabilir ama gelen kişilere bakış açıları vs. oldukça önemli. bence hemen hemen hepsi maddi çıkar için açılmış kurslar. mesela bizim kurs bodrum katı ve biraz çağ dışı bir yer :D ama adam milli takım hocası fakat dersi veren başka bir öğrencisi :D
    özel derste kendisi veriyormuş beyfendi :D
    benim amacım 1 ay burada bulunup ona göre karar vermek olacak. belki normal boksa da gidebilirim. ayak kullanmak bana zor geldi. ikinci idman konuşmak için erken olabilir belki ama elle yapılan dövüşler daha ilgimi çekiyor. 1 ay benim için referans süresi olacak.

• 
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.