Şimdi Ara

200 Gb kotayı çok gören isp zihniyeti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlıktan da anlayacağınız gibi 200Gb kotaya sahibim ve sadece satın aldığım oyunları indirmekle bile kotayı 10 günde rahatça aşabiliyorum. Şimdi ben TTnet hazretleri tarafından cezaya çarptırıldım ve 20 gün boyunca 130 lira ödediğim hizmeti 50 Mbit yerine 3 mbit olarak kullanmak zorundayım.
     200 Gb kotayı çok gören isp zihniyeti

• AKK'ye takılmışsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avengers.90 -- 13 Kasım 2015; 17:08:45 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avrupa'da olsak canına okurlar ama Türkiye'de devlet tarafından destekleniyor. 4G gelsin siz asıl o zaman görün. 4G, 4G'den başka her şeye benzeyecek. Altyapı İstanbul'un 1-2 ilçesine zor yetecek seviyede tüm Türkiye'de.
  • 50 mbite nasıl 130 ödüyorsunuz anlamadım, ben 24 ay taahütle 85 ödüyorum.
  • Sorun nedir hocam AKK'ye takılmışsınız? AKK her ne kadar saçmalıkta olsa idareli kullanmak zorunda olduğumuzu unutmamak gerekir. Şahsen ben 75GB kota kullanıyorum yetiyor mu tabi ki hayır. Aylık kullanım 250-300GB civarında, 25 ine kadar idare ediyorum daha sonra ROKET'le 24 saatte 1 aylık malzemeyi indiriyorum. Sistemi değiştiremiyorsak ayak uydurmasını bilmemiz gerekir. Şimdi sözlerim çarpıtılabilir alınmayın ufakça bir tavsiye sadece.

edit: beni niye eksiliyorsunuz anlamadım 200gb kotayı 3 günde sömür bitir ondan sonra zihniyete laf et. Adamlar herkese 100mbit internet akk limiti yok dese 365 gün aralıksız torrent açacak insanlar tanıyorum herkes hak ettiği gibi yönetilir diye bir söz varya gerçekten doğru böyle adamlara böyle tarifeler normal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpmirza -- 14 Kasım 2015; 1:35:13 >
  • despair D kullanıcısına yanıt
    Belirttiğiniz fiyat üzeriden 50mbps hız için taahütsüz kullandığınızı tahmin ediyorum. Ttnet akksiz paketleri neredeyse kaldırdı. kurumsalda satış sunuyor. Size tavsiyem Fixnet gibi akk'siz hizmet veren sağlayıcılara geçin akk'ye takılmak yok taahüt zorlatması yok.
  • göknette en düşük fiyat bi dene istersen
  • Sorun biziz bize 1mbps internet versininler bakalım nasıl isyan bayrağını çekeceğiz de ne zaman
  • Tekno moomce kullanıcısına yanıt
    artık zaten 1mbit saniye veriliyor kota gecilince yeni abonelere 5e cıkaracaklarına 1e düşürüyorlar uploadları hiç deyilse 1mbit ver adslde zaten düşük fiberdede 10yap artık 4gden yalandan baahsediyorlar kotalı 4g vereceksen kotasız 3g bize yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: _A_N_I_L_

Belirttiğiniz fiyat üzeriden 50mbps hız için taahütsüz kullandığınızı tahmin ediyorum. Ttnet akksiz paketleri neredeyse kaldırdı. kurumsalda satış sunuyor. Size tavsiyem Fixnet gibi akk'siz hizmet veren sağlayıcılara geçin akk'ye takılmak yok taahüt zorlatması yok.

Aldığım tüm hizmetleri içine katarak ödediğim miktar aslında, sonuçta ttnet'den aldığımız hizmetlerin karşılığında olması gerektiğinden yüksek miktarlar ödüyoruz. Fixnet sanırım vdsl2 üzerinden hizmet verebiliyor fakat superonline ya da ttnet dışındaki daha önceden almış olduğum hizmetlerden hiç memnun kalmadığımı söyleyebilirim ve bu yüzden bu tür şirketlere yönelirken çok fazla şüphe ile yaklaşıyorum. Fixnet nasıldır güvenilir midir? Taahhütlü kullandığım ttnetten fixnete geçiş yaparsam karşılığında ceza öder miyim. Bağlantı ne kadar süre içinde karşılanır. Özellikle bağlantı konusunda forumlarda hatları aktif edilmediği için internetsiz kalan arkadaşların mesajlarına da denk geliyorum. Güvenilirlik ne durumdadır bilgilendirirseniz sevinirim.

ttnet i kapatmanız gerekecek aldığınız indirimleri geri isteyecek varsa hediye adı altında ne verdiyse fahiş fiyat ile onlarıda aldıktan sonra sizin aboneliğini 7-15 iş günü içerisinde yasal olarak sonlandırıyor ( genelde 2-5 gün ). sonrasında yeni sağalayıcıya başvuru verebiliyorsunuz. Tüm alt yapı türk telekom olduğu için hengi sağlayıcıya abone olursanız olun santralinizde işyoksa kendinizi yırtsanız fayda etmez. Güzel olan yanı ise diğer sağlayıcıların sunabildiği akk'siz paketler ve taahütsüz paketleri
  • Siz 200 Gb-100 Gb hesabı yapıyorsunuz :D Bana 35 Gb yetiyor MTU sağolsun online oyunlarımıda oynuyorum torrentimede kat kat fazlasıyla asılıyorum 200Gb hayda hayda her geçiyorum ama 35Gb çok rahat yetiyor
  • _A_N_I_L_ kullanıcısına yanıt
    anladım sağolun
  • Ticaretini yapmiyorsanizben gibi surekli film dizi klip izlesenizde 100gb akk li Hipernet saniyede 35megabit internet size yeter artar 100gb a kadar hizli sonra akk bittigi icin 3megabit ile yola devam ediyorum ortalama 80-100-120gb kullaniyorum ceza filan yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ibo83 kullanıcısına yanıt
    Her tüketicinin ihtiyaçları bir değil malesef kimi kesim için internet demek facebook, ınstagram, twitter, youtube demek. Basit tarayıcı kullanımı ile sınırlı kişilere akn yeter, pekiya gelişmiş kullanıcılar ? ben şuan steamden parasını verip lisanslı yasal olarak fallout 4 ( 25gb ) + Call of Duty Blackops 3 (50gb ) indirdim, güncellemeleri hariç = 75gb verilen kotanın 4'de 3 ü bitti bile standart müzik dinleme gezinme video ile kalan 25gb kota en fazla 1 hafta dayanır.

Bu basit ev kullanıcısı tablosu birde oyun kanalı olsun hobi olarak verilen upload hızı berbat saatler süren upload render işleri. Tabloya geniş bakarsanız farkı anlarsanız. Lojistik sektöründe çift şeritli otobanları yapıyoruz, hızlı trenleri yapıyoruz, niçin ekonomi daha da iyileşsin ithalat/ihracat gelişsin amacı ile ama internet daha kapsamlı bir derya sırf birisi birşeyi hızlı indirsin diye değil, Toplumda faydalı olmaya çalışan içerik üreten, tüketen vatandaşlarımızın zamanı, enerji sarfiyatı, ödenen ücrete karşılık çok düşük ve alınan sorunlu hizmet öncelikle gelişimimize sonrasında ülke ekonomimize yük bindiriyor. Bu işin kaymağını şirketleri uzun yıl kiralayıp sömüren iş adamları yiyor.

Bunu sadece size sitem olarak söylemiyorum herkes bilinçlenmeli. Maalesefki son tüketici olarak ev kullanıcıları daha çok mağdur oluyorlar.

• geçin hürnet veya fixnete, veya göknet diye bir isp çıkmış o da olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpmirza

Sorun nedir hocam AKK'ye takılmışsınız? AKK her ne kadar saçmalıkta olsa idareli kullanmak zorunda olduğumuzu unutmamak gerekir. Şahsen ben 75GB kota kullanıyorum yetiyor mu tabi ki hayır. Aylık kullanım 250-300GB civarında, 25 ine kadar idare ediyorum daha sonra ROKET'le 24 saatte 1 aylık malzemeyi indiriyorum. Sistemi değiştiremiyorsak ayak uydurmasını bilmemiz gerekir. Şimdi sözlerim çarpıtılabilir alınmayın ufakça bir tavsiye sadece.

edit: beni niye eksiliyorsunuz anlamadım 200gb kotayı 3 günde sömür bitir ondan sonra zihniyete laf et. Adamlar herkese 100mbit internet akk limiti yok dese 365 gün aralıksız torrent açacak insanlar tanıyorum herkes hak ettiği gibi yönetilir diye bir söz varya gerçekten doğru böyle adamlara böyle tarifeler normal.

Katılıyorum, guzel yazmissiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• GoldPunch kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlarmış, DH'de ise eksiliyorlar canları sağolsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpmirza

Sorun nedir hocam AKK'ye takılmışsınız? AKK her ne kadar saçmalıkta olsa idareli kullanmak zorunda olduğumuzu unutmamak gerekir. Şahsen ben 75GB kota kullanıyorum yetiyor mu tabi ki hayır. Aylık kullanım 250-300GB civarında, 25 ine kadar idare ediyorum daha sonra ROKET'le 24 saatte 1 aylık malzemeyi indiriyorum. Sistemi değiştiremiyorsak ayak uydurmasını bilmemiz gerekir. Şimdi sözlerim çarpıtılabilir alınmayın ufakça bir tavsiye sadece.

Öncelikle şunu belirtmem gerekir; daha dün internet kullanmaya başlayan internetle yeni tanışan biri değilim. Kotanın ne demek olduğunu dün öğrenmedim. Günümüz şartlarında interneti legal olmayan torrent, korsan oyun ya da film indirerek suistimal eden kullanıcıların yanında bir de gelişmiş kullanıcılar ya da internet üzerinden diğerlerine göre daha fazla kullanım alanına ihtiyaç duyabilen bilinçli kullanıcılar da var emin olun. Ben bu kota miktarını torrentten crackli oyunları indirmekle doldurmadım. Sony Psn sistemi üzerinden "Sony'den" kaynaklı bir sıkıntı yüzünden sistemimi sıfırlamak ve en çok oynadığım oyunları tekrardan indirmek zorunda kaldım. Bakınız tüm oyunları indiremedim ki bu mümkün değil bu hızlarda. Buna ek olarak Steam üzerinden Aldığım oyunları da indirmek ve güncellemek gerekli (bunlar tamamen yasal olarak elde edilen dijital hizmetler kapsamına girmektedir ki bunların vergileri ve ödeme bedellerinin bir çoğu zaten devlet tarafından kontrole dilen sistemin içinde yer alıyor. Yani biz bu hizmetleri edinirken arada bir çok hizmet bedellerini dolaylı yönden devlete vatandaş olarak ödüyoruz zaten. Burada sadece indirilen oyunlardan bahsediyoruz (yasal olarak). Bunun yanında en doğal hakkımız olan en basiti youtube'da bir video izlerken diğer ülkelerdeki bir çok insanın 10-20 saniyede upload edebildiği 2 dakikalık bir videoyu 50 dakikada izleyememek, izlemek isteseniz bile teknolojinin bu hızla yükseldiği bir dönemde ortalama görüntü kalitesinin 4/1'i hızlarında size verilen adil kullanımdan sonra sahip olduğunuz 3 mbit gibi bir bant genişliği ile izlemek zorunda kalmak hoşunuza gidiyorsa siz izlemeye ve bunla mutlu olmaya devam edin.
    Sizin gibi herşeye eyvallah diyen bir zihniyet herşeyle yetinebilir. Bizler herşeye eyvallah diyemiyoruz, en azından ben bu kota miktarlarının olması gerektiğinden çok daha adaletsiz bir seviyede olduğunu düşünüyorum ki bir çok insan bu şekilde düşünmekte. Bir kere sistemin işleyişi başlı başına çok baştan salma ayarlanmış bir sistem. Mesela sizin dediğiniz gibi tüm alt yapı ancak bu kadar kapasiteye sahip ve biz de buna ayak uydurmak zorundayız diyelim (Biraz para basınca sınırsız tarfilerimiz duruyor orda, orada sıkıntı yok tabi :) ) Sistem şu şekilde ayarlanabilirdi;
    Adil kullanım kotasını açma ve kapatma tuşu (evet çok ciddiyim). Mesela sadece istediğiniz zamanlarda kotaya dahil edilen kendi hızınızı aktif ederek daha sonradan indirme işiniz bittiğinde tekrardan düşük hızda kotaya dahil edilmeden kullanmaya devam edebileceğiniz bir sistem. Bu şekilde benim bant genişliğine fazla zararım olmasa bile yani normalde kotaya yakalanmamış halimle 3mbit üzerinde download yapmıyorsam, bu yaptığım download miktarı neden hala kota üzerinden hesaplanıyor ve dahil ediliyor? Şimdi burda bana haksızlık yok ve gerçekten bu sisteme boyun eğmememiz gerektiğini söyleyebilir misin? Zaten şu anda dayatılmış olan kota miktarları ve uygulama şekilleri yeterince adaletsizken sizin bu şekilde bir mesaj yazıp eksilenince yakınmanız gibi, biz de böyle bir adaletsiz sistemin zorunlu olarak fahiş fiyatlarla dayatılması konusunda başkalarına yakınıyoruz. O zaman şöyle diyelim, insanlar sizin yorumunuzu beğenmemişse Sorun nedir hocam bilinçli kullanıcılara takılmışsınız? her ne kadar sizin için hayal kırıklığı da olsa ders çıkarmak zorunda olduğumuzu unutmamak gerekir.

Yazdıklarınızı okumadım bana epey giydirmişsinizdir tahmin ediyorum. Bu yazdığınızla epey artı alırsınız fakat dediğim gibi çabanız boşa. Önümüzdeki ay yine 10 günde bitirir yine gelir boykot edelim dersiniz. Benim kafam koyun kafasıdır herşeye eyvallah çeker evet. Siz haklısınız sizi mi kıracağım Haklı olduğunuz taraf şu: Adil Kullanım Kotası denen şey saçma. Saçmalığı şurası uygulanan şey Adil değil Eşit. 100MBit kullanan kullanıcı 3 Mbit e düşüyor 8Mbit kullanan da. 8de1 veya 4 te 1 gibi bir oran belirtilseydi adaletten söz edebilirdik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpmirza -- 18 Kasım 2015; 1:20:48 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.