Şimdi Ara

200 bin tl nakiti değerlendirmek: Arabaya yatırım yapılır mı? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
1
Favori
14.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Division Bell -- 7 Mayıs 2020; 19:44:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CheckVizoR

4 ay önce 70 binlik araba bakıyordum. Vazgeçtim ve altın aldım. Şuan 90 binlik araba bakıyorum. 2 aya 100 bini geçer inşallah tutar. Acelem yok :)
    4 ay önce 70 lira olan araba şimdi kaç oldu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: herseyinhayirlisi

4 ay önce 70 lira olan araba şimdi kaç oldu?

Alıntıları Göster
    Yine aynı hocam :) o zaman 2012 otomatik i30 falan bulamıyordum mesela ama şuan 2012 üstü görüyorum ilanlarda
    İ30 örnek olması açısından söylüyorum. İlanlarım %90'ı tok satıcı modundakiler.

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Division Bell -- 7 Mayıs 2020; 19:44:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

...

Alıntıları Göster
    Bu konuda çok haklısınız bakmama dahi gerek yok ama bunun sebebi altının dolara bağlı olması değil,altın değer kaybederken,altın kaynaklı olmayan tek para biriminin dolar olması.Dolar ezelden beri Petrol kaynaklıydı,Altın kaynağı olarak lanse edildi ama 1965 Yılında Fed'in altını referans almadığı yanlış hatırlamıyorsam dönemin Fransız Başkanı tarafından fark edildi.Elinde bulunan altın stoğundan daha fazla dolar bastığı.Zaten verdiğiniz dönemin başlangıcı da aşağı yukarı 65'in olduğu döneme tekabul ediyor.
    Bu dediklerinizi kesinlikle inkar etmem o yüzden.Ben altının dolara bağlı olmadığını belirttim sadece.

• Silenforce kullanıcısına yanıt
    Düzgün uslubunuz için teşekkür ederim.

• basligi actigin gun altin alsaydin 250 binin olmustu

• eko33 E kullanıcısına yanıt
    Sadece başlığı bakıp, konuya yapılan tüm yorumları okumadan hemen cevap yazınca komik oluyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Düzgün uslubunuz için teşekkür ederim.
    Rica ederim hocam,biz doğrusuyla yanlışıyla bu forumda anlaşamazsak okumuş sayılabilicek insanlar olarak,başkasından bekleyemeyiz bunu.
    İyi geceler

• Bir arkadaş anlattı: altın gramı 360TL olduğunda hiçbir kuyumcu altın almadı, 360'ı geçin 300TL'den al deyince bile almıyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otomobilden yatırım aracı olmaz.
  • Toyota corolla 1.6 life paket al.
    Zira 72 bine sifir alanlar 3 ay sonra 100 bine sattilar.

• Şu an 16 Nisan 2020 itibariyle aynı durumdayım.
    Dolar ve Altın uçtu.
    200bin ile ne önerirsiniz?
  • Kuyumcudan yatırım altın mı alınır. Alış satış makası yüksektir. Sahte olma ihtimali vardır. Satarken adamlar ne tutturusa 3-5 kesik söyler. Evde çalınma riski

A kadan alıp satıyoruz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zero01 kullanıcısına yanıt
    Bu fiyatlardan dolar ya da altın a girerseniz üzülebilirsiniz.

• bravaman kullanıcısına yanıt
    Neden, Krizin nasıl çözülecegi, sonlanacagi tarih ve Recovery planları belli oldu mu ?

310TL civarinda Altın'a girilmez diyenlerin çoğu lafasini taslara vuruyor.

Yukarıda birileri Euro tavsiyesinde bulunmus, Avrupa Birliği yeniden bicimlenecek gibi duruyor, Brexit ile başlayan ayrılık rüzgarları COVID ile Tsunami gibi oldu.

Bilinmeyenleri fazla bir denklem, dolar güçlenmiştir diyenlere de şaşırıyorum, dolar çöküyor. HiperEnflasyon olacak, kimsenin haberi yok. Bunu daha evvel 2011 sonrasi Almanya'da gördük.

Şimdiden tahminde bulunmak çok zor.

• The Division Bell kullanıcısına yanıt
    Evet hocam Avrupa ve abd de virüs önlemlerinin hafifletilmesi gündemde, Türkiye de gidişat olumlu görünüyor son konjonktürde yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte piyasalar ile ilgili son görüşünüz nedir? Ons’ta bir miktar geri çekilme var ancak bildiğimiz gibi abd ve avrupa merkez bankaları düşük veya sıfır faizle piyasaya para akıtmakta, ülkemizde de benzer bir durum var. Elinde altını veya dövizi olanlar için ne önerirsiniz? Yada elinde TL olanlar için ne önerirsiniz? Görüşlerinizi önemsiyor saygılar sunuyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şu anda Dolar ve Eura zaten yüksek.
    Piyasalar iyimser havaya girerse aşağı yöne doğru biraz düşüş olur ve uzun vadede zarar edebilirsiniz.

Araba almak mantıklı ama bulmak kolay değil ve bu virüsün etkisi biterse ne olur belirsiz.

Bence en güvenlisi çalıştığınız bir banka varsa orakilerle konuşarak paranızı değerlenirebilirsiniz.
  • Paranı elinde tut bırak arabayı cep telefonu bile alınmaz.. Dünyanın bütün ekonomik dengeleri değişiyor yep yeni bir sisteme dünya geçiyor millet can derdinde kimse araba ile uğraşmaz.. Alırım beklerim bir iki sene diyorsan lafım yok.. Ama uzun solukda döviz altın sanki daha iyi kazandırır gibime geliyor..

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.