Şimdi Ara

200 bin tl nakiti değerlendirmek: Arabaya yatırım yapılır mı? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
1
Favori
14.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: brkprlk35

22 Mart: Ons fiyatı 1488$,
    14 Nisan: Ons fiyatı 1713$,
    Artış %15,12.

Altın da artıyor, dolarda artıyor. Ters oran olmadığı açık olduğunu düşünüyorum.
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Division Bell -- 7 Mayıs 2020; 19:58:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Division Bell -- 7 Mayıs 2020; 19:43:14 >
  • veni60 kullanıcısına yanıt
    Hayalinizdeki araç yükselmedi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bence araba al , şimdi 200 bine aldığın aracı 1 ay sonra 250 bine satacak çok enayi bulursun 🤣

• Orhan Hoca kullanıcısına yanıt
    Altını halen daha satmadım hocam. Bugün dediğiniz rakamlara geldi ama euro da epey yükseldi. Ne yapsam bilemedim.
    200 bin tl ye almıştım, şimdi satsam 615 gram x 380 tl = 233.700 tl yapıyor.
  • bravaman kullanıcısına yanıt
    Normalde 380'e hızla gelen gram altının hemen bozdurulmasını, ekonomiyle hiç ilgilenmeyen insanlar bile söyleyebilir. Ancak, New York'ta vak'a sayısı 200.000'i, ABD'de 600.000'i aşmışken, dolar dünyanın para birimi olsa da; dolar al diyenin sadece ekonomik verilere baktığını, ama sağlık sorununu bitecek diyerek küçümsediğini söyleyebilirim. Doların yerine euro önermek daha da anlamsız olur bence.

Yani, bu belayı yakında bitecek diye kabul ederseniz önce dolar, sonra da 1.08 - 1.12 oranları arasında euro dolar arbitraj yapın derim.

Korkuma katılıyorsanız altın hesabınız kalsın derim. 2011'de onsu 1918'e değip geri gelmişti. Şu ortamda orta vadede 1900'ü tekrar aşamayacağını kimse söyleyemez. Hatta yeni vak'a artışları ile 2000'i de rahat geçebilir. Bu önerimi dikkate alırsanız, size bankada bulunan mevduatın 150.000 TL karşılığı üstünün garanti kapsamında olmadığı uyarısını da ayrıca yapayım.

Sağlıcakla kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhan Hoca -- 15 Nisan 2020; 10:51:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bravaman

Dolar 6.55 oldu ama?
    Dolara 6.55 ten bağlasaydın, şu an 8000₺ değer kazanmıştı hocam.

• Tahminen bütün merkez bankaları para basıyor şu sıralar, bizimkisi de 50 milyar basmış diye okudum.
    Altın bu sebeple artmaya devam ediyor. Kağıdı basarsın ama altını üretemezsin.
    Bana kalırsa otomobil dediğimiz üründe insan katkısı çok olduğundan fiyatları dolar euro bazında artacaktır.
    Basitçe üretemediğin her ürünün fiyatı artacak virüsten sonra.

• 4 ay önce 70 binlik araba bakıyordum. Vazgeçtim ve altın aldım. Şuan 90 binlik araba bakıyorum. 2 aya 100 bini geçer inşallah tutar. Acelem yok :)

• quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Yazının heryeri hatalarla dolu. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamayı su foruma ogretemedim gitti.

1- Dolar yerine altın alın demişsiniz ama altının fiyatını dolar belirler.

2- Doların yükselmesinin TR ile uzaktan yakından alakası yok. Şuan tüm dünyada bütün ülkelerin paraları dolara karşı değer kaybetmekte. Özellikle gbp ve eur darma duman olmuş vaziyette.

3- Emtialar cakilirken en güvenli liman altın filan olmaz çünkü altın da bir emtiadir. Emtialar grubu cakiliyorsa altın da çakılır ve o esnada tahtarevallinin diğer tarafında yükselen ise U.S DOLLAR dir.

Alıntıları Göster
    1.Maddeniz kesinlikle yanlış
    3.Maddeniz de birinci maddenizden yola çıkılarak karar verilen bir madde olduğu için o da yanlış.

• spinattimyalnizliga kullanıcısına yanıt
    Biraz geriye doğru mesajlarıma bakabilir misiniz 🙂

• Orhan Hoca kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Biraz daha bekleyelim bakalım.

• 260 bin 6.40 dan dolar aldım. Rahatım şükür

Sevindim hocam sizin adınıza. Sizde avensis mi vardı bir zamanlar? Yanlış mı hatırlıyorum.

Kardeşim şaka mı yapıyorsun arabadan yatırım mı olur hayretsin. Şu dünyada her şey yalan altın gerçek. Gramla mı alıyorsun çeyrek yarımla mı alıyorsun al. Nokta.

• Dolarcılara da şunu söylüyorum. Dedikleriniz belki doğru ama doları sahibi kim? Yarın bir gün kripto paraya geçiyorum denirse napacaksınız elinizdeki kağıttan dolarları? Altın gerçek bir değerdir dolar dediğiniz şey petrolün para birimidir ve karşılıksız basılan kağıttır. Balon patlar bir gün ayık olun.

• Sıfır araba alırken bır tanede devlete alıyon zaten vergısı yakıtından vergi vs mılyonlarca asgarı ücretlının yasadıgı bı ülkede almanların passati 300 400 bın tl . ikincı el de galericısı al satcısı stok yaptı mıllette para yok şişirdıklerı fıyatla bakalım nasıl satacak.
  • zerenerhan Z kullanıcısına yanıt
    Şaka yapıyorsun herhalde. Çünkü şakası bile hiç komik değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Silenforce

1.Maddeniz kesinlikle yanlış
    3.Maddeniz de birinci maddenizden yola çıkılarak karar verilen bir madde olduğu için o da yanlış.

Alıntıları Göster
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Division Bell -- 7 Mayıs 2020; 19:58:54 >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Division Bell -- 7 Mayıs 2020; 19:43:48 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.