Şimdi Ara

200,000 lira ve üstü araca binmek

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
26
Cevap
0
Favori
1.042
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2961 Mesaj
    Hyundai i20, Clio vs olmuş 120-130, 200 k 2-3 sene önce ciddi paraydı otomobil için. Şu anda çok iddialı bir rakam değil. Başlık "500 k ve üzerine binenler" olmalı bence. 200 k şu anda orta halli çift maaş ya da ayda ortalama 15-20 k kazanan tek maaşlı ailelerin alıp işe güce gitmek için bindiği C-D sınıfı orta halli araçtır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Avensis elegant extra
  • Yarbay
    3195 Mesaj

Liste fiyatı atan 2019'da kaldı mı ya...

|
    |
    deryadeniz76 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: deoks

200 binlik arabayı çok "ahlaklı" esnafımız gider gösterip vergiden muaf bir şekilde aldığından o paraya binmiyorlar. Memur gibi maaşlı çalışanlar da o arabayı alacak para yok.
    Bu doğru değil. Amortismanla yıllara yayılmış bir şekilde kısmen vergi matrahından düşüyorsun, direk vergiden düşmek diye birşey yok. Zamanında şirketim oldu ve bundan faydalandım. Ancak bizde şirket sahibi olmak başa bela. Sağlam kazanmıyorsan kapatırken bile üzüyor.

Arkadaşın sorusuna gelince; 200binlik bir araca biniyorum. Sanırım en az 13-14 kazanmak lazım zorlanmadan almak için. Ben zamanında yaptığım hataları yapmadım, bir önceki aracımı golf aldım. O zaman çok zor olmuyor araba değiştirmek. Daha da 2. Eli zayıf araba almam. Böyle çok kolaymış.

|
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

50 bine ne alinie konularinin ustadi

|
    |
    200 bin deyince aklıma 3008 geliyor hemen.

200 binlik arabayı memur da alıyor, öğretmen arkadaş iki araba almış toplam değeri 200 civarı, eşi ayrı kendi ayrı arabaya biniyor, ikisi de öğretmen.

Ama memur nasıl alıyor, küçük alıp satıp üstüne ekleyerek büyütüyor. Ben de civic aldım satıp 3008 almak istiyorum ama birkaç yıl birikim yapmak gerekiyor üstüne eklemek için.

|
    |

Gigabyte Sumo Y 700W kasa // i5 9400F // Asus Prime H310m-k R2 // 8GB 2666Mhz DDR4 // Asus GTX 1050Ti // Sandisk Ultra 3D 500GB SSD // 2x2TB Toshiba Hitachi // PHILIPS 27 AMVA LED // Logitech K330 // Creative Sound Blaster Omni // Takstar HD5500 // Logitech F710 // Xiaomi Mi 9 Lite //
    _______ Odtü Matematik-Çukurova BÖTE-Anadolu İktisat-Mersin Tıp _______ Allah rızası icin yaşamıyorsan, neden hayatla mücadele ediyorsun ki ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
emek server
Canlı Tv izle
Media Sözlük
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.