Şimdi Ara

20 ytl'lik benzinle kaç km gidebiliyosunuz? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
236
Cevap
0
Favori
12.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: blacklotus

quote:

Orjinalden alıntı: tilt2

quote:

Orjinalden alıntı: utkucay

quote:

vw caddy 1.9bg 20 ylt lik eurodizel le toplam 240 km gidiyo.yol bilgisayarında gösterilen anlık verilerdir bunlar.tabi 220-200 km ye kadarda düşebilir.

şehir içi

yani km'de 9 ykr yakıyor düyosun

yani 3,75 lt / 100 km

peki şehir dışı ne yakıyor bu caddy'ler 2 lt / 100 km

sen bakma onlara yine sallıyor millet

lütfen gerçekci değerler yazalım ! yazmayanlara

sen çok biliyorsun heralde.vw nin sitesine gir gözüm bak şehir içi kaç yakıo şehir dışı kaç yakıyo ben sölim
    şehir içi 5.1
    şehir dışı 4.9
    hayatında kaç defa 1.9 caddy'e opetten 20 ytl lik eurodizel aldın
    bilip bilmeden sıkıyo bunlar yok yalan falan deme illada ısrarlıysan vey 20 ytl alim seni ankarada gidelim opete eğer 200 ve üstü yazmazsa sana 100 ylt vercem ok?yoksa açma azını.

bak yine siteden baktım senin dediğin gibi

vw jetta
    ağırlık : 1345 kg
    motor tipi : 1.9 tdi 105 ps 250 nm tork
    şehir içi : 6,6 lt / 100 km
    şehir dışı : 4,5 lt / 100 km

vw caddy
    ağırlık : 1446 kg
    motor tipi : 1.9 tdi 105 ps 250 nm tork
    şehir içi : yazmıyor
    şehir dışı : 5,1 lt / 100 km

şimdi 100 kilo daha ağır olan caddy jettadan az yakacak değil yaa şehir içinde en az 1 lt/100 km fark eder o da 7,6 lt / 100 km yapar

ii bak sitene de öyle yazzzzz

vw caddy'lere bişey diyen yok zaten güzel, atak, konforlu, ağırlığına göre yakıtı güzel olan AMA gerçekçi değerler yazalım şehiriçi 7 lt/100km'nin altında yakmazzzzz

• quote:

vw caddy 1.9bg 20 ylt lik eurodizel le toplam 240 km gidiyo.yol bilgisayarında gösterilen anlık verilerdir bunlar.tabi 220-200 km ye kadarda düşebilir.

ayrıca bu değeri yazmışsın,
    sonra da başka mesajda 5.1lt demişsin

5.1lt * 2,40 ytl = 12,24 ytl 100 km 'de

12,24 ytl / 100km = 0,122 ykr 1 km'de

20 ytl / 0,122 ykr = 163 km ediyor

valla kendi kendini ele veriyorsun arkadaş

sallama dedik yaaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tilt2 -- 24 Ağustos 2007; 17:45:08 >
  • öyle bir konu açılmış ki sanki avcılar ve atıcılar derneğinde sandım kendimi

yahu sallarken lütfen insaf edin

veya fabrika verilerini yada anlık tüketim değerlerini baz almayın lütfen (mesela benimki yokuş aşağı inerken hiç yakmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nurialco50 -- 24 Ağustos 2007; 17:52:04 >
  • quote:

ciddi misin ?

vw yetkililerine haber verde araçlarının ne kadar az yaktığını öğrensinler

eminim onlarında haberi yoktur şehiriçinde bu kadar az yaktığından

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: utkucay

quote:

şehir içi

yani km'de 9 ykr yakıyor düyosun

yani 3,75 lt / 100 km

peki şehir dışı ne yakıyor bu caddy'ler 2 lt / 100 km

sen bakma onlara yine sallıyor millet

lütfen gerçekci değerler yazalım ! yazmayanlara

sen çok biliyorsun heralde.vw nin sitesine gir gözüm bak şehir içi kaç yakıo şehir dışı kaç yakıyo ben sölim
    şehir içi 5.1
    şehir dışı 4.9
    hayatında kaç defa 1.9 caddy'e opetten 20 ytl lik eurodizel aldın
    bilip bilmeden sıkıyo bunlar yok yalan falan deme illada ısrarlıysan vey 20 ytl alim seni ankarada gidelim opete eğer 200 ve üstü yazmazsa sana 100 ylt vercem ok?yoksa açma azını.

uyarını dikkate aldım hemen baktım

şu ibareyi aynen kopyaladım :

Yakıt tüketimi* 5.3 lt /100 km

* 90 km/h sabit hızda, yarı taşıma kapasitesindeki araç için verilen değerdir.

ve alınan 5.3 şehirlerarası sabit hızda 20 ytl'lik mazot ile 157 km gidebileceği hesaplanıyor

ve bu araç şehiriçinde en az 7lt / 100 km yakar o zamanda 20 ytl'lik mazot ile 120 km anca gider

LÜTFEN GERÇEKÇİ OLALIM

iyi baksaydın bari
    Yakıt deposu 60 lt
    Yakıt tüketimi* 5.1 lt / 100 km - 5.5 lt / 100 km *

* DSG şanzımanlı araç için verilen değerdir.

** 90 km/h sabit hızda, yarı taşıma kapasitesindeki araç için verilen değerdir

5.3 deil 5.1 şehir içi 4.9 şehir dışı bana verilen değerler bunlar.

20 ytl lik mazot dediğim gibi yol bilg. yazan veriler beni nie suçluyorsunuz anlamadım.yol verileri sürekli değişiyo.ör: dik bi rampadan çıkın anlık veriler 100 km gösterir 80 e hatta 70km ye kadar düşer tekrar düz alanda kullandığınızda bu veriler 90-100 arasına çıkabilir.benlik bişiy yok dediğim gibi.

• blacklotus arkadaş maalesef sana verilen bilgiler yanlış. araç sabit hızda ve 90 km'de bu yakıtı yakıyor. İşin SABİT HIZ kısmı önemli. hiçbir araç şehir içi ile şehir dışı arasında 0,2 lt bi fark olmaz. özellikle ağır araçlar (aracınız 1400 kilonun üstünde) şehir içinde şehir dışındakinden çok daha fazla yakar.
    çünkü ağır bir araca ivme kazandırırken araç fazla benzin yada mazot yakar, araç ivme kazandıktan sonra sabit hızla giderken ağırlığının etkisi minumum düzeydedir.
    o yüzden lütfen gerçekci olalım. mutlaka sizde biliyorsunuzdur aracınızın şehir içi ile şehirdışı arasında 0,2 lt / 100 km fark olmayacağını. dolasıyla inanmadığın bişey yazmamanız doğru olur.
    eğer gerçekten şehir içi 5.1 lt/100 km şehir dışı 4.9 lt / 100 km yakıyorsa aracın o zaman seni şu konuda uyarmak zorundayım aracın şehir dışında çok yakıyor demektir. çünkü şehir içinde 5.1 lt/100 km yakan bi araç şehir dışında en kötü 4 lt /100km yakmalı ve böyle yazsan daha inandırıcı olurdu.
    ayrıca topiğin başlığında aracınız şehir içinde 20 ytl ile ne kadar km yapıyor diye sorulmuş. yani aracınızla yaşadığınız tecrübeye dayanarak sorulan bi soru. eğer verilen teknik bilgiye göre yazacak olsaydık, o zaman bu konunun başlığını "teknik verilere dayanarak 20 ytl ile ne kadar km yapıyor olurdu", herkes bakartı teknik belgesine ne yazıyorsa hesaplar yazardı.

sonuçta lütfen gerçekten ölçüm yaparak yazalım. üstelik benzinli ve mazotlu araçlarda hatta lpg'li araçlarda bile ölçüm yapmak çok zordur. çünkü depoyu fullemek belli bi km yapmak ve yeniden fullemek. en sağlıklı sonuç buradan çıkar ! bunun dışında çıkacak sonuçlar maalesef gerçek sarfiyatı yansıtmayacaktır

saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tilt2 -- 24 Ağustos 2007; 19:50:08 >

• quote:

blacklotus arkadaş maalesef sana verilen bilgiler yanlış. araç sabit hızda ve 90 km'de bu yakıtı yakıyor. İşin SABİT HIZ kısmı önemli. hiçbir araç şehir içi ile şehir dışı arasında 0,2 lt bi fark olmaz. özellikle ağır araçlar (aracınız 1400 kilonun üstünde) şehir içinde şehir dışındakinden çok daha fazla yakar.
    çünkü ağır bir araca ivme kazandırırken araç fazla benzin yada mazot yakar, araç ivme kazandıktan sonra sabit hızla giderken ağırlığının etkisi minumum düzeydedir.
    o yüzden lütfen gerçekci olalım. mutlaka sizde biliyorsunuzdur aracınızın şehir içi ile şehirdışı arasında 0,2 lt / 100 km fark olmayacağını. dolasıyla inanmadığın bişey yazmamanız doğru olur.
    eğer gerçekten şehir içi 5.1 lt/100 km şehir dışı 4.9 lt / 100 km yakıyorsa aracın o zaman seni şu konuda uyarmak zorundayım aracın şehir dışında çok yakıyor demektir. çünkü şehir içinde 5.1 lt/100 km yakan bi araç şehir dışında en kötü 4 lt /100km yakmalı ve böyle yazsan daha inandırıcı olurdu.
    ayrıca topiğin başlığında aracınız şehir içinde 20 ytl ile ne kadar km yapıyor diye sorulmuş. yani aracınızla yaşadığınız tecrübeye dayanarak sorulan bi soru. eğer verilen teknik bilgiye göre yazacak olsaydık, o zaman bu konunun başlığını "teknik verilere dayanarak 20 ytl ile ne kadar km yapıyor olurdu", herkes bakartı teknik belgesine ne yazıyorsa hesaplar yazardı.

sonuçta lütfen gerçekten ölçüm yaparak yazalım. üstelik benzinli ve mazotlu araçlarda hatta lpg'li araçlarda bile ölçüm yapmak çok zordur. çünkü depoyu fullemek belli bi km yapmak ve yeniden fullemek. en sağlıklı sonuç buradan çıkar ! bunun dışında çıkacak sonuçlar maalesef gerçek sarfiyatı yansıtmayacaktır

saygılar

hımm.haklı olabilirsin kadeş.bana sölenen verileri yazmıştım ben.20 ytl tekrar düşündüğümde depoda kalan mazotuda göz ardı ettim.depo boş işareti olunca depoda gene bi 50-60 km mazot kalıyo ben bunun üstüne ekliyorum 20 ytl.yani 220km civarı demiştim 150-160km arası bişiy oluyo.nese.

• quote:

quote:

blacklotus arkadaş maalesef sana verilen bilgiler yanlış. araç sabit hızda ve 90 km'de bu yakıtı yakıyor. İşin SABİT HIZ kısmı önemli. hiçbir araç şehir içi ile şehir dışı arasında 0,2 lt bi fark olmaz. özellikle ağır araçlar (aracınız 1400 kilonun üstünde) şehir içinde şehir dışındakinden çok daha fazla yakar.

saygılar

hımm.haklı olabilirsin kadeş.bana sölenen verileri yazmıştım ben.20 ytl tekrar düşündüğümde depoda kalan mazotuda göz ardı ettim.depo boş işareti olunca depoda gene bi 50-60 km mazot kalıyo ben bunun üstüne ekliyorum 20 ytl.yani 220km civarı demiştim 150-160km arası bişiy oluyo.nese.

• 90 - 100 arası gidiyor şehir içi mazda 323 sedan 97 model 1.600cc 16 valve 87 bg
  • Al sana bir atıcı daha.
    quote:

Orjinalden alıntı: yasar34

90 - 100 arası gidiyor şehir içi mazda 323 sedan 97 model 1.600cc 16 valve 87 bg
  • Ben caddy 2.0 20ytl normal dizel ile 300km yaptım, yaparım. Siz yapamıyorsaNIZ benim sorunum değil. İsteyen istediği kadar itiraz etsin size mi inanayım kendime mi. Suçlar nitelikte eleştiri yapacak olan arkadaşlar biraz kafayı çalıştırın, bu adam yapamaz değil nasıl yapmış diye bir düşünün. Saygılarrr
  • benim kücük aslanla 65-70 giderim ama bu aralar abimin clk230komp. kullanıyorum calıstırınca gidiyor valla 20 ytl lik benzin
  • quote:

Orjinalden alıntı: serdarv

Ben caddy 2.0 20ytl normal dizel ile 300km yaptım, yaparım. Siz yapamıyorsaNIZ benim sorunum değil. İsteyen istediği kadar itiraz etsin size mi inanayım kendime mi. Suçlar nitelikte eleştiri yapacak olan arkadaşlar biraz kafayı çalıştırın, bu adam yapamaz değil nasıl yapmış diye bir düşünün. Saygılarrr

dimi ama benim arkadaş da 10ytl lik benzinle 3500 km yaptım diyodu da inanmıyorduk .. meğer LPG taktırmış

ufak at da civcivler yesin, o dediğini yapmak için arabayı takoza kaldırıp boş haliyle çalıştırman lazım ulen boşta çalışan araba 90-100 le gidderken görüyoz yol bilgisayarında o dediğini ....

• Konuyu açan arkadaş lütfen başlığı değiştirsin.ATICILAR KULÜBÜ.Halen daha maval okumaya çalışıyorsunuz.Dünyada böyle bir araba üretildi de bizim haberimiz mi yok?Kilometrede 0.67 kuruş yakan araçlar üretilmiş de firmaların bile haberi yok.
    quote:

Ben caddy 2.0 20ytl normal dizel ile 300km yaptım, yaparım. Siz yapamıyorsaNIZ benim sorunum değil. İsteyen istediği kadar itiraz etsin size mi inanayım kendime mi. Suçlar nitelikte eleştiri yapacak olan arkadaşlar biraz kafayı çalıştırın, bu adam yapamaz değil nasıl yapmış diye bir düşünün. Saygılarrr

• quote:

quote:

saygılar

serdarv blacklotus'la olan yazışmalarımızı hatırlatır ve

1400 kiloluk bi aracın şehir için de 20 ytl ile en çok göreceği 150 km'dir.

eğer senin dediğin gibi 1400 kg'luk caddy 20 ytl ile 300 km şehir içi yapıyorsa, şehir dışı ne yapıyor 20 ytl ile 400 km (km'de 5 ykr mi yakıyor), peki aynı vw firmasının ürünü olan polo 1.4 tdi, daha hafif, daha ufak motora sahip o 20 ytl ile şehir içi 400 km mi gidiyor ?

lütfen gerçekci olalım

• ya boşverin delinin biri kuyuya taş attı , şimdi uğraşın durun işin yoksa
  • quote:

Yok daha neler...
    300 km boyunca rampa aşağı gaz vermeden kullansan bile 20 YTL yetmez.
    Ne bu kardeşim ? 126 Bis mi ?
  • biraz bosta biraz dewirsiz (biraz) çok rahat 100 km geçebiliyorum.. saygilar
  • Honda Civic 1.4 i 96 model 20 liraya 90-100 km şehir içi.
  • Arkadaşlar ben Clio Symbol ile şehiriçinde 90-100 km yapamıyorum.Siz nasıl eski arabalarla şehiriçinde 100 km yapıyorsunuz anlayamıyorum ya.Kimisi 2.0 motorla şehiriçinde 100 km yapıyorum diyor.Renault sitesinde sıfır Symbol'ün şehiriçi yakıt 9.7lt/100 km bilgisi veriyor.Ortalama ise 7lt/100 km.Siz eski araçlarla şehiriçinde 20 ytl ye 100 km gidiyoruz diyorsunuz.Sizin şehiriçinden anladığınız ne merak ediyorum.Benim kullandığım istikamet 10 km ve 16 adet ışık var.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.