Şimdi Ara

20 Yıllık enkazı, kaç senede toparlayabilirsiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
1.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum geçen yıl
 • Cevaplayan Üyeler 26
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
 • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 43 dakika
 • Favoriye Eklediklerim 1
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • astegon (4 mesaj) 1234Rambo (4 mesaj) deniz_sea (3 mesaj) SPAWN-TheUndead (2 mesaj) Beardush (2 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (19 mesaj) Mobil (9 mesaj) Mini (6 mesaj) (3 mesaj)
 • @
4 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Gençler soruyor, Erbakan cevaplıyor..


  38:00..


  "tabi malesef üzülerek söylüyoruz, bu doğru bir tanımlama. çünkü bir defa Türkiye'de satılacak bir şey kalmadı.."  Yeniden Refah Partisiyoutube
  Gençler Soruyor Erbakan Cevaplıyor
  https://www.youtube.com/watch?v=Qgffi3mrM-M&feature=youtu.be • Partizanlar hemen konuya damlamış. Babus sus sen. Ahlaksız partizan seni.


  Konuya gelince; çok kolay toparlamak. Ama acı bir reçetesi olacak kısmen.


  Ben yeni iktidarın ilk yapması gerekeni söyleyeyim: NEREDEN BULDUN yasası acımasızca hayata geçecek. Yok öyle yağma.


  İkincisi; şimdiye kadar kamudan menfaat sağlanmış herkes tek tek tespit edilecek ve kaynağı belirsiz kazancı ispatlayamıyorsa getirip hazineye koyacak. Ona da yok öyle yağma.


  Üçüncüsü de hazine garantili işler ile ilgili tek tek işletenler çağırılacak ve pazarlık yapılacak. İtiraz mı ediyor, tahkim'e mi gidiyor 1 KHK'ya bakar kamulaştırılması.


  Dördüncüsü Başkanlık sistemi bu üsttekileri toparlayana ve ahlaksızca adli makamlarda yuvalanmış bu partizanları temizleyene kadar en fazla 2 sene kadar sürmeli.


  Daha çok sayarım da...


  neyse...

  6 ay falan yeter bu ülkenin toparlanması için. Öncelikle Arap artıkları memleketlerine postalanmalı. Eğitimlilerini süzgeçlemek şartıyla tabi. Doktor, mühendis, öğretmenleri falan alacağız güzel ülkemize bu artıklardan süzgeçleyip. Tabi zamanla bu eğitimli Araplar'ı da asimile edeceğiz. Yani yeni gelecek nesiller isteseler de istemeseler de bizim ülkenin kültürüyle yaşayıp asimile olacaklar. Ben Türküm diye diye gezecek 3-4 nesil sonrası. Neyse bu çöp artığı Araplar'ı yolladıktan sonra ülke bir ferahlayacak, nefes alacak. Sonra liyakatsiz bir şekilde kamu kurumlarına yerleşenleri de bu Arap artıklarıyla beraber yollayacağız. Tabi bir de tarikatçı artıklar var. Şeriat hayali falan kuran onları da yollayacağız Arap artıklarıyla beraber yine. Hayalini kurdukları ülkede yaşasınlar işte fena mı? Ohh şeriat beybii. Sonrası full seküler Türkiye. Din ile devleti tamamen birbirinden ayırıp Diyanet'e akan bütçeyi onda bir seviyesine çekeceğiz. O para ne lan yeni din mi kuruyonuz? Ülkeye hiçbir faydası yok Diyanet'in. İmam sayısını azaltacağız. Bu artan para ile fabrikalar, iş yerleri, okullar(ortaöğretim tabi), üniversiteler için birinci sınıf yurtlar(evlatlar tarikat artıklarına muhtaç kalmasın diye tabi onları göndereceğiz ama bu ülkenin artığı bitmez) vs. kuracağız. Uzay araştırmalarına önem vereceğiz. Sonra zamanla ezanı falan Türkçe yaparız. Arap artığının dilini bu ülkeden kazımak lazım. Hem zaten ezan falan gibi tüm dini unsurlar insanların beynini uyuşturmaktan başka bir şeye yaramıyor. Zamanla ateist veya deistleşecek bir neslin temelini atarız. Okullarda din dersi kalkacak ahlak dersi isimli yeni bir ders ile evlatlarımıza ahlaklı olmayı öğretmeliyiz. Allah kitap diyip soygun yapan yeni bir nesle hiç ihtiyacımız yok. Evrim gibi din elden gidiyeeeah korkusu yüzünden engellenen gerçek ve bilimsel konular müfredata girmeli. Yeni nesil oldukça aydın ve zeki çocuklar barındırıyor. Onları güzel bir eğitim sistemi ile eğitirsek maksimum 7-8 sene sonra bir süper güç oluruz. Türkiye çok seksi bir ülke.

  pkk propagandası falan yapan dağ eşeklerini yapabiliyorsak dağda imha etmeliyiz. Şehre inenlerini de şehirde yokedip, gerekirse soykırıp tamamen topraklarımızdan temizliyoruz. abdullah öcalan denen artığı da canlı yayında yayınlamak kaidesiyle derisini yüzerek infaz edip köpeklerin önüne atıyoruz. Hem böylece ülkedeki köpek sorunundan da kurtuluyoruz. Bir taşla iki kuş. Bu dağ eşeği insan melezinin eti zehirler bu hayvanları. Güneydoğu sınırına en 7 metre boyutlarında sınırın öteki tarafına bakan kısmı dikenli tellerle bezeli bir duvar kurmalıyız. Sınır kapılarına da havalanlarındaki gibi bir güvenlik sistemi ile işletmeliyiz. Eğitim seviyesi yükseköğretim olanlar hariç olan kimseyi ülkeye almamalıyız. Arap artıklarını böylece şeriat ile yönetilen muhteşem ülkelerinden ayrı koymayız. Seküler bir ülkede herkes yaşamak ister. Bu bakımdan yurt dışından da beyin göçü alacak bir kalibreye eriştirmeliyiz ülkeyi. Reklamımızı yapacağız elbette. Rusya, Çin, Hindistan vs gibi berbat ülkelerden zeki beyinleri de ülkemize belli bir para desteğiyle hizmet etmeleri için aldık mı tamamdır. Sonra zamanla geliştikçe en geç 15-20 yıla içimizde ukte kalan Viyana bizim olur. Şaka şaka. Yurtta sulh cihanda sulh.
 • susun %1 oy alabilecek partinin başkanı konuşuyor  konuş
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 22 Mart 2022; 11:45:52 >
 • kemal bey ittifaka almadımı.?

 • Partizanlar hemen konuya damlamış. Babus sus sen. Ahlaksız partizan seni.


  Konuya gelince; çok kolay toparlamak. Ama acı bir reçetesi olacak kısmen.


  Ben yeni iktidarın ilk yapması gerekeni söyleyeyim: NEREDEN BULDUN yasası acımasızca hayata geçecek. Yok öyle yağma.


  İkincisi; şimdiye kadar kamudan menfaat sağlanmış herkes tek tek tespit edilecek ve kaynağı belirsiz kazancı ispatlayamıyorsa getirip hazineye koyacak. Ona da yok öyle yağma.


  Üçüncüsü de hazine garantili işler ile ilgili tek tek işletenler çağırılacak ve pazarlık yapılacak. İtiraz mı ediyor, tahkim'e mi gidiyor 1 KHK'ya bakar kamulaştırılması.


  Dördüncüsü Başkanlık sistemi bu üsttekileri toparlayana ve ahlaksızca adli makamlarda yuvalanmış bu partizanları temizleyene kadar en fazla 2 sene kadar sürmeli.


  Daha çok sayarım da...


  neyse...
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astegon -- 22 Mart 2022; 13:45:33 >
 • 6 ay falan yeter bu ülkenin toparlanması için. Öncelikle Arap artıkları memleketlerine postalanmalı. Eğitimlilerini süzgeçlemek şartıyla tabi. Doktor, mühendis, öğretmenleri falan alacağız güzel ülkemize bu artıklardan süzgeçleyip. Tabi zamanla bu eğitimli Araplar'ı da asimile edeceğiz. Yani yeni gelecek nesiller isteseler de istemeseler de bizim ülkenin kültürüyle yaşayıp asimile olacaklar. Ben Türküm diye diye gezecek 3-4 nesil sonrası. Neyse bu çöp artığı Araplar'ı yolladıktan sonra ülke bir ferahlayacak, nefes alacak. Sonra liyakatsiz bir şekilde kamu kurumlarına yerleşenleri de bu Arap artıklarıyla beraber yollayacağız. Tabi bir de tarikatçı artıklar var. Şeriat hayali falan kuran onları da yollayacağız Arap artıklarıyla beraber yine. Hayalini kurdukları ülkede yaşasınlar işte fena mı? Ohh şeriat beybii. Sonrası full seküler Türkiye. Din ile devleti tamamen birbirinden ayırıp Diyanet'e akan bütçeyi onda bir seviyesine çekeceğiz. O para ne lan yeni din mi kuruyonuz? Ülkeye hiçbir faydası yok Diyanet'in. İmam sayısını azaltacağız. Bu artan para ile fabrikalar, iş yerleri, okullar(ortaöğretim tabi), üniversiteler için birinci sınıf yurtlar(evlatlar tarikat artıklarına muhtaç kalmasın diye tabi onları göndereceğiz ama bu ülkenin artığı bitmez) vs. kuracağız. Uzay araştırmalarına önem vereceğiz. Sonra zamanla ezanı falan Türkçe yaparız. Arap artığının dilini bu ülkeden kazımak lazım. Hem zaten ezan falan gibi tüm dini unsurlar insanların beynini uyuşturmaktan başka bir şeye yaramıyor. Zamanla ateist veya deistleşecek bir neslin temelini atarız. Okullarda din dersi kalkacak ahlak dersi isimli yeni bir ders ile evlatlarımıza ahlaklı olmayı öğretmeliyiz. Allah kitap diyip soygun yapan yeni bir nesle hiç ihtiyacımız yok. Evrim gibi din elden gidiyeeeah korkusu yüzünden engellenen gerçek ve bilimsel konular müfredata girmeli. Yeni nesil oldukça aydın ve zeki çocuklar barındırıyor. Onları güzel bir eğitim sistemi ile eğitirsek maksimum 7-8 sene sonra bir süper güç oluruz. Türkiye çok seksi bir ülke.

  pkk propagandası falan yapan dağ eşeklerini yapabiliyorsak dağda imha etmeliyiz. Şehre inenlerini de şehirde yokedip, gerekirse soykırıp tamamen topraklarımızdan temizliyoruz. abdullah öcalan denen artığı da canlı yayında yayınlamak kaidesiyle derisini yüzerek infaz edip köpeklerin önüne atıyoruz. Hem böylece ülkedeki köpek sorunundan da kurtuluyoruz. Bir taşla iki kuş. Bu dağ eşeği insan melezinin eti zehirler bu hayvanları. Güneydoğu sınırına en 7 metre boyutlarında sınırın öteki tarafına bakan kısmı dikenli tellerle bezeli bir duvar kurmalıyız. Sınır kapılarına da havalanlarındaki gibi bir güvenlik sistemi ile işletmeliyiz. Eğitim seviyesi yükseköğretim olanlar hariç olan kimseyi ülkeye almamalıyız. Arap artıklarını böylece şeriat ile yönetilen muhteşem ülkelerinden ayrı koymayız. Seküler bir ülkede herkes yaşamak ister. Bu bakımdan yurt dışından da beyin göçü alacak bir kalibreye eriştirmeliyiz ülkeyi. Reklamımızı yapacağız elbette. Rusya, Çin, Hindistan vs gibi berbat ülkelerden zeki beyinleri de ülkemize belli bir para desteğiyle hizmet etmeleri için aldık mı tamamdır. Sonra zamanla geliştikçe en geç 15-20 yıla içimizde ukte kalan Viyana bizim olur. Şaka şaka. Yurtta sulh cihanda sulh.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abomination -- 23 Mart 2022; 11:5:11 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Abomination kullanıcısına yanıt

  Peki içimizdeki fırsatcıları bir birini düdüklemeye çalışan, aç gözlü ,milliyetciyim diyip vergi kacıran stokculuk yapan v.b insanları ne yapacaz ana sorunun yüzde yetmişi benim saydığım insanlar.

 • solarisx kullanıcısına yanıt

  Türk ise yargılarız değilse Arap artıklarıyla beraber yollarız.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • astegon kullanıcısına yanıt
  Dedikleriniz doğru bunu yapacak hükümetin dürüst ve sonuna kadar denetlenebilir olması lazım.

  Bunun için önce adalet sistemi bağımsız ve net olmalı, sonrasında koltuğa geçen kişi dürüst ve çalışkan olmalı.

  Diğer bir yandan bunları yapınca kayba uğrayanları da ayrıca takip etmek lazım, örgütlenip iç savaşa zemin hazırlamamalılar.

  İnşallah gelecekte ülkemiz geçmişinden daha iyi olur...  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz_sea -- 22 Mart 2022; 18:14:42 >
  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • lazer__ kullanıcısına yanıt

  İyimserligine bayildim.(%1)

  Hep böyle hayata da pozitif mi bakarsın ?


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • allahın cahili

 • ilk ben yazayım, bu şahıs ve "çift anahtar verecek bu bacınız size" olan şahıs, akp listelerinden seçimlere girecekler. iddiam budur ama adım hıdır değildür.

  ek olarak, yellowrose'dan da akp listesi beklentisi bekliyorum. ama alırlar mı bilmem.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 22 Mart 2022; 23:3:28 >
  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • cumhuriyetin koylarını fabrikalarını kupon arsalarını emanetçi iş adamları kullanarak bazen kendilerine sattılar, projelerden aslan payını aldılar

  talan edildi

 • 30 seneyede toparlanmaz

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Fatih abi😍

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • deniz_sea kullanıcısına yanıt

  Adalet sistemi resmen rezil durumda hocam. 29 yaşında hakim gördü bu gözler. 29 yahu.


  Gençlik kollarından gelmişmiş.


  Başlarım öyle hakime.


  Önce bu ve buna benzer atamaları sileceksin. Hadi yallah diyeceksin.


  Şimdi birileri çıkacak "E kazanılan haklar".


  O haklar ahlaksızca alınmışsa öyle bir hak yoktur. Kimse kusura bakmasın.


  Yeni hükümetin denetlenebilir olması için bağımsız ve her kesimden olan kurumlara ihtiyaç var. Misal en başta MASAK güçlendirilmeli. NEREDEN BULDUN denilen yasa revize edilip acımasızca, kimsenin gözünün yaşına bakmadan uygulanmalı. Yoksa Ak parti gider, pak parti gelir talan devam eder.


  Kayba uğrayanlar ve iç savaş mı? Ulan benim gençliğim gitmiş iç savaş çıkartmıyorum örgütlenip, bu korkaklar mı çıkacarak. Sesli güldüm.

 • Sadece geriye dönük 20 yıl olarak düşünmeyin ileri tarihli verilen garantili ihaleler asıl karadelikler.


  Önce birileri hesap verecek. Çaldıklarını söke söke geri verecekler. Sonra o usulsüz garantili ihalelerin hesabı sorulacak. Hem ihaleyi verene, hem ihaleyi alana!


  Tüm bunlar gerçekleşince yine 10 yıldan önce düze çıkmamız mümkün değil. Çünkü ülke olarak çok büyük bir ahlaki erozyon var. Bunun düzeltilmesi eğitimle olur. Eğitimle bunun geri dönüşü de 10 yıldan önce olmaz.


  Kamu malından çalmaya büyük cezalar getirilmeli. En az 10 yıldan başlayan hapis cezası gibi. Öyle paraya çevrilmeyecek cinsten. Bürokratlar için de yeterlilik sınavları olmalı. İlkokul mezunu milletvekili olmamalı. KPSS'den 60 alamayan adam milletvekili olmamalı. Sonra her yer yeliz gibilerle doluyor. Milletvekili seçimleri partiye oy verme şeklinde değil isme oy verme şeklinde düzenlenmeli. Ben istediğim partinin istediğim adayına oy vermeliyim. Parti seçmemeli vekili, millet seçmeli ki milletin vekili olsun. Şimdikiler parti elemanı.

 • 3 5 yılda toparlanır sıkmayın canınızı. Ama önemli olan bu değil zaten. Yaşanabilecek seviyeye ne zaman gelir ? Çünkü şuan yaşamıyoruz ki sadece hayatta kalıyoruz. Oda muhtemelen ilk 6 ay diyorum. Çünkü şuan ülkede çinden bile daha ucuz ve nitelikli iş gücü var. Ben hükümet değişip ciddi adalet ve hukuk reformları geldiği gibi ülkenin yüksek oranda yatırımcı çekip istihdamın artacağını, haliyle insanların gelir düzeyinde yükselme olacağını düşünüyorum. Malumunuz mühendisi doktoru herkes şuan asgari ücrete veya çok az üstüne çalışıyor / çalışmak istemiyor.

 • Bu ülkede kimseye güvenilmeyeceğinin en büyük ispati baştaki zattır... Nas var nas, Nas varken sana bana ne oluyor diyor ama kısa süre sonra dışardan 2 milyar dolar para getiriyor %8.5 faizle doların ateşini almak için

  Nas sadece MB faizi belirlenirken mi oluyor devlet dışardan borç alırken olmuyor mu? Devlet vatandaşından alırken olmuyor mu?

  Ülke 100milyarlarca dolar faiz ödemiş sonra niye gelişemiyoruz deniliyor  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 23 Mart 2022; 11:28:35 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Bu mevzu o enkazı devralan kişi ve onun ekibine bağlı. Benim şahsen öyle bir umudum yok. Çünkü öyle bir kişi ve ekibi mevcut değil. Bizler sadece cellatlar içerisinde celladımızı seçiyoruz yahut seçtirtiliyoruz.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.