Şimdi Ara

20 yıldır ülkeyi ben yönetiyorum ama hiçbirşeyden sorumlu değilim!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen ay mecburi yeni kiraya çıktım ve istanbulda malum kiralar 10 bine dayandı,yaklaşık 13 yıldır istanbulda çalışıyorum ve evim yok,bana akılsızsın alamadın diyebilirsiniz, tek sorumlusu vatandaş olarak benim!

Sağolsunlar dün kredi pakedi açıkladılar,15 yıl vadeli ,2-3 milyon TL lik evler için,güzel dedim ,sonra durup düşündüm bu evler 2020 de 300 bin değilmiydi ya?nasıl kaçırmışım zamanında ,sorumlusu benim

Aralıksız çalıştığım halde param sürekli değer kaybetti ,reise güvenip TL de durdum,dolar alan yaya kalır dediler inandım,sorumlusu benim !

Araba alalım dedik bayilerde sıfır araç yok çekip el altından 100 bin extra istendi,yine alamadım,denetleme olmaması sorun değil rüşvet vermediğim için sorumlusu benim !

İyi kötü motosikletim var işe giderken kullanıyorum,geçen ay muayenesi geldi %120 artmış ,zaten benzin de yok ülkede ulaşım pahalı,araç zaten lüks oldu ,kullanıyorsam ödeyecem ,sorumlusu benim

Motorla giderken malum hava soğuk ekipmanlar pahalandı iyice,alamayınca üşüttük,hastaneye randevu alalım dedim 20 gün dedi,bekledim bu seferde iyice kötü oldum,mecbur özele gittim, röntgen +muayene 1150 TL ödedim,ilaçlara 240 TL ,bekleseydim belki bu kadar fark olmazdı,canım baya kıymetliymiş ,sorumlusu benim

Markete gittim canım muz çekti ,yerli uygunmuş 20 TL ,ithal 38 Tl,poşede doldururken yandaki çocukla gözgöze geldim,elini tuttuğu annesi herhalde elinde sadece makarna var,poşedi bırakıp çıktım marketten ,bu kadar lükse gerek yok dedim

Başka gün eve dönerken seçim otobüsü gördüm,yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı diyordu,önünde insanlar toplanmış paketli birşeyler alıyordu,bazıları oyum yine bunlara diyip kendi aralarında konuşuyordu,dikkat edince farkettim markette gördüğüm çocukla annesiymiş.

Evet, vatandaş olarak sorumlusu benim !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selimcu -- 5 Ocak 2023; 13:15:49 >

• Ayık olmazsan, cacık olursun. Tabii ki sorumlusu sensin.

• sorumlusu sensin tabii ki.

akp dininin kurucusu mu sorumlu olacaktı?

• o degilde ev fiyatlari ne uctu bee

• 20 yıldır ülkeyi ben yönetiyorum ama hiçbirşeyden sorumlu değilim! Sanki ülkeyi bu kurdu he havalara bak

Devlet dediği bahçeliyse sıkıntı yok20 yıldır ülkeyi ben yönetiyorum ama hiçbirşeyden sorumlu değilim! 

20 yıldır ülkeyi ben yönetiyorum ama hiçbirşeyden sorumlu değilim!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naruto45 -- 6 Ocak 2023; 1:49:31 >

• İtiraf ediyorum, ekonominin sorumlusu benim; hepinizden özür dilerim. 20 yıldır ülkeyi ben yönetiyorum ama hiçbirşeyden sorumlu değilim! 

• Naruto45 N kullanıcısına yanıt

Gittikten sonra adını hatırlayacak bir Allah'ın kulu kalacak mı acaba? 20 yıldır ülkeyi ben yönetiyorum ama hiçbirşeyden sorumlu değilim! 

• hitokiri_johndoesai H kullanıcısına yanıt

Hayır benim. Kendinize bu sorumluluğu yüklemeyin lütfen.

• 20 yıldır ülkeyi ben yönetiyorum ama hiçbirşeyden sorumlu değilim!Full Yeşilçam Filmleriyoutube
    Kara Murat Serisi'nin son filmi olan bu filmde başrolde yine Cüneyt Arkın rol almaktadır. 1978 yapımı olan filmin yönetmeni Natuk Baytan, yapımcısı ise Türker İnanoğlu'dur. Fatih Sultan Mehmet, Mora kentinin başsız kaldığını öğrenir. Mora'da karışıklık baş göstermiştir. Rum Kani Paşa bu karışıklığın nedeni olarak sadrazamı suçlar. Kara Murat ise Rum Kani Paşa'nın sadrazamın yerinde gözü olduğu için iftira attığını, bunun doğru olmadığını ileri sürer. Fatih Sultan Mehmet bu sözler üzerine Kara Murat için ölüm fermanı çıkarır. Kendisini yakalayan paşanın can borcu olduğu için canından olmaktan kurtulur. Vali olarak atanan Tuğrul Bey'i korumak için Mora'ya gider. Rum Kani Paşa'nın kardeşi Davut Bey (Tanju Gürsu), Tuğrul Bey'i pusuya düşürüp öldürtür. Çünkü kendisi vali olmak istemektedir. Kara Murat Tuğrul Bey'in öcünü almaya yemin eder. Onun kılığına girip Mora'ya valiymiş gibi yerleşir. Kendisini aciz ve beceriksiz biri gibi tanıtır. Halka hiç yardım etmez. Bundan cesaretlenen Davut Bey adamları ile halka saldırır. Valinin emir verdiğini sanan halk karşı koymaya karar verir. Askerler halka zulüm ve baskı uygulamaya devam ederler. Kara Murat yüzünü gizleyerek halka yardımcı olmaya başlar. Halk kendilerine yardım edenin Kara Murat olduğunu bildiğinden Davut Bey'in onun başına ödül koymasını da önemsemez. Bu arada ölen eski vali Yunus Bey'in kızı Zeynep (Canan Perver) Kara Murat'la tanışmış ve kısa zamanda birbirlerine aşık olmuşlardır. Zeynep babasının ölümünden Davut'u sorumlu tutmaktadır. Çünkü Yunus Bey Rum Kani Paşa'nın Davut'a yazdığı mektupları ele geçirmiş ve iki kardeşin ihanetini belgelemiştir. Zeynep, Kara Murat'a Davut'un babasını öldürüp mektupları aldığını söyler. Kara Murat mektupları bulur. Davut valinin Kara Murat olduğu şüphesini taşır. Onu yakalamak için bir tuzak kurar ve Zeynep'i zindana attırır. Kara Murat Zeynep'i kurtarıp kimliğini açıklar. Davut da onu yakalatıp işkence ettirir. Kendisini de vali ilan eder. Kara Murat zindandan kurtulur ve mektupları Fatih'e ulaştırır. Rum Kani Paşa'nın iftiraları ve ihaneti ortaya çıkar. Sultan Kara Murat'ın haklı olduğunu anlamıştır. Ve bu haklılık aynı zamanda Mora cephesini oluşturan Davut'un da sonu anlamına gelmektedir.
    https://www.youtube.com/watch?t=89&v=VudV-HS0Bjc&feature=youtu.be
  • Yanlış önerme, hiçbir şey değil, kötü şeylerden sorumlu değilim olmalıdır. Yahut sadece iyi şeylerden sorumluyum da olabilir. XD

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.