Şimdi Ara

20 YIL SONRA İŞSİZ KALMAYA HAZIR MISIN?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
1.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

20 YIL SONRA İŞSİZ KALMAYA HAZIR MISIN?

(En Son Oy Tarihi: 14.7.2020)
Giriş
  • Robotiklere ve akıllı sistemlere işinizi kaptırmaya hazır mısınız?

https://twitter.com/HumanVsMachine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciddiyetsizmezun -- 5 Temmuz 2020; 16:47:57 >

• boş konu bu robotlar yıllardır var ve bu robotu kontrol edecek biri tıp eğitimi almak zorunda.Robotların muazzam yapay zekası ve karar verme yeteneği olamayacağana göre 20 yıl içinde bir cerrahın yerini alması saçmalık. Ayrıca her tercih senesinde niye doktorlar az kazanıyor, doktorluğun sonu,geliyor doktorluk bitti gibi aptalca başlıklar var buradan mı eleme yapacaksınız

Bu robotlar daha hassas olmaktan başka bir işe yaramayacak 50 yıl boyunca ki dediğin gibi robotların doktorların yerini alabilecek kapasiteye gelmesi demek dünyada insana gerek kalmaması anlamına gelir...
    Anlamadığım nokta şu robotlar o kadar gelişmiş olup karar verebilecek düzeye gelince senin yazılımına neden ihtiyaç duyulsun ? o seviyede bir robot olursa zaten senin şirketinin 5 yılda yapacağı işi o günler içinde yapar. Doktorlar sadece dikiş atmıyor tıpa karşı çok ilgim yok ama yine de yaptıkları işin o kadar basit olmadığını biliyorum bir robotun hastaya teşhiş koyması için 20 yıldan çok daha uzun bir süre lazım. Dar görüş değil bu sadece sen fazla uçlardasın.
  • boş konu bu robotlar yıllardır var ve bu robotu kontrol edecek biri tıp eğitimi almak zorunda.Robotların muazzam yapay zekası ve karar verme yeteneği olamayacağana göre 20 yıl içinde bir cerrahın yerini alması saçmalık. Ayrıca her tercih senesinde niye doktorlar az kazanıyor, doktorluğun sonu,geliyor doktorluk bitti gibi aptalca başlıklar var buradan mı eleme yapacaksınız

Bu robotlar daha hassas olmaktan başka bir işe yaramayacak 50 yıl boyunca ki dediğin gibi robotların doktorların yerini alabilecek kapasiteye gelmesi demek dünyada insana gerek kalmaması anlamına gelir...
  • Tıp için söylemişler zaten bende hukuk için birkaç kelam edeyim..
    Hukuk bir vicdan işidir robotlara teslim edilemez.
    Sadece kanunları okuyup ezberlemekle olsaydı eywallah tamam derdim.Ama öyle olmuyor senin de bir bakış açısı katıp yorumlaman lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • robot üreticisi olurum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • The-xx T kullanıcısına yanıt
    Hocam uc bir ornek oldugu icin da vinci ameliyat robotunun direkt videosunu koymustum onun ustundeki twitter hesabi daha basit isleri yapan robotlari ve insanlari derliyor bakmanizi oneririm ve evet 20 sene sonra ai ve mekatronik inanilmaz bir kabileyete ulasacak ve nufusun buyuk cogunlugu issiz kalacak isyan cikar o zaman diyeceksiniz zaten bu yuzden evrensel temel gelir adi altinda sirketler ve devletler maas odeyecek tabiki hayal gibi cok uzak konular gibi geliyor bazi dar goruslu insanlara ama 20 sene goz acip kapayincaya kadar gececek daha dun anaokulundaydik bizzat gorecegiz bu gunleri olmus olmayacaksiniz yani yapacak cokta bir sey yok evet ama ben elimden geldigince yazilim sirketi kurarak kendimi kurtarmaya calisacagim hemde okul not ortalamami dersleri umursamayacak ciddiyette cunku iyi bir maas almak yada akademik kariyer yerine ihtiyacim olan derslere girip geri kalan vakti yazilim projelerimle geciriyorum ne not ortalamam ne akademisyenleri yalamak umurumda nede sosyal hayat ben bursumu biriktirip derslerden kalan tum vaktimi kafamdaki projelere harciyorum parabolik bir grafiktir cunku basari buradakiler tek rekabet universite sinavi saniyorlar hahaha daha durun o ilk rekabet ilk 1k girince bitse keske top okullarin top bolumleri kazanildiginda gaydrigubbak bir uninin makine muhendisligini yarim birakmis bir adamin mobil oyun sirketini milyon dolarla sattigini ve gelecegini garanti altina aldigini duymak bitiriyor tum hevesi bizzat yasadim tum hevesim kacmisti bende taktik degistirdim ortalama yerine kendi projelerime bakiyorum hayat kumardan baska bir sey degil kendi aklinizla aldiginiz fikirleri cok saglam saniyorsunuz ben hic degilse hicbir zaman saglam olamayacagini biliyorum.

Sizin konustuklariniza gelince tipi maasi ve garantisi icin yazmak kadar da sacma birsey yok ben tercihler sirasinda bolumleri ve meslek hayatini arastirdigimda doktorlara iyiki tip secip bana bakiyorlar dedim uc kurusa kalifiye koleligi ancak tipa asik olsaydim kabul ederdim.

• Hocam tıp okuyacaktım bu konudan sonra ne kadar saçma bir karar olduğunu fark ettim ve vazgeçtim size ne kadar teşekkür etsem az.

• Rampes kullanıcısına yanıt
    Hocam sarkazm yaptiginizi farz ederek konun tip ile tek ilgisi tip doktorlugunda bir meslek olmasi uc bir ornek oldugu icin onun bile guvende olmadigini gostermek icin koydugum cerrahi bir robotun konumda gecmesi konuyu acma amacim ai ve mekatronigin hizli gelisimi ve bu sirketlerin olsahipleri ortaklariyla aramizdaki refah seviyesinin hizla artacak olmasi girisimcilik ve maasli calisan olmak yani tip yerine bilmem ne sevin konusu degil bu.

• ne 20 yılı değişik

şuan işsiz kalmaya hazır mısınız?

• 20 senede bu teknolojide robotlar yapılabilir ama insanların canını bir robata mı yoksa insana emanet edersiniz diye sorduğunuzda kimse robot demez.Senelerdir bilgisayar teknolojileri kullanılıyor ama hala stabil çalışmıyorlar mavi ekranlar buglar donmalar yani bu teknolojilerin insan hayatına yerleşmesi için daha çook uzun yıllar olduğunu düşünüyorum

• Doktor 20 sene sonra işsiz mühendis fakülteyi bitirir bitirmez işsiz

• ciddiyetsizmezun C kullanıcısına yanıt
    Anlamadığım nokta şu robotlar o kadar gelişmiş olup karar verebilecek düzeye gelince senin yazılımına neden ihtiyaç duyulsun ? o seviyede bir robot olursa zaten senin şirketinin 5 yılda yapacağı işi o günler içinde yapar. Doktorlar sadece dikiş atmıyor tıpa karşı çok ilgim yok ama yine de yaptıkları işin o kadar basit olmadığını biliyorum bir robotun hastaya teşhiş koyması için 20 yıldan çok daha uzun bir süre lazım. Dar görüş değil bu sadece sen fazla uçlardasın.
  • Tıpın ezber yapmak ve memurluk gibi sabit bir dünya olduğunu sananlar tıpın robotlar tarafından ele geçirileceği sanıyor. Bu tür hassas çalışan robotların doktorlara olan etkisi hesap makinası bulunduğunda matematikçilerin üzerindeki etkiden daha değil artık şunu.
  • Robotlar gelecek iş kalmayacak kadar saçma bir şey görmedim

• Tıp okuyacam, parami kazanacam oww yeah

• 20 yıl sonrasına dünyada başlar. 50 yıla Türkiye'ye gelir bu akım.

O zamana işsizliği değil kaç gün ömrüm kaldıyı düşünürsünüz bence
  • Birileri yine tıp yazıcak

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.