Şimdi Ara

20'ye kadar işletim sistemini destekleyen PinePhone ön siparişe açıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
2
Favori
1.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 20'ye kadar işletim sistemini destekleyen PinePhone ön siparişe açıldı

PinePhone akıllı telefon için ön siparişler kabul edilmeye başlandı. Oldukça sıra dışı olan bu cihaz üzerine 20'den fazla işletim sistemi kurulabiliryor.

Ayrıca Bkz.Rockstar Games, GTA 6 için yeni çalışanlar işe almaya başladı

Modern akıllı telefonların çoğu Android veya iOS işletim sistemleriyle birlikte gelmekte ve sadece birkaç tanesi farklı bir yazılım çalıştırmaktadır. Daha azı da kullanıcılara işletim sistemini seçme veya kendi kodunuzu yazma seçeneği sunar. Pine64'ün geliştirdiği PinePhone ikinci kategoriye giren bir akıllı telefon diyebiliriz.

20'ye kadar işletim sistemini destekleyen PinePhone ön siparişe açıldı

Cebinde Linux isteyenlere

PinePhone, Android'in aksine, Linux dağıtımlarını çalıştırıyor. Varsayılan olarak, Manjaro Linux KDE Plasma kabuğu ile geliyor ancak Fedora veya Sailfish OS sürümlerini de destekliyor. Bununla birlikte, tüm Linux dağıtımlarının henüz iyi çalışmadığı belirtilmiş.

PinePhone'un temel versiyonu  150 dolardan ön siparişe açıldı. Ayrıca 2 değil 3 GB RAM alacak olan 200 dolarlık sürümü de bekleniyor. Satışlar ise Nisan ayında başlayacak. Akıllı telefon güçlü bir donanıma sahip değil, ancak cebinde Linux isteyenlere hitap ettiğini söylemek mümkün.

Kaynak:https://www.notebookcheck.net/Linux-is-back-on-smartphones-The-PinePhone-Beta-Edition-starts-at-US-150-and-fails-to-impress.529187.0.html

• Elinde tuttuğu cihaza kimsenin kolay yollarla erişmemesi, nispeten alternatif yazılımları seçerek takip edilme izlenme vs işleri zorlaştırma imkanı olabilecek bir telefon almak isteyenlere hitap ediyor, biraz power user seviyesine yakın olmak yeterli, daha üst bakış açısı için tecrübe ve emek gerekiyor. denemek fena olmazdı da TR'den bunu edinmekte zor açıkcası. sonra bunun kaydı kuydu filan al işte bir zorluk seviyesi daha :))
  • Tecrübe etmeyi çok isterdim...
  • Merak ettim güzele benziyor umarım bir gün tecrübe edebilme imkanım olur

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Ülkemize ne zaman gelir acana

• Süper olmuş sıkıldıkça değiştir harika bir oyuncak.
  • Windows lazım. Donanım da zayıf olmuş.

• Symbian destekliyor mu merak ettim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2014/ nexus 4

• Elinde tuttuğu cihaza kimsenin kolay yollarla erişmemesi, nispeten alternatif yazılımları seçerek takip edilme izlenme vs işleri zorlaştırma imkanı olabilecek bir telefon almak isteyenlere hitap ediyor, biraz power user seviyesine yakın olmak yeterli, daha üst bakış açısı için tecrübe ve emek gerekiyor. denemek fena olmazdı da TR'den bunu edinmekte zor açıkcası. sonra bunun kaydı kuydu filan al işte bir zorluk seviyesi daha :))

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_clk

Elinde tuttuğu cihaza kimsenin kolay yollarla erişmemesi, nispeten alternatif yazılımları seçerek takip edilme izlenme vs işleri zorlaştırma imkanı olabilecek bir telefon almak isteyenlere hitap ediyor, biraz power user seviyesine yakın olmak yeterli, daha üst bakış açısı için tecrübe ve emek gerekiyor. denemek fena olmazdı da TR'den bunu edinmekte zor açıkcası. sonra bunun kaydı kuydu filan al işte bir zorluk seviyesi daha :))

Kaydı-kuydu derken bu kadar açık bir telefonda imei değiştirmek 1 dakikalık iştir muhtemelen.

• haberde 20 os un isimleri de olmalıydı.

• kesbi kullanıcısına yanıt

X86 platformda 512 tam ile bile müthiş sonuçlar veren linux dağıtımları 2 gb ram ile uçar diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sunucumu kuracaksınız 😅

• Şunun işlemcisini yükseltseler cillop gibi olur. İşletim sistemi zaten başka telefonlarda "custom rom"la hallediliyor ve o kadar kişi memnun ki... Kamera, ağ vb. için donanım anahtarı, çıkarılıp değiştirilebilir pil, birçok müşterinin özlediği özellikler.

Gerçi bu telefon "development kit", "meraklısına" veya "projeyi destekleme" gibi niyetle çıkarılmış anladığım kadarıyla. Yakın gelecekte ana akımda yer almaya başlaması harika olur:)

• Ülkeye gelmesi zor. Ön sipariş ile almak lazım. Gerçi ona ayırabileceğim para henüz yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: me.ke

Tecrübe etmeyi çok isterdim...
    Zamanında bir adet Nokia N9 almış olsaydınız. Aynı anda Meego, Debian ve Android işletim sistemini kullanıp çoktan deneyimleyebilirdiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.