Şimdi Ara

20 yaşındayım 50 kiloyum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
2
Favori
5.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • daha lise 1'de 62-63 kilo idim , sonra hiç değişmedi , 65'i geçmedim hasta oldum hastanede yattım 60'ı düşmedim vs. ( boy 1.80 şuan) , boy/oran düşününce senle benzer durumdaymışım

omuzlarda geniştir biraz , dal gibiydim anlıcağın , bu durum 26 yaşına kadar böyle gitti.yedimmi fena yerdim arkadaşlar ağzı açık kalırlardı ama yeri genelde günde 1,5 öğün ortalamayla yaşardım ( özellikle üni dönemi)

herşey askerde değişti , 62 kiloyla falan girdim nizamiyeden 3 haftada 70 oldum, bi ara 77 kiloları gördüm
    köpek gibi spor + eğitim yaptık , 2-3 kişilik yemek yiyodum her akşam , 6 ayın 3 ayında 3 öğün tavuk vardı ( tavuklu bulgur pilavı , tavuk çorba , fırında tavuk vs. vs. tavuğuda severim hani :DD)
    göğüsler kaslandı , baklavalar gözükmeye başladı falan , öyle bi spor yaptık 5 ay boyunca.

askerden sonra kilo verdim direk , çünkü insan gibi yemeye başladım :D , 2 ayda tekrar 65'e falan indim. sonra işe başladım , yine tempolu bi hayat ve sabit yemek saatleri , düzenli hayat yavaş yavaş kilo aldım

72-73'e sabitleminmişti 2 senedir.

1 aydır kahvaltı yapmaya başladım , sigarayıda bıraktım gibi birşey
    şuan 78 kiloyum , öğlen ve akşam yemeklerinde 2 kişilik yiyorum :D

sigara mevzusunu biraz rahatlatayım , normal yemeye başlayınca yine 70'lere inerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup13 -- 3 Nisan 2017; 11:44:28 >

• Az mı yemek yiyorsun? Bi doktora gorün. İştah açan ilaçlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatcn -- 3 Nisan 2017; 11:42:05 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saglikli kilo al, yaglanma :)

Son zamanda insanlar kilo alacagim diye onune geleni yer olmus. Yediklerinde saglikli besin mi degil mi bakmiyor sadece yemeliyim ve "kilo" almaliyim diyorlar ama aslinda aldiklari kilo degil yag olarak vucutlarina donus yapiyor.

Sabahlari yulaf ve yumurta yemekle baslayabilirsin.

Ara ogunlerde seker ihtiyacin icin meyve tuketebilirsin. Kuruyemis yiyebilirsin.

Aksam yemeklerinde ise protein agirlikli beslenmeye ozen goster. Tavuk olabilir, balik olabilir. Hayvansal protein alamiyorsan bile nohut, bakla gibi bitkisel proteinler alarakta guzelce kilo alabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaklaşık 4 yıldır 61 kiloyum. Bazen 1-2 alıyorum ama her seferinde tekrar 61'e dönüyorum. Bende bir gariplik mi var anlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lionel Fusco -- 3 Nisan 2017; 11:47:05 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fakir misin nesin defol

keşke 110 kilo olmak yerine 50 kilo olsaydım. alması kolay vermesi zor derde bak. kola + makarna + cips al sana 110 kilo

Alması size göre kolay

Zayıf birine göre de kilo vermek kolay

• dert etme dostum hallolmayacak şey değil allah böyle yaratmış metabolizmaya biraz kafa tutacaksın o ne kadar diretiyorsa sen o kadar ye.
  • redbul_540 kullanıcısına yanıt
    tarak tüfek yorumlarınız yüzünden bu çocuklar böyle özgüvensiz, böyle yıkık moda giriyor gençler. ilkel yorumlarınızı kendinize saklayın. içinizde patlatın. insanların suratına içinizdeki ego pisliğini s*çmayın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cosmos Bebop -- 3 Nisan 2017; 12:36:45 >
  • Cosmos Bebop kullanıcısına yanıt
    Ne tarak tüfek yorum yapmışım?Yardımcı oluyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoRTaLSouL

Saglikli kilo al, yaglanma :)

Son zamanda insanlar kilo alacagim diye onune geleni yer olmus. Yediklerinde saglikli besin mi degil mi bakmiyor sadece yemeliyim ve "kilo" almaliyim diyorlar ama aslinda aldiklari kilo degil yag olarak vucutlarina donus yapiyor.

Sabahlari yulaf ve yumurta yemekle baslayabilirsin.

Ara ogunlerde seker ihtiyacin icin meyve tuketebilirsin. Kuruyemis yiyebilirsin.

Aksam yemeklerinde ise protein agirlikli beslenmeye ozen goster. Tavuk olabilir, balik olabilir. Hayvansal protein alamiyorsan bile nohut, bakla gibi bitkisel proteinler alarakta guzelce kilo alabilirsin.

Hocam zayıf insanlar kolay kolay yağlanmıyor bence önce sevdiği yemeklerden bol bol yiyip midelerini genişletmeleri lazım.

Yani cips kola biskivu tarzı beslenmedikçe normal yemek ekmek pilavla sıkıntı olmaz

• kilo almak dünyanın en kolay işi onu da beceremiyorsanız bırakın cılız vitaminsiz kalın ne diyeyim

şimdi çıkıp vucuttan vucuta değişiyor veya hayvan gibi.yiyorum yine alamıyorum diyenler olucak

sadece gülüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: imagineod

kardeş jordi diye bi zornocu var o da tığ gibi ama

Ahahah, onu görünce gülmekten yapılmıyor da hocam :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Torneol

kilo almak dünyanın en kolay işi onu da beceremiyorsanız bırakın cılız vitaminsiz kalın ne diyeyim

şimdi çıkıp vucuttan vucuta değişiyor veya hayvan gibi.yiyorum yine alamıyorum diyenler olucak

sadece gülüyorum

Kilo vermek kadar kolay birşey yok. Yemek yemezsin bir hafta verirsin zayıflarsın. Ama insanın bir kapasitesi var yemek için ve o kapasitesi hızlıca aşarsan vücut tepki verir. Kilo vermek için yemek yememege tepki göstermez çünkü. Yavaş işleyen bir süreç olacak. Zayıflamak daha kolaydır. İradesi zayıf olanlar kilo veremeyen insanlar. Örneğin bir insan anında şekerli gıda yemeyi kesebilir. Vücut tepki vermez. Ama insan bi anda 5000 tane küp şeker yerse şeker komasına girer.

• 183cm/52kg/21yaş Aynı gün yağlı, etli, tatlı üst üste yesem de yaramıyor. Kilom 50-55 arasında sabitlendi. Ne çok artıyor ne çok azalıyor.
  • Askerde alırsın

Ya çok çalışır kas yaparsın

Ya hiç çalışmaz göbek yaparsın

Her türlü alırsın

• 35 leri geçince fit oluyormuşsun öyle okumuştum forumda.Bende zayıfım 60 kiloyu göremedim hiç
  • quote:

Orijinalden alıntı: SM01_VXG

quote:

Orijinalden alıntı: 11 52 7

Onemli olan boyu

Yani 50 kilo ile cok zayifta olabilrsiniz sismanda.

1.70 boyum var.

Vücut kitle indeksine bak. Zayıf değilsin bana göre. Boy ve kilo uyumlu. Rakamlara bakma.

• 1.70'sen en az 70 kilo olman gerekir. Kilo almak dünyanın en kolay şeyi. Şekerli şeyler tüketeceksin. Ekmek, makarna, pilav , hamur işleri, tatlılar, pastalar, vs.. Sırf baklava yesen bile 1 haftada 2-3 kilo alırsın.

Yatmadan önce yemek yiyeceksin. İçki, özellikle bira, bol şekerli meyve suları, kola, vs içeceksin. Çok fazla göbek yapmamak için ve kan şekerini de kontrol etmek için haftada 2-3 kez spor yapacaksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: MolagBal

183cm/52kg/21yaş Aynı gün yağlı, etli, tatlı üst üste yesem de yaramıyor. Kilom 50-55 arasında sabitlendi. Ne çok artıyor ne çok azalıyor.

kardeş o zaman vücut metabolizmanı hızlandıracaksın yani spor yapacaksın hareketli bir yaşama geçersin daha çok yemek yeme ihtiyacı duyacaksın düzgün beslenirsen bu sürecte kas doku kazanıp kilo alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akordiyon -- 3 Nisan 2017; 16:46:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahran

quote:

kilo almak dünyanın en kolay işi onu da beceremiyorsanız bırakın cılız vitaminsiz kalın ne diyeyim

sadece gülüyorum

Kilo vermek kadar kolay birşey yok. Yemek yemezsin bir hafta verirsin zayıflarsın. Ama insanın bir kapasitesi var yemek için ve o kapasitesi hızlıca aşarsan vücut tepki verir. Kilo vermek için yemek yememege tepki göstermez çünkü. Yavaş işleyen bir süreç olacak. Zayıflamak daha kolaydır. İradesi zayıf olanlar kilo veremeyen insanlar. Örneğin bir insan anında şekerli gıda yemeyi kesebilir. Vücut tepki vermez. Ama insan bi anda 5000 tane küp şeker yerse şeker komasına girer.

bahsettiğin kilo verme biçimi sağlıksız olanıdır

kilo vermek ile yağ yakarak kilo vermek çok farklı kavramlardır

eğer bulk ve definasyon yapan sporculara hangisi daha zor diye sorarsan onlar bile cevabı verir en basitten

kilo almaya çalışan arkadaşlar malesef yemek yemeyi sevmeyen veya fazla yeme alışkanlığı olmayan kişiler

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bahran

quote:

sadece gülüyorum

bahsettiğin kilo verme biçimi sağlıksız olanıdır

kilo vermek ile yağ yakarak kilo vermek çok farklı kavramlardır

eğer bulk ve definasyon yapan sporculara hangisi daha zor diye sorarsan onlar bile cevabı verir en basitten

kilo almaya çalışan arkadaşlar malesef yemek yemeyi sevmeyen veya fazla yeme alışkanlığı olmayan kişiler

Ben sağlık olayına girmedim. Kilo vermek istiyen insanın çok kolay bir şekilde verebileceğini söyledim. İradesi zayıf kişiler şişmandırlar. İradesi güçlü kişi yemek yememi azaltacağım dediği an azaltır. Bir insan şekeri istediği an bırakır bağımlılık gibi vücut istemesi gibi şeyler beyinseldir. Ancak kilo almak sadece iradeye bakmaz, vücudun bir saniye içinde büyümesini beklemek yada midenin direk büyümesini beklemek imkansızdır. Yani aşırı fazla yiyeceğim demek irade olsa da vücudun belli bir limiti kadar yiyebilirsin. Bu arada 1 hafta yemek yemezsen çok büyük kalıcı hasara uğramazsın.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.