Şimdi Ara

20 yaş üzeri araçlar hurdaya (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
22.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gladiotürk

20 yaş aracını sıfır araçla değişene bişey yok sanırım =?
    Arabasını hurdaya ayırıp yenisiyle değiştirene teşvik yok yani? Yani, vergisini ödememiş olana teşvik var. Ne kadar vergi takmışsa o kadar teşvik var yani.

Anladım... Vergisi ödenmeyen arabaların korbondiyoksit emisyon oranı daha yüksek.

• quote:

Orijinalden alıntı: ÇÖL KARTALI

quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Otomotiv şirketleri de 20 yaşındaki arabaya yedek parça üretmekten kurtulur. Her taraftan tasarruf sağlanır.

tasarrufun ne olduğunu araştır önce .

Araştırdım. Hammadde. Çevre kirliliği. Yüksek oranda yakıt tüketimi. Daha çok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arjen553

quote:

Orijinalden alıntı: Life Eternal

ne diyor bu yav. 87 doğan var eniştede orjinal klimalı. fabrikadan yeni çıkmış kadar temiz. toz kondurmaz aracına. 15 bin tl istiyor onu ödeseler bile aracından ayrılmaz.

o devam etsin 15 bin istemeye

çok devam eder
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ÇÖL KARTALI

quote:

Otomotiv şirketleri de 20 yaşındaki arabaya yedek parça üretmekten kurtulur. Her taraftan tasarruf sağlanır.

tasarrufun ne olduğunu araştır önce .

Araştırdım. Hammadde. Çevre kirliliği. Yüksek oranda yakıt tüketimi. Daha çok.

sanki 1970 model aracın parçası yerine 2011 model parçası üretse çevre daha az kirlenecek .
  • iktidar kendini hurdaya çıkarsın önce.. vatandaşın cebinden elinizi çekin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

Arabasını hurdaya ayırıp yenisiyle değiştirene teşvik yok yani? Yani, vergisini ödememiş olana teşvik var. Ne kadar vergi takmışsa o kadar teşvik var yani.

Anladım... Vergisi ödenmeyen arabaların korbondiyoksit emisyon oranı daha yüksek.

Bu memlekette vergi vermek enayilik. Başka bir şey değil.
  • Yaza doğru üç beş denkleştirip 90-92 model bir araç almayı düşünüyordum baksana bazılarının gözünde '' HURDA'' alıyormuşuz...
  • Tok ne anlar açın halinden,kendi altlarında devletin vatandaştan yolduğu haraçla tahsis edilen makam araçları var nasılsa..Çevreyi koruma hikayesini de polyannacılık oynayan yalakalarına anlatsınlar..Amaç büyük şehirlerde ki trafik sorununu halletmek tabiki.(trafiği meşgul edecekse zengin edecek,fakirin trafiğe çıkma hakkı kesinlikle yok)

Ben onların yerlerinde olsam hiç öyle birşeye yeltenmem,hatta teşvik ederim trafiğe çıkmaları için.Eski araçlar yenilere göre daha fazla yakıt tüketiyor,bu da eski araç sahiplerini daha fazla yontmak için fırsat demek.
    (bkz.benzin olmuş 5 TL)
  • çeveryi o kadar düşüyorlarsa aracını hurdaya çıkarıp yeni araç alacaklara teşvik yapsın beni,m güzel insanım da sıfıra binmeyi hak ediyor.

az kirletene daha az mtv uygulasın önce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Only Gamer

quote:

Orijinalden alıntı: caddy2007

quote:

askerlere gün dogdu.

alır bir tane sağlam araba ne kurallara uyar ne vergi öder. en son %25 öder kurtulur araçtan. Polisin arkese dokunma hakkı yok...

Hocam o mantıktan gidersek polisler meslektaşlarına da dokunmaz. HAkim savcı, kaymakam, vali yrd. vs zaten dokunamıyor. Ayrıca polis askere dokunamaz ne demek anlamadım.

Polisin askeri personeli arama, durdurma, sorgulama hakkı yoktur. Polis illa uğraşıcam derse karakola götürür, oradaki jandarmadan birisi gelip alacak. o sorgulayacak polise iletecek vs. vs.
    Bir çok askeri personelin vergi ödemediğini biliyorum. muayene de yok. adam polis durdu mu kimlik göstermesi yeterli polis haddini bildiği için ooo komutanım kolay gelsin, iyi yolcular der yollar. Arkadaşım astsubaylık okuyor. bu yaz bitecek. bitmediği halde kimliği ile aranmadan bir çok yere girebiliyor. AVM'lerde dedektörden değil diğer yerden geçer görevliye kartı gösterir. Kaldı ki askeri personel polisi takmaz bile. Tek istisna, pavyon, meyhane gibi yerlere giremez, polis o durumda jandarmadan birini çağırırsa, o zaman jandarma kısmında kötü şeyler oluyor

Yok öyle bir Dünya. Muayenesiz arabayla gezme falan. Subaylara bile trafik cezası hiçbir engel olmaksızın kesilebilir. Ama cinayet gibi suçlar söz konusu olmadığı ve kişi kaçmadığı müddetçe, hiçbir polis bir TSK mensubunu tutuklayamaz, karakola da götüremez. En fazla davet edebilir. Ama davete icabet konusunda çeşitli ihtilaflar var. Böyle bir durumda inzibat çağrılır ve kişi teslim edilir.

Tabi bu kişi için en istenmeyen şeydir. Olay doğrudan kişinin amirine intikal eder. Orada sivil hayattaki amir-memur ilişkisinin olmadığını da hepimiz biliyoruz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: caddy2007

quote:

askerlere gün dogdu.

alır bir tane sağlam araba ne kurallara uyar ne vergi öder. en son %25 öder kurtulur araçtan. Polisin arkese dokunma hakkı yok...

Hocam o mantıktan gidersek polisler meslektaşlarına da dokunmaz. HAkim savcı, kaymakam, vali yrd. vs zaten dokunamıyor. Ayrıca polis askere dokunamaz ne demek anlamadım.

Polisin askeri personeli arama, durdurma, sorgulama hakkı yoktur. Polis illa uğraşıcam derse karakola götürür, oradaki jandarmadan birisi gelip alacak. o sorgulayacak polise iletecek vs. vs.
    Bir çok askeri personelin vergi ödemediğini biliyorum. muayene de yok. adam polis durdu mu kimlik göstermesi yeterli polis haddini bildiği için ooo komutanım kolay gelsin, iyi yolcular der yollar. Arkadaşım astsubaylık okuyor. bu yaz bitecek. bitmediği halde kimliği ile aranmadan bir çok yere girebiliyor. AVM'lerde dedektörden değil diğer yerden geçer görevliye kartı gösterir. Kaldı ki askeri personel polisi takmaz bile. Tek istisna, pavyon, meyhane gibi yerlere giremez, polis o durumda jandarmadan birini çağırırsa, o zaman jandarma kısmında kötü şeyler oluyor

nerden duyuyorsunuz böyle hikayeleri anlamıyorumki

• 5.6 bin tl gibi para verirseler, şahin, Reno v.s çoğu piyasadan silinir.
  • O kadar zengin bir ülke değiliz.
    Yani 20 yıllık çok temiz bakılmış parıldayan araçlarda var,10 senelik kapısı,kaputu dökülen araçlarda var.
    Bunun ayrımını genel olarak yapmak yanlış,yapmaları gereken belli bir yaşın üzerindeki araçlara özel muayene işlemleri yaptırmak.
    Titiz bir şekilde araç incelenirse ve sorunlu araçlar hurdaya çıkarılırsa bir sorun olmaz.
    Bu arada emisyon felan işin bahanesi.
  • Bu ülkede günü gününe vergisini harcını ödeyen herkes geri zekalıdır arkadaş ben bunu anladım. Biz vergisini ödeyen sığırlar, vergisini ödemeden yıllarca süründüren at sineklerini bu memlekette üzerimizde taşımak zorundayız. Yumurta kapıya dayanınca nasıl olsa en büyük vergi kaçakçıları bir şekilde bir af çıkarttırır.

Yemin ederim her gün gazete alınan her alandaki kararları gördükçe defolup gitmek istiyorum bu ülkeden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: peugeot206WRC

Bu ülkede günü gününe vergisini harcını ödeyen herkes geri zekalıdır arkadaş ben bunu anladım. Biz vergisini ödeyen sığırlar, vergisini ödemeden yıllarca süründüren at sineklerini bu memlekette üzerimizde taşımak zorundayız. Yumurta kapıya dayanınca nasıl olsa en büyük vergi kaçakçıları bir şekilde bir af çıkarttırır.

Yemin ederim her gün gazete alınan her alandaki kararları gördükçe defolup gitmek istiyorum bu ülkeden.

Dedikleriniz sonuna kadar doğru.

Neymiş cari açık, vergi geliri düşük diye bas bas bağırıyorlar...
  • otobandan önceki son çıkış.2014 ten itibaren araç vergileri yaşlandıkça artacak şekilde düzenleniyor.20 yaş üzeri aracınız varsa hemen satın.uyarıyı dinlemezseniz pişman olursunuz.söylemedi demeyin.
    (bunun anlamı şu:50 lira verdiğiniz vergi bir anda 750 tl ye )çıkabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fortunasuper -- 17 Nisan 2012; 22:47:48 >
  • bence bu işte bi yanlışlık var 20 yaşındaki araçların hurdaya ayrılması demek 19-18-17 yaşındaki araç ve sahiplerinide maddi yönden olumsuz etkiler, haberi okumadım ama , araçların piyasa değeri fiyatlarını verseler bile saçma olur her araç bir değil .yürürlülüğe girmez kanımca.bu herifler yüzünden şuanki piyasa değeri 25 papellik mustange binemiyoruz bari bu zevkimize karışmasınlar ama bence yine piyasaya başka haberler sunup bazı şeylerin unutulmasını sağlamak amacıyla yayınlanan haberlerden
  • Acaba bu millet niye 20 yaşındaki arabaya biniyor diye kendilerine soruyorlar mı?

quote:

Bu ülkede günü gününe vergisini harcını ödeyen herkes geri zekalıdır arkadaş ben bunu anladım. Biz vergisini ödeyen sığırlar, vergisini ödemeden yıllarca süründüren at sineklerini bu memlekette üzerimizde taşımak zorundayız. Yumurta kapıya dayanınca nasıl olsa en büyük vergi kaçakçıları bir şekilde bir af çıkarttırır.

"Maliye Bakanlığı, ülkenin en zengin patronlara kestiği "usulsüz sanal kumar cezası"nı yeniden gözden geçirerek, idari bir tasarrufla sildi." Yani bu demek oluyor ki dürüst vatandaş enayi,yasal yollardan iş yapanlar enayi,vergisini ödeyenler enayi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KISKANIYORLAR -- 18 Nisan 2012; 0:59:26 >

• quote:

aynı şekilde düşünüyorum

tesbitlerin güzel.
  • 0 araç alırken ÖTV indirimi yapılmazsa hurda araç karşılığında bu iş olmaz.

20 yaşında tıkır tıkır çalışan, vergisi verilmekte olan arabayı insanlar neden hurdaya çıkartsın? Desinler ki %30 ÖTV indirimi sağlayacağız araç karşılığında(1599cc ye kadar olsun hadi) herkes hurdaya çeker Şahin'ini Doğan'ını.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.