Şimdi Ara

20'widescreen lcd ye uygun ekran kartı ne alabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
10
Cevap
0
Favori
300
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> 20'widescreen lcd ye uygun ekran kartı ne alabilirim?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1181 Mesaj
    1680x1050 çözünürlükte sorunsuz bir kullanım için hangi kartı tavsiye edersiniz..daha çok masaüstü kullanmakla beraber oyunda oynarım arada film de izlerim..ilginize ve bilginize
    bütçe: 100$

|
    |
  • Binbaşı
    1181 Mesaj
    arkadaslar yok mu anlayan bu işten?
    |
    |
  • Yarbay
    5308 Mesaj
    Masaüstü ve filmde zaten sorun yok, yeni nesil tüm ekran kartları en yüksek çözünürlükleri bile destekliyor. Ama o çözünürlükte son çıkan oyunları çalıştıracak (özellikle de Need for Speed: Carbon'u gördükten sonra) kaç ekran kartı var bilemiyorum. 100$'a ise bulman neredeyse imkansız. Piyasayı pek takip etmiyorum son zamanlar ama mutlaka anlayan birileri çıkacaktır. Çünkü aynı soruyu ben de kendime kara kara soruyorum.
    |
    |
    |
    |
    Onerilen yazılar:https://goo.gl/MjvgmHTelefoto lens nedir, nasıl kullanılır:http://halkboyleistiyor.com/wp/?p=9215Hangi tam kare sistemi secmeli:http://halkboyleistiyor.com/wp/?p=8155En iyi 70-200mm lensler:http://halkboyleistiyor.com/wp/?p=9173
  • Yüzbaşı
    386 Mesaj
    Kaç dolara bulunur peki arkadaşlar ve hangisini tavsiye edersiniz, özellikle şu carbon zımbırtısını da oynatsa fena olmaz, ben de 20" alıcam da.
    |
    |

palit 7600 gt 141$+kdv.

tavsiyem xfx 7600 gt xxx 169$+kdv.
    |
    |

• Yüzbaşı
    996 Mesaj
    bence ekran kartları bolumune yazarsanız bu konuyu cok daha fazla yardım alır herkes ..
    cunku orda gercekten harıl harıl arastıran cok kısı var ...
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: _SiN_

bence ekran kartları bolumune yazarsanız bu konuyu cok daha fazla yardım alır herkes ..

ben sabah orda açmıstım başlığı şimdi geldim buraya taşımışlar benim oynadığım oyunlar nba fifa serisi vb..diğer oyunları oynamam.yine de bir gerçek var ki 100$ dolar bütce yetersiz
    |
    |
  • Yarbay
    2343 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: sociolog

quote:

Orjinalden alıntı: _SiN_

ben sabah orda açmıstım başlığı şimdi geldim buraya taşımışlar benim oynadığım oyunlar nba fifa serisi vb..diğer oyunları oynamam.yine de bir gerçek var ki 100$ dolar bütce yetersiz

Dostum amd kullanıyorsan Radeon X300 yongalı bir ekran kartı işini görür, piyasada 60-70 YTL civarında, ben futbol oyunları meraklısıyım ve bu grafik yongasıyla hiç sorun yaşamıyorum, üstelik benimki anakartın üzerinde, ayrı bir ekran kartım bile yok.

Sağlıcakla,
    |
    |
    ASRocK 880GM-LE FX, Phenom II X4 B55 3.9ghz, Kingston HyperX Dual DDR3 1800Mhz 4096Mb, AMD Radeon HD4250, Samsung HD103SJ 1 Tb, Samsung SP2504C 250 Gb, Samsung Writemaster DVD RW Lightscribe External, Twinhan Starbox TV Satelitte USB, HP Compaq LA2306x 23" FHD LED Widescreen, Canon Pixma MG5350, Win XP Home SP3 32-Bit, Win 10Pro 64-Bit, Samsung Galaxy Note 5

• Teğmen
    213 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: Faux Carnival

Masaüstü ve filmde zaten sorun yok, yeni nesil tüm ekran kartları en yüksek çözünürlükleri bile destekliyor. Ama o çözünürlükte son çıkan oyunları çalıştıracak (özellikle de Need for Speed: Carbon'u gördükten sonra) kaç ekran kartı var bilemiyorum. 100$'a ise bulman neredeyse imkansız. Piyasayı pek takip etmiyorum son zamanlar ama mutlaka anlayan birileri çıkacaktır. Çünkü aynı soruyu ben de kendime kara kara soruyorum.

İyi de masaüstünde 1680 x 1050 kullanıyorsun diye oyunda da aynı çözünürlüğü kullanacaksın diye bir şart mı var? 1024*768= 786.432 piksel demek. 1680*1050= 1.764.000 tam 2.24 katı. O çözünürlükte full oynayacağım dersen zaten ekran kartına vereceğin parayla ikinci bir LCD alırsın. (Sapphire Radeon X1800XL, BFGTech 7800 GT al oyna istediğin çözünürlükte)

4 tane şeye bakacakınız işte GPU Frekansı, bellek, bellek frekansı, bellek arabirimi .. 100$ altındaki ürünleri bu ölçütlere göre nesnel olarak sıralayın. ilk 3'nü ya da 5'ini yakından inceleyip varsa internet üzerinden yapılan testlerine bakın. sonra kararınızı verin. Bir de duygusal olmayın. Nvidia kötüdür Ati dandiktir o bunu yener babam seni döver mevzusuna girerseniz işin içinden çıkamazsınız. 100$ atında hemen hemen her oyunu optimum ayarlarda açacak ekran kartı pekala bulunur.

SAPPHIRE RADEON X1300 PRO 256MB 97$+KDV = 114$
    mis gibi ekran kartı. 1280x1024'te mis oyna oyunlarını. Daha iyileri de var elbette fiyatlar uçuyor. Bu bile istenen fiyatı 14$ aştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZekininYeri -- 10 Kasım 2006; 3:31:54 >
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
kolayoto.com
Bey Azura
SEO
Canlı Tv izle
Orjinal Laptop Yedek Parça
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.