Şimdi Ara

20 TEMMUZ 1974 KIBRIS BARIŞ HAREKATI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
4.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

quote:

Orijinalden alıntı: Sheri10

http://www.milligazete.com.tr/necmettin_erbakanin_notlarindan_askere_kibris_emrini_ben_verdim/473474 buyrun okuyun

Yukarı da başkaları da yazmış ama gene yazayım.

Madem Erbakan, Ecevit yurtdışındayken onu bypass edip kendi karar verdi, o zaman niye yıllardır tüp kuyrukları diye Ecevit suçlanıyor? O harekat yüzünden yediğimiz ambargo sonucu o kuyruklar vardı. Bir olayın olumlu kısmını kendinize mal edip gerisinin suçunu başkalarına atamazsınız.

Helal olsun 5 dk içinde bennim düşünce yapımı v.b herşeyimi süzüp AKP damgasını vurdunuz hemde hiç alakam olmadığı halde

• Bugune kadar akplilerden(daha dogrusu o zihniyetten) baska senin yaptigini yapan gormedim. Eceviti onlar sevmez. O yuzden de olumlu olaylari yok sayanlar onlardir. Digerlerinin boyle bir sebebi olmadigindan olaylari carpitmak icin ugrasmazlar.

Bahsettigim zihniyete sahipsen partinin onemi olmuyor, o yuzden de herhangi parti ismi vermedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

dünya beşten büyük one minit azmı.

lafla peynir gemisi yürümez
    üfürmeyi bilirsiniz anca
  • 20 TEMMUZ 1974 KIBRIS BARIŞ HAREKATI

Anavatana selam olsun
  • Oncelikle akpliler Erbakan'in adini hic anmasin adamin vasiyeti "Beni akpnin gunahlarina ortak etmeyin." dir.

Ecevit ve Erbakan millici adamlardir vatan icin calismis nadir siyasetcilerimizdendir.

Ecevit uzlasmaci biriydi batinin ne mal oldugunun farkinda degildi. Ecevit icin askeri mudahale son yapilacak seydi. Kibris icin batidan tepki bekledi umdugunu bulamadi.

Erbakan batinin cifte standartci oldugunu cok iyi biliyordu askeri harekati onceden dillendirdi. Askerde harekata tamam deyince Ecevit ve Erbakan harekat kararini aldi.

2 degerli insani ayristirmaya calisan malum zihniyetlilere prim vermeyelim.

Akpliler de Erbakan akp diye aratip konusmalarini dinlesin bir daha da "gomlegi degistirenlerle" Erbakan'i bir tutmasin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ha Erbakan ha bülent Ecevit neyin kavgası bu. Akp li ler akıllarınca kendilerine pay çıkarmaya çalışıyor ama rahmetli Erbakan akp siyonist projesidir demişti sizi zerre kadar sevmezdi boşuna pay çıkarmaya çalışmayın

• Bırakın ecevit eebakan mevzusunu ikisi de rahmetli oldu ikisinin partisi de artık iddasız.Şimdi tam olarak ikisini de sahiplenmemiz gerekir çünkü ne hainlerdi ne casus.Sevabıyla günahıyla bizimler ikisi de.Tarihe biraz böyle yaklaşırsanız bölünmüşlükten uzak olabiliriz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanarım, yanarım, Kıbrıs'ı topraklarımıza katamadığımıza yanarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bay Bilgiç

Kararı ne ben verdim ne Erbakan verdi karar hükümetin ortak kararı diyen Ecevittir.Ancak müdahale fikrini Erbakan sunmuş ve Ecevit ise buna karşı çıkmış İngiltere ile müdahale edelim demiştir.Erbakan ise daha sonra Ecevitin Londrada olduğu sırada başbakan olarak harekat emrini verdiğini söylemiştir.Ecevit önce şaşırmış daha sonra ikna edilmiş ve harekat emrini hükümet kararı ile açıklamışlardır.Kısacası harekat emrini veren Erbakandır ! Ecevit ile ilgili gerçekleri şu videodan izleyiniz 0.41den itibaren gerçekleri Erbakan açıklamakta.
    https://www.youtube.com/watch?v=r0h214pNd30

Guzel paylasim, yeni neslin gercekleri ogrenmesi lazim yoksa iranla savas olsa iranin yaninda yer alirim diyen yada almanya ile iliskiler kotu diye hayiflanan chp zihniyetin kibrisa harekat duzenleyecek iradeye sahip olmasi beklenemez

• Necmettin Erbakan'ın Davam adlı kitabının 'Kıbrıs Davamız' bölümünü okuyup Ecevit demeçlerini de dinledim bu konu hakkında. Bu iş Ecevit kahramanlığında değildir tamamen. Hocanın çabalarını kimse yadsıyamaz. Ayrıca hoca adanın Larnaka'ya kadar alınmasını aksi takdirde savaşta aldığımızı masada vereceğimizi de iletti Ecevit'e ve haklı çıktı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: --KayseriSporlu--

Necmettin Erbakan'ın Davam adlı kitabının 'Kıbrıs Davamız' bölümünü okuyup Ecevit demeçlerini de dinledim bu konu hakkında. Bu iş Ecevit kahramanlığında değildir tamamen. Hocanın çabalarını kimse yadsıyamaz. Ayrıca hoca adanın Larnaka'ya kadar alınmasını aksi takdirde savaşta aldığımızı masada vereceğimizi de iletti Ecevit'e ve haklı çıktı...

Arkadaş biz şu an ki haliyle bile fazlasını aldık. Maraş bölgesinin bizle alakası yok ama aldık. Komple alsaydık ne olacaktı ki? Zaten 2. harekatta işgalci durumuna geldik.Bm kararına uymayıp durmasak kim bu ülkenin arkasında duracaktı ki?
  • kaddafi bize yardim etmis dogrumudur

• Ada fetheden liderin ülkesinden,türbesini kaçıran 18 adası işgal edilen liderin ülkesine
    vizyon,hedef 2023 yersen..
  • Çok büyük adamdı sayın Ecevit, ışıklar içinde uyusun yaptığı herşeye minnettarız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nervo

Harekatı asıl gerçekleştiren zamanın başbakan yardımcısı Necmettin Erbakan'ı da saygıyla anıyoruz.
    Kendisi harekatın arka planındaki asıl aktörüdür tüm şehitlere Allah'tan rahmet yüce Türk milletinin kahramanlığına da saygı duyuyoruz. Ne mutlu Türk'üm diyene

Islamcı adamı ne mutlu türküm diye anmak daha komikmiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • - The Stig - kullanıcısına yanıt
    Bos konusmussun. Yerli halk gercekten sevmiyor. Bunu istesende istemesende boyle. Kac kez duydum Askerler gitsinde rahatca takilak disarda diye. Tabi bunu tum halkin ayni dusuncede oldugu anlamina gelmiyor. Kibrista yasayan arkadasim var kndi de soyluyor bunu pek sevilmiyoz diye. Turkiye den gidende cok hocam sen Turklerle karsilasmissindir. Ben akpli filanda degilim siyasetle isim olmaz bn orda vatan hizmetimi yerine getirdim. Gorduklerimi yasadiklarmi soyluyorum. Muhalefetlik yapacaksan siyasetle ilgilenen uyelerle yap.

• O yıllarda Necmettin Erbakan sessiz sedasız Libya'ya gider ve Kaddafi ile gizli bir görüşme gerçekleştirerek ikna eder. Necmettin Erbakan büyükelçiliğe giderek teleks çeker, o telekste şu yazar: "Tamamdır"

Kaddafi donanmasına ait petrol, cephane ve gıda yüklü gemiler İskenderun ve Girne limanına hareket eder.

Dönemin Başbakanı Bülent Ecevit de Genelkurmay Başkanına meşhur parolayı söyleyerek harekatı başlatır:

"Ayşe tatile çıksın"

Harekatı o başlattı bu başlattı tartışmasına gerek yok. İkisinden de Allah razı olsun... Onurlu ve yürekli bir vatan evladı gibi davrandıkları için...

• olaflardan bir harfde siz ederseniz ok.
  • Richard Parker kullanıcısına yanıt
    tamanını alsa idi dediğin doğru olabilirdi ecevit kürsüden ettiği laftan sonra kime hizmet ettiğini unutmadık.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.