Şimdi Ara

20'NCİ ZH. TUG. K.LIĞI ŞANLIURFA (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
0
Favori
148.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: StrideR10

Bİzde ordayız.. Tugay içerisinde bankamatik var mı varsa hangi bankanın.. Urfa'da hangi banka kartı işimizi daha çok görür..Gidenler bilenler yardımcı olursa sevinirim..
  • arkadaşlar bende varım istanbuldan pazar günü ordayım inş.
  • tertip ne zaman neyle gitmeyi düşünüyosun bende istanbuldan gitcem..
  • urfaya gitcek arkadaşlar (20.tgy komutanlığına) yarın toplanalım tanışalım...
  • pazar 11 uçağına aldım bilet(ist-urfa),akşam 5-6 arası orada olucam inş,urfaya giden arkadaşlarla tanışalım..pan_ormos@hotmail.com
  • müşavir bende pazar sabah 7.35 thy uçagıyla antepe ordan urfaya geçicem. . msne ekledim ayarlayabilirsek beraber gidelim. . hepimize şimdiden hayırlı olsun arkadaşlar. . . geçmişte orda bulunanlardan aldıgım bilgilere göre çok güzel bi yermiş ve biraz çok sıcak oluomuş..

325. kısa dönem piyade er ÖMÜR KOÇ. . . kocomur@hotmail.com
  • Konuyu açan ve askerliğini urfada kısa dönem yapmış biri olarak her türlü sorunuza içtenlikle cevap verebilirim arkadaşlar,yukarılardada baya bişey yazıyor gerçi ama bilmek sormak istediklerinizi cevaplayabilirim,hepinize şimdiden hayırlı teskereler Allah kurtarsın
  • memleketim olan urfaya gidecek arkadaşlar allah yolunuzu açık etsin.urfa güzeldir havası güzeldir urfalılarda askeri severler.1,5-2 ay kış göreceksiniz mart geldimi kış bitti demektir urfada.tezkereyide aldığınız zaman yani mayıs ortalarıda kavurucu sıcaklar başlıyor demektir.tam sıcaklar başlayacak siz evinize gelceksiniz.
    otobüsle gidecekler arkadaşlar otogarda indikten sonra hemen çevre yoluna çıkıp ilk gelen dolmuşa bindiklerinde yaklaşık 10 dakika sonra abide kavşağında oraya tugayda derler orda insinler indiklerinde tugay karşınızda olacak sol tarfınızda kalacak ama tugayın kapısı 5 dk mesafelik uzaklıktadır yürüyerek.burdan sölersem kafanız karışır onun için siz birisine sorun size tarif ederler size.taksi ilede gidebilirsiniz orda taksimetre kullanmaz taksiciler en uzak yere 10 ytl alırlar ama siz tugaya gideceğiniz için size 5 ytlden yüksek bi tutar verirlerse bilinki kazıklamaya çalışıyodur bi başka araca gidin.tektük çürük çarık adamlar heryerde olduğu gibi ordada olabilir onun için siz binmeden şöforle konuşun kaça gideceğinizi bilin.otobüsle gidersenizde taş çatlasın 1 ytl alırlar.
    uçakla gidecek arkadaşlar içinde gap havaalnına ineceksiniz şehire biraz uzak bu hava alanı servisle 30-45 dknızı alacak bi uzaklık var.servise bindiğinizdede şöfore ben tugayda inicem dediğinizde sizi tam tugayın kapısında indirecektir.tugayın kapısında karşıklı tank ve askerler karşılayacak sizleri.
    urfa hakkında size tavsyelirmde;
    balıklı gölü,dergahı,ibrahim a.s mın doğduğu makamı,eyüp a.s mın çile çektiği makamını ziyaret edin,urfa kalesine çıkmanızı ama aşşağıdaki mağaradan çıkın sonrasında bana küfretmeyecekseniz tabi,45dk mesafede bulunan harran ilçesini harran evlerini ve dünyanın ilk üniversitesini yine 1 saat mesafede bulunan atatürk barajını,gidip görmenizi şiddetle tavsiye ederim.
    kendinize sevdiklerinize orjinal elektronik yarı fiyatına ucuz eşyalar almak için kapaklı pasajı,japon pasajı gibi yerleri gezin.balıklı göle gittiğiniz zaman sağtarafınızda dükkanlar lokantalar göreceksiniz orada dergah çay evi var oraya gidip küçük kürsülere oturup benim yerime urfa kalesine balıklı göle gidip sıcacık kaçak çaydan demlenmiş çaylarınızı yudumlayın.
    yemek urfada ucuzdur tıka basa doyarsınız patlıcanlı kebap bide üstüne künefe yedinizmi toplamda taş çatlasın8-10 ytl paranız gider.ciğer kebabıda yiyin buda benim yerime olsun
    kısacası güzel biyere gidiyorsunuz havası insanı yemekleri tarihi yerleri olan 11000 yıllık,9 tane peygamberin yaşadığı bir şehirde askerlik yapacaksınız .bu arda urfda terör 0 denecek kadar yoktur.
    allah yolunuzu açık etsin hayırlı tezkereler sizlere.
    takıldığınız bi problem olursa soldier_26.325@hotmail.com adresimden bana maille ulaşabilirsiniz.
    bu arada bende -40 ların görüldüğü ağrı goğubayazıta gidiyorum

• peki arkadaşlar acemılık bıtınce genelde nerelere verıyorlar.başka ıllere gıden oluyormu,yoksa tugay içerısındemı dagıtıyorlar.ya da urfanın ilçelerıne mı verıyorlar.pekı ilçeler nasıldır tugaya göre.bılgısı olan varsa sevınırım.
  • SELAMLAR ARKADAŞLAR BENDE 325 OLARAK URFAYA GİDECEGİM İNŞALLAH C.TESİ GÜNÜ BU DAGITIM OLAYI KAFAMI KARIŞTIRDI. İLK GÜNDEN DAGITIM YAPIYORLARMI YOKSA ACEMİLİKTEN SONRAMI DAGITIM YAPILIYOR. YADA DAGITIM KRİTERLERİ NELER BENİ BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM.
  • Dolap veya çanta kilitlemeye izin veriliyor muydu?
  • Sivil eşyalarını çantalarınla bereber depoya kaldırıyorsun orada kitli duruyor onun haricinde dolabını kilitlemene izin verilmiyor
  • merhabalar arkadaşlar benim de sevgilim bugün urfada askerliğe başladı:(((( havaalanında aradı ama birliğe teslim olduktan sonra arayamadıı:( orada telefon durumu nasıl oluyor bilenler lutfen aydınlatır mı beni? yemekler çok mu kötü ya?:( yatakhaneler nasıl ? bütün bekleyenlere ALLAH kavuştursun diyorum.. şafak 154
  • Telefon olayı yeterince var ama tabi çok kişiler iseler belki o bakımdan sıkıntı yaratabilir,yemekler gerçekten bundan 1 sene önce ben ordayken kötüydü iyi denemezdi umarım düzelmiştir ama buna rağmen yinede kendinizi şanslı görebilirsiniz çünkü en azından terörü sıfır olduğu bir yere gitmiş nişanlınız
  • malesef nişanlımı ilk günden suruc ilçesine sınıra göndermişler:(((( neden yaptılar bunu ya suruc hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilirler mi bana?:( bugün suructa 2. günüydü ve malesef arayamadı:((((( lütfen suruc hakkında iyi bişeyler duymaya ihtiyacım vaarrr
  • arkadaşlar ben suan şanlıurfadayım 325 k.d olarak.inanın bana berbat bır yer.yemek yemenın ımkanı yok.hep cepten yıyoruz.bakalım nereye kadar gıdecek.duş yapma olasılıgı yuzde 1 .160 kişiyiz 2 tane duş var.esrar çeken.uyuşturucu kullanan,neler neler.valla bır hafta oldu gelelı.kafayı yemek uzereyım.inanın bana berbat bıryer.bakalım merkez komutanlıgına geçmeye ugrasıyorum ama ınsallah olur.yoksa ölür giderım herhalde.dualarınızı eksık etmeyın bızden...
  • şaka maka acemılıkte bıttı bakalım.inşallah gerısıde gelır.
  • bende suruçtayım arkadaşlar,ilk zamanlarda kötü görünüyodu ama diğer yerlere nazaran iyi biyere düşmüşüz diyebilirim,şimdi bireciğe yollayacaklar ,gidip görecez ve tamamlıcaz inşallah,herkese hayırlı teskereler..
  • Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Piyade
    Statüsü Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 20'NCİ ZH. TUG. K.LIĞI ŞANLIURFA

------------------------------------

Hadi bakalım 327 ler adına Karadenizden geliyorum. Ş.urfa'da tanıdık arkadaşların olması ayrı bir güzellik.
  • Hepimize hayırlı olsun tertipler :) .... Benim de 327. dönem 20. mekanize tugayı - piyade er -şanlıurfa.
    Orda görüşürüz inşallah arkadaşlar
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.