Şimdi Ara

20 mbps hız var ancak indirme max.130 kbps

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
8.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evimde fiber internet var ve 20 mbps olarak kullanıyorum hız testi yaptığımda gayet 20mbps hızı görüyorum yalnız torrent 'den birşey indirmeye kalksam max hız 130 150 kbps olduğunu görüyorum sorun ne olabilir?

• Dostum hat değerlerini ve neyle indirdiğini gösterirmisin
  • Hız testini speedtest.net gibi ookla nın flash tabanlı ISP lerimizin çok alıştığı sitelerle yapmayın.
    Onun yerine az kullanılan birşeyler bulun. Aksi taktirde değerleiriniz çok anormal bir durum olmadıkça faturanızda yazan değerlere yakın çıkar.
    Soruna gelince Bazı ISP ler bazı protokolleri engeller. Burada Her ne kadar yetkili arkadaşlar aksini iddea etmeye çalışsa da sözünü ettiğiniz protokole müdahale ediliyor. Artık verdikleri router dan mı yoksa kendi taraflarından mı emin olamıyoruz ancak 1 aydır sözünü ettiğiniz protokolden adam gibi hızlarla bağlantı kuramıyorum.
    bu arada 130 indirme iyi son 2-3 hafta çok daha komik hızlar alıyordum bu hafta 130-200 civarına çıktı.
    Eskiden aynı şeyi ki çok büyük olduğu için kotam yetmez diye aylardır az az indiriyorum 800-11000 arası hızlarla indiriyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erimemre -- 9 Haziran 2012; 10:05:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erimemre

Hız testini speedtest.net gibi ookla nın flash tabanlı ISP lerimizin çok alıştığı sitelerle yapmayın.
    Onun yerine az kullanılan birşeyler bulun. Aksi taktirde değerleiriniz çok anormal bir durum olmadıkça faturanızda yazan değerlere yakın çıkar.
    Soruna gelince Bazı ISP ler bazı protokolleri engeller. Burada Her ne kadar yetkili arkadaşlar aksini iddea etmeye çalışsa da sözünü ettiğiniz protokole müdahale ediliyor. Artık verdikleri router dan mı yoksa kendi taraflarından mı emin olamıyoruz ancak 1 aydır sözünü ettiğiniz protokolden adam gibi hızlarla bağlantı kuramıyorum.
    bu arada 130 indirme iyi son 2-3 hafta çok daha komik hızlar alıyordum bu hafta 130-200 civarına çıktı.
    Eskiden aynı şeyi ki çok büyük olduğu için kotam yetmez diye aylardır az az indiriyorum 800-11000 arası hızlarla indiriyordu.

P2P protokollerine throttling uyguladıklarını düşünüyorum ben de aynı şekilde. Superonline Fiber kullanıyorum ve bariz biçimde belli ediyor, HTTP download ile P2P tepkileri çok farklı.

Tamamen engellemek yerine ayrılan trafiği ve önceliği düşürüyorlar.

• Sanırım sadece Torrent de değil. Başka Protokollerede aynı şeyi yapıyor olabilirler.
    Belki de protokolü ne olursa olsun başka normal kullanıcılarla olan iletişimleri yavaşlatmışlardır diye de düşünmeye başladım ama bu konuda emin olamıyorum sonuçta diğer kullandığım şey baze yavaşlıyordu.
    Anacak bu aralar aşırı yavaş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

quote:

Hız testini speedtest.net gibi ookla nın flash tabanlı ISP lerimizin çok alıştığı sitelerle yapmayın.

P2P protokollerine throttling uyguladıklarını düşünüyorum ben de aynı şekilde. Superonline Fiber kullanıyorum ve bariz biçimde belli ediyor, HTTP download ile P2P tepkileri çok farklı.

Tamamen engellemek yerine ayrılan trafiği ve önceliği düşürüyorlar.

Engellemek denebilecek kadar yavaşlatmışlardı geçen hafta.
    Ben kendi evimde benzer bir şey yapıyorum bazı programlara bant genişliğini 1Bit/saniyeye düşürüyorm böylece program bağlantı yok diyemiyor ama bir şey gönderip alamıyor da :)
    Asıl soru bu ayarı nerden çektikleri. Benim verdikleri router ile yaptıklarına dair cidi şüphelerim var emin olursam ve yeterince kızarsam artık chazımdaki açık pinlerden thelnet portunu kullanmayı bile düşünüyorum.
    Süperonline kullanıcıların aptal olmayabileceğini unuttukları ayrıntılardan gerçekleri fark edebileceğini ne zaman anlayacak bakalım.
    İnkar etmekle bazı kullanıcılar kandırılamıyor.

• Size verdikleri router vasıtası ile yapmıyorlar bunu, daha derin. Çünkü ben fiberi kendi firewall makinemde kullanıyorum, verdikleri routeri kullanmıyorum, buna rağmen P2P'de performans eksikliği var.

Download konusunda değil de Upload konusunda özellikle yavaşlama hissediyorum ben.
  • Benim up load kotası 10 GB idi cayır cayır upload yapabiliyordum. Ama inen eden yoktu.
  • yapabilecek ne var bunun karşısında? kimse sınırlama olduğu konusunda emin değil üstelik.

bu ülkede internete girmek dahi işkence. sansüre karşı çık, kotayı protesto et, adil kullanıma dava aç vs bitmek bilmiyor. keşke çölde kertenkele olarak doğsaydım. o ortamdaki yaşam mücadelesi daha kolay sanki.
  • Normalde yavaşlatacak gizleyici işlemlerle bile daha hızlı.
    Yani sadece süperonline görevlileri engelleme olmadığını iddea ediyorlar.
    Aynı görevliler bana rotuerlarda bize verilen şifreden başka şifre olmadığını akk nin uygulanmayacağını falan da iddea etmişlerdi.
    Şimdi bu bilgiler ile engelleme olmayabilir diyormusunuz hala.

Bizim emin olmadığımız sınırlama değil sınırlamanın nasıl yapıldığı ve nasıl engelleneceği. :)
  • utorrent kullanıyorsan protokol gizlemeyi kullan,

özel torrent sitesi uyeligin varsa ordan bol seedli bir torrent dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: exeuntfor

utorrent kullanıyorsan protokol gizlemeyi kullan,

özel torrent sitesi uyeligin varsa ordan bol seedli bir torrent dene

Bu nasıl yapılıyor ayarı göremedim ben daha babadan kalma metodlar kullanıyorum.
    Protokol şifreleme bir işe yaramıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erimemre -- 10 Haziran 2012; 23:29:57 >
  • su an %100 inaniyorum engele. test yaptik arkadasimla, ben ayni dosyayi ortalama 30 kb (min 9 max 80 gordum) indirirken o ttnet 3mbps ile 230 kb hizinda indirebiliyor. dosya cok saglam degildi ama zaten superonline'a torrent dosyasi begendirmek zorunda olmamaliyiz. yani hiz normal olacak diye illa 1000 seeder 0 leecher mi olmali?
  • Eğer engelleme var ise tamamen skandal.

Şuan için bende bir problem yok 20mbit bağlanti torrentte 2.4 e kadar yükseliyor 2 den aşağı düşmüyor umarım böyle bir engellemeyle karşı karşıya gelmeyiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnfectioN

Eğer engelleme var ise tamamen skandal.

Şuan için bende bir problem yok 20mbit bağlanti torrentte 2.4 e kadar yükseliyor 2 den aşağı düşmüyor umarım böyle bir engellemeyle karşı karşıya gelmeyiz

hangi router var sizde?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EnfectioN

Eğer engelleme var ise tamamen skandal.

hangi router var sizde?

Huawei HG 253 mevcut bende

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum bendede aynı durum vardı. 10 mb netim vardı 1.2 1.3 gibi hızlara çıkmam gerekirken 115 kbda takıulıyodum her torrentde.
    Meğer modemden port açılıcakmış
    Aradım airties teknik servisini adamla birlikte port açtık anında sorun düzeldi. Hız tavan yaptı. İlk önce ispyi ara sonuç çımkazsa modemin müşteri hizmöetlerini ara. İnternetteki açıklamalarla port açmaya çalışma. Çoğunda eksik bilgiler var
  • Önceden 900 ile(en az) çektiğim z.mundadan bile şimdiler en fazla 30 kbps görüyorum.

Hızım : 16 mbps limitsiz
  • 20 mbps fibernet var evde Utorrent'ten dosya indiriiyorum 2,00 mb den daha ileriye gitmiyor.
  • 50 Mbitlik fiber internet kullanıyorum. Torrent gibi P2P programlar kullanıldığında internet sağlayıcı firmanın bunlara kısıtlama getirdiğinden şüpheleniyorum. Bu programların download hızı bir düşüp bir yükseliyor arada bir de kesintiye uğruyor. Daha sonra çok düşük hızlarda devam ediyorsunuz. Tüketici olarak bunu protesto ediyorum. Bu durumda hangi çarelere başvurabiliriz, bilen arkadaşlar yazsın lütfen.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.