Şimdi Ara

20 lik diş ameliyatım hakkında (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
296
Cevap
7
Favori
259.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar,Pazartesi günü sabah 9 da Marmara üniversitesinde ameliyatım var.Sağ alt yarı gömülü dişim alınacak.Çok korkuyorum,korkununda ötesinde Pazartesi dişimi aldırıp,salı akşamı maça gidebilir miyim ? :D ameliyat sonrası nasıl oluyor.Biraz bilgi verir misiniz ?
  • Ben de bayramdan birgun once acillik olacak kadar dayanilmaz yirmilik dis agrisi cektim antibiyotik agri kesici derken bir haftada agri gecti ama yine de doktora gorundum ama cerrahin yirmiliklerle ilgilendigini soyledi baska gun gitmem gerekti...derken agrimadigi icin de vazgectim. Onceki sayfalara goz attim da tehlikeli felan yazilmis. Yani simdi cok klasik bi tabirle eskiden 20lik cektiren mi varmis ben cok korktugum icin cesaret edemiyorum insallah bi problem.de cikmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrveaydn

Arkadaşlar,Pazartesi günü sabah 9 da Marmara üniversitesinde ameliyatım var.Sağ alt yarı gömülü dişim alınacak.Çok korkuyorum,korkununda ötesinde Pazartesi dişimi aldırıp,salı akşamı maça gidebilir miyim ? :D ameliyat sonrası nasıl oluyor.Biraz bilgi verir misiniz ?

20 lik diş cerrahi ciddi bir ameliyattan bahsediyoruz değil mi cekim sonrası diş damağın yarılmış olarak dikiş atılacak ve sen maca dikişlerle cıkmak istiyorsun sıkıyorsa bir dene istersen dikişlerin patlayınca göreyim seni
  • Ya lanet olsun :D Dişimi aldırdım.Maça gidemedim ve hala ağrım var :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrveaydn

Ya lanet olsun :D Dişimi aldırdım.Maça gidemedim ve hala ağrım var :D

sana demiştim gecmiş olsun
  • benimde sağ üst taraftakinin çekilmesi gerekiyor ama ameliyat sonrasında kaç güne toparlanırım
  • Arkadaşlar ssk'dan randevu bile alamıyorum o derece bir yoğunluk var. Bana İstanbulda uygun ve iyi bir yer önerebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hümanistürk -- 16 Eylül 2012; 3:46:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevelry

benimde sağ üst taraftakinin çekilmesi gerekiyor ama ameliyat sonrasında kaç güne toparlanırım

ygs forum bitti burdada karşılaştık .d ben bir buçuk hafta önce çektirdim sağ alt gömülüyü doğru düzgün ağrı çekmeden bi haftada düzeldi . Tabi bunda doktorun etkisi çok çok büyük. Sağolsun doktorum süperdi. Bir ay sonra sol alttaki gömülüyü çektirecem . Çekim esnası ve çekim sonrası çok iyi geçti . Fakat benim gibi yemek yemeyi seviyorsan eğer 1 hafta dikişler alınana kadar sıkacaksin dişini. sana tavsiyem doktorunu iyi seç paraya kıy ve asla gömülü disi normal dişçide çektirme mutlaka çene cerrahı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: azmuz

quote:

benimde sağ üst taraftakinin çekilmesi gerekiyor ama ameliyat sonrasında kaç güne toparlanırım

ygs forum bitti burdada karşılaştık .d ben bir buçuk hafta önce çektirdim sağ alt gömülüyü doğru düzgün ağrı çekmeden bi haftada düzeldi . Tabi bunda doktorun etkisi çok çok büyük. Sağolsun doktorum süperdi. Bir ay sonra sol alttaki gömülüyü çektirecem . Çekim esnası ve çekim sonrası çok iyi geçti . Fakat benim gibi yemek yemeyi seviyorsan eğer 1 hafta dikişler alınana kadar sıkacaksin dişini. sana tavsiyem doktorunu iyi seç paraya kıy ve asla gömülü disi normal dişçide çektirme mutlaka çene cerrahı olsun

benim ameliyat işi galiba yalan oldu röntgenini çektirdim birisi gömülü alttaki ama üstteki ara sıra rahatsız ediyor
    birde diğer dişleri sıkıştırıyor şu anlık idare ediyorum ama zorunda kalırsam çektircem mutlaka

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: azmuz

quote:

benim ameliyat işi galiba yalan oldu röntgenini çektirdim birisi gömülü alttaki ama üstteki ara sıra rahatsız ediyor
    birde diğer dişleri sıkıştırıyor şu anlık idare ediyorum ama zorunda kalırsam çektircem mutlaka

ben ortodontik tedavi görmüştüm çektirmem gerekiyordu taa yaz tatiline girerken ertele ertele korktum dönem ortasında ağrırsa ders çalışmama engel olur diye . Birde alt dişlerimıde baya baya egince çektirmeye karar verdim. Durumun el veriyorsa çektir kurtul . Doktorun iyiyse korkma normal diş çekimi gibi olur biter . Kız olarak şunu söyleyeyim babam benden fazla korkuyordu çektirip çektirmeme konusunda .d çektirecem dedim çektirdim

• arkadaşlar bende sağ alt dişimi çektirdim 2 doktor cesaret edemedi sinire çok yakın diye. neyseki biri çekti ama 1 hafta hastanede yattım.hiç birşey yoktu akşam yattım sabah bi baktım yuzum kocaman olmuş.nefes alamıyom ağrı d avar. doktora gittim lenf bezlerin iltihaplanmış dedi 25 adet serum yedim hala ilaç kullanıyorum. ilaçta 5. günüm. not bu film haziran ayında çekildi. ben ekim ayında ameliyat oldum. tırstıım:))))

20 lik diş ameliyatım hakkında
  • Bı kaç gündür apse oluştu bendede nedir bu n değildir ? Ne yapmalıyım su durumda

• Ameliyat kolay. Önemli olan ameliyattan sonraki günler... Alt çenedeki dişleri çektirdikten sonra 2 hafta yemek yiyemezsiniz, ağzı açamazsınız. Yine de korkulacak birşey değil. Diğer ameliyatlarla karşılaştırılamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHzgn -- 14 Kasım 2012; 20:49:30 >
  • Cuma günü ogldn sora 3'te 20dklik bir operasyonla sağ alt 20lik dşimi aldırdım.Çok fazla yamuk olmadıgından ve şansıma çift kökü birleşmiş o yüzden kolay aldım dedi.Diğer arkadaşlarında bahsettigi gibi dişi cektirmeden 1 hafta once inanilmaz bir agrıyla uykudan uyandım ve o lanet ağrılı süreç başladı.Bu 20lik iltihap yapmış fln 1 hafta boyunca antibiotik kullandım yanlız bu süreçte leblebi gibi agrı kesici atıyordum.Dolorex,majezik(mide problemi olanlar kullanmasın fazla) hayatımı kurtardı.İltihap geçti ve ameliyatı oldum.Anestezinin geçmesi sonrası yine ağrılı sureç başladı tabi :( Bazı anlar o kdr şiddetli oluyorki "Kime kötülük ettimde Tanrı böyle bir acı veriyor diye sorgulamaya başlıyorum" öyle böyle bir acı degil bu.Doktor Etol Fort,Rovamycine ve Andorex verdi.Düzenli onları kullanıyorum ama an itibariyle 45 saat geçmesine karşın ağrım hala felaket bide bunlar yetmzmiş gibi 3 farklı yerde Aft çıktı.En şiddetli ağrı sabah uyandığında oluyor sanki biri direk sinirlerine çuvaldız batırıyor.Umarım bu dönemde aldığım ilaçlardan dolayı böbrek yada midemde bişeyler patlak vermez.Sürecimi fırsat buldukça paylaşıcam.Bu arada ilk gün doktorumun dediklerine harfiyen uyduğumuda belirtim.Ne tükürdüm,ne çignedim,sigara yok zaten,buz kompresi fln..

• naneyi yedim ya benim alt dişler bomba gibi bekliyor.. istanbulda iyi bir çenecerrahı varmı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emekkk -- 8 Aralık 2012; 18:08:00 >
  • çok özür dileyerek, allah belasını versin bu 20liklerin..
    üsttekilerin çıkışında sorun yoktu 2yıl önce 10-15dakikaklık 2seansta kurtuldum, sol alt bir haftadır doğduğuma pişman ediyor. aman ha boşvermeyin, binde bir herhalde bunların dert olmayanı.. fırın kadar ağzınız ve süt dişi boyutunda 20likleriniz yoksa güvenilir bi dişçi aramak en iyisi, boşvermeyin geçiştirmeyin ben ettim siz etmeyin.
  • Bu da benim dişler.

1 hafta falan hafif bir ağrıyla uğraştım, meğerse patlamış ama yan olduğu için ucu yok. Tek sevindiğim taraf başka 20'lik olmaması.

İnsanoğlu şu evrimi ne zaman tamamlayacak bilmiyom arkadaş, nedir bu bi belfıtığı bi 20'lik diş mevzuu, hepsi tamamlayamadığımız evrimle alakalı.

Diş polikliniğinde cerraha yönlendirdiler fakat ağrı olmadığı sürece gitmeyi düşünmüyorum, neticede ağrı yoksa hareket de yoktur o zaman sorun da yoktur.

Korku mode: off

• quote:

Orijinalden alıntı: Emekkk

naneyi yedim ya benim alt dişler bomba gibi bekliyor.. istanbulda iyi bir çenecerrahı varmı acaba?

Bünyeniz kaldırırsa ikisini birden aldırın derim :) Dolgu yok sanırım, ne güzel

• quote:

Orijinalden alıntı: LTWYL

quote:

Orijinalden alıntı: Emekkk

naneyi yedim ya benim alt dişler bomba gibi bekliyor.. istanbulda iyi bir çenecerrahı varmı acaba?

Bünyeniz kaldırırsa ikisini birden aldırın derim :) Dolgu yok sanırım, ne güzel

Yok hersey orjinal yaş 27 ikisi aynı anda alinmiyormus

•  20 lik diş ameliyatım hakkında

merhaba. bu da benim panaromik rontgenim. sol alt ve üstteki yirmilik dişlerim çıktı ve ağız yapım küçük olduğu için çekildi. diş hekiminin dediğine göre sağdakiler gömülüymüş. fakat dik duruyorlar. diğer dişleri rahatsız etmiyorlar. ve sanki her an patlayıp çıkacakmış gibi şiş yerleri. ne yapacağımı şaşırdım. ayrıca bu işlemler hamile iken yapılır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rulokat -- 10 Aralık 2012; 21:06:28 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.