Şimdi Ara

20'li yaşlarda milli olunabilecek sporlar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
19.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yazın olimpiyatları izlerken bu fikir doğdu. Atletizm, Bowling, Buz Hokeyi ve Tenis gibi sporlara rağbet - ilgi çok az. Bu ortamda lisanslı sporcu da kolay yetişmiyor. Şimdiki aklım olsaydı çocuk yaştan itibaren bu sporlardan biriyle ilgilenir, milli sporcu olmaya bakardım. Acaba diyorum yaş bu sporlardan herhangi birini yapabilmek için çok mu geç? Buz Hokeyini temel alalım, Türkiye'de kaç kişi bu sporla ilgileniyordur ki. Yani Futbol, Basketbol, Voleybol'a oranla rekabet nerdeyse yok. Benden belki geçti ama gelecek kaygısı güden genç arkadaşlar bari spora yönelsin...

Not: Başlık sakat değil :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Büyük İskender -- 30 Ekim 2012; 11:49:28 >

• Amerikan Futbolu. Okulumun Amerikan Futbolu Takım Kaptanı ile görüşüp takıma girmek için şansımı deneyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarîhçî

Amerikan Futbolu. Okulumun Amerikan Futbolu Takım Kaptanı ile görüşüp takıma girmek için şansımı deneyeceğim.

Hangi okul?
  • Tenis kolay birşeymi sanıyorsun hocam.. Kondüsyon aşırı önemli teniste.. futboldan daha çok kondüsyon gerekli..

atletizmde form tutman lazım.. beslenmen muazzam olmalı.. acayip bir düzenin olması lazım.. beslenmenden külfetli olur.. herşeyi yiyemezsin.. saatinde yemen gerekir.. her şeyin dört dörtlük olmalı

diğerleri hakkında fazla bilgim yok
  • Türkiyede boksörlüğe büyük ilgi var.fakat çoğu kişi programa uymamakta.Düzensiz beslenmekte,sigara ve alkol kullanmakta. Boks insanı iyi yerlere taşıyabilecek bir spordur.Örneğin senelerce boks yaparsınız.Bir araba kazasında kafanıza aldığınız darbeden gelen hasar normal insana göre azdır.Boks yaygın bi spordur,fakat beslenmeye duyarlı olup düzenli çalışılırsa daha yüksek mertebe sahibi olma şansı artar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Büyük İskender

quote:

Orijinalden alıntı: Tarîhçî

Amerikan Futbolu. Okulumun Amerikan Futbolu Takım Kaptanı ile görüşüp takıma girmek için şansımı deneyeceğim.

Hangi okul?

Sakarya Üniversitesi.

quote:

Orijinalden alıntı: uzak_dogu

oha adam amerikan futbolu demiş :D
    amerikan ftbolu milli takımımı var lan :D

sana söyeyim

dart
    bocce
    bowl

atletizmde bu sporların yeri yok ama çok rahat bi şekilde milli olabilirsin

http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye_Mill%C3%AE_Amerikan_Futbolu_Tak%C4%B1m%C4%B1

• quote:

Orijinalden alıntı: Dx

Tenis kolay birşeymi sanıyorsun hocam.. Kondüsyon aşırı önemli teniste.. futboldan daha çok kondüsyon gerekli..

atletizmde form tutman lazım.. beslenmen muazzam olmalı.. acayip bir düzenin olması lazım.. beslenmenden külfetli olur.. herşeyi yiyemezsin.. saatinde yemen gerekir.. her şeyin dört dörtlük olmalı

diğerleri hakkında fazla bilgim yok

Ben hiçbir spor hakkında kolay demedim ki. Tabi hepsinin belli bir disiplini vardır. Yukarıda adı geçen sporlarda rekabet oranı az sadece. Ayrıca yıllarda Üni okuyup sonra KPSS'ye hazırlanıp her sene kopya iddiaları altında atanmayı beklemekten bence daha kolay bu saydıklarınız...
  • bişey derdimde banlanmanın lüzumu yok başlık sakat
  • Takip
  • judo ben 3 sene önce bıraktım şimdi tekrar başlıcam
    eğer çalışırsa 24 yaşında milli olursun haftada 5 gün antreman tabiki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • milli derken
  • Başlık sakat
  • Çim hokeyi derim çıkarım.Bizim hoca neredeyse bütün öğrencilerini milli etti hatta 20li yaşlardan çok önce.
  • Silahla ateş ettikleri bir spor var, rağbet görüyor ama yaş sınırı yok. onun dışında dart, bowling, curling, buz hokeyi var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • spor değil ama milliklik falan yazıyo https://www.facebook.com/tudof sitesi yapım aşamasındaymış bakmanı tavsiye ederim buna ilgi büyük olur ya
    netten bi haberhttp://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/21305149.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyaZz_zenci -- 30 Ekim 2012; 17:58:36 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.