Şimdi Ara

20 BİN TL 'YE AYLIK FAİZ Mİ YOKSA B LİKİT FON MU ALIRDINIZ ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
76.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: .:Malibu:.

arkadaşım tek sıkımlık kurşunun varsa(ki 20bin tl büyük bi para sayılmaz) ve hatayı kaldıramayacak bir durumdaysan bence en risksiz olanına yatır. kriz döneminde paranı çar çur etme. yani vadeli mevduata yatır. %10.küsür net faiz hiç yoktan paranın azalmasını engeller.

yok 20bin tl bnm için ekstra onsuz da idare edebilirim diyiyorsan dövize yönelebilirsin. bir kaç haftada %20-30 kar da edebilirsin zarar da...

bu kriz ortamında tl faizine yüzde 10 mantıklı değil bakınız 20.000 tli ile bugünkü dolar sıcramasına göre nereden baksan son 3 gün 300 tl getirisi oldu ama faizde 1 aylık sadece 200 tl getirisi oldu
    hiçde tl faizine yatırmak mantıklı değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rapator

quote:

Orjinalden alıntı: LE10

Her alınan faiz ülke ekonomisine vurulan darbedir.

ne yapacak millet?...gözünün önünde parasının erimesini mi izliycek?...ha dersin şimdi kar payı dağıtanlara yatırın, onlarda faiz değil mi?...

Onu bunu demeden nediyeceğime sen karar vermessen sevinirim genç.
    Sen faiz al o faiz alsın ben faiz alıyım.Herkes paradan para kazansız kılını kıpırdatmadan çivi çakmadan.Para kendi kısır döngüsü içinde yavas yavas yokolsun bu şekilde değilmi.Bugün faizle kazandığını sanırsın fakat yarın bu faiz yüzünden para değerini yitirince ona buna zam yapılıyor diye bağırırsınız, Suçuda birilerine atarsınız.Herkes kendine dönüp bakmalı.Hiç bişey yapamıyosan kabiliyetin yoksa bişeye, parayı gayrimenkule yatır talep olsun ki arzla piyasa kazansın.
    gençlik Lafta çok vatansever.Ama icraatte Kocaman bir hiçsiniz bilmem anlatabiliyormuyum?

edit:Hiçde olunmuyor değilmi bu durumda.Şöle yapalım ozaman kambur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LE10 -- 6 Mart 2009; 16:28:43 >

• quote:

Orjinalden alıntı: warlozka

quote:

Orjinalden alıntı: .:Malibu:.

arkadaşım tek sıkımlık kurşunun varsa(ki 20bin tl büyük bi para sayılmaz) ve hatayı kaldıramayacak bir durumdaysan bence en risksiz olanına yatır. kriz döneminde paranı çar çur etme. yani vadeli mevduata yatır. %10.küsür net faiz hiç yoktan paranın azalmasını engeller.

yok 20bin tl bnm için ekstra onsuz da idare edebilirim diyiyorsan dövize yönelebilirsin. bir kaç haftada %20-30 kar da edebilirsin zarar da...

bu kriz ortamında tl faizine yüzde 10 mantıklı değil bakınız 20.000 tli ile bugünkü dolar sıcramasına göre nereden baksan son 3 gün 300 tl getirisi oldu ama faizde 1 aylık sadece 200 tl getirisi oldu
    hiçde tl faizine yatırmak mantıklı değil

ona bakarsan bir kaç ay önce dolar 1.2 civarındaydı. üstte de dedim eğer tek sıkımlık kurşunu varsa dikkatli davransın ve riske atmasın. 200 küsür tl aylık getiri arkadaş için önemliyse faizde bırakmalı.

kriz döneminde ne olacağı ğek belli olmaz. yok 20bin tl hayat standardında pek fazla bi değişiklik yapmayacaksa riske atabilir parasını. risk demek getiri demek, risk aynı zamanda götürü de demek. kar da demek zarar da demek. asıl sorulması gereken şey zarar ettiğinde arkadaşımız geceleri rahat uyuyabilecek mi?
    kısacası arkadaşımız kendisi karar versin!

• quote:

Orjinalden alıntı: maydemir52

arkadaşlar ben kuyumcuyum. altın 4 ayda yüzde 70-80 artmış. bu gerçekten olağanüstü bi durum. kimse beklemiyodu bu kadar artmasını. dünyada kriz ortamı düzelmediği sürece altın en güvenli yatırım aracı olduğundan çıkacaktır (mantıken). fakat öyle bi oyun içine girebilirsinizki kriz bitmese bile bi boşalma yaşanabilir. petrolün 150 dolardan 30-40 dolarlara gerilemesi gibi. o yüzden bu fiyatlardan kısa vadede altına yatırım çok riskli bi durum.

tahmin ettiğim gibi 53-54 liradan şuan 45-46 seviyesine bi boşalma yaşandı. yani grafikler hikaye arkadaşlar. 1 tutar 2 tutar ama 3. de horus_aha yı dinlerseniz batabilirsiniz. ha ben bu işi çokmu iyi biliyorum tabiki hayır. zaten bilsem kendi başıma sürerdim ilacı . ama petroldaki oyunu oynayacaklarını tahmin ettim sadece. zaten bu işi çok iyi biliyorum diyen sadece kendini kandırır.

• Arkadaşlar bu seçimi yatırım yapacak olan bey seçecek ama tartışılmaz şu var paraya dokunmayacaksa faiz,yok ben bozarım diyorsan b tipi likit fona onun dışında şuanda ne altına ne borsaya yatırım yap.
  • EURO al çok düştü fırlayacak..

• adam coktan yemıstır paraları.konu acılalı 1 yıl olmus yahu

HORT

• quote:

Orijinalden alıntı: geberit

uzman değilim ama likit fon pek kazandırmıyo gene en iyisi faiz ama%16 lardan nerelere düştü stopajla beraber %10 işte dediğin gibi şu seviyeden dolar alınmaz.
    hangi seviyeydi o?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.