Şimdi Ara

20-25 yıldır savaş siyaset programlarını izliyorum şimdiye kadar dediklerinin hiçbiri çıkmadı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlıkda da yazdığı gibi yaklaşık 20 25 yıldır siyaset programlarını izliyorum hala savaş orta doğuya dayandı şöyle oldu böyle dönüp bi bakıyorum geçen yıllara dediklerinin hiçbiri olmadı siyaset adi üstünde yalan söyleme sanatı ama bu programları özellikle gece 1 2 kadar izleyenler var birde o kadar da konuşuyorlar tartışıyorlar ama bişey anlaşılmıyor sadece savaş siyaseti değil ülke gündemiyle alakalı siyasi programlarda konuşulanları çoğu bile boş dedikleri ile yaşadıklarımızın hiç alakası yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Ahaber izledin galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Ahaber izledin galiba
    Yoo genel söyledim cnn habertürk ntv vs vs hepsi aynı şimdi tüm haber kanalları haber yapıyor savaş kapıda diye

• Milliyetçilik gazı veriyorlar.

Hiçbir dedikleri tutmaz tutamaz. Zira adamlar olmasını istediklerini iktidara yaranmak için söylüyor, olacak olanı değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-B3C93D2DD

Yoo genel söyledim cnn habertürk ntv vs vs hepsi aynı şimdi tüm haber kanalları haber yapıyor savaş kapıda diye

Alıntıları Göster

Türker Ertürk'ü dinlemeni tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Türker Ertürk'ü dinlemeni tavsiye ederim

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim özellikle dinleyeceğim varsa önerdiğiniz bir konuşması link atın dinleyelim

• rica ederim

youtube a girince türker ertürk orta doğu yaz seç beğen hepsi çok iyi analizler içeriyor

• Tv dekilerin çoğu bir şey bilmiyor.
    Hatta youtube da dahil.

Kendine savaş stratejistisyeni diyen mi. Yada öyle sunulan mı. Neler neler var.

Komplon teorisyeni olup. İktidar yalayanlar var.

Ya da dini metinlere falan dayandıranlar var. (armegeddon savaşı)

Şiirlerden yorum yapanlar var. (oraları buraları alacakmışız)

Komedi diye izle.

• Savaş Siyaset programını ilk defa duyuyorum. Siyaset programların çoğu iddaa olarak öne sürdükleri için çoğunun söylediğinin geçerliliği yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ooohhh!!!

Savaş Siyaset programını ilk defa duyuyorum. Siyaset programların çoğu iddaa olarak öne sürdükleri için çoğunun söylediğinin geçerliliği yok.

Herşeyin bir ilki vardır forum sayesinde bisey öğrenmiş oldun hatta savaşla alakalı ikinci bişeyi de söyleyeyim savaş muhabirleri bile var

• Ömründe bir kez silahlı çatışmaya girmemiş kişiler stratejist diye televizyona çıkınca bi gülme geliyor Neymiş efendim ortadoğu hakkında tez yazmış. Geçiniz bunları. O mermi kafanın üstünden geçmeden ölüm korkusuyla burun buruna gelmeden ne stratejist olunur ne de savaş uzmanı. Sizin aklınıza gelen her şey komuta kademesinin aklına çoktan gelmiş oluyor zaten emin olun.

Forumda bile çoğu kişiyi bu konularda ciddiye almıyorum, alamıyorum. Adam bedelli askerlik yapmış, gelmiş forumda Akdeniz'de şunu yapmalıyız Suriye'de şunu yapmalıyız diye anlatıyor Call of'u fazla kaçırmayın

• tv saçmalık yuvası herhangi birşeyi ciddiye almamak lazım

• Bu bölgedeki tek gerçek BOP

Bu projenin bir ayagida halkları komplocularla gaz vericilerle uyutmak

Hepsi laf salatasi o programlarin ulkenin coook ciddi problemleri var ama hala tartisilan seyler kürt sorunu baş örtüsü gibi eften puften sonuclanmasi imkansiz oyalayici şeyler

Dogu akdeniz meseleside halka gaz vermece sen dunyanin 3 buyuk gücünden birini arkana almadan hicbir yerden ekmek yiyemezsin dunyada abd rusya cin hariç kimse hakkını tam alamaz savunamaz bugun macrona bile ayar verdi adamlar sen ne karisip duruyorsun dogu akdenize diye bakin fransadan bahsediyoruz ama yine de normal boyutlu devletler super güçlerle aşık atamaz

Suan koca Avrupa Birliği rusya ve amerika arasinda tost olmus durumda abdnin hegomanyasindan cikamiyorlar ve rusya ne yaparsa yapsin karsilik veremiyorlar biz bu halimizle dis politikada hicbir cikar elde edemeyiz Türkiye'yi uluslararası siyasette tamamen yalnizliga itti yoneticilerimiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ortadoğu toz duman, bu ülke deli gibi askeri yatırım yaptığı için ayakta şu an. Yoksa arap baharı bizim de içimizden geçerdi.

https://www.ekoturk.com/haber/hangi-ulke-ne-kadar-askeri-harcama-yapti//

Suriye, Irak, Filistin, Yemen, Lübnan Afrika'da Libya vs vs

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_modern_conflicts_in_the_Middle_East

• Sahi bir de Hüsnü mahalli var ortadoğu ya dair herşeyi en ince detayına kadar anlatıyor

• Şimdiki generallerin kaçı çatışmaya katılmış? Kafanın üstünden mermi geçmesi ile, stratejik zekanın ne alakası var?

Kapı kapı dolaşıp kargo dağıtmamış adam, Amazon'u yönetemez demeye benziyor bu.

• strategen kullanıcısına yanıt

Ufak bir google araştırması ile bulabileceğin şeyleri bana sorma. Hangi komutanın hangi rütbe ile nerede görev yaptığını "kamuoyuna izin verildiği ölçüde" öğrenmek zor değil.

Askeri konular başka bir şeye benzemez. Amazon örneği vermişsiniz bi de   geçen biri de teknik direktör - jose mourinho örneği filan vermişti. Arkadaş, ekonomide olsun sporda olsun bir kez kaybettiğin zaman bir dahaki sefere kazanma şansın var. Ama bir kez öldüğün zaman bir daha hayata gelme şansın yok Askeriyede ya başarılısındır ya da başarısız, bunun ortası olmaz. Akademik kariyer yapan birinin televizyona çıkıp askeri uzman gibi konuşması sadece trajikomikliktir.

• Eskiden dolar artmasın diye başta Bulamac adası olmak üzere adalarımızın işgal edilmesini göz yumdu hükümet. Eskiden nato ülkesiyken şimdi nerde olduğumuz belli değil

Hükümet ekonomiyi bastırmak için bir kahramanlik yaratmak isteyebilir şimdi olmasada 3 sene sonraki seçim öncesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 14 Ağustos 2020; 14:56:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyfriend712

Ufak bir google araştırması ile bulabileceğin şeyleri bana sorma. Hangi komutanın hangi rütbe ile nerede görev yaptığını "kamuoyuna izin verildiği ölçüde" öğrenmek zor değil.

Askeri konular başka bir şeye benzemez. Amazon örneği vermişsiniz bi de   geçen biri de teknik direktör - jose mourinho örneği filan vermişti. Arkadaş, ekonomide olsun sporda olsun bir kez kaybettiğin zaman bir dahaki sefere kazanma şansın var. Ama bir kez öldüğün zaman bir daha hayata gelme şansın yok Askeriyede ya başarılısındır ya da başarısız, bunun ortası olmaz. Akademik kariyer yapan birinin televizyona çıkıp askeri uzman gibi konuşması sadece trajikomikliktir.

Kafasının üstünden mermi geçmesi, yeter koşul ise erler yönetsin orduyu.

Ayağın görevi başkadır, başın görevi başkadır. O yüzden genelkurmay karargahı, o mermilerden olabildiğince uzakta kurulur.

Kaldı ki jeopolitik strateji sadece savaş gücü ile alakalı değil. Bunun ekonomik, siyasal vb. diğer boyutları var. Bunları makroda değerlendirebilmek için, her ayrıntısını bilmek zorunda değilsin.

• strategen kullanıcısına yanıt

Ben diyorum Ankara siz diyorsunuz ...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.