Şimdi Ara

2 yıllıktan açıköğretime geçiş varmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
8
Cevap
0
Favori
95
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    967 Mesaj
    4 yıllığa tamamlamak istiyorum nasıl geçebilirim ? sınava girmem gerekiyomu açıktan öğretim için

|
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: Pegasus !

Önlisans mezunu isen ygs ye girip en az 140 puan alıp açıköğretim tercihi yapman gerekiyor. Tabi lisans tamamlama olarak yapacaksın tercihi

öylemi yapsam daha kolay olur acaba ygs den geçmek yetiyo dimi ? lys ye girmiyoruz ? bide ben dgs den de geçebilirmiyim acaba 3. sınıftan ? hangisi daha mantıklı olur sizce ygs mi dgs mi yada ikisinede giriyimmi sağlama alıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Squares -- 4 Ocak 2016; 20:34:34 >
    |
    |
    LYS ye girmenize gerek yok. YGS ye girip barajı aşmanız yeterli. Şunu hatırlatayım, YGS barajı 150 ye çıkarıldı. Ve son birkaç yıldır açıköğretim fakültelerin bölümlerine kontenjan sınırlaması getirildi. Yani YGS den yüksek puan almaya bakın, yoksa açıkta kalabilirsiniz.

DGS ye gelince pek bilgim yok ama girebilirsiniz, zarar gelmez..

LYS ye girmenize gerek yok. YGS ye girip barajı aşmanız yeterli. Şunu hatırlatayım, YGS barajı 150 ye çıkarıldı. Ve son birkaç yıldır açıköğretim fakültelerin bölümlerine kontenjan sınırlaması getirildi. Yani YGS den yüksek puan almaya bakın, yoksa açıkta kalabilirsiniz.

DGS ye gelince pek bilgim yok ama girebilirsiniz, zarar gelmez..

200 rahat yaparım birde hocam askerlik konusunda kaçak sayılmam dimi lisans olcak sonuçta sayarlar dimi beni öğrenci ? bu arada en rahat alan bölüm hangisi tercih edilmeyen ? kolay bitirebilceğim

Evet kayıt yaptırdığın an otomatik olarak tecilli oluyorsun,öğrencisin. Sıkıntı olmaz.

Bölüm olarak işletme ye bakabilirsin. Diğer lisans bölümlerine nazaran bir nebze daha kolaydır. Tercih yaparken bölüm kontenjanlarını da ayrıntılı olarak inceleyin.

|
    |
    Squares kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evet kayıt yaptırdığın an otomatik olarak tecilli oluyorsun,öğrencisin. Sıkıntı olmaz.

Bölüm olarak işletme ye bakabilirsin. Diğer lisans bölümlerine nazaran bir nebze daha kolaydır. Tercih yaparken bölüm kontenjanlarını da ayrıntılı olarak inceleyin.

Hocam allah razı olsun sayenizde belkide aof ye giricem ygs aklımın ucunda bile değildi teşekkürler . Bırakma nedenim şuan özel ünideyim çok pahalı 18 bin tl dgs ile geçtim yüzde 30 burslu radyo tv dedim buna bu kadar para verene kadar açıktan okurum daha iyi hemde çalışırım daha faydalı olur ailemede kendimede allah razı olsun .

Rica ederim senden de Allah razı olsun. Kafana takılan bir şey olursa her zaman sorabilirsin,yardımcı olurum.

Başarılar.

|
    |
    Squares kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
1
Reklamlar
üniversite
son dakika
SEO
Mobilya Takımları
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.