Şimdi Ara

2 Yıllık Yüksekokul Mezunu Teknikerlere Mühendislik Kapısı Açılıyor (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
2
Favori
87.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: v88

quote:

Orijinalden alıntı: combat-ant

quote:

Orijinalden alıntı: Kubilây

4 yıllıklar yesin kendilerini lisede yatıyor dediğiniz adamlar sizin görmediğiniz meslek dersleri görüyor hayata atılıyor ilerde ne yapacaklarını biliyor kabiliyetlerini geliştiriyor.Siz soru çözerken onlarda bunları yapıyor.

Sonra öss de psikopata bağlamış meslek hakkında hiç birşey bilmeyen adam gidiyor mühendis oluyor 4 yıl lisede bunu öğrenmiş bitirmiş adam onun altına giriyor. Mühendisten daha çok şey bilip daha az para ve yetki almak budur.

bütün meslekliler mühendisi ezer geçer diyorsun...

meslek lisesinde çarpım tablosu bilmeyen o kadar fazla adam var ki,yani bu adamlarla mühendisleri kıyaslamak bilemiyorum ne derece mantıklı..

yazmayayım yazmayayım dedim dayanamadım!Bende Türkiyedeki sayılı meslek liselerinin birinden,ÇINARLI ATL den mezunum.2 yıllık ege myo dan da mezun oldum..şimdi bu meslek liselerini küçümseyen arkadaşlar,bir bakın bakalım tübitak,üniversite vs de yapılan yarışmalara..kimlerin projeleri derece alıyor?kimlerin yaptığı takdir topluyor?kimlerde gelecek var?

Sizin beğenmediğiniz liselerde ne adamlar var,sırf bu imam hatip liselerinin yüzünden görünüp,ama çoğu düz lise öğrencisinin de AMAN! diyerek önü tıkanıpta mecburen teknik eğitim fakültelerine gitmek zorunda kalan..DGS diyen arkadaşlarda açıp bir kontenjanlara bakıversinler bir zahmet ve alınması gereken puanları..Sizin küçümsediğiniz ki olmaz olamaz diyenlerin çoğu böyle düşünüyor neden korkuyorlar anlamıyorum.kendimden örnek vereyim lise + myo tam 6 yıl aynı branş üstüne eğitim aldım. Birde mühendislik bölümlerinden mezunlarla bir branş testi yada benzer bir şey yapsınlar bakalım ne olacak..!?kimse zaten damdan düşer gibi alınsın demiyor..ordaki okuyanların ayıklanabileceği bir sınav ve gerekli eğitimler verildiğinde kim ne iş yapıyormuş görelim..birkaç yerde çalışma fırsatım oldu ve birçok mühendis tanıdım..adam yaptığı meslekten bi haber neyin ne olduğunu bilmez ama sorsan aaa ben mühendisim der..lafı uzattım ama demek istediğim şu ki herkesi bir tutmayın,mühendislik demek sadece 4 yıl okuyup diploma almak değildir.okuldan mezun olduğunda gerçekten pratikte en az teknisyen yada tekniker kadar bişey bilen ve yapabilen mühendislere sözüm yok..

ben sayısal öğrencisi olarak şundan korkuyorum:

şuan bile şunlar yaşanıyor: iş bulma sorunu,çalıştığın işten alacağın maaş(mühendise asgari ücret veren ilanlar var..)

yani şuan böyle,bu teknikerlere mühendislikle bu sayı daha da artacak iş o zaman iyice içinden çıkılmaz bi hal alacak..

• arkadaşlar bu proje ne oldu?bilgisi olan var mı?ne zaman başlayacakmış...?
  • Aynen takipteyim ne oldu bu proje ?

Bencede yırtsın kendilerini 4 senelikler , biz eşşek gibi günde 10 ders görürken siz evde uyuyordunuz
  • bu proje ölü doğdu sanırım,hala birşey yok ortada...
  • http://forum.donanimhaber.com/m_54241615/mpage_1/f_/key_//tm.htm#54241615

Arkadaşlar konuyla ilgili gerekli bilgiler yukardaki sayfada proje hayata geçiyor..
  • Birkac aya muhendis olucam bu hic iyi bir haber degil.
  • SON DAKİKA! Yakında okuma yazmayı sökene mühendis diyeceklermiş... Mühendis olmak için 2 yıllık yüksekokul değil 1 yıllık ilkokul eğitimi yeterli. Bu duruma göre 2012 yılında 60 milyon mühendis olması bekleniyor...

Böylece yüksekokul mezunları adından da anlaşılacağı gibi mühendis değil yüksek mühendis hatta derece ile bitirenler ordinaryüs prof. olarak mezun olacaklarım.

Puhahah yahu komedi valla. Mühendisliğin m sini bilmeyen hatta tanımını yapamayacak insanlar mühendis olursa şaşırmam. Ülkesinde bu kadar çok mühendisi olup da hiç bir şey üretmeyen puanların ayak altında gezdiği başka bir ülke var mıdır acaba. Varsa da zaten bizim ülkeden kötüdür durumu. Herşey oyuncak oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Imnobody

Ya arkadaşlar geçin bu işleri, mühendis ve tekniker arasından sandığınızdan çok daha büyük farklar var (taşra üniversitelerdeki mühendisler hariç)

Aralarındaki ilişki hemşire ve hekim doktor gibidir, teknikerler ayak işlerini yapar, mühendisler ise dizayn eder, reçete yazar ve imza atar.... Babam Elektrik-Elektronik mühendisi mesela, evde bi elektrik sorunu oldunmu, oda elektrikçi çağırıyo, mühendisler ile teknikerleri bir tutmayın lütfen

Mühendis olabilecek bi adam zaten tekniker olmazdı ilk baştan!!!!
    Ha meslek lisesinden çıkıp, çok iyi mühendis olunabilir oda ayrı konu, meslek liseliler yanlış anlamasın beni.

-----------Mühendis olabilecek bi adam zaten tekniker olmazdı ilk baştan!!!!----------

böyle bir saçma söz yok ya o zaman dgs sınavı yapmasınlar bu yök deki o kadar prf aptal zaten sınava girenler de salak yani zaten mühendis dğulur olunmaz da dede tam olsun yuuh yani sanaa

kendini nerde görüyorsun senn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ffatihh23 -- 30 Kasım 2011; 11:05:43 >

• Lisans tamamlamaya karşı çıkanlar neden bu kadar saçını başını yırtıyor anlamak zor. Psikolojik sorunları var heralde.
    Kimse bedava zahmetsiz tamamlatmıyor lisansı. 4 Yıllık okurken girilen bütün sınavlara girilecek zaten.
    Başaramayan kapasitesi olmadığı için elenir. Başaran da demek ki çalışmış konulara vakıf ve kabiliyetli demektir.
    öss de neden kazamadı o halde derseniz herkesin kendi öyküsü vardır. maddi durumlar şartlar v.s. bir kısmı da kafası almadığı çalışmadığı için kazananmaış olabilir.
    Yapılacak Lisans tamamlamada onlarca sınavdan başarı ile geçen haketmiş demektir. Bu kadar haset olmayın beyler. Ruh sağlığınıza zararlıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: combat-ant
    ya o kadar olumsuzluğa rağmen (işsizlik vs...) mühendislik seçeyim diyorum ama (ilgim olduğu için) ama bu da olursa yuh derim artık..

öss'de barajı geçememiş meslekten myo'ya geçiş yapmış adamla aynı ünvanı almak için öss'e kasıp mühendislik fakültesinde ölümüne ders Paylaş:

çalışacağıma öğretmen olup kpss'e çalışırım daha iyi..

üniversiteden mezun olduğunda meslek lisesi mezunu dediğin küçümsediğin adamlara yalvarırsın ne olur şunu öğret şunu anlat diye .
  • çoğu meslek lisesinin ne durumda olduğu ortada boşuna kendinizi yormayın , istisnalar kaideyi bozmaz
  • O kadar kişi konuşmuş ancak boş konuşmuş.

İdda ediyorum şu anda mühendislik okuyanların becerileri meslek lisesi bitirmiş kişilerden bin kat yetersizdir.

Ben düz lise mezunuyum.Şu anda okuduğum bölümde her tür liseden arkadaşım var.Evet teorikte düz lise v.s okuyanlar daha iyi olabilir ancak is pratiğe geldiğinde emin olun meslek liseliler daha iyiler.

Nedeni çok basik biz düz lisede ezbere dayalı eğitim görürken onlar önce teorik olarak işi öğrendiler daha sonra atölyelerinde uyguldılar en sonunda da staj v.s yaparak işi pratiğe döktüler.

Bana göre mühendis dediğin bir şeyler üretmeli eli ayağı yağ pas olmalı , ortaya birşeyler koymalı.

Bizim ülkede teknisyeni-teknikeri aşağılama olayını da anlamış değilim madem bu kadar küçük görüyorsunuz bu kadar basit görüyorsunuz neden teknik işleri teknisyenlere yaptırıyorsunuz.Herkes kendi sorununu kendi çözsün o zaman? Olmaz değil mi?

Size başka bir şey daha söyleyim bindiğiniz uçakların bakımını teknisyenler yapıyor mühendisler değil.Bence bu teknisyenlere güvenip o uçaklara binmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: onr4249

O kadar kişi konuşmuş ancak boş konuşmuş.

İdda ediyorum şu anda mühendislik okuyanların becerileri meslek lisesi bitirmiş kişilerden bin kat yetersizdir.

Ben düz lise mezunuyum.Şu anda okuduğum bölümde her tür liseden arkadaşım var.Evet teorikte düz lise v.s okuyanlar daha iyi olabilir ancak is pratiğe geldiğinde emin olun meslek liseliler daha iyiler.

Nedeni çok basik biz düz lisede ezbere dayalı eğitim görürken onlar önce teorik olarak işi öğrendiler daha sonra atölyelerinde uyguldılar en sonunda da staj v.s yaparak işi pratiğe döktüler.

Bana göre mühendis dediğin bir şeyler üretmeli eli ayağı yağ pas olmalı , ortaya birşeyler koymalı.

Bizim ülkede teknisyeni-teknikeri aşağılama olayını da anlamış değilim madem bu kadar küçük görüyorsunuz bu kadar basit görüyorsunuz neden teknik işleri teknisyenlere yaptırıyorsunuz.Herkes kendi sorununu kendi çözsün o zaman? Olmaz değil mi?

Size başka bir şey daha söyleyim bindiğiniz uçakların bakımını teknisyenler yapıyor mühendisler değil.Bence bu teknisyenlere güvenip o uçaklara binmeyin.

teknisyenleri küçük görme gibi bir durumum yok ama o teknisyenlerin başında kim var bi sorun olduğunda kime danışıyorlar mühendislere 2 sene thy de staj yaptım

• quote:

Orijinalden alıntı: MonsterKill88

quote:

teknisyenleri küçük görme gibi bir durumum yok ama o teknisyenlerin başında kim var bi sorun olduğunda kime danışıyorlar mühendislere 2 sene thy de staj yaptım

Öncelikle sana karşı yazmadım onu bil.Ülkedeki genel düşünceye karşı yazdım.

Az çok çalışma şeklini bilirim bende staj yaptım.

İş yapılırken nasıl yapılacağını mühendis anlatmaz işin başında genelde durmaz teknisyen manuel den bakar işini yapar.

Kendini yetiştiren bir teknisyen neyi nasıl yapacağını bilir.Eğer yeniyse elbette sorar hiç bir yerde herşeyi bilerek işe başlayan yoktur.

Bende bir uçak bakım firmasında staj yaptım.Yakında bir terslik çıkmazsa çalışmaya da başlayacağım.Bir parçanın değişimi yapıldığında işin başında her ihtimale karşı mühendis bulunması gerekiyordu nitekim bir sorun yaşandı mühendis şöyleydi böyleydi derken yine sorunu teknisyen çözdü.

Emin ol özellikle havacılık sektöründe(uçak bakım) iş okumakla olmuyor.Eğri oturup doğru konuşmak gerekir.

• mühendis olmuyorsun sadece 4 yıllık diploma alıyorsun. oda daha başarılı olduğundan kaliteli eleman damgası olan bir diploma
    kesinlikle mühendis sıfatını alamıyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magandalar18 -- 10 Aralık 2011; 1:59:38 >
  • aslında mühendislik için kurs açaçaksın 3 haftalık yeter ne gerek var 4 sene okumaya
  • Daha ucuza çalışırlar işte işçi bulasmayan kurumlar bekliyor onları 600 tl aylıkla
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonsterKill88

quote:

bende inşaat teknikeriyim bana da çok mühendis sordu şunu nasıl yapıyorsun diye

• Mühendislik zaten dibe vurmuştu dahada beter olacak.Tıp sektörü coştukça coşacak.Bok yoluna gidiyoruz mühendislikler olarak.
  • Sonunda bu ülkedeki 22 yaşını geçmiş her genci 4 yılık üniversite mezunu yapacaklar.

Kaynakçı bulamayacağız, tornacı bulamayacağız, montajcı usta bulamayacağız.
    Çünkü, herkes, " ben bu işi yapmam" diyecek...

Bu ülkenin ara elemana ihtiyacı var, yeterince mühendis var ama eğitimini almış torna ustası, kaynak ustası zor bulunuyor.
    Herkes kolay para kazanma, yorulmadan para kazanma hevesinde.
    Ama iyibir kaynak ustası çoğu mühendisten daha yüksek maaş alabilir. Çünkü piyasada ihtiyaç var.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.