Şimdi Ara

2 yıllık üniversiteyi 4 yıllığa uzatma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
20.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkdaşlar 2 yıllık üniversite bölümlerini bitirdikten sonra sınavla 4 yıllığa çıkarılıyormuş bunu biraz açıklıyabilecek varmı her bölüm uzatılabilirmi ?

• dgs başvuru klavuzunu ösym sitesinden indir
    gerekli açıklamayı orada bulabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: savas146

dgs başvuru klavuzunu ösym sitesinden indir
    gerekli açıklamayı orada bulabilirsin

sağol kardeşim biraz baktım anladım birşeyler detaylıda bakıcam.zormudur bu sınavlar bir bilgin varmı?
  • dgs sınavıyla yükseltmek mümkün ama mesela 2 yıllık inşaat okursan harita mühendisliği, inşaat mühendisliğine geçiş yapabilirsin veya kimya okursan 4 yıllık kimya bölümü,kimya mühendisliği,çevre mühendisliği gibi bölümlere geçiş yapabilirsin. dgs sınavı cok zor bir sınav değil fakat üniversitelerin açtığı kontenjan nedeniyle geçiş yapmak biraz sıkıntılı özeller hariç bütün devlet üniversiteleri 1-2 kişilik kontenjan açıyolar.Soruların olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametal17

dgs sınavıyla yükseltmek mümkün ama mesela 2 yıllık inşaat okursan harita mühendisliği, inşaat mühendisliğine geçiş yapabilirsin veya kimya okursan 4 yıllık kimya bölümü,kimya mühendisliği,çevre mühendisliği gibi bölümlere geçiş yapabilirsin. dgs sınavı cok zor bir sınav değil fakat üniversitelerin açtığı kontenjan nedeniyle geçiş yapmak biraz sıkıntılı özeller hariç bütün devlet üniversiteleri 1-2 kişilik kontenjan açıyolar.Soruların olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım

çok teşekkür ederim kardeşim mesela 2 yıllık sözel bir bölümdeyim 4 yıllık sözele geçicem dgs de sınav sözeldenmi olucak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetcan24

quote:

dgs sınavıyla yükseltmek mümkün ama mesela 2 yıllık inşaat okursan harita mühendisliği, inşaat mühendisliğine geçiş yapabilirsin veya kimya okursan 4 yıllık kimya bölümü,kimya mühendisliği,çevre mühendisliği gibi bölümlere geçiş yapabilirsin. dgs sınavı cok zor bir sınav değil fakat üniversitelerin açtığı kontenjan nedeniyle geçiş yapmak biraz sıkıntılı özeller hariç bütün devlet üniversiteleri 1-2 kişilik kontenjan açıyolar.Soruların olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım

çok teşekkür ederim kardeşim mesela 2 yıllık sözel bir bölümdeyim 4 yıllık sözele geçicem dgs de sınav sözeldenmi olucak?

dgs sınavı 80 sözel 80 matematik olmak üzere 160 sorudan oluşur sözel bölümden geçiş yapmak istersen tabiki sınavda yapacağın sözel netlerinin puan getirisi çok daha faazla olacaktır.ama böyle birsey düsünüyorsan sana şunu kesin söyleyeyim 2 yıllık okula gittim diye sakın dersleri salma çok çalış bölüm birincisi ol ve 80 tam okul puanıyla sınava gir sana inanılmaz katkısı olacaktır.Bu adresten geçen yılın dgs sorularını indirip sorular hakkında fikir sahibi olabilirsinhttp://www.osym.gov.tr/belge/1-12061/2010-dgs-sorular-ve-yanitlar.html bana geçiş yapmak istediğin bölümü ve üniversiteyi söylersen şu net civarı bir netle yerleşme şansın var diyebilirm

• quote:

quote:

quote:

dgs sınavı 80 sözel 80 matematik olmak üzere 160 sorudan oluşur sözel bölümden geçiş yapmak istersen tabiki sınavda yapacağın sözel netlerinin puan getirisi çok daha faazla olacaktır.ama böyle birsey düsünüyorsan sana şunu kesin söyleyeyim 2 yıllık okula gittim diye sakın dersleri salma çok çalış bölüm birincisi ol ve 80 tam okul puanıyla sınava gir sana inanılmaz katkısı olacaktır.Bu adresten geçen yılın dgs sorularını indirip sorular hakkında fikir sahibi olabilirsinhttp://www.osym.gov.tr/belge/1-12061/2010-dgs-sorular-ve-yanitlar.html bana geçiş yapmak istediğin bölümü ve üniversiteyi söylersen şu net civarı bir netle yerleşme şansın var diyebilirm

benim matematiğim fazla iyi değil 4 yıllık kazanmamda zor ilk olarak ben 2 yıllık bir sözel bölüm tercih edip daha sonrasında uzatmayı düşünüyorum. seninde dediğin gibi uzatmak istiyorsam çalışmam lazım tabiki.bi uzmandan öğrendiğim kadarıyla türkçe soruları yorum sorularıymış matematik soruları ise 4 işleme dayalı basit sorularmış.

• quote:

quote:

quote:

quote:

benim matematiğim fazla iyi değil 4 yıllık kazanmamda zor ilk olarak ben 2 yıllık bir sözel bölüm tercih edip daha sonrasında uzatmayı düşünüyorum. seninde dediğin gibi uzatmak istiyorsam çalışmam lazım tabiki.bi uzmandan öğrendiğim kadarıyla türkçe soruları yorum sorularıymış matematik soruları ise 4 işleme dayalı basit sorularmış.

evet aynen öyle verdiğim linkten soruları indirip incelersen zaten soruların cok zor olmadığını görürsün ama dediğim gibi çok çalışıp okulda derece yapman senin icin büyük avantaj olucaktır

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.