Şimdi Ara

2 Yıllık Üniversite Okuyupta Başarılı Olanlar Varmı ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
6
Favori
29.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar burdaki bütün yorumları okudum ama aklım karışık kaldı , arel üniversitesinde (özel) 2 yıllık önlisans okumak istiyorum değermi acaba bilgisayarı seviyorum aslında 2 senelıkden sonra sınav ile 4 seneliğe geçme ihtimalim olabilir yine arel üniversitesinde puanlar düsük yada bilkent,beykent gibi üniversitelerde 2 yıllık ikinci öğretimide okuyabilirim (bilgisayar programcılığı bu arada bölümüm ) sizce gitmelimiyim?? bilgisayarı seviyorum aslında
  • 2005 yılında açıktan iktisat okumaya başladım..
    2006 2 yıllık pazarlama kazandım
    2008 2 yıllık pazarlama bitti dgs ile 4 yıllık işletme geçiş yaptım.

2010- 4 yıllık iktisat son sene son 6 ders, 4 yıllık işletme son sene son 7 ders..

4 senede diyelim (2005de direkt liseden çıkmıştım öylesine yazmıştım iktisatı ) :

1 adet 2 yıllık pazarlama diploması

2 adet 4 yıllık üniversite diploması (işletme/iktisat) sahibi olacağım inşallah..Tabiki yan eklentiler (vasıflara eklenti diyorum) eklemeye gayret edicem sertifikalar yapabilirsem master , pc programları , özel eğitimler falan..25 yaşına kadar eğitim düşünüyorum..25 den sonra eğitim devam ediyorsa sorun var demektir bana göre

önümüzdeki senede ya ingiltere ya da hollanda gidicem..Geri dönermiyim bilmiyorum açıkçası..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bugraloji -- 2 Mayıs 2010; 20:03:00 >

• Piyasada yığınla işsiz 4 yıllık var,
    2500 TL maaşla oto karoseri ustası arayıp, aylarca usta bulamayan var.

İşi bilmeyen elemandan bol ne var piyasada... Konuşsam saatlerce sürer...

Adam mühendisliği bitiriyor ama gel gör ki uzmanlaştığı minicik bir alan bile yok, bu adam 700 tl ye burun kıvırıyor. Bu adamın kendini geliştirmesini nasıl bekleyelim?
  • memlekette kim açlıktan ölmüş elbet yaparlar bir iş ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xreleave

Okuduğun işi bilmek kilit nokta. Örneğin ben makine ressamıyım. 4 yıllık makine resim öğretmenliği okuyan adam bazı şeyleri bilmiyor direk lise mezunu olan adam kendini geliştirmiş tecrube sahibi olmuş iş veren onu tercih ediyor. Aynı şey diğer sektörlerdede geçerli.

Halkımızda şöye bir şey var. Soruyorlar 2 yıllıkmı 4 yıllıkmı. 2 yıllık diyince aman pırt diyorlar. Halbuki 2 yıllık okuyup 4 yıllık mezunlardan daha fazla kazananlarda var.

vayy meslektaşım olaya noktayı koymuşsun..gerçektende böyle..
    Haydarpaşa EML Makina Ressamlığı
    Abant İzzet Baysal Üni.Gerede M.Y.O Mak.Res.Konstrüksiyon
    Yıldız Teknik Üni.Makina Mühendisliği-Konstrüksiyon ve İmalat (İkinci Öğretim)
    bitirdim ama myo mezunuyken işi çok iyi bilmemden dolayı iş bulurken hiç zorlanmadım.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sleeptalkercat -- 29 Temmuz 2012; 6:05:40 >
  • Olayı aynen anlatıyorum. Ben 4 yıllık puanıyla 2 yıllığa kaydolsum. Bitirirken 3.80/4 üzerinden ortalama yaptım. Sınava girip yarım saat uyudum ama yinede kazandım
  • Arkadaşım benim abim de 2 senelik okudu. Bilgisayar üzerine okudu.(programcılık , hesap gibi bir şey bölümü bilmiyorum tam.) Ardından internetteki bazı online CV sitelerine kayıt olup başvurularda bulundu ve gerçekten de baya bir iş teklifi geldi. Ve sonunda bir tanesinde çalışmaya başladı 1500 TL maaş alıyor. Elektronik bir markanın servis müdürlüğünü ve bilgi işlemciliğini falan yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kamikaze57

Arkadaşım benim abim de 2 senelik okudu. Bilgisayar üzerine okudu.(programcılık , hesap gibi bir şey bölümü bilmiyorum tam.) Ardından internetteki bazı online CV sitelerine kayıt olup başvurularda bulundu ve gerçekten de baya bir iş teklifi geldi. Ve sonunda bir tanesinde çalışmaya başladı 1500 TL maaş alıyor. Elektronik bir markanın servis müdürlüğünü ve bilgi işlemciliğini falan yapıyor.

abin çok şanslıymış bilgisayar operatörlüğü ve teknikerliği bitirdim o bahsettiğin siteler dahil bütün ünlü ünsüz firmaların kendi sitelerine cv bıraktım tam 1 sene iş aradım ve bulamadım bırakın işi staj için bile iş yeri sahipleri yerim yok diyordu para istemiyorum diyordum yinede olmaz diyorlardı 2 senelik hikaye hatta okul kurs falan filan hepsi hikaye biraz şans ve birazda dayı olayı önemli olan geçenlerde biri ile tanıştım benim bölümümden mezun adam şuan new yorkta bilgi işlem görevlisi

• İlk mesajlara yazmış olabilirm.Abim Galatasaray ünisi gemi makinaları mühendisliğini bitirdi 2 yıllık.Yakında gemiye çıkacak yaklaşık 3 bin euro ile.
  • İki yıllık okuyacağıma hiç okumam. 2 yıl çalışırım kendi başıma o dalda bir şeyler öğrenip çırak falan olurum. Artık 4 yıllıklar iş bulamıyor ileride Ankara, İzmir, İstanbul falan denk gelmeyen de iş bulamayacak. En iyisi bi iş bulup deneyim kazanmak. Mühendislerin çoğu lise mezunu adamların altında çalışıyor unutmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xreleave

Okuduğun işi bilmek kilit nokta. Örneğin ben makine ressamıyım. 4 yıllık makine resim öğretmenliği okuyan adam bazı şeyleri bilmiyor direk lise mezunu olan adam kendini geliştirmiş tecrube sahibi olmuş iş veren onu tercih ediyor. Aynı şey diğer sektörlerdede geçerli.

Halkımızda şöye bir şey var. Soruyorlar 2 yıllıkmı 4 yıllıkmı. 2 yıllık diyince aman pırt diyorlar. Halbuki 2 yıllık okuyup 4 yıllık mezunlardan daha fazla kazananlarda var.

Dediğin doğru ama kendin dedin soruyolar 4 yıllık mı 2 yıllık mı diye
  • Konu güzelmiş, Up !
  • bu konuyu açtıgımı unutmuşum bile

gel gör ki yerleştirmelerde nasıl birşey çıktıysa yurdum egitim sistemi bizi 2 yıllıklara bile yerleştiremedi..

yazık..
  • bizim şirkette mühendisten daha deneyimli ve atik pratik çözümlere sahip bir tekniker mühendilerden fazla para alıyor.Emin old kovsalar onu değil mühendisi kovarlar şanyiyenin bel kemiği önemli olan yetişmiş kadifiyeli biri olabilmek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Scaletta

bu konuyu açtıgımı unutmuşum bile

gel gör ki yerleştirmelerde nasıl birşey çıktıysa yurdum egitim sistemi bizi 2 yıllıklara bile yerleştiremedi..

yazık..

Allah korumuş işte ,daha ne istiyorsun ! ..

Sağlık bölümleri dışındakiler fasa fiso..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bodyguard_26

quote:

yazık..

evet saglık okuyanlar öyle ya da böyle işe girer..

ama demek degil ki digerleri bitmiş..herkezin kaderide bir degildir takdir edersiniz..

2 yıllıkları okuyup binlerce dolar para kaldıran insanlar var bir de 2 yıllık okuyup hiçbirşey olamayan..

olay kendini geliştirmekte ve biraz şansta

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bodyguard_26

quote:

yazık..

evet saglık okuyanlar öyle ya da böyle işe girer..

ama demek degil ki digerleri bitmiş..herkezin kaderide bir degildir takdir edersiniz..

2 yıllıkları okuyup binlerce dolar para kaldıran insanlar var bir de 2 yıllık okuyup hiçbirşey olamayan..

olay kendini geliştirmekte ve biraz şansta

Katılıyorum. Allah'a şükür ki Tıbbi Dök. ve Sekreterlik okumuşum. Sınava bir girsek öğretmen kadar maaş alacağız da biz sınava yaklaşıyoruz sınav bizden kaçıyor arkadaş

• Bunun lamı cimi yok kendini geliştiren adam her yerde iş bulur 2 bin lira maaş da alır 3 bin euro maaş da alır bu kadar basit. Olay 2 yıllık yada 4 yıllık meselesi değil yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi diploma da bir yere kadar iş dünyasında. İşi bildikten sonra her kapı size açık yeter ki kendinize güvenip geliştirin.
  • 2 senelik Bilgisayar Programlama vs.. bitiren ve kendini geliştiren varsa bana cv sini göndersin.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.