Şimdi Ara

2 Yıllık Üniversite Okuyupta Başarılı Olanlar Varmı ? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
6
Favori
29.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben yukarıda güverte okuyabilirim diye yazdım da bir de şu yönü var.

Güverte 2 yıllık ve SAY-1.. Şimdi kat sayılar arasında ki fark azdı eğer yükselirse bizim işte yaş olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinsar

quote:

Orijinalden alıntı: nihat1551

2 yıılık okulların çoğunluğu sınavsız geçiş ile 3,sınıftan aöf ye geçebiliyor...

ben 2 yıllık muhasebe mezunuyum

3.sınıf aöf ye geçtim ve 4.sınıftada derslerimi vererek mezun olup diplomamı aldım....

diplomada aöf mezunudur diye ibare yok anadolu üniversitesi işletme fakültesi mezunudur diye yazıyor

askerliğimide kısadönem olarak yaptım ve şu anda bir kamu kurumunda muhasebe memuru olarak çalışmaktayım.....

diğer iş arkadaşlarım örgün öğretim mezunu ve aramızda hiçbir fark yok ....

bi soru sorucam :
    Myo okuldan aof ye geçince aof okurken dgslere girebiliyormuyuz ? Aof den mezun oldukdan sonra dgs ye girebiliyormuyuz?

sınavlara girebilirisn
  • [Deleted by Admins]
  • İş artık tecrübeye ve bilgiye bakıyor. Yani kısacası şu kendi alanınla ilgili işin or*spusu olmak gerekiyor. İşi bilirsen işi kaparsın. (Bu söylediğim genelde Özel sektörler için geçerli.)
    Bide kpssyi zorla derim. Oda biraz şansa bakıyor. İyi puan alırsan iyi bi yere girebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seca2 -- 10 Şubat 2010; 14:09:37 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sinsar

quote:

2 yıılık okulların çoğunluğu sınavsız geçiş ile 3,sınıftan aöf ye geçebiliyor...

3.sınıf aöf ye geçtim ve 4.sınıftada derslerimi vererek mezun olup diplomamı aldım....

diplomada aöf mezunudur diye ibare yok anadolu üniversitesi işletme fakültesi mezunudur diye yazıyor

askerliğimide kısadönem olarak yaptım ve şu anda bir kamu kurumunda muhasebe memuru olarak çalışmaktayım.....

bi soru sorucam :
    Myo okuldan aof ye geçince aof okurken dgslere girebiliyormuyuz ? Aof den mezun oldukdan sonra dgs ye girebiliyormuyuz?

sınavlara girebilirisn

Mezun oldukdan sonrada girebiliyozmu ? 2yıl myo + açık ın sonucu
  • quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

quote:

Orijinalden alıntı: beycank

bill gates bile lise mezunu.. düşün.. inanırsan başarırsın :D:D

ya tabii, her lise mezunuda,bill gates gibi oluyordu ya hemencecik,dahası bill amca harwardı terketmiştir,ona hafif geldiği için

hafif geldiği için terketmemiştir :))) sürekli okula gitmeyip bilgisayarla ilgineiyordu vs vs.. öyle birşey vardı. ama hafif geldiği için terketmedi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..::nET::..

Sizin mesajınıza yazmak için girdim foruma. "aramızda hiçbir fark yok" diyerek yanlış bir şey söylüyorsunuz. Tabiki farkınız var.
    Başta sizi işe alan kişi bu farkı biliyor. İşletme Fakültesi yazmakta zaten diplomanızda. Bu ibare sadece aöf öğrencilerindeki diplomalarda yazar. Normalde ne yazması lazım biliyorsunuz.

Şu ana kadar sisteme bakarsak 4 yıl aöf ile 4 yıl fakülte veya yüksekokul öğrencileri arasında hep bir fark oldu. Ama belki bundan sonra bir iyileştirme yaparlar.
    Ben de 2 yıllk üni de okudum. Sonra aöf veya dgs vs. durumunu görüp tekrar öss hazırlandım şu anda 4 yıllık güzel bir bölümde okuyorum.

Arada ne fark var ben deneyimlediğimden dolayı yazayım:

2 yıllık üni de işletme okudum.
    I.I de mat, ingilizce, hukuka giriş, iktisat giriş, ekonomi gibi dersler oluyor. 2 yıllık üni'de ingilizce sınavı ister inanın ister inanmayın aşağıdaki gibiydi:

1 ) What is/are your name ? Doğrusu ne olmalı
    2 ) Have you got an umbrella ? (Yes,.........)

Yine 2 yıllık üni'de ekonomiye giriş dersinde sınavlarda sorular hocanın verdiği 20 sayfalık notlardan çıkıyordu.

1) Arz nedir Talep nedir ?
    2) Talep fonsiyonunu çiz açıkla
    ...

Ve derslerden muaf olmadım ve bu dersleri ben yine aldım ve sınavlara yine girdim. İngilizce için Amerika'da öğrenim görmüş olmama rağmen soruları çat çat yaparak sınavı veremedim hemen. 2 sayfa ve karışık şeyler sormuşlardı. Ha sonuçta 100 aldım ama o kadar da kolay bir sınav değildi.

Ekonomi giriş sınav yerine iktisat giriş dersi vardı onu da aldım yeni okulda. Ama kaldım ! Resmen 200 sayfadan ne soracağı belli değil. Biliyor olmama rağmen tamamen zorlayıcı bir sistemde soruldu sorular. 50-60 sayda merkez bankası para politikası notları verilmişti onların içinden çekilmiş sorular soruldu. Benim aklım diğer okuldaki sorular gibi olur zannetmişti.

Ha ben bu notları düzeltirim bir şey değil ama 4 yıl sonra aöften mezun adamla ben karşı karşıya gelirsek arada fark ne olacak ?
    Bir fark olacak emin olun.

quote:

Devlet karşısında hiçbir farkınız yok..Kpssden iyi alan girer..Ayrıca özel sektörde tanıdğı olduktan sonra seni mi yoksa onu mu alıyorlar görürsün..AÖF lüleri bence bu kadar aşığalamayın..AÖF ten iktisat bölümünden mezun ile normal üniden mezun iki adamı ele alalım.Özel bir bankaya girseler bile cv nizde ne yazdığı çok önemli..Verilen işi kim iyi yapabiliyorsa işe o girer.AÖF mezunu adam inglizceyi ana dili gibi biliyordur yada başka yerlerden sertifikaları vardır.Normal üni mezunu ise sadece üniyi bitirmiş olup cv sinde bişey yazmıyorsa o adam AÖF lünün karşısında ezilir..Dediğin gibi.Devlette tamamen herkes eşittir.Özel sektör ise torpil ve işi ne kadar iyi bildiğine bakar...
  • babam tekstil teknikeri şuan bi işyerinde 2100 ytl (brüt ) + prim çalısıyo kendini geliştirmiş birisidr ama babam şöyle bi sorun var ama sondan bi işyerinden öncekinden çıktıktn 6 sene sonra iş bulabildi şuan şimdi 8 senedir çalışıyo aynı yerde
  • Sağlıkla ilgili bir bölüm okuyorsanız çok rahat iş bulursunuz, maaşlarınız da Türkiye şartlarında oldukça iyi sayılır.
    Onun dışında benim gibi pek fazla iş alanı olmayan bir bölüm okuduysanız KPPS'den yüksek puan alıp memur olmanın yollarını arayacaksınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..::nET::..

Sizin mesajınıza yazmak için girdim foruma. "aramızda hiçbir fark yok" diyerek yanlış bir şey söylüyorsunuz. Tabiki farkınız var.
    Başta sizi işe alan kişi bu farkı biliyor. İşletme Fakültesi yazmakta zaten diplomanızda. Bu ibare sadece aöf öğrencilerindeki diplomalarda yazar. Normalde ne yazması lazım biliyorsunuz.

Şu ana kadar sisteme bakarsak 4 yıl aöf ile 4 yıl fakülte veya yüksekokul öğrencileri arasında hep bir fark oldu. Ama belki bundan sonra bir iyileştirme yaparlar.
    Ben de 2 yıllk üni de okudum. Sonra aöf veya dgs vs. durumunu görüp tekrar öss hazırlandım şu anda 4 yıllık güzel bir bölümde okuyorum.

Arada ne fark var ben deneyimlediğimden dolayı yazayım:

2 yıllık üni de işletme okudum.
    I.I de mat, ingilizce, hukuka giriş, iktisat giriş, ekonomi gibi dersler oluyor. 2 yıllık üni'de ingilizce sınavı ister inanın ister inanmayın aşağıdaki gibiydi:

1 ) What is/are your name ? Doğrusu ne olmalı
    2 ) Have you got an umbrella ? (Yes,.........)

Yine 2 yıllık üni'de ekonomiye giriş dersinde sınavlarda sorular hocanın verdiği 20 sayfalık notlardan çıkıyordu.

1) Arz nedir Talep nedir ?
    2) Talep fonsiyonunu çiz açıkla
    ...

Ve derslerden muaf olmadım ve bu dersleri ben yine aldım ve sınavlara yine girdim. İngilizce için Amerika'da öğrenim görmüş olmama rağmen soruları çat çat yaparak sınavı veremedim hemen. 2 sayfa ve karışık şeyler sormuşlardı. Ha sonuçta 100 aldım ama o kadar da kolay bir sınav değildi.

Ekonomi giriş sınav yerine iktisat giriş dersi vardı onu da aldım yeni okulda. Ama kaldım ! Resmen 200 sayfadan ne soracağı belli değil. Biliyor olmama rağmen tamamen zorlayıcı bir sistemde soruldu sorular. 50-60 sayda merkez bankası para politikası notları verilmişti onların içinden çekilmiş sorular soruldu. Benim aklım diğer okuldaki sorular gibi olur zannetmişti.

Ha ben bu notları düzeltirim bir şey değil ama 4 yıl sonra aöften mezun adamla ben karşı karşıya gelirsek arada fark ne olacak ?
    Bir fark olacak emin olun.

quote:

Özel sektörde iktisadı süper bilsen bile çok işe yaramıyor.Aöf okuyan biri muhasebeyi çok iyi öğrenebilir zaten bir büroda çalışınca zamanla herşeyi öğreniyorsun okulda öğretilenle iş yerinde uygulama farklı.Örgün okuyanın yabancı dil farkı olur.Üniversitede bazı diğer derslerin mesela pazarlama gibi bence pek etkisi yok.
    Yetenek insanın kendisindedir işe girdikten sonra kimseye örgün mezunu diye avantaj sağlamıyorlar.Öğrenme isteğine,işe ilgine bakıyorlar.Ayrıca aöf mezunları aynı örgün mezunları gibi yüksek lisans yapabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ctrlshft

@pisiko__ nerede çalışıyorsun yahu

izmit kullarda bir fabrikada çalışıyorum hocam.
  • BOŞA 2 YILLLIK OKUMAYIN
  • 2 Yıllık bilgisayar programcılığını bitirip, MCTS, MCSE gibi sertifikalarda alırsan. Ve kendini bu konuda iyi yetiştirirsen. Birçok 4 senelik bilgisayar muhendisliğini bitirmiş insandan bir gömlek üstün olursun. İş kendinde biter, mezun olduğun okula işe girdikten sonra bakıyorlar.

quote:

Arkadaşında dediği gibi alternatif birçok yolun var. Yeterki iste..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fleetwood -- 10 Şubat 2010; 22:46:51 >
  • [Deleted by Admins]
  • quote:

Orijinalden alıntı: demir2008

BOŞA 2 YILLLIK OKUMAYIN

teknisyenle tekniker arasında 300-400 lira maaş farkı var devlette. boşu boşuna değil yani anlayacağın
  • 2 yıllık okudum. 2 yıl okurken adamdan sayılmıyordum ciddiyim. 2 yıl mı sorduklarında evet dediğimde yüzlerini ekşitiyorlardı. Bende bundan bıktım çalıştım ve 4 yıllık bir bölüme dikey geçiş yaptım istanbul üniversitesinde. Şimdi o yüzlerini ekşitenler, tebrik eder oldu, başarılar diler oldu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: beycank

bill gates bile lise mezunu.. düşün.. inanırsan başarırsın :D:D

+1
  • eger 2 yıllık ısletme dıs tıcaret lojıstık gıbı bolumler okuyorsan yabancı dılın ılerı sevıyedeyse kendıne guvenıyorsan tabıkı basarılı olabılırsın 2 yıllık dıplomanı alıp ıstersen aof ten ıstersen ıstedıgın unıversıteye dgs sınavı ile lısansa tamamlayabılırsın sertıfıka programlarına katılabılırsın ayrıca ılerde yuksek lısans yapabılırsın kısacası olay kendını gelıstırmekte bıter dıploma sadece etıkettır...
  • Eğer ÇEvren Varsa Git Derim İş Bulma Şansın Var Ama Benim Gibi Üst Mevkilerde Dayın Amcan Eş Dost Falan Yoksa İş Bulamazsın Bulsanda Seni Çok Ucuza ve En Çok İşi Yaptırırlar.Düzen Böyle Ne Yazıkki
  • burada ben kimseye 2yıllık okuyun 4 yıllık okumayın demiyorum

devlet nazarında aöf4 yıllık ile örgün 4 yıılığın hiçbir farkı yok

kpss ye girersin kazanırsan atanırsın.....

özel sektör tamamen farklı bir olay aöf okursun adamın varsa işe girersin...

örgün okursun adamın varsa işe girersin

ikisininde tanıdığı yok ise bu sefer örgün okuyan girer olay bundan ibaret....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 11 Şubat 2010; 12:06:20 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.