Şimdi Ara

2 Yıllık Üniversite Okuyupta Başarılı Olanlar Varmı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
140
Cevap
6
Favori
28.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 102
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 11 gün 13 saat 35 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 6
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Indigo (7 mesaj) Deleted User (4 mesaj) Frobe (4 mesaj) ssff_allthing (4 mesaj) _Durmaz_ (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> 2 Yıllık Üniversite Okuyupta Başarılı Olanlar Varmı ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    379 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Soru açık arkadaşlar,aranızda ya da tanıdığınız 2 yıllık üniversite sonrası iyi bir iş bulan var mı ? 2 senelik okuyan arkadaşlar varsa tavsiye edermisiniz..

Not : Bilgisayar Bölümüyüm..

|
    |
  • Binbaşı
    1890 Mesaj
    Soruyu kendine göre sor...

Pardon , bilgisayar bölümüymüşsün ... Allah kolaylık versin , işin zor..

Bilgisayar bölümü okuyanların kendini iyi yetiştirse bile artık pek şansı yok bu düzende...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodyguard_26 -- 9 Şubat 2010; 21:03:21 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    704 Mesaj
    Bizim ilaç fabrikasında 2 iş birden götürende var hem sekreter hem kimya teknikeri.. lab. da baya tekniker var 5-6 tane
    |
    |
  • Yüzbaşı
    376 Mesaj
    iyi yetiştirirsen kendini ço rahat iş bulursun bence
    |
    |
  • Binbaşı
    1607 Mesaj
    2 yıllık elektrik bölümü okuyorum şu an,iş durumu ise allah kerim ne diyelimHocaların diyişine göre,işyerleri 2 yıllık mezunlarını tercih ediyomuş,bana sorarsan lise mezunu da olsa 2 yıllık mezunu da olsa iş bilmeyen adam hiç bi şekilde iş bulamaz.Mesela ben,piyasada doğru düzgün tecrübem yok,ben 2 yıllığı bitirsem nolur,bitirmesem nolur,anca bi kağıt parçasıyla dolanırız ortalıkta
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Ben 2 sene okudum bişi olamadım bıraktım çünkü
    |
    |
  • Çavuş
    98 Mesaj
    bill gates bile lise mezunu.. düşün.. inanırsan başarırsın :D:D
    |
    |
  • Yarbay
    5189 Mesaj
    Kendinizi kandırmayın. Bill Gates ile kıyaslama yapmak çok yanlış. Bill Gates Hukuk Fakültesini terketmiştir. Zaman kaybı olduğu için. Fakat Türkiye bu seviyede bir ülke değildir. Sakın Bill Gates modelini örnek almayın.

2 yıllıklara değinecek olursak, her şey kişinin kendisinde bitiyor fakat mümkünse 4 yıllık bir fakülte mezunu olun. Şansınız, 4 yıllıklara göre çok az. Ya da notlarınız şahane, İngilizcenizde muhteşem ise o zaman 2 yıllıkları ABD'ye yollayan burslara bakınız.

Bu arada 4 yıllıklara göre az olan şansınıza değinecek olursak, 4 yıllık fakülte mezunları bile iş bulamıyor. Ülkeden kaçmanın hesaplarını yapan çok. Yani 4 yıllıkları övdüğümden söylemedim.
    |
    |
  • Yarbay
    5663 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: beycank

ya tabii, her lise mezunuda,bill gates gibi oluyordu ya hemencecik,dahası bill amca harwardı terketmiştir,ona hafif geldiği için
    |
    |
    vardır elbet
    |
    |
    Önemli olan 2 yıllık olmak değil,bi işi iyi bilmek ve iyi yapabilmek..
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: [ QzMéN ]

2 yıllık elektrik bölümü okuyorum şu an,iş durumu ise allah kerim ne diyelimHocaların diyişine göre,işyerleri 2 yıllık mezunlarını tercih ediyomuş,bana sorarsan lise mezunu da olsa 2 yıllık mezunu da olsa iş bilmeyen adam hiç bi şekilde iş bulamaz.Mesela ben,piyasada doğru düzgün tecrübem yok,ben 2 yıllığı bitirsem nolur,bitirmesem nolur,anca bi kağıt parçasıyla dolanırız ortalıkta

köksal hoca mı diyo bunları adasdjasıhdfauaıufguadyyvasfgavsyfasıf
    |
    |

• Yüzbaşı
    358 Mesaj
    Bende bu yıl sınavsız geçiş ile 2 yıllığa girmek istiyorum. Bende Bilgisayar bölümüne gireceğim. Peki mezun olduktan sonra ne gibi işler buluruz ? bi fabrikaya girdiğimde ya bu iki senelikmiş verin atölyede çalışsın mı derler yoksa mezun olduğum bölüme göre mi iş verirler. Bilgisayar bitirdiysem o tür işlere mi bakarım. İş imkanları nasıl olur yani ?
    |
    |
  • Yarbay
    2526 Mesaj
    birçok arkadaşım mezun oldular ve büyük şirketlerde çok yüksek mevkilerde olmasalarda işe başladılar.gayette başarılı olabilirisn
    |
    |
  • Yarbay
    7586 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: badboy39

Bende bu yıl sınavsız geçiş ile 2 yıllığa girmek istiyorum. Bende Bilgisayar bölümüne gireceğim. Peki mezun olduktan sonra ne gibi işler buluruz ? bi fabrikaya girdiğimde ya bu iki senelikmiş verin atölyede çalışsın mı derler yoksa mezun olduğum bölüme göre mi iş verirler. Bilgisayar bitirdiysem o tür işlere mi bakarım. İş imkanları nasıl olur yani ?

İyimisin hocam :D süs olsun diyemi alıyosun diplomanı :D
    |
    |
  • Yüzbaşı
    358 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: WarriorAngel

quote:

Orijinalden alıntı: badboy39

İyimisin hocam :D süs olsun diyemi alıyosun diplomanı :D

Yok, ama sanki Türkiye'de 2 yıllıklar pek takılmıyo gibi. İşverenler tarafından olsun falan. 2 yıllık bi halta yaramaz diyenler bile oldu çevremde. İnsanın kafası acayip karışıyor ya.
    |
    |

2 yıllık inşaat okuyorum 2. sınıfım ama bişi olabileceğimi sanmıyorum 2 yıllıklar her yerde eziliyor adam yerine konmuyor ne askerlikte nede sivil hayatta boşuna okuyorum çok pişman oldum ama yapacak bir şey yok 2 yıllıktan bir şey olmaz boşa kimse okumasın vallahi
    |
    |
  • Yüzbaşı
    358 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: trakyalee

2 yıllık inşaat okuyorum 2. sınıfım ama bişi olabileceğimi sanmıyorum 2 yıllıklar her yerde eziliyor adam yerine konmuyor ne askerlikte nede sivil hayatta boşuna okuyorum çok pişman oldum ama yapacak bir şey yok 2 yıllıktan bir şey olmaz boşa kimse okumasın vallahi

İşte bundan bahsediyorum. Halkın gözünde 2 yıllıklar böyle. Çevremdekilerde böyle
    |
    |
  • Çavuş
    65 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: beycank

rahmetli sakıp sabancı çocukken trende sakız satarmış,ahmet nazif zorlu da ilk okul mezunu da artık geride kaldı böyle şeyler devir değişti
    Hem artık inanmayı başaramıyorum ki başarmak için inanayım...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    846 Mesaj
    2 yıllık end. otomasyon 1. sınıf öğrencisiyim 2 yıldır bir fabrikada elk. bakım atelyesinde çalışıyorum. 850 lira maaş alıyorum.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.