Şimdi Ara

2 Yıllık ön lisans + açıköğretim

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
3
Cevap
1
Favori
99
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı Özel >> 2 Yıllık ön lisans + açıköğretim
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    113 Mesaj
    Ben Medya ve İletişim bölümünde okuyorum şu an ve seneye okul bitiyor. DGS'ye girmeye pek sıcak bakmıyorum. Onun yerine açıköğretimden yine medya ve iletişim okumayı planlıyorum.

Açıköğretim'den medya ve iletişim'i bitirdiğimde dört yıllık diploma sahibi mi olacağım, yoksa iki tane ön lisans diplomam mı olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jrboyd -- 6 Mayıs 2014; 20:04:51 >

|
    |

Orijinalden alıntı: jrboyd

Ben Medya ve İletişim bölümünde okuyorum şu an ve seneye okul bitiyor. DGS'ye girmeye pek sıcak bakmıyorum. Onun yerine açıköğretimden yine medya ve iletişim okumayı planlıyorum.

Açıköğretim'den medya ve iletişim'i bitirdiğimde dört yıllık diploma sahibi mi olacağım, yoksa iki tane ön lisans diplomam mı olacak?

Bölümünün öğrenci işlerine sor hangi bölümlere sınavsız geçme hakkım var diye.. Genellikle 3-4 seçenek oluyor (işletme-iktisat-halkla ilişkiler) gibi .. Bunlardan birini seçersen 2 yıllık önlisans diploman olur. Bu bölümlerden birinden 3. sınıftan başlarsın 3-4 okuyup lisans diplomanı alırsın. Yani hem 2 yıllık hem 4 yıllık mezunu olursun..
    |
    |
    seçtiğin bölüme göre fark dersi alarak yada almayarak direk 3.sınıftan başlarsın ve mezun oluncada elinde (ne kadar işe yarayacağı mechul) lisans diploman olur.Muhendislik yada ekstra getirisi olan bir bölüme geçme ihtimalin varsa DGS yoksa açık öğretim
    |
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.