Şimdi Ara

2 yıl altyapı beklemek, ankastre bağlantısı leş gibi olsa da sonunda internetim var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sultanbeyli'de yaşıyorum, 2016 Kasım gibi taşındım. Bina yapılalı tam 2 yıl olmuş. Binaya ilk yerleşen biri var onunla konuştum o da gelir gelmez altyapı için müdürlükle görüştüğünü söyledi. Ben de taşındığımdan beri müdürlüğe gittim görüştüm, Twitter'dan TTDestek sayfasına yazdım, kaç kere aradılar görüştüm, az önce BTK'ya baktım 6 tane şikayet oluşturmuşum altyapı getirilmesi için.
    Müdürlük 6 ay içinde getirilir dedi yalan çıktı(şaşırmadım), ttdestek'ten görüştüm defalarca onlar da telefonda hep aynı şeyi söylüyor, "en kısa sürede gelecek" , "ben müdürlüğe bildiriyorum" vs vs.
    Btk'dan da sürekli aynı yanıt geliyor, "şuanki imkanlarla" tesis edemiyorlarmış. Sadece 6. cevapta ekstra olarak fiber projesi var ama süre bilgisi veremiyoruz yazmışlar. Sokağa da geçen gün yeni asfalt döküldü iyice umudu kestim. Sizce ne yapılabilir en kısa sürede gelmesi için?
    Teşekkürler.
    -----------------------------------------
    2016 Kasım ayından beri bekliyordum dün direklerle bina içine kadar kablo çekip gittiler. Direkten gelen kablo vdsl değildir herhalde, adsldir diye tahmin ediyorum doğru muyum?
    Türk Telekom'a başvursam ankastre bağlantısını vs hallediyorlar mı yoksa elektrikçi şart mı? Sitesinde halledildiği yazıyor ama bir sorayım dedim gene.
    ------------------------------------------
    Bina yöneticisi başvurmuş, gelip direkten gelen kablonun dışını kesip kabloları açığa çıkarmışlar ama daire kablolarına bağlantıyı yapmamışlar. Yönetici işteymiş, ekibi görmemiş, bana muhtemelen reglet olmadığı için yapmadan gitmişlerdir." dedi ama çocuklarım evdeydi zili çalan vs olmamış dedi. Yani ekip geliyor sadece siyah kablonun dışını kesip gidiyor, ne şu lazım diyor ne de başka bir şey diyor. Çıldırmak garanti. Yönetici elektrikçi getireceğim dedi en son bakalım.
    ------------------------------------------
    2 yıl altyapı beklemek, ankastre bağlantısı leş gibi olsa da sonunda internetim var
    Bir tane şu kroneden takıp yöneticinin bağlantısını yapmışlar. Ben de başvuru yapacağım ama telekomdan almak istemiyorum, sanırım telekomdan almazsam diğer alacağım iss'nın kendi ekibi yoksa daire kablosunun uçlarını benim bağlamam gerekiyor kroneye. Yorum yazıp yardımcı olmaya çalışanlara teşekkür ederim.
    ------------------------------------
    Netspeed almayı düşünüyordum 56TL'ye 32Mbps 150Gb aknli ama modemim olmadığı için ve ankastre bağlantısının yapılmadığı için 12 ay sözleşmeli telekomdan almaya karar verdim sadece 100küsür lira daha pahalıya geliyordu Netspeed'e kıyasla.
    Tt'den 50 gb aknli 35Mbps hızlıyı 70.90'a imzaladım + 8TL de modem parası.

Netspeed>56TL*12=672+ 200 lira da vdsl modem desem 872 lira tutuyordu bi de elektrikçi çağırmış olsam 872+50=922

TT>78.90*12=946.80 tutuyor ilk ay fatura da ekstra bir masraf oluyor galiba onu bilmiyorum. TT antivirüs de veriyor onun da 100 lira civarı değeri var sanırım. Bilmiyorum artık mantıklı mı davrandım Türknet araştırmadım o da modem veriyor sanırım ama o kadar çok şikayet okudum ki 2 yıla yakın bekledikten sonra daha fazla uyuz olmak istemedim :), 1 yıl sonra duruma göre bulurum bi iss artık.
    Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Hat değerleri fotodaki gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciclista -- 26 Nisan 2018; 20:28:32 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• yaninizda bina vs hiçbişey yokmu yan binadan hat çekebiliyor bazı durumlarda kazı çalışması yerine yan binadan kablo çekiyolar size bir kutu koyuyorlar bana öyle yaptılar 2 ay bekledim müdürlüğe dilekçe verdikten sonra sonuç olmadı paul doanye şikayet ettim twitterdan sonra 2 hafta sürmeden geldiler yan binadan hat çektiler 1 saat sürmedi hat çekme işlemi çok büyük apartman veya toplu konut olmadığı sürece fiberi kolay kolay getirmiyorlar veya zengin semti değil ise oturdugum mahalllede toki konutları var orada vdsl hizmeti var ama diğer kalan tüm mahalleye adsl hizmeti veriliyor 15.000 kişilik mahalleden sadece toki konutu yararlanıyor vdslden diğer mahalle adsle mahkum edilmiş durumda ve umurlarında değil
  • erkaninn59 kullanıcısına yanıt
    Yan taraflar boş ama bir arka sokakta binalar var, onlarda internet olup olmadığına bir bakayım.
    Yine bir sokak ötede 100küsür dairelik site var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciclista -- 16 Temmuz 2017; 21:6:10 >
  • gidip müdürlüğe sorun bi bunu çok aşırı uzak değil ise kablo çekmeleri lazım
  • Türk TElekom'un işi çok

önce superonline fiber olan yerlere ikinci fiber alt yapıyı çekecek

sonra superonline nın gelmesi muhtelemel yerlere fiber alt yapı getirecek

ondan sonra para kalırsa sana bakar.

al sana bu resimleri vereyim bu resimler ile btk ya tekrar şikayet oluştur.

quote:

https://store.donanimhaber.com//1a//08//c8//1a08c8c70be610112374017e7d8b2d69.jpeg
    https://store.donanimhaber.com//b2//4f//6e//b24f6e484eaf0924030a272ce9f2afce.jpeg

Türk Telekom hali hazırda fiber alt yapı olan yerlere ikinci fiberi çekecek parayı buluyor. Ama ben iki senedir bakır kablo üzerinden bile hizmet alamıyorum. Türkiye'nin en değerli markasının, Türkiye'nin telekominikasyon devinin, Türkiye'nin 81 ilinde alt yapısı olan 81 ilden her kesime hizmet veren, her kesimden geliri olan Türk Telekom'un yatırım adaleti bu mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

Türk TElekom'un işi çok

önce superonline fiber olan yerlere ikinci fiber alt yapıyı çekecek

sonra superonline nın gelmesi muhtelemel yerlere fiber alt yapı getirecek

ondan sonra para kalırsa sana bakar.

al sana bu resimleri vereyim bu resimler ile btk ya tekrar şikayet oluştur.

quote:

https://store.donanimhaber.com//1a//08//c8//1a08c8c70be610112374017e7d8b2d69.jpeg
    https://store.donanimhaber.com//b2//4f//6e//b24f6e484eaf0924030a272ce9f2afce.jpeg

Türk Telekom hali hazırda fiber alt yapı olan yerlere ikinci fiberi çekecek parayı buluyor. Ama ben iki senedir bakır kablo üzerinden bile hizmet alamıyorum. Türkiye'nin en değerli markasının, Türkiye'nin telekominikasyon devinin, Türkiye'nin 81 ilinde alt yapısı olan 81 ilden her kesime hizmet veren, her kesimden geliri olan Türk Telekom'un yatırım adaleti bu mu ?

Teşekkürler bir de o şekilde şikayet oluşturayım.

Bu arada arka sokaktaki binaların no'suna bakıp sorgulattım onlarda da altyapı yok. Mahalle zaten yeni, her yer sıfır bina dolu bakalım ne zaman gelir. Mobil internet almaktan yemek yiyecek param kalmadı.

• Yeni gelen cevap üzdü bu sene de gelmiyormuş altyapı, sanırım en az 12 ay daha bekleyeceğiz.
    İstanbul'da 3 yıl altyapı bekleme keyfi pahabiçilemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciclista -- 1 Ağustos 2017; 3:40:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hâlâ bekliyorum, 3 hafta kadar önce sokağın başına telefon direği koyulduğunu gördüm ama kabloları yok boş duruyor.

• Şaka değil hala yok altyapı.

• Ciclista kullanıcısına yanıt
    Bu altyapı için yatirimlarin nereye yapilacağina onay veren vatandaşı bulup hamur gibi yoğurmak gerekli insan azcık insafli olur insanlar çılgınlar gibi dilekçe vermişler eminim tek sizin binada vermemiştir o altyapı dilekçesini superonline olsa sokakta arkasından telekomda gelir arkadaş bizim buradada aynısı var resmen birbiriyle rekabet içinde başka hiçbirşeyi umursamıyolar bu sene 50-60 kabin yenilediler resmen şehri baştan aşşaği yenilediler yeni tip7 kabinlerle neden yenilendi turkcell 4-5 ay önce onun çektiği yerlere önceden fiber çekti telekomda boş dururmu hemen yapiştirdi kabinleri altyapı hazır zaten kazmadan etmeden sadece rögar kapaği açarak altyapıyı tamamladı benim şuan oturdugum yerin civari sanayi bölgesi %95 fiber var sanayi bölgesinde işin gülünç tarafi altyapı bizim santralden geliyor %100 bize uzaklığı 3-4 km yakınımızda olan çorluya 12-13 km uzaklığı var sanayi bölgesinin onu geçtim ya nufüs 14-15 bin olmuş şehirde evlerin %90'ını yenilendi ve daire sayıları yükseldi daireler yapiliyor yapildiği gibi hemen biri taşiniyor hiç boş durmuyor adamlar gidip dağ başında köylere yeni kabin koyuyolar görüyorum deliriyorum köyde nüfus 1000 yeni tip7 kabinden koymuş sabaha mı bırakırsın yoksa hemen işini bitirir misin o kabini koyanın 3-4 ay önce okula fiber altyapi geçirdiler ilk fiber kabloyu görünce dedim artık bizede geliyor demekki dedim 2 gün sonra altyapı için ekip geldi kabloyu çekiyolar ekipten birine sordum adam sadece okul için çekiyoruz kimse kullanamayacak bu kabloyu dedi [X(. Biraz param olsa gidip parası neyse alın şu parayı çekin diyeceğim bizim eve 10 binse 10. Vericem. Karambole işler yapiyor türk telekom ben bunu çok açık bir şekilde gördüm ben başına geçsem altyapı onayları için daha iyi yönetirim eminim türk telekom gibi firma ne durumda yazık çok yazik sene 2018 2 yıldır kablo çekilmiyor

• erkaninn59 kullanıcısına yanıt
    Haklısınız ne diyeyim ki... başvurulabilecek, yazılabilecek vs her yerle görüştüm başka da yapacak bir şey kalmadı, bekliyoruz işte.

• ne çektiğini çok iyi bilirim. 1.5 bende internetsiz kaldım. vermişler altyapıyı arap telekoma kafasına eserse kuruyor.

en son taşındım da kurtuldum. arada eski oturduğum yere bakıyorum 2 sene olucak hala getirmemişler. sana tavsiyem bir yöneticiye falan ulaşmaya çalış normalde 2 günlük iş.
  • yunusesss kullanıcısına yanıt
    Biz de taşınacağız herhalde artık bu nedir arkadaş ya, telefon internetiyle de bir yere kadar...

Yönetici falan nereden ulaşabilirim ki? Yazmadığım bir yer olduğunu sanmıyorum

• Bende Sultanbeyli de oturuyorum ve benzer bir sorunu 8ay boyunca yaşadım, s.beyli Telekom çözüm masasında bir herif var tam bir sorunlu! Üzülerek söylüyorum isini Sultanbeyli turktelekom ile malesef çözemezsiniz. Pendik'te planlama müdürlüğü var, oraya gidin ve durumu anlatın hatta yani başımızdan binalarda varsa internet kullanan onunda belirtin ve mümkünse resim çekip gidin.

8ay boyunca beni alt yapı diye oyaladilar, planlama müdürlüğündeki arkadaş hemen yanı başındaki binadaki kutudan port açtı ve kurulum ertesi gün içinde gerçekleşti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ciclista

Biz de taşınacağız herhalde artık bu nedir arkadaş ya, telefon internetiyle de bir yere kadar...

Yönetici falan nereden ulaşabilirim ki? Yazmadığım bir yer olduğunu sanmıyorum

Eğer denemediyseniz, bölgenizden sorumlu santrali bulun , gidin müdürün yahut yetkili kişinin odasına girin durumu anlatın. En kötü ihtimalle net bilgi alırsınız.

• 2016 Kasım ayından beri bekliyordum dün direklerle bina içine kadar kalın siyah bir kablo çekip gittiler. Direkten gelen kablo vdsl değildir herhalde, adsldir diye tahmin ediyorum doğru muyum?

Türk Telekom'a başvursam ankastre bağlantısını vs hallediyorlar mı yoksa elektrikçi şart mı? Sitesinde halledildiği yazıyor ama bir sorayım dedim gene.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ciclista

2016 Kasım ayından beri bekliyordum dün direklerle bina içine kadar kalın siyah bir kablo çekip gittiler. Direkten gelen kablo vdsl değildir herhalde, adsldir diye tahmin ediyorum doğru muyum?

Yo Vdsl de olabilir. Nereye bağlandığına bağlı. Genellikle Adsl oluyor ancak direkten saha dolabına giden kablolama da mevcut.

Türk Telekom gelir bina içine regletini koyar gider(altyapıcılar).

Sonra eğer Türk Telekomdan hizmet alacaksanız, gelip binanın kendi regleti (bu size ait, telekom dolabına inip bakabilirsiniz var mı diye) ile türk telekom altyapıcıların getirmiş olduğu reglet arasına 2 adet kablo çakarlar, böylece işlem tamamlanır.

Ama başka bir ISSten hizmet alacaksanız , türk telekom gelir kendi regletine kabloyu çakar üzerine de bir kağıt takar etiket gibi ,işte şu kişinin şu iss ten interneti gibi.mesela ben türknetten aldım, 2018 den önce teknik ekibi yok idi türknetin , elektrikçiye yaptırdım. Ama artık kendi ekibide mevcut olduğunu gördüm.

Olay özetle bu..

• Ciclista kullanıcısına yanıt
    Hislerinizi anlayabiliyorum. Bende aynı süreçlerden geçmiştim ve Türk Telekom tarafından alt yapının getirilip aktif edilmesi 3 sene sürdü.

Tek tesellim fiber gelmesi oldu.

Sizde şaşırdığım konu da bu esasen, bu kadar beklettikten sonra ADSL getireceklerse saçmalık değil mi?
  • Bakır kablodan ADSL de gelir port varsa VDSL de.

Fiber gelmez adı üstünde bakır. Ama paketin adı fiber olabilir.

• yeni bnalarada bakır cekıyorlar hmm
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.